Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 69
(#) Riccsusz válasza CHZ hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Köszönöm. Remélem sikerrel járok. Még annyit hogy, a képen a LA1140 mellett. Van egy T1 nevezetű potméter féleség (kék fedéllel). Ő mire való illetve , az miért volt hogy ha hozzá értem az LA1140 házához akkor jött valamiféle külföldi adás ?
(#) CHZ válasza Riccsusz hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Nem találom a T1 kék fedelű alkatrészt , de lehet , hogy a bekeretezett tekercsre kérdezel (1) . Az FM demod. tekercs lesz , az adás érzékelését 10,7MHz -en működő KF erősítő produkálja , mivel ahogy hozzáérsz , antennát kap .. és ebben a frekitartományban vételt produkál .

1.jpg
    
(#) Riccsusz válasza CHZ hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Értem, na megoldódott a problémám ismét van adás. De halk ahoz a vételhez képest amit akkor ad ki ha hozzá érek az LA1140-hez. Mi okozhatja ? Esetleg lehet közem hogy egy kcisit eltekertem az a demodulátort ? (Bár próbáltam nagyjából visszaállítani az alap helyzetébe.)
(#) CHZ válasza Riccsusz hozzászólására (») Júl 8, 2010 /
 
Fülre , max. hangerőre is beállítható , csak vigyázz , ne törd bele a magot .
Hogyan oldódott meg a probléma ?
(#) Riccsusz válasza CHZ hozzászólására (») Júl 8, 2010 /
 
Hát elég érdekes módon neki álltam ki forrasztani de gondoltam előtte még minden vele kapcsolatos lábat még egyszer átforrasztok. (Íme) Értem, de szerintem sikeresen eltörtem... mivel egyszer tekertem volna visszafelé eltört a teteje fogalmamsincs hogyan sikerült. De akkor ezekszerint ezért halk az FM adást mert hogy a demodulátor el lett állítva. Esetleg annyit hogy csak egy fél méteres drótdarabot használtam antennának a garázsban ez a két eshetőség amit én idéztem elő. Tehát lehet mind2 probléma a hanggal kapcsolatban ?
(#) CHZ válasza Riccsusz hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Nem megfelelő csavarhúzó miatt törted el a magot (figyelmeztettelek ) . Próbáld kiszedmi a vasmagot (kivehető , kis türelemmel ) , mert a másik végén is van alkalmas bevágás a hangolásához , tehát fordítva visszatéve ismét hangolható lesz , beleillő szerszámmal .
Az antenna hossza nem befolyásolja a hangerőt , tekercs optimális beállítása megoldja a problámád .
(#) Riccsusz válasza CHZ hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Hm.. és ezek a demodulátorok mind egyformák ? Tehát eltér a tekercselés 2 demodulátor között ? Mert, sehogy sem tudom belőle kiszeparálni a magot és gondoltam akkor rakok a helyére egy másikat.
(#) CHZ válasza Riccsusz hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Másik rádióból is kitermelhető , nézd meg a kivezetéseit , azoknak egyezni kell (nem csak méretben ).
Ha kiforrasztod a régit és szerencséd van , akkor a vasmag furata a másik végén is hozzáférhető , így onnan is próbálhatod kitekerni .
(#) Riccsusz válasza CHZ hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Igen, kiforrasztottam de sajnos nem tehát marad a kitermelés.
(#) Riccsusz válasza CHZ hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Ma beletettem egy másik demodulátort és ezzel halkabb az egész akár merre tekerem, tehát lehetséges, hogy mégse egyforma ?
(#) CHZ válasza Riccsusz hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Csak demodulátor tekercs lehet jó ..
Én megpróbálnám a régit megjavítani .
(#) Riccsusz válasza CHZ hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Tehát ugyan olyan annyi hogy itt a mag le van fedelezve, de méretre is ugyan akkora. Tehát valahogy a régit kell életre kelteni.
(#) CHZ válasza Riccsusz hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Mást nem tekergettél el ?
(#) Riccsusz válasza CHZ hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Csak ezt.
(#) Riccsusz válasza CHZ hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Nem látom esélyét... Irány az alkatrészesbe az egész rádió.
(#) CHZ válasza Riccsusz hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Nem szabad ilyen gyorsan feladni !
Egy tekercs könnyen pótolható , javítható .
Az új tekercsel halkabb ..., de hangolva érzékelhető volt a maximum ?
(#) Riccsusz válasza CHZ hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Igen, ez benne a vicces, hogy ha még tekergettem akkor se hallottam változást.
(#) CHZ válasza Riccsusz hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Akkor valószínű , hogy a bekötése nem egyezik , élesen kéne hangolnia , az optimum kis határok között érzékelhető , ha jó tekercset használsz .
Ohm méréssel ellenőrizhetnéd a kivezetések egyezését .
Lehet , hogy nem azonosak a kivezetések bekötései ..
(#) mustang74 hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Van egy olyan problémám miben azt gyanítom, hogy a forgókondi megszorult. A főtengelyt hajtó orsó amin a skálabowden van tekerve meg se mozdul. Próbáltam a kondi főtengelyén lévő fogaskeréknél fogva is tekerni, ott "kotyogott" amennyit a fogaskerék engedett. Azt állapítottam meg, hogy az álló fegyverzet és a mozgó egymáshoz képest mozdult de nagyon keveset. Ezt értettem az imént kotyogásnak. Lehet, hogy nem is a kondi szorul hanem a meghajtó (bowdenes)orsó tengelye? Csöves rádióról van szó.
(#) gkari válasza mustang74 hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Rajzold le a skálahúrt, hogy majdan vissza is tudd tenni, ezután vedd le! Szorulása lehet bármelyik elemnek, ami a húr mozgásában részt vesz.Ha magyar rádió,akkor a skálahúrozás rajza esélyes, hogy pl. egyik "Kádár" könyvben benne van-letölthetők:innen
(#) CHZ válasza mustang74 hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Forgó tengelye szorul a csapágyazásban .
Vedd le a zégert és a tengelyre csöpögtess finom kenőanyagot ( WD40) és a tengely óvatos ki-be húzogatásával meg tudod indítani .
Kis türelemmel , kenegetéssel biztos , hogy sikerül .
(#) mustang74 válasza gkari hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Igen, magyar rádió, VT R4330. A húrozás nem gond: bele van a rádióba ragasztva egy papírlapon.
(#) mustang74 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
WD 40-et adtam neki, de zéger levétel nélkül. A húros-tárcsás-tengelynek semmi holtjátéka nincs, nem tudom mennyire jut be az anyag. Állítólag bejut mindenhová a WD-40.... Ez a vadásztölténygyári R4330.
(#) CHZ válasza mustang74 hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Zégert le kell venni , mert be és kifelé kéne mozgatni .
Kis kitartással kitakarítható . Tengely mozgatásakor vigyázz mert , ha hirtelen megindul , akkor nekinyomódhat a forgó lemezeinek .
(#) walter hozzászólása Nov 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Tudna-e valaki segíteni egy jól működő Kf hangoló generátor rajzal 10,7MHz-re. Modulálható (75KHz löket) kellene, aminek kicsi torzítás van. PIC mentes lenne jó.
(#) dokidoki válasza walter hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Szia!

A Rózsa Sándor: Amatőr mérőkészülékek építése. Című könyvben a 116 oldalon van egy jó megoldás. Én régen megépítettem, 3 db tranzisztorral direkt ilyen célra. Ha kell akkor kifényképezem, és felteszem ide.
(#) walter válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm. Ha jól emlékszem valami zéner diódás megoldást használ változtatható kondenzátorként, attól tartok nem lenne szimmetrikus a kapacitás változás így a löket sem, de köszönöm. Esetleg nincs
valami olyan feszültség vezérelt (VCO) IC típus amivel jó minőségűt lehet készíteni?
(#) dokidoki válasza walter hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Inkább felteszem, mert ránézésre is ütőképes. A Z-dióda csak a hangoló feszültséget stabilizálja, de azt is ki lehet váltani kisebb zajú megoldásra. De döntsd el inkább Te. Íme a dolog:

116_0001.GIF
    
(#) walter válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Nem erre gondoltam ez jó lehet, Te elkészítetted ezt?
A differenciál erősítő kicsatoló tranzisztorának a kollektor ellenállása 100 ohm ez jó lehet? Vagy rosszul látom?
(#) dokidoki válasza walter hozzászólására (») Nov 19, 2010 / 1
 
Igen, majdnem 20 éve.... valahol még kallódik a sok lom között... bedobozolásig nem jutott el. Nem sűrűn volt használatban, jött helyette egy öreg szignálgen. Emlékeim szerint kisebb nehézségek után beindult. Utána nem volt panaszom a működésére.
Látom írtál hozzá, Az a fokozat nem erősít, hanem elválaszt, és a 100 Ohm pedig biztosítja az alacsony kimenő impedanciát.
Következő: »»   6 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem