Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1023 / 2208
(#) CIROKL válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Idézet:
„Én is a GU50-el szemezgettem. Elég olcsó is”

Egy csöves erősítőnél nem feltétlen a cső ára a domináló az a tételben csak egy töredék rész !
Idézet:
„de a minősége mennyire jó”

Zoli elutazol hozzám és mind kettőt megtudod hallgatni van GU-ból se és pp -is ez utóbbi az a bizonyos szörny névre hallgató kék valami , ami a szombati tallkozón nagy meglepetést okozott, még engem is meglepett mert otthon nem szólt ugy a saját hangfalaimon .
Idézet:
„Erre a kérdésre várok választ több embertől.”

GU50 se-ét már többen is épitettek arra kapsz választ több embertől , de GU50pp -ét nem sokan építettünk szerintem , és special többet nem is tudok az én példányomon kivűl !
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 21, 2010
Értem! Én elutaznák, csak nincs miből. Meg próbálok majd beszerezni komolyabb csöveket és kimenőt.
(#) zoly15 válasza lpcollector hozzászólására (») Júl 21, 2010
Köszönöm! Meghallgatnám én, csak sajna még nincs alapanyag.
(#) djhans hozzászólása Júl 21, 2010
Az ECL86 SE tervezett elrendezése. Minden csatlakozó és alkatrész (az elkók kivételével) a '70-es '80-as évek terméke. Ami már retro. Na persze a kimenő és a hálózati még régebbi, az '60-as.
(#) zoly15 hozzászólása Júl 21, 2010
Hali mindenkinek! Ha építenék egy Pcl86 SE-t sztereóban, de egy hálózati trafóról menne a két oldal, hány W-os hálózati trafó kell hozzá? Valamint, ha én szeretném megtekerni a szekunder tekercset, hány mm vastag huzalból kell?
(#) CIROKL válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 21, 2010
80-90 Watt-os trafó már jó neki.
Idézet:
„szekunder tekercset, hány mm vastag huzalból kell”
Ezt mindig a terhelés szerint kell méretezni , nyilván ha két PCL86 -os cső megy róla akkor annak a két fűtőfeszültsége az durván 2X14 Volt 2X300mA + ehhez az anódfeszültség 1Xvagy 2X 190 volt 50-60mA jó izmosan .
(#) djhans válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 21, 2010
60VA-es trafó már elég lehet. De ha nem akarod hogy nagyon melegedjen akkor ahogy előttem írták. Gondolom szilicium diódás egyenirányítást szeretnél. Szerintem 0,25-ös huzal jó lesz. Olyan 190V kell majd váltóban. A fűtésnek tekerj 14V-ot 0,8-as huzalból.
(#) lacixx82 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Szia! Illetve sziasztok!

A kérdésedre válaszolva, ha nem szeretnél illetve nem tudsz trafót tekercselni akkor van egy egyszerű megoldás: A régi csöves tévék-ben is ezt alkalmazták mert olcsó volt, ugyan nem a legjobb megoldás mérnöki szemmel, de működik és gyorsan kész.
Tehát készítesz egy hálózati egyenirányítót szűröd stabilizálod és kész is. Ugyan itt van egy fontos dolog amit le kell szögezni így nem lesz leválasztva az erősítő tápfeszültsége galvanikusan a hálózatról!!! Tehát nagyobb odafigyelést igényel.
Több alkalommal alkalmaztam már ezt a megoldást és kíválóan szolgál több éve. Ha érdekel a dolog küldök kapcsolási és nyák rajzot is..
(#) CHZ válasza lacixx82 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Ez a javaslat használhatatlan !
Életveszélyes , még odafigyeléssel is !
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 21, 2010
Köszönöm! Valójában az okozott gondot, hogy nem tudtam az átfolyó áramot! Az 50-60mA az egy oldal árama vagy a kettő összesen?
(#) CIROKL válasza lacixx82 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Idézet:
„egy hálózati egyenirányítót szűröd stabilizálod és kész is”
Ezt én még a legrosszabb rossz akarómnak sem javasolnám ! ÍGY életveszélyes és nagyon veszedelmes dolgot ajánlasz , csöves erősítőnél ilyet ha lehet ne csináljon senki ez nem TV. Abban az esetben ha van NVCS akkor mi lesz kimegy a hálózati feszültség a hangfal kimenetre ? szerinted ez megoldás ? A hálózati trafóval itt ne spórolj mert nem éri meg , egy ember élet több attól mint egy trafó megvétele .
(#) zoly15 válasza lacixx82 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Ebbe azért nem mennék bele.
(#) zoly15 válasza djhans hozzászólására (») Júl 21, 2010
Köszönöm szépen!
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 21, 2010
Akkor működne, ha leválasztó trafót tenne bele, de akkor már érdemesebb egy rendes hálózati trafót..
(#) mark.budai válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Ebben kapcsolásban nekem 33-38mA folyik a pentódán, már pontosan nem emlékszem, melyik ezek közül. A két csatornának 100mA elég lesz! Fűtésnek meg 2x300mA.
(#) zoly15 válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 21, 2010
Köszönöm szépen!
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 21, 2010
Hihetetlen, hányszor kitárgyaltuk (kitárgyalták) már, és még mindig "hisz benne" valaki Egyszerűen elképesztő! Ennyire alap és ennyire nyilvánvaló biztonsági dolgokat nem kéne felrúgni, mert nem véletlenül vannak ezek kitalálva - illesztőtrafó nélkülözhetetlen bele, de akkor már olyat teker/szerez be az ember, amekkora kell…
(#) lacixx82 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Természetesen kell bele illesztő az az hálózati trafó ezt én is tudom. Nem vagyok dilettáns a témában illetve a szakmában villamos mérnök létemre csupán megjegyeztem hogy van egy ilyen megoldás is és azt is leírtam, hogy veszélyes. Kísérletezéshez próbára tökéletesen megfelel. Több tucat erősítőt építettem és építek a mai napig gondoltam segítek egy kicsit vagy hozzászólok a témához . Csatolok két erősítőmet amelyek egyike sem életveszélyes és van benne HÁLÓZATI TRAFÓ
(#) lacixx82 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 21, 2010
Természetesen igazad van.
(#) lacixx82 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 21, 2010
Köszi szépen!

Adatok:
2x9W SE Végcsövek: 6P45SZ TV sorvég cső
RIAA korrektor és előcsövek :6N2P
rácselőfeszt VR 150 -nel stabilizáltam
(#) klemo86 válasza lacixx82 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Szép az első A másodiknak kicsit furcsa az eleje, de az is jól néz ki!
(#) lacixx82 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Köszönöm! Valóban nem a legszebb talán a kondik miatt, ezt utólag tettem bele mivel úgy döntöttem hogy nem lesz benne hangszín szabályzó így a cső helyére kondi került a furat eltakarása végett.
(#) lacixx82 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 21, 2010
Bár nagy a szoba el nem fűti de mellette ücsörögni nem érdemes nyáron.....
A hangja nagyon jó tényleg kárpótol azért a sok feleslegesen elfűtött wattér.
Ebből a csőből érdemesebb lenne PP gyártani, de kíváncsi voltam egy igazi Audiofil SE-re. Bár ezért a kifejezésért a 300B rajongók biztosan kiutálnának.
Viszont ez annak a töredékébe kerül..
(#) klemo86 válasza lacixx82 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Imádom a stab.csöveket, csodás fényük van Az én kis furcsaságomba is akartam 0B2-t, de elmaradt… Majd ha kompletten megy az egész, meglátom (lehet, hogy csak úgy dísznek majd beteszek egyet ).
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Csodás fényük? Tényleg? Tudnál mutatni egyet?
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 21, 2010
Nézd meg őket!
(#) lacixx82 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Valóban érdemes mert fokozza az esztétikai élményt és ha már csövest építünk akkor ne spóroljunk főleg ilyen olcsó részleteken. Mellesleg kevésbé zajos mint egy zéner!!!
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 21, 2010
Én is ezzel akartam kezdeni, hogy "mi az, hogy nem láttál még ilyet?" Ezek a képek nem sajátok, de közel se adják vissza azt a fényáradatot, amit nyújtanak!
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 21, 2010
Vááó, amindenit, én ezt nem is tudtam, van nekem is stba csövem, de ezt nem tudtam, nem is tudom milyen, VR vagy OB majd megnézem, nade ha ezt tudom, biztos beépítem a PCL-be, nagyon szép.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 21, 2010
Nem láttam még ilyet, tényleg, nagyon szép.
Következő: »»   1023 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem