Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mini ATX ház vezérlés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) 7805 hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
üdv kaptam egy Atx házat ecs-d1v7-2 tipus és új alaplap kellet bele de az előlapi kijelzőt nem tudom bekötni és segítséget kérnék mert egyedül nem boldogulok.. :no:
Kösz 7805
(#) idlob válasza 7805 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Gondolom ez valami barebone ház szerű, így valószínűleg gyárilag egy bizonyos alaplaphoz tervezték. Azon a lapon meg lehetett valami cél csatlakozó, ami az újon nincs. De ne legyen igazam.
(#) 7805 válasza idlob hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Van benne igazság csak alaplap csere vollt és nem tudom h hogy kell bekötni..
(#) ATtiny válasza 7805 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Nekem is van egy ugyan ilyen házam. Teljesen új. 0km-es és mégis hibás benne az alaplap. Ez egy igen rosszul sikerült szériája a gyártónak. Gyakorlatilag nekem is azért van parkoló pályán a dolog, mert lehetetlen olyan alaplapot szerezni bele, ami kezeli ezt a különleges házat.
(#) 7805 válasza ATtiny hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Üdv nekem 2 évig men..t csak a tápja lett rossz át lett dobozolva a gép..
(#) idlob válasza 7805 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Az eredetivel azonos típusú alaplapot tettél bele?
(#) 7805 válasza idlob hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
nem .. ezért szeretném valahogy meg csinállni hogy legalább világítson a kijelző..
(#) idlob válasza 7805 hozzászólására (») Jún 14, 2010 / 4
 
A tápfeszültsége 5V, ez szinte biztos. Jegyezd fel papírra a feliratot, ami a "széttaposott bogáron" van, aztán szedd le.
A feliratot pöntyögd be Google-be, keresd meg az adatlapját, abban a lábkiosztását, és ott a táplábakat. Valószínűleg egy AVR mikrovezérlő, így a 3-as láb a táp negatív, a 4-es láb a táp pozitív ága.
Kövesd vissza/csipogd ki a csatlakozó kábeleknél, így meg tudod hova kell kötni a tápot.
Aztán meg kellene tudni, h. miket tud kijelezni. Ha pl. a bal felső sarkában lévő két csík kivezérlésmérő, akkor a uC A/D lábai környékén kell körül nézni, valószínűleg oda megy a hang.
Aztán 10kHz TTL jellel egy kb. 10kOhm-os ellenálláson keresztül lépdelj végig a szabadon marad lábakon, így talán megtalálod a ventilátorokhoz tartozó kivezetéseket.
Ha ezek megvannak akkor már csak megfeleő illesztőáramköröket kell barkácsolni hozzá. Ha nem sikerül pontosabb leírást találni róla, akkor nem lesz egy sétagalopp.
(#) 7805 válasza idlob hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Kösz ez sokat segít de a következő Atmel AT89s51
van rajta.. és azt szeretném megcsinálni h megy aventi akkor világít a venti megy akkor világít a venti csak ilyen egyszerű dolgokra kell gondollni..de a kivezérlésjelző teccik azt is tudja ez a "szétaposott bogár?"
(#) 7805 válasza ATtiny hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Szia TE tudnál segíteni h ha adok neki 5 voltos feszt hanyas lábakra tegyek hőre válltoró ellenálást mert azt szeretném hogy a kijelző sarkában a 2 csík 2 hőmérő legyen ja és ha az segít a kijelző hátán van egy pt6961 es ic.
(#) harald válasza 7805 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
szia esetleg az eredeti alaplap tipusátnem tudod talán az segitene
(#) idlob válasza 7805 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Az AT89s51-ben sajna nincsen A/D konverter, ezért szinte biztos, hogy az alaplaptól csak digitális jelet kapott. Ha a különböző frekvenciájú TTL jelekre nem reagál, akkor talán jobban jársz, ha lebontod a kijelzőt és megpróbálod külön hasznosítani, valószínűleg közös katódú (negatív pólusú) LED kijelző, talán egyesével is meg lehet hajtani a szegmenseit.
(#) 7805 válasza idlob hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Üdv már jó mert 3 kábelt átkötöttem és világítanak a cuccok ha gombot nyomok sikerült megcsinállni tettem is fel képet róla
köszi a segítségett
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem