Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1027 / 2208
(#) klemo86 válasza s.sanyi hozzászólására (») Júl 25, 2010
A csöves diódák is úgy működnek, ahogy a Si vagy Ge diódák, csak kell nekik fűtés, meg persze egy kicsit más a karakterisztikájuk A stabokat úgy kell bekötni, mint a Zénereket…
(#) Clavia hozzászólása Júl 25, 2010
Sziasztok!
ECL 86-os és ECH 81-es csövekből miket lehetne szerkeszteni, kimondottan gitározás céljára?
(#) Clavia válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 25, 2010
Ez a PCL 86 ekvivalens? Írj már, vagy linkelj még valamit légyszi erről a piccolóról, érdekelne a dolog.
Köszönöm szépen!
(#) klemo86 válasza Clavia hozzászólására (») Júl 25, 2010
Pontosan 8 oldallal ezelőtt ott a kapcsolása, jó kis kütyü!
(#) djhans válasza Clavia hozzászólására (») Júl 25, 2010
Szia! Itt az erősítő rajza a táppal együtt. Ha neked ECL86-od van az is kompatibilis, csak annak a fűtőfesze 6,3v míg a PCL-é 14V
(#) mofesa hozzászólása Júl 26, 2010
Üdv mindenkinek.Megépíteném ezt az erősítőt,de a C13-as kondit sehogy sem látom a kapcsolási rajzon.Tudtok erről mondani nekem valamit?
(#) szbalint25 válasza mofesa hozzászólására (») Júl 26, 2010
Szia!

Nincsen semmiféle C13-as, de van egy jó hírem feléd én éppen tegnap raktam ossze és királyul ment , igaz halk volt mert csak ECC82-m volt itthon, de majd nemsokára bömölni fog a gitár

Ha kérdésed van nyugodtan kérdezz róla
(#) mofesa válasza szbalint25 hozzászólására (») Júl 26, 2010
Köszi.Egy pár néprádióból szedtem ki a csöveket,gondolom a trafó és a kimenő trafók jók lesznek hozzá.Van valami nyákterved hozzá vagy légszerelve raktad össze?
(#) szbalint25 válasza mofesa hozzászólására (») Júl 26, 2010
Biztosan
(#) mark.budai válasza mofesa hozzászólására (») Júl 26, 2010
Néprádióban UBL21 a végcső, és a kimenő sem PP-hez való, hanem SE-hez, ami EL84-gyel 2-4W-ot ad.
(#) walter válasza mofesa hozzászólására (») Júl 26, 2010
Szia!
A fórumon olvashatsz erről az erősítőről, az adatai sok helyen rosszak,első a kimenő trafó, az általad említett kimenő SE- erősítőhöz jó ide nagyobb kell, mint amit írnak más adatokkal és nem kell légrés. De mindent megtalálsz róla,ha visszaolvasol.
(#) mofesa válasza walter hozzászólására (») Júl 26, 2010
Köszi az infót nektek.
(#) klemo86 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 26, 2010
Ne már Laci, megtizedelted a galériád? Elárulod, hogy melyik évkönyvben (gondolom abban) van az az STK6153 hibrid kapcsolás?
(#) Bassmester hozzászólása Júl 27, 2010
Szerintetek milyen lenne ez a füles erősítő kapcsolás, EC360 végcsővel? Vannak ilyen triódáim és hasznosítani szeretném őket.

ec360.pdf
    
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 27, 2010
Néztem én is a galériáját, szerintem inkább meg századolta mint tizedelte
(#) l48 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 27, 2010
Szia! A 6as7 és a 6080 csővel épitett kapcsolásokhoz csereszabatos a csőved.
(#) fuzzking hozzászólása Júl 27, 2010
Szevasztok!
Nem akarok senkit se zavarni,de lenne egy-két kérdésem,és segítségeteket kérném mindezen kívül!
Egy profi audiofil házistúdió építését,összeállítását tervezem,amiben lehetőleg minden kézzel készített,analóg,és lehetőleg csöves!
Elsőként szeretnék tervezni egy nagyon alacsonyzajú előerősítővel rendelkező sztereó keverőpultot,ami úgyszintén CSÖVES
Stúdió megoldásokra használnám ugye,és ugyanakkor egy elég univerzális eszköz lenne mind a felvételek készítésekor,mind a lejátszához,vágáshoz,akármi.
Mit gondoltok,ha egy kisebb keverőféle is elég lenne(úgy mondjuk 4 sztereó csati-ami tulajdonképpen 8 monó csati)akkor az hogy tudna felépülni?Mármint a kapcsolás?
Lenne külön vonalbemenetes és mikorfonbemenetes funkció equalizerrel,ki/be kapcsolható fantomtáppal(kondimiksik szóbajöhető használata esetén )és persze stereo pan-el-szóval egy elég profi és használható keverőről lenne szó,de mégse legyen olyan rohadtul bonyolult szerkezet.Tudom ezek elég lehetetlen dolgok így együtt,de szerintem mindenképp megéri ilyet csinálni annak akár valaki zene vagy elektronikamániás.Egy stúdióba hasznos ha nem olcsó vacak tranyós kapcsolású zajos effektprocival megnyomott cuccal akarunk alacson zajú felvételt készíteni
Meg mondjuk az a megoldás is kéne még bele,hogy több aux kimenet van rajta,amire a kimenő jelet külön külön lehet szabályozni.
Szal egy praktikus kis eszközről lenne szó,ami tud pár dolgot,mégsem túlkomplikált.
Mit gondoltok?Segítenétek a tervezésben?
Előre is megköszönöm mindenkinek a hozzászólást!-ha túl sokat beszélek,akkor annak az az oka,hogy ne kelljen külön topicot nyitnom ezért!-Köszi
(#) klemo86 válasza fuzzking hozzászólására (») Júl 27, 2010
Az én keverőm ezen alapul, 4 csatornával, de még EQ-ra vár… Ha tetszik, itt egy csöves 3sávos is
(#) Action2K válasza fuzzking hozzászólására (») Júl 27, 2010
Szia!
Min történne a vágás? Hol lenne a stúdió, milyen lenne?
(#) fuzzking válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 27, 2010
köszi a segítséget ezzel sokat segítettél
De ebbe milyen csövek valók? és hány voltos ellenállások meg kondik kellenek?
(#) fuzzking válasza Action2K hozzászólására (») Júl 27, 2010
a stúdió otthon lenne-elég csöndes hely,ráadásul valamikor szigetelést is tervezek
(#) fuzzking válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 27, 2010
jaj,és várj
ez hol 3 csatis ha egy bemenete van?
ezt rakjam ösze háromszor vagy hogy?-nem értem
(#) klemo86 válasza fuzzking hozzászólására (») Júl 27, 2010
Ezt most nem értem Ellenállás-értékek oda vannak írva, kondenzátor-értékek szintén, csövek típusai is, még a táp is… Mi a kérdés?
(#) klemo86 válasza fuzzking hozzászólására (») Júl 27, 2010
Ja, hogy angolul nem tudsz! Így már világos Az ellenállások Ω-ban vannak megadva, fél Wattosak, kivéve ahol máshogy van jelezve. A kondik μF-ban, és 400Voltosak, kivéve ha más van odaírva. A 4 bemeneted úgy lesz, hogy ebből a cuccból (az elejéből) 4-et építesz, és ahova az van írva, hogy "to all other preamp", oda kell a végeit kötni. Ez csak az egyik oldal. Itt az enyém, de már mutattam, még mindig így áll… Csövek és EQ nélkül, valami jó hangszín kéne rá, és már dobozolnám is be.
(#) klemo86 válasza fuzzking hozzászólására (») Júl 27, 2010
Ha ezt megépíted, 4 szetero bemeneted lesz, de a Master előtt ha építesz be Panorama potikat, akkor mind a 8 bemenetet variálhatod, hogy melyik oldalra keverd. De gondolom ezt nem kell magyarázni…
(#) sturbi válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 27, 2010
Ez szerintem kifejezetten gitáros cucc (pl. 4,7 nF csatolókondi széttolja a világból is a mélyeket), nem lesz jó stúdió keverőnek.
(#) klemo86 válasza sturbi hozzászólására (») Júl 27, 2010
1μ-sra cserélgetve szerintem nem kéne, hogy különösebb baja legyen… Majd ráélesztek már valamikor a héten, azt megnézem szkóppal, mit csinál.
(#) sturbi válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 27, 2010
Triódákkal valami ECC808-as megoldás lenne jó neki inkább, ha mikrofon bemenetet is akar, mint pl. a BEAG AEX 650-ese, annak a keverője hangszínszabályozója sokkal inkább "stúdiósítható", mint gitáros kapcsolás átvariálása.
(#) fuzzking válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 27, 2010
Tudok angolul nagyonis
Kelmo86 képén hol látsz te"to all other preamp"et?met ha látnám,akkor meg se kérdezném.Meg a csövek típusai mik? V1a,meg V1b?nem ECC akármi?
nem vágom pontosan hogy meg mint.Vagy akkor linkeljetek valamit amin mindaz ottvan amit írtok,mert sehol se látom kérlek
(#) klemo86 válasza sturbi hozzászólására (») Júl 27, 2010
Ez mondjuk egy jó ötlet! Abban elég jó előfok van! Mindennel együtt.
Következő: »»   1027 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem