Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   611 / 1682
(#) suhanc hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Sziasztok.
Gondoltam én is megosztom mit sikerült nekem összehozni de szerintem a legtöbb munkához nem hasonlítható . 1 hordozható 7wattos erősítőt sikerült össze hoznom a velem egy korúak díjazták sőt sok ismerősömnek is kell. Szerintem jó lett ,jelzi töltés állapotát és a merülést is. Belül egy és fél rc aksi van 3Ah-ás.Egy 35w hangszóró teljesít szolgálatot benne.Működési ideje kb. 2nap akkor jelzi hogy merül és onnan még 1 nap. Sajnos belülről káosz és még csak próbapaneles de készül a kész panel bele és ennek az amúgy mono változatnak a tesója stereoban.Az előlap carbonból van.És az egész hangszóró szövetek be van húzva.
(#) elektrorudi válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
A (#755920) számú hozzászólásodban belinkeltél képsorozatod, melynek egyik képe "pana" néven van feiratozva. Ezen látszik egy Panasonic lemezjátszó. A karjának a végén egy ellensúly. Ez OK. De a kar forgáspontjánál, a bal oldalon (a kar és a lemez között) van egy másik "ellensúly" ami merőleges a karra. Ennyire tudtam körülírni...
No, az micsuda???
(#) elektrorudi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Igen.
(#) zolee1209 hozzászólása Júl 20, 2010 /
 
Szép estét!
Ismét haladtam a műszeremmel, most már videót is tudok róla mutatni! Azt hiszem, a fontosabb dolgokat leírtam a videóban, ha valamire kíváncsiak vagytok, kérdezzetek! Nemsokára készül hozzá NYÁK is, a cucc még mindig dugaszolós panelon van összedrótozva...
Bővebben: Link
(#) vicsys válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szerintem az az antiskating lesz... Bővebben: antiskating
(#) varttina hozzászólása Júl 20, 2010 /
 
Pár napja lettem kész első csöves erősítőmmel. Már több deszkamodellt összeraktam, ez az első, amelyet készre építettem. A meghajtó E88CC, a végcsövek 6N6P-k, kb. 4-5W-ot tudhat csatornánként.
(#) san398 válasza varttina hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szerintem jó lett, bár a toroidon lévő ragasztószalag rontja az összképet. Biztos szépen szól. Gratulálok
(#) vicsys válasza varttina hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szép lett. Valamit kezdhetnél a toroiddal is, mert most úgy néz ki mintha megkaparintotta volna a gyereked a csomagoláshoz használt ragasztó szalagot és az egészet rábindzsiszte a trafóra unalmában...
(#) Doncso válasza varttina hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Gratula, nekem is tetszik, látom te legalább megtiszteled az erősítődet egy normális hangszóró csatlakozóval, nem úgy mint én.
(#) varttina válasza san398 hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Éppenhogy kész lettem vele a találkozóra, működni működik, de akad még rajta tennivaló. A toroidtrafó szigetelését még megoldom valahogy, valamint a folytótekercs is kap majd egy keretet.
(#) vtnagy hozzászólása Júl 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Pár napja elkészült az ajándéknak szánt LED-es díszgyertyám. Kapcsolásnak a Skory-féle változatot használtam fel (ezúton is köszönet Neki, örült, aki megkapta ).
Túl sok mondanivalóm nincs róla, gondolom sokan találkoztatok már ilyennel.
(Az két képen még a talapzat nem volt elkészítve, csak a gyertya rész)
Talpnak egy sima fát használtam, persze szépen megmunkálva.
Első gyertyaöntésem, de azért szerintem aránylag jó lett.
(#) tbence3 válasza vtnagy hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Nagyon jó lett! Gratulálok hozzá.
(#) lewi válasza vtnagy hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia!
Szerintem is eszeveszett jó lett, de egyet nem találtam rajta. Lehet, hogy a képen elveszik, de a gyertyából hol a kanóc? :vigyor2:
(#) vicsys válasza lewi hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Ez egy környezetbarát gyertya. A füstje nem juttat káros égéstermékeket a levegőbe...
(#) lewi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Így már értem
De tényleg gratula!
(#) vtnagy válasza lewi hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia!
Ezt alulról kell meggyújtani, a zselé szépen megszűri az égésterméket és a kanóc sem éktelenkedik szem előtt

Amúgy gondoltam rá, hogy teszek bele kanócot is, de a végén letettem róla.

Köszönöm mindenkinek
(#) dizi válasza vtnagy hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Valószínűleg nagyon szerelmes lehetsz,ennyi kis szivecsét :love11:
(#) Peter911 válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia!
Nagyon teszik nekem ez a műszer. Minden elismerésem!
Lenne viszont néhány kérdésem: Melyik telefon kijelzőjét használtad fel ehhez? NOKIA 3510? Milyen PIC-ket használtál hozzá? Kapcsolásirajzot tudnál róla küldeni?
(#) vtnagy válasza dizi hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Igazából magához a kiöntéshez kértem segítséget, mert még sosem csináltam, és ha már volt lehetősége barátnőmnek "beleszólnia", megtette, ezért van tele szívekkel, de a következőben azért más témát igyekszem összeállítani.
(#) hadnagyakos válasza Peter911 hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Nem PIC-el, hanem AVR-el készült.
(#) dizi válasza vtnagy hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Ilyen témát is lehetne nyitni a fórumon,témák egy vezetéknélküli gyertyára.
(#) vtsoftware válasza dizi hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
(#) zolee1209 válasza Peter911 hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia!
Nálam jelen pillanatban az AVR a kedvenc háziállat, így azzal készült. A próbapanelon ATmega32 van, de a végleges kapcsolásban ATmega8 fog dolgozni. Egyébként nokia 3510i LCD-t használtam. Kapcsolási rajz még nem készült, ha majd eléri végleges formáját a készülék, akkor készítek hozzá. :yes:
(#) Ricsi89 válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
kapcsolási rajzzal sokat mondjuk nem érne.
(#) zolee1209 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
De igen, mert akkor tudni fogják, milyen alkatrészek kellenek bele! :yes:
(#) Peter911 válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Köszi a választ. A rajz azért kellene, mert a kijelző bekötése érdekelt volna. Nekem 6101-4 színes kijelzőm van (a kisebbik) és arra gondoltam, hogy ehhez hasonlóan mérési eredmények kijelzésére használhatnám...
(#) Mikee91 hozzászólása Júl 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Nemrég készültem el az első próbanyákra megépített áramkörömmel, egy kivezérlésjelzővel Szerintem elég jól siekrült, video is van róla abban vannak képek.
Bővebben: Link
Várom a véleményeket!

A forrsávos próbanyákot is le kell lakkozni?
(#) zenetom válasza Mikee91 hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Szerintem nagyon is jó lett, gratula! :yes:
szerk.: le lehet lakkozni, de szerintem nem érdemes
(#) DJ Szabcsa válasza Mikee91 hozzászólására (») Júl 22, 2010 /
 
Szép munka.
(#) melorin hozzászólása Júl 22, 2010 /
 
Végre elkészült a JLH fejhallgatóerősítőm, dobozostól, mindenestől.
A kapcsolás az EREDETI kissé átdolgozott verziója, hogy ne kelljen +/- tápegység hozzá.
Nagyon-nagyon jól szól!
Egyelőre csak kívülről fotóztam le. Nem a legszebb doboz, de nekem megfelel
(a csövek csak dizájn elemek benne)

DSC_9113.jpg
    
Következő: »»   611 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem