Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   598 / 1682
(#) (Felhasználó 4577) válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
A végfokod még nincs kész.
A BC639 eléggé melegszik, de nem kell hűteni.
A két tranzisztort a bal alsó sarokban, ha jól emlékszek BC556 ami differenciálerősítő két tranzisztora, össze kell rögzíteni (nem ragasztani, az nem vezeti a hőt!). Én úgy oldottam meg, hogy kentem mindkettőre hővezető pasztát és műanyag gyors szorítóval összeszorítottam, bár ezt a cikkben nem írtam. A lényeg, hogy ugyan olyan hőmérsékletűek legyenek és lehetőleg ugyan olyan erősítésűek.
Vigyázz nehogy összeroppanjon a másik tranzisztor a két végtranzisztor közt. Én hajtottam alu lemezből egy fület és azt szorítottam rá, így összeroppanás helyett elhajlott az 1mm-es lemez.
(#) radocziandras válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Azért csináltam így, mert hirtelen mindenki a legnahgyobb szöveget nézi, rájön, hogy magyar, és utána már nem csodálkozik rajta. Egyébként ha a crusher series-t nézed, akkor az olyan trademark féle...mint a pentium az intelen belül.A hátsó matricákat meg cserélni akartam, megsérültek felrakáskor, azok voltak az elsők.
(#) radocziandras válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Nekem kétszer szállt el amiatt a végfok.Ígyis meleg a borda.A két tranyó összecsavarozására nem emlékszem.de majd megnézem a cikket figyelmesebben.A bc639-est végül kicseréltem egy TO220 tokozású tranyóra, így a zászlaja miatt nem is kell hűtés.A két végtranyó közti kistranyó nem roppant meg, érzéssel húztam a csavart.Nehezemre esett nem izomból meghúzni, de hát ha nem szabad Akkor majd összecsavarozom a két tranyót, amit mondtál.
(#) radocziandras válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Hátőőőő...Ezt egyszer egy másik végfokon láttam, azt hittem, legalább helyes, ha már rajta van. :hide: Most levettem, aki ért hozzá, tudja, hogy nem szabad, aki meg nem ért hozzá, az meg ne akarjon erősítőt.
(#) radocziandras válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Most nézem, látszik, hogy kötegelővel össze van húzva a két kistranyó.De ígyis működik, hangja jó és erős, mi baj lehet.
(#) Leadtek hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Ma lettem kész első labortápegységemmel aminek az alapja egy LM350-es IC. A voltmérő műszer és a trafó az amit nem én csináltam hanem vettem. Ittvan 4 kép de ha valaki kíváncsi a működésére annak itt egy videó működés közbeni állapotról.
(#) vicsys válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Gratulálok, szép munka! Annyit kérek, hogy a következő művedet ne rondítsd el a ragasztó takonnyal. Tudsz te szépen dolgozni és a mechanikai rögzítéseket precízen kivitelezni. :kalap:
(#) MolnarG válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Szép munka. A kis bordán lévő TO220-as alkatrészről mintha hiányozna egy csavar...
(#) zolika60 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Szép munka, gratulálok. [OFF]Abban viszon egyetértek vicsys kollégával, hogy a csavar már fel van találva, tehát használjuk.
(#) Leadtek válasza MolnarG hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Valóban nincs csavar mivel az egy öntapadós hűtőborda.

zolika60,vicsys: Először a panel lett megcsinálva amit csavarok nélkül terveztem majd a dobozt vettem amibe csak így tudtam megoldani.

Holnap elkezdek csinálni egy hangszínszabályzót aminek a dobozába egy csepp ragasztót sem tervezek remélem sikerülni fog. Ha jól fog menni minden akkor még a héten kész lesz.
(#) zolika60 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Várjuk az újabb műről készült képeket. Sok sikert hozzá.
(#) radocziandras válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
A melegragasztó trutyi felesleges.Amúgy gratulálok, szép lett belül is nagyon. Sokat kellene gyakorolnom, hogy belül ilyen legyen a cuccosom.
(#) (Felhasználó 4577) válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Idézet:
„Most nézem, látszik, hogy kötegelővel össze van húzva a két kistranyó.”

Igen, direkt írtam. Az is elég ha csak összeérnek, de biztosra akartam menni.

Egyébként nekem nem melegszik egyáltalán, főleg amilyen hangerőn hallgatom, max beszédhangerőben szól, de kipróbáltam, ordíttatva se melegszik jobban. Csak a BC639 melegszik, ha jól emlékszem BD139-et raktam a helyére és rá egy kis hűtőbordát, de aztán nem volt sok értelme, úgyhogy visszaraktam a BC639-et. Ha meg valami van, akkor a védelem dolgozik.

Hónapokig, egy 100X50X5-ös alulemezen volt minden és beszéd hangerőn nem melegedett, csak ha üvöltettem.

Egyébként mai füllel annyira már szerintem nincs jó hangja, még egyszer nem építeném meg magamnak, vannak ennél kevésbé bonyolultabb és sokkal szebb hangú erősítők is. De persze szépen haladtam felfelé, TDA2030, TDA7294, ez, VF3.
(#) Godzsi hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Sziasztok, remélem nem baj, hogy itt teszem fel a kérdésem.
Szóval én olyan kapcsolást keresek, amivel megoldható, a következő dolog: van mondjuk 7 nyomógombom, megnyomom az 1., akkor egy 1 digites egyszerű ledkijelzőn megjelenik az 1-es, ha a 2. gombot nyomom meg , akkor 2-es szám jelenik meg, és így tovább....
Tudnátok segíteni?
(#) krkic válasza Godzsi hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Parancsolj itt van.
(#) radocziandras válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Én is olyant raktam, rádobtam azt a kosarat, ami a bc 639-esen van most.Igazából lehet, én vagyok botos, de nem érzek különbséget a vf3 és ez közt.Mondjuk egy tda meg ez közt mérföldek vannak.De már látom, kár volt ekkora bordát szerelni rája.De legalább túlmelegedni nem fog.max hanegrőn meg egy 95 db/w/m-es hangszóróval már lehet az utca végén hallani a hangját.
(#) Godzsi válasza krkic hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Huhh, ez jó lenne, de kicsit egyszerűbb megoldás kéne. Van x gombom, megnyomom, az 1. akkor 1est ír ki, 2. akkor 2est, stb stb
(#) Godzsi hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Valami ilyesmi kellene, csak legyen rendesen 9 gomb, ne 4.
Bővebben: Link
(#) krkic válasza Godzsi hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Ott azért van 4 gomb mert az a 4 bitet kapcsolja. Az Ic pedig egy Binary to Bcd ic azaz a bináris kódot átalakítja BCD kóddá ami a 7 szegmensest vezérli.
(#) Godzsi válasza krkic hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Értem, és létezik olyan kapcsolás, ami nekem kell, megoldható vhogy? Leírom mire kell, hátha akkor:
Szóval autóba a sebességváltóhoz szeretnék rakni 6db gombot, berakom 1esbe, akkor kiírja az 1est a ledkijelző. 2esbe kiírja hogy 2. stb stb. Fokozatkijelzésnek kéne.
(#) krkic hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Holnap reggel utána nézek van e ilyen ic.
(#) remila válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 24, 2010 / 1
 
Szép munka .......Feliratozni MEG majd ÉN fogom....
(#) Moderátor hozzászólása remila hozzászólására (») Jún 24, 2010
 
Idézet:
„Feliratozni MEG majd ÉN fogom....”


?

Ugye nem hiszed azt, hogy ilyen szövegekkel sok cimborád lesz? Van stílus is a világon, ahogy ugyan ezt, de mégis másképp el lehet mondani.
(#) bbalazs_ válasza Godzsi hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
En annak idejen ezt a sebesseg es a fordulatszamjelbol szamitottam, ezek aranya meghatarozza a fokozatot az adott auton.

Kapcsoloval eselytelen, inkabb eros magnes es reed-rele lenne a jobb mechanikus megoldas.
(#) Abukodonozo válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Jó az így is, én ilyen komoly erősítőt nem tudom mikor epítek... :vigyor5:
(#) remila válasza (») Jún 24, 2010 /
 
De én meg is csinálom neki ha kell ,mert a kollégám fia , és csak egy kis ugratás az egész HI...
(#) SKY hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Ideje, hogy én is írjak ide.
Készítettem egy dupla töltőt sorosan kapcsolt akkukhoz, és egy "szemétből kihúzott" Erollert is megjavítottam. Utóbbi azért érdekes, mert nem volt az akkukban töltés, és mégis sikeresen tudtam regenerálni a régi ólomakkukat, másrészt "homemade" fékrendszer került rá (új villát hegesztettem, hogy bicikli fék kerülhessen rá)
(#) Rumcájsz válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Ötletes elrendezés és végre nem kiherélt PC táp a doboza !
vicsys -nek igaza van, ragasztó nélkül profibb a készülék!
Sok sikert a használatához!
(#) Rumcájsz válasza remila hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Egy referencia munkádról igazán feltehetnél egy képet, mielőtt fikázol valakit!
(#) Doncso válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Referencia képpel sem illene szerintem
Következő: »»   598 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem