Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 28
(#) norbi0073 válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Üdv

én is pc tápról zörgettem a sajátomat amíg meg nem halt
de amúgy nem kell közé semmi. simán rákötöd a +12 V-ot ( ne a - 12-t mert az nem bír csak 0,5 A áramot ha jól emlékszek)

a toroidra meg annyi h igen muszáj a 100 VA körüli érték, hogy bírja a technikát
de ha szerény emlékezetem nem csal akkor a toroidot nem is muszáj megszűrni mert az talán nem búg (de ez nem biztos)
másrészről jó szerintem a sima trafó is na azt viszont keményen szűrni kell
(#) Kovidivi válasza norbi0073 hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Meg lehetne csinálni. Viszont elég egy db. hangszín is. Esetleg még azon lehet variálni ebben a felállásban, hogy a végfok közép/magas bemeneteire teszel egy sztereó potmétert, meg esetleg a mélyre is ugyanígy. Ezzel azt érted el, hogy a mély és közép/magas hangerejét külön tudod állítani, tehát arányaiba tudod változtatni. Ez előnyösebb, mint ha kiemelésekkel színeznéd a hangot, és talán még a hangszín is felesleges lesz, esetleg a közép/magas arányait érdemes piszkálni hangszínnel.
(#) norbi0073 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
köszönöm a segítséget remek ötletet adtál ezzel a magas/mély hangerővel de az EQ-t meghagyom ugyanis nekem nagyon fontos a jó hangszín
(#) Kovidivi válasza norbi0073 hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Azt azért vedd figyelembe, hogy a hangszín bizonyos frekvenciánál kiemel (púposan), viszont az ajánlott hangerőszabályzós dolog lineárisan hangosítja azt a frekitartományt, ami le lett szűrve, torzításilag utóbbi jobb!
(#) Tom Sowyer hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Sziasztok! Szeretném megépíteni az erősítőt kétcsatornás módban és ahhoz kéne egy beültetési rajz. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm. Jah és nagyon szuper a videó.
(#) titi válasza Tom Sowyer hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Hali! Köszi!
Ebben a cikkben van a leírása az erősítőnek: Bővebben: Link
A végén vannak rajzok.
Ebben a HSZ-ben pedig van egy beültetési rajz a sztereó változathoz: Bővebben: Link
Pár HSZ-el előrébb pedig van alkatrészlista.
(#) Tom Sowyer válasza titi hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Köszi a segítséget, így már talán menni fog.
(#) zzzzz hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Hello!
A bemenő jel földje, egybe köthető a tápfeszültség földjével?
(#) titi válasza zzzzz hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Igen. Ha megnézed a nyáktervemet, így is van kötve.
(#) zzzzz hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Olyan gondom van ezzel az erősítővel, hogy ha rákötöm a gép hangkártyájára, akkor a monitor elkezd vibrálni. Mi okozza ezt?
(#) titi válasza zzzzz hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Milyen tápról megy az erősítő?
(#) zzzzz válasza titi hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Egy HP nyomtató tápjáról megy. Igaz, a teljesitménye bőven nem elég, de ez csak próbára van. Van egy 16 V és egy 32 V kimenet. Ha külön kötöm rá a 16 V-ra, akkor annak leesett a feszültsége. De ha a 16 és 32 közé kötöm, akkor marad. Onnan tápláltam.
A vibrálás, már bemenő jel nélkül, rögtön jelentkezik.
(#) titi válasza zzzzz hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Talán próbáld meg valami normális tápról.
(#) prst14 hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Szia titi...

A gondom az hogy megépítettem a kapcsolást akkor amikor közzé tetted cikkben.
4 csatornás verzió.
Működött is ,de most annyit produkál (polcról vettem le ergó nem volt bántva ) hogy 1 bemenetet erősít ,az is brummos... nem tudom ,ilyen torzítós ,tehát elég rossz a hangja...
Ez mitől lehet?Képet tegyek fel?
Válaszod előre is köszi!
(#) titi válasza prst14 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Táp rendben? Nem ért véletlenül valami össze? Magától nem tud elromlani...
(#) prst14 válasza titi hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Igen ,tápot próbáltam trafóról is és akksiról is (autó)
Sajnos nem tudom mi lehet a hiba...
Az IC elvileg rövidzárvédet...
A kimenetek és a bemenetek hogy összeértek e?
Hát lehet ,nem vagyok biztos benne hogy nem ,de egyszerre csak 1 ki és bemenetet teszteltem ,a többi csati addig le volt vágva...Tehát blankolás ,teszt ,vágás ,így elvileg nem érhetett össze.
Más tipp?
(#) titi válasza prst14 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
De ugye a tápfesz értéke rendben volt? Mármint amikor a "trafóról" próbáltad. Mennyi volt egyenirányítás, pufferelés után? Hűtések mi van rajta? Ja, és ugye nem feszültség alatt vágtad le a csatikat?
(#) prst14 hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Igen ,a tápegység feszültségére figyeltem.
13-15 V-ról próbáltam ,nem volt egyszer sem több ,se kevesebb.
Hűtésnek egy P2-es processzor hűtője volt rajta ,hűtőborda + venti.
Nem ,a kábeleket mindig kikapcsolt állapotban vágdostam és kötözgettem.
Tehát innen elméletileg nem származhat baj, ezért nem értem miért nem működik...
(#) titi válasza prst14 hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Idézet:
„ezért nem értem miért nem működik...”

Akkor én sem, de mindenesetre ha rossz a végfok, cserélni kell.
(#) prst14 válasza titi hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
OKé ,köszönöm szépen ,akkor még vizuálisan vizsgálgatom
(#) matyusz hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Sziasztok
Nekem vagy egy ilyenem(pdf) de ez 1554q-hoz van és a 14-15.láb össze van kötve ami az 1554q-n (15.láb) nincs bekötve az1558q nál pedig "internal referance voltage" így nemtudom bemerjem e kötni oda a 15. lábat vagy inkább vágjam ki azt a lábat(nekem ez volt az első gondolatom de gondoltam megkérdezem) A válaszokat előreis köszönöm.
(#) titi válasza matyusz hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Hali! Ne forraszd be, hajtsd ki azt a lábat, de akár ki is vághatod.
(#) matyusz válasza titi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Ha lehetne egy kérdésem mire szolgál az a láb vagy mire lehetne használni. Mert az adatlapja alapján van valami leírás a harmonikus torzítással kapcsolatban valami 1,5V-os zéner...
(#) titi válasza matyusz hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Őszintén szólva én még soha nem használtam, az angolom pedig nem a legjobb...
(#) matyusz válasza titi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat.
(#) Kovidivi válasza matyusz hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
A TDA1554Q adatlapjában benne van, hogy 15-ös láb: n.c - not connected, tehát nyugodtan le is vághatod, vagy bárhova kötheted, semmi köze sincs az IC-hez!
(#) gaboca323f hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Milyen értékű és tipusú potméterrel lehetne szabályozni a bemenetet? (1554-em van, ha esetleg számít)

Előre is köszi!
(#) matyusz válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Hát köszönöm a választ de ezeket tudom és leis ítam, hogy az 1554q-nál nincs bekötve az 1558q-nál meg valami internal referance voltage. (ez mind a (#754026) hozzászólásomban van) Mert a pdf szerinti nyákot csináltam meg ami 1554q-hoz van csak én 58q-val fogom használni...
(#) matyusz válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Általában a bemenetet B-s potival szokták megoldani és szerintem rakhatsz 25kohm-osat vagy 50, esetleg 100kohm-osat.(én a 8560q-mat 50kohm-os sal használom, de amúgy ha A-s potit raksz be azse nagy baj) Ha esetleg gond lenne a bekötéssel szólj.
(#) gaboca323f válasza matyusz hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Üdv!

Lerajzolhatod egy vázlaton, hogy kell bekötni a 3 lábat ha gondolod.
Következő: »»   10 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem