Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   604 / 1682
(#) Müszi válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Egyszerűen gyönyörűséges! Nagyon jól mutatnak a fém sarkok, a fa oldallapok, és a zöld sasszi így együtt. Újabb gyönyörű munka a Fémek Királyától :kalap:
(#) Ballage hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Halihó!

Hétvégén lettem kész egy Mini R2-es vevő konverterével. Ez egy nagyobb munka része, egy RH megfigyelővevő lesz belőle egyszer. A nyák vasalásos, a doboz szabványos ónozott vas, a bemeneti splitter toroid trafó saját tekercselés. A két diódás mixert még a börzén vettem egy idősebb úrtól potom pénzért. A kütyü sima szignálgenerátorral meg egy 10m-es vezetékkel, mint antennával lett kipróbálva, tegnap egy bolgár amatőrt is hallottam vele.

A vevő többi része - IQ-VFO, analóg jelprocesszor, bemeneti sávszűrő, előerőlködő - majd ezután lesz terítéken.

A konverter rész azért lett külön megépítve, mert majd szeretnék vele kísérletezgetni úgy, hogy PC-re rákötöm, hogy az végezze a jelfeldolgozás további részét. (Ehhez kellenek a jumperek is.)

Minden építő kritikát szívesen fogadok!
(#) zenetom válasza Ballage hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Szép kis ketyere, gratula! :yes:
(#) radocziandras válasza Ballage hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Jaj, tudom ezeket a dobozokat, nekem is van belőle kettő, egy nagy meg egy kicsi, de úgy tűnik, mintha a tiéd nagyobb volna az enyimnél.Szép lett! Grat!
(#) Ballage válasza radocziandras hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Köszönöm szépen! Többféle méretű dobozt lehet kapni, ez a legnagyobb, ami a boltban kéznél volt, bár ez sem óriás. Nekem is van még pár kisebb, azokba épül majd a többi rész, legalábbis, amit árnyékolni kell.
(#) Ballage válasza zenetom hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Köszi!
(#) HA8FY válasza Ballage hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Szép munka!
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Gratula, szép munka! Csak az a jujjjj zöld bántja szemem...
(#) Frankye hozzászólása Júl 7, 2010 /
 
CIROKL, Ballage, oibacsi: Mindhármótoknak gratula!
(#) Ballage válasza vicsys hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Nekem az külön tetszik. A fával és a feketével szerintem nagyon jól mutat. De hát ízlések és pofonok különbözőek...

Egyébként meg mindenkinek köszönöm a dicsérő szavakat.
(#) Ballage válasza Doszpot hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Tetszik ez a kis dobozka, a műszer különösen. Az én tápom is majd hasonló stílusú lesz, ha végre sikerül rávenni magam, hogy a tetejét elkészítsem alulemezből.
(#) andras1 hozzászólása Júl 7, 2010 /
 
Ez ki mi épített.

Hihhetetlen, nem elektronika, de nagyon profi.
(#) klemo86 válasza andras1 hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Azért van benne elektronika Ha nagy leszek, nekem is lesz egy parancsnoki UAZom
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
De miért pont zöld?? Egy szálra húzott natúr lap is jobb lett volna. Vagy ha már mindenáron festeni kell akkor a fával azonos (barna) színű de sötétebb (mélyebb) színnel kellett volna. Komolyan mondom vérzik a szívem mert olyan gyönyörű, de így most olyan mintha az oviba készült "kakaóbiztos" vagy ikeás végfok lenne... Ha kell, legközelebb adok festéket!
(#) klemo86 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Azért osztom a véleményt :hide: Mé pont ződ? (Csak nem akartam kötekedni, mert azért elég komoly gép, hibridek közt nem láttam még hasonló kvalitásút!)
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Idézet:
„De miért pont zöld??”
No majd erre válaszolok !
(#) zoly15 válasza andras1 hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Hű az anyját Ehhez már aztán kell tapasztalat és miegymás. Nagyon eredetinek néz ki!
(#) lidi válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Szerintem billiárd asztalt mintáz, vagy rex.
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Mindenkinek köszönöm a szép szavakat !
Idézet:
„Csak az a jujjjj zöld bántja szemem”

Hát igen van akinek ez a zöld irritálja a szemét , van akinek meg a fekete doboz , szóval ez csak egy szin a sok közül !
Idézet:
„De miért pont zöld??”

Erre a válasz a következő : már az elmut 30 egynehány évben épitettem számtalan erősítőt amit már lassacskán megsem lehet számolni . A 70-es 80 -as években dömping szerűen gyártottam az ugynevezett fekete dobozokat ! Ebből a korszakból még akkor kinőttem magamat majd jött egy jó pár év kihagyás és ujra elkezdtem erősítőket konstruálni . Nos itt már a fekete doboz szindróma kilőve , ezért a szines világ , az meg hogy éppen milyen szin az mindig a körülmény dönti el , mit mihez és minek ?
Tévedés, nincs izlés ficamom csak mindig megprobálok az adott dolgokhoz idomulni , amit talán többé kevésbé el is szoktam találni . Azt meg nem tudom garantálni hogy minden művem minden embernek egyformán tetszen , ezért van akinek ez tetszik van akinek visszataszitó de ez így is van rendjén hisz minden ember izlése más és más .
klemo86 :
Idézet:
„Csak nem akartam kötekedni”

Erre szerintem nincs is szükség az előbb felsorolt indokok végett , az épitő jellegű kritikát azt szivesen veszem !

Lidi:
Idézet:
„Szerintem billiárd asztalt mintáz, vagy rex.”

Hát ezt nem igazán találtad el , nálam egészen más a szisztematika . Ha megfigyeled az általam összerekott erősítőket akkor majd talán rájössz a dolog lényegére ? De ha nem akkor szólj és bővebben ezt is okfejtem . Itt megtudod tekinteni a dolgokat és erős vizulációval lehet pillanatok alatt a dolgok lényegére tapintani ! Bővebben: Link
Egyébként nem olyan nagy durranás ez egyik sem , 17.-én a audiofil épitők találkozóján élőben is megtekinthető lessz mind .
(#) klemo86 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
A Canopus-zöld az tényleg jól mutat, a "Lada-piros" a többin szintén, a kék GU50PP egyenesen csodás Természetesen ez is nagyon jól néz ki - és akkor még visszafogtam magam Hiába áll tőlem nagyon távol a zöld, azért akkor is jó az összkép!
(#) SALáta válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Kövezzetek meg de a zöld tetszik!
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Ha ződ kocsival mennék érted a HE találkozóra akkor addig nem is szállnál be, amíg át nem festem?
(#) Norberto válasza SALáta hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Nekem is tetszik ez a zöld szín! :yes:

Tuti ólommentes cuccok vannak abban az erősítőben, azért ilyen színű. :crazya:
(#) gtk válasza Ballage hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Szep munka, foleg ha stabilan mukodik is
(#) szamóca válasza Norberto hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
"A zöld jó szín" mondta egy Kabos filmben a rokony.
Mire Kabos, "de nem ez a zöld!"
Nincs itt gond, van aki a rendhagyót kedveli. Van ám az erősítőgyártók közt is színkavalkád.
(#) Norberto válasza szamóca hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
A 4 közül 3 tetszetős, a Dodd-nál viszont kicsit sok abból az egyszínű kékből. Nem a szín csúnya, hanem túl sok van belőle az erősítőn, nem kombinálta semmivel az alkotója sajnos.
(#) gydanee válasza Norberto hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Valószínűleg ebből a festékből van az alkotónak rengeteg, mert a háttérben látszik néhány alkotás, amiken szintén ez a kék szín található.
(#) Ballage válasza gtk hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Köszönöm, nemsokára kiderül, amint kész a VFO-ja. Szignálgenerátorral nem tudtam rendesen leellenőrizni, mert amim van az kicsit régi már és ehhez a méréshez se nem elég tiszta, sem nem elég nagyszintű a jele, meg szerintem a kimenete sem 50 ohmos, ami viszont kéne a mixernek.... De a jelek egyébként biztatóak, megszólal mindkét csatorna, hallatszik aminek szerintem kéne.
(#) patexati hozzászólása Júl 9, 2010 /
 
Sziasztok! Elkészült az új propeller órám minek a nyákját én terveztem és készítettem Hp41C leírása alapján egy PIC16F886 kontroller vezérli a 26 darab leddiódát de a nyák alkalmas a 18F szériás kontroller fogadására mivel még több szolgáltatás lesz elérhető a jövőben..A programot is Hp41C írta bele miben elég sok extra szolgáltatás van.. Többek között öröknaptár,holdciklus kijelzése,analóg mutatók együtt is használhatók a digitális kijelzéssel mivel 12 darab analóg ledet tartalmaz az óra mi külön vezérelhető egy 2x3 és három 3x3 led csoportokra bontva! Az időt és a beállításokat egy RTC epromja tárolja,dátum,hőmérséklet,holdfázis kijelezhető felváltva és futtatott szövegként is. Méri a fényviszonyokat is és szabályozható,beállítható a fényerő nappali éjszakai üzem fényre vagy időre vált üzemmódot. Továbbá képek,szövegek megjelenítése is lehetséges és valószínű képes lesz fogadni a bázisról PWM-be "ágyazott" jelek vételére mivel az idő szinkronizálható lesz és a DCF időszinkronnak köszönhetően atomóra pontosságú! Ez a fázis még fejlesztés alatt áll.
(#) zsoltee0001 válasza patexati hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 

Nagyon profi!
Ezek az újítások mennyire publikusak?
Mert ha az, akkor a következő órámat ilyenre csinálnám.
Sok sikert a DCF-hez
Következő: »»   604 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem