Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   570 / 2499
(#) Bassmester válasza zsolti002 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Szubszűrőt is akarsz bele, vagy csak egy passzív közösítőt?
(#) zsolti002 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Hát ha lehet akkor legyen benne szubszűrő is.
(#) Bassmester válasza zsolti002 hozzászólására (») Júl 4, 2010 / 2
 
Szerintem próbálj ki egy ilyet :yes:
(#) zsolti002 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Ez jó lessz köszi szépen. Az lenne még a kérdésem hogy ez a kapcsolás működne TL072-vel?
(#) csovalek válasza csabee95 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Próbáld meg tápról (adapterről) hajtani ami lead egy 450mA-t.
Így jobb kellene, hogy legyen.
Potméter nincs a hangerőnek?
(#) Bassmester válasza zsolti002 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Persze hogy működne, jó bele bármi hasonló opa.
(#) zsolti002 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Értem. és ha azt szeretném hogy ne csak 150hz hanem a teljes tartomány kijöjjön akkor mit csináljak vele? (Bocsi ha hülyeséget kérdeztem.)
(#) Bassmester válasza zsolti002 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Akkor az már nem is szubszűrő
Meg kell határoznod a felhasználási célt és kiválasztani az ennek megfelelő előfokot. Ez nem nagyon lehet univerzálisra kialakítani. Ha mégis arra lenne igényed, hogy a szűrő része kapcsolható legyen, akkor a legegyszerűbben egy "pdt" kapcsoló beiktatásával lehetne ezt megoldani.
(#) csabee95 válasza csovalek hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
nincs sajnos, én is hiányoltam.
(#) David.zsombor hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Sziasztok erősítőmániások. :wave: Szeretnék építeni egy egyszerű mono erősitőt mert még nagyon kezdő vagyok aztán lehet hogy 2 lesz belőle Szóval valami középút kéne a jó és a nagyon bonyolult között 12v ról kéne hogy menjen de elég ha párszor 10w az egész egyenlőre. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
9v is jó mert ahhoz van itthon tápom is.Ha lehet 1 max. 2 ilyen hűtőbordára csavarozható ic legyen benne.
(#) Richei hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Sziasztok
A kérdéseimet már egy másik topicban a hangosításnál is feltettem, de nem nagyon érkezett rá válasz, ezért gondoltam itt is felteszem, hátha tudtok segíteni. Végülis ez is erősítős témába vág. A téma a következő:
"Szeretnék beruházni 1 erősítőre és 2 hangfalra. Ebben szeretnék segítséget kérni! Amit kinéztem erősítő az egy Ecler XPA 5000, hozzá a 2 hangfal Reloop RSP 30-as. Szerintetek ez egy jó összeállítás lenne? Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban? A hangfal 4 Ωos 400/800W-os az erősítő 4 Ωon 2*500W-os teljesítmény leadására képes. Ami nekem kiütközik az erősítővel kapcsolatban, hogy a jel/zaj viszonya csak 78 dB, ami elég szegényesnek tűnik. A másik dolog amit nem értek hogy az adatlapjában a hálózatból felvett teljesítmény értéke 675VA. Hogy is van ez? Az adatlap szerint képes leadni 2*1050W-ot 2 Ωon. Ami ugye 2000 W körüli érték maximum. Akkor, hogy vehet fel a hálózatból 675 VA-t?
Még nézegettem több erősítőt ami szóba jöhetne:
Castone Cpa 1200b, Siva ppa 1200, Behringer EP 1500, Boke Audio 1200. Ezek közül melyik az, amelyiket ajánlanátok esetleg az Ecler helyett.
Vagy mit tudtok ajánlani a Reloopok helyett, ebben a teljesítmény/arányban?
Amit még kifelejtettem, hogy a felszerelést itt használnám:
nagyobb házibuli, bár, kisebb diszkó, szabadtéri kisebb rendezvény hangosítás, kb. 120-150 fős bulik.
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Richei"
(#) zsolti002 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Értem, és köszi szépen a segítséget.
(#) skero válasza David.zsombor hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Szia! Nézd meg ezeket.Bővebben: Link
(#) marone hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Helló !
Volt egy olyan problémám, hogy az asztali lámpa fel- és lekapcsolásakor, a fejhallgatón/hangfalon egy pattanó hangot lehetett hallani. (számítógépről mennek)
Beleraktam egy zavarszűrő kondit, 1 mikrósat a kapcsoló elé, és most már felkapcsoláskor egy egészen halk, lekapcsoláskor még mindig viszonylag hangosabb kattanást hallani.
Mekkora kondenzátor kellene, hogy megszűnjön a jelenség?
Ha építenék valamilyen dobozt , telerakva nagyobb értékű kondikkal, és azt kötném a számítógép elé, az jótékonyan hatna a problémára, meg amúgy az egész audió rendszerre ?
Kösz !
(#) marone válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Akkor egy ellenállást is kellett volna odaforrasztani ?
És a kondenzátor-doboz ötletem ?
Mindenki ha erősítőt épít telenyomja kondenzátorral.
Vagy inkább azt a táp után kell rakni ?
(#) marone válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
A kondi is 275 Voltos amúgy.
(#) marone válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Hát ezaz, hogy számítógépre van a fejhallgató és az erősítő is kötve.
Tehát a zavar az átmegy annak a tápján is.

Nagyfeszültségű fojtótekercsre gondolsz ?
(#) marone válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Ilyet nem próbáltam, igaz.
De hogy a f*ck-ba van az , hogy a számítógép tápja átengedi ?
Nem kellene neki szerintem.
Kösz, amúgy !
(#) lacek29 hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Sziasztok. Kaptam 16db BUX22 tranzisztort,elég komolynak tünik az adatlapja.Kérdésem az,hogy lehet-e ezeket használni végfok tranzisztonak,vagy egyáltalán mire jók?
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Ez fincsi cucc, gyűjtöm is őket (bontásból) :yes:
Kapcsolótápos dolgoknál is nagyon magállja a helyét.
(#) kadarist válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Szia!
Ha lenne PNP komplementere, akkor ki lehetne próbálni erősítőben is. Talán egy kvázikomplementer végfokban használható lenne. Az adatlapban többet olvashatsz az ajánlott felhasználásáról.
(#) lacek29 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Köszi a választ. Az én kevés angoltudásom alapján,ezeket ipari berendezésekben,és a hadseregben használják.A kvázikomplementer végfokot nemigazán ismerem.
(#) kadarist válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
A kvázikomplementer megoldásnál az összes teljesítménytranzisztor azonos struktúrájú (NPN). A meghajtásuk komplementer (PNP-NPN).
Egy példa:Quasi-complementary output
(#) Mayan hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Ez így tényleg működne ? Mert tinában tökéletes, minden jelalakkal, nagyon szépen működik. Végfoknak szánom természetesen.
(#) lacek29 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Aha,ígymár világos,köszi.
(#) David.zsombor válasza skero hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Én is szétnéztem itt de ezt nem találta szerintem jó lesz köszi.
(#) lamalas válasza Mayan hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Mukodhet egyreszt ha a bemeneti tranzisztorok bazisat nem hagyod lebegni (a helyes mukodeshez azoknak DC 0V-on kell lenniuk), masreszt helyesen van meretezve a fokozat.
(#) varttina válasza Mayan hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Nekem is felkeltette érdeklődésem ez a szokatlan elrendezésű fokozat. Ha lesz rá időm, építek egy ilyen kimenetű erősítőt.
(#) lamalas válasza lamalas hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Jaj ... majdnem elfelejtettem, hogy a kimenetre tegyel terhelest, mert anelkul a szimulacio is hamis eredmenyt mutathat
Következő: »»   570 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem