Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   576 / 2499
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Köszi hapro!
Ez nekem nem szimpatikus.:no: Maradok a 300-nál.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Miért a két oldal félvezető készlete potom 25 pénzből meg is lenne. Remélem valaki megépíti, és beszámol róla...
(#) Directors válasza Doncso hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Akkor rossz hozzászólásomra írtál.De mindegy.
Igen fém a hátulja.
(#) zoly15 válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Köszönöm! Tehát a szilikon alapú szigetelés alá nem kell hővezető paszta.. Ezt sem tudtam!
(#) Doncso válasza Directors hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Gondoltam egyértelmű, hogy a tranyóról beszélünk, azért akartam kérdezni, hogy fém e a hátulja vagy nem, mert akad olyan tranyó ebbe a tokozásba, vagy hasonlóba, amire nem kell szigetelő alátélt, csak egy kis fehér cucc.
(#) Doncso válasza Gery hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Csak egy ötlet. Köss be egy kapcsolót. Füles / hangszóró.
(#) Gery válasza Doncso hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Igen, csak úgy gondoltam megoldani, hogy van olyan jack csatlakozom amin van 2láb amely szakadásként viselkedik ha az aljzatot bedugom. És ezt + relét szeretnék felhasználni erre a célra.
(#) Bandika_23 hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem,van egy 42,4V-os tápom,milyen végfokot ajánlottok hozzá rajz kellene alk.lista és nyák terv,de ha nincs akkor az sem probléma,ja és a hangerő potit hová kössem,csak simán a bemenet elé és kész?

Bandika
(#) DJ Szabcsa válasza Bandika_23 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Hát ez így nem egyszerű. Hány wattos az a trafó, valamint csak egyszer van 42,4volt vagy kétszer? A hangerő potit a bemenet és a végfok közé kell kötni.
(#) mcintosh hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Szerintetek működőképes ez a kapcsolás?(ne nevessétek ki) A tranyó adatlapja alapján a 3A-es nyugalmi áram tűnik a legjobbnak, legalábbis számomra. Ekkora áram esetén 1V a bázis-emitter feszültség(ha jól láttam), és kb 40-szeres az erősítés. Ezek alapján 75mA a bázisáram 150 ohmos ellenállással. Szóval javítsatok ki ha tévedek, de szerintem működne Előre is köszönöm a válaszokat!

er1.png
    
(#) hapro válasza mcintosh hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Van itt egy Mayan nick nevű ipse ő is ilyenekkel kisérletezik. Lásd: Bővebben: Link
Talán őt kérdezd, de az ő kapcsolásai között is van hasonló mint amit feltöltöttél.
(#) Bandika_23 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
A trafó 180W-os 2x 42,4V-ot tud,egyenirányitva van,és pufferkondi is van hozzá 2db 45V 5600µF-os!
A poti értéke mekkora legyen,és akkor keresem a megfelelö végfokot továbbra is,én erre gondoltam:VÉGFOK
(#) PetAd válasza mcintosh hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Nem működne, mert a tranyón mindig 12V esne mivel nincs munkaellenállása. Szerintem ez csak bemenő jel függvényében nyitna-csukna és emiatt melegedne. Keress valami elektrós könyvet ahol leírják a munkapont beállítását.
(#) mcintosh válasza PetAd hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Szóval kellene egy kollektorellenállás, amivel fél tápfeszt adok a tranyónak?
(#) PetAd válasza mcintosh hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Igen kell egy kollektorellenállás, de nem tudom, hogy féltápfeszre kell-e belőni, mert a félvezetők munkapont beállítását elfelejtettem. De a net tele van leírásokkal.
(#) mcintosh válasza mcintosh hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Közben gondolkodtam, ahhoz kicsit nagy teljesítményű ellenállat kellene... valami megoldás esetleg?

Hogy maximális legyen a kivezérelhetőség szerintem nem árt fél tápfeszre.
(#) ChoozLee válasza mcintosh hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
:no: Tessék kicsit olvasgatni! Kezdve a földelt emitteres alapkapcsolással. Mondjuk itt egy link: Common emitter amplifier
A munkaellenállás helyére elhelyezhetsz egy (vagy több) MOSFET-t, aminek a hűtése könnyebben megoldható. Vagy egy állandó áramú generátort tranzisztorból felépítve.
De ennek így nincsen sok értelme, legalábbis, ha (gondolom) végfoknak akarod használni. A kimeneti impedanciája a munkaellenállás, a bemeneti pedig a munkapont függvénye lesz.
Sajnos nem lehet mindent ilyen pofonegyszerűen elintézni.
(#) DJ Szabcsa válasza Bandika_23 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Ez jó lesz neked, vagy ha talán még a TDA7294-el felépített erősítő. A hangerő poti szerintem egy sztereo 10K logaritmikus poti legyen.
(#) terabyte válasza mcintosh hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Szia!
A C1 100n hejet szerintem tegyél 100µF az R1 elenállásnál inkább 10K-t a kicsatolokondi az egy kicsit kevés lesz szerintem én legaláb 2200µF-ot raknék a bemenetre meg egy 100K-os potit és akor jo lesz szerintem .

Helyett..szerk, köb..
(#) J-O-E válasza terabyte hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Tényleg 7 helyes írási hiba egy ekkora hozzászólásban.
Nem beszólásképp írtam, de ezt rossz olvasni, itt mindenki kap aki nem ír kulturáltan. :yes:
Amúgy az elképzelés jó.
(#) terabyte válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
A hibákért elnézést nem vagyok valami jó helyesíró.
(#) ChoozLee válasza terabyte hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Jó, akkor átfogalmazom az előző hozzászólásom!
Ez a kapcsolás életképtelen, semmiféle jelerősítésre nem használható fel, munkapontot így nem lehet beállítani.

Kicsit gáznak érzem, hogy ha valaki feltesz egy ilyesmit, akkor mások azt mondják rá, hogy működni fog. Emberek, van aki tanult is itt, legalább önszorgalomból elektronikát, vagy csak épít mindenki azt, és abból, amit otthon talál??? Szerintem sokan olvassák ezt az oldalt, de én már kezdek nagyon-nagyon kiábrándulni belőle, hisz nem hobbielektronikáról, hanem gányolásról van sok helyen szó. Idetéved egy tényleg kezdő, aki tanulni szeretne, hasznos információkat gyűjteni, helyette sületlenségeket kap. Könyörgöm, ha nem értesz hozzá, ne legyen már kényszered írni, olvass inkább, tanulj, gondold át a látottakat, ismerkedj meg az alapokkal, hidd el, nem fogod megbánni, mert ezután a tranzisztor nem csak egy fekete doboz lesz három lábbal!
(#) Imi65 válasza ChoozLee hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Idézet:
„Emberek, van aki tanult is itt, legalább önszorgalomból elektronikát, vagy csak épít mindenki azt, és abból, amit otthon talál???”

Azért szerencsére olyan is van, aki tanult. Sajnos nem fog lényegében a helyzet javulni, mivel a regisztrációhoz - nagyon helyesen - nem kötnek végzettséget, de még egy "beugró" tesztet sem. Így aztán mindenki azt írogat, amit helyesnek talál. Hogy ez köszönőviszonyban sincs a valósággal? Az nem baj, valaki mindig eljut arra a pontra, mikor nem tudja már ezt magába fojtani felháborodását. Most Nálad csapta ki a rajz, és a hozzászólás a biztosítót.
(#) J-O-E válasza ChoozLee hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Ritkán szólalsz fel ChoozLee, de akkor tömören!
És mcintosh-tól én kérek elnézést a közjátékért, ha teljesen újra gondolod és tényleg megnézed Mayan elgondolásait ő teszteli is ezeket a minimal egy-két tranzisztoros erősítőket.
(#) terabyte válasza ChoozLee hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Szia!
Én amit elmondtam az meg is épitetem egy fetel és tökéletesen müködöt hid el ha nem tudom hogy az ugy jó lesz akor nem szolok bele.
(#) ChoozLee válasza terabyte hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Ne keverjük már ide a FET-t, az egészen más, mint egy bipoláris tranzisztor, nem lehet csak úgy csereberélni a kettőt!
(#) terabyte válasza ChoozLee hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Amenyiben roszat mondtam elnézést de akor hogy legyen a dolog mások és az én számomra is tanulságos kérlek magyarázd el hogy mért nem müködne??
(#) mcintosh válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Olvastam Mayan cikkeit, ezen felbuzdulva tettem fel a kérdésem Munkapontbeállítással sem állok egyébként hadilábon, csak vannak ilyen hülye pillanataim... egyébként köszönöm a válaszokat
(#) Mayan válasza mcintosh hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Olvasd végig ezt a topicot és sokat okulsz belőle:
Bővebben: Link
(#) nujo hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Sziasztok! A segitségeteket kérném abban,hogy van egy yamaha ax-570 erösítőm és az input vagy a választó kapcsolója olyan mintha kontakt híbás lenne mert recseg,lehalkul felerősődik a hang meg ilyeneket csinál! Eddig ha megmozgattam vagy megkocoktattam akkor jó lett de már az se segít! A poti ki lett fujatva kontakt spray-val be lett fujva de semmi!
Válaszokat elöre is köszönöm!
Következő: »»   576 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem