Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   292 / 728
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Ahha ezen is ugyanazt írják, de az impedanciamenet kicsit mást mutat. Érdekes.
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
De végeredményben bármelyik mellett is döntök jobban járok mint a legelöl linkelt hasonmás hangszórókkal? Megéri cserélnem? És kicsit szeretném ha mondanál valamit a membrán anyagairól ha megkérhetlek. Mi a különbség a papír és szivacs vagy gumi között? Pl ahogy észrevettem autókban elterjedt csak a szivacs és gumi és koncerten, klubbokban papír van. Miért?
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Nem papír az, inkább textil, azért használják, mert talán valamivel tovább tart, mint a gumi vagy hab alapú membránszélek. Igazából ez a fő különbség.

Terhelhetőségben biztosan jobban jársz, mint az először linkelt hangszóróknál.
(#) Fövi hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Helló!
Azt szeretném megkérdezni hogy van egy pioneer hangszóróm 30cm 1200W-os 2X2Ohm (Pioneer TSW307d4). Ennek szeretnék dobozt csinálni autóba egy (Toyota Celicába) milyet csináljak amibe nagyot szól! Hány literest ajánlotok reflex ládába? Vagy esetleg egy ládatervet.
(#) shalafi.66 válasza Fövi hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
30-40 literes zárt volna a jó, vagy max. 50 literes b-reflex ~35Hz-re hangolva.
(#) plutty hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Az a bajom hogy nekiálltam egy 5.1 hangrendszer építésének,csak a magas sugárzó és a hangváltó kérdésénél elakadtam.
Ebben a dologban szeretném a segítségeteket kérni,mert gőzöm sincs arról hogy miből mit válasszak.
Ezekhez a hangszórókhoz kellene magas+hangváltó:

VIDEOTON HA 22 1544-599 mélyközép Bővebben: Link

VIDEOTON HA 17 1544-582 mélyközép Bővebben: Link

VIDEOTON HB 15 1544-539 közép Bővebben: Link

A VIDEOTON HA 22 1544-599-es ből lennének a front sugárzók.
A VIDEOTON HA 17 1544-582-es ből lennének a hátsó sugárzók. Ezek kétutas rendszerben lennének 1 mélyközép+1 magas.
A VIDEOTON HB 15 1544-539-es lenne a center,de ez mér 2 közép+1 magas kialakítást kapna.
Ha megírnátok hogy melyik hangszóróhoz milyen magas+hangváltó lenne az ideális az nagyon jóvolna mert teljesen kezdővagyok ezen a téren.
(#) shalafi.66 válasza plutty hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Azért ez már nem Videoton.

Érdemes volna egy egységes hangszórókészlettel nekiindulni, tehát egyféle mélyközéppel, egyféle magashangszóróval építkezni. Magasnak bármelyik mélyközép mellé jó valamelyik peerless, a kicsi XT25SC vagy a DX25
(#) zitzaki hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Szereztem két mély ládát elég nagyok wega láda azt mondták. Nem tudok róla semmit a kérdésem az lenne érdemes vele foglalkozni?
Annyit tudok hogy 15"-os hangszóró megy bele de szerintetek milyen hangszórót tegyek bele mert az nincs benne?
A válaszokat előre is köszi!
(A képen az alsó ládáról van szó ami a földön van)
(#) HANGG válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
EMINECE KAPPA PRO 15"

01553.jpg
    
(#) zitzaki válasza HANGG hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Gondolom a sal és társaival nemsokra megyek ezzel a ládával
(#) Bassmester válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Hát nem sokra... mondjuk egy PA 40100 azért szólna benne (60 Hz -től) , de az áráért jobbat kapsz az Eminence-től. :yes:
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Szia!
Még egy kérdésem hozzád lenne, tapasztaltabbhoz. Blue Tech-ekkel elkezdtem szemezni, de lenne egy kérdésem. Kinéztem két típust végeredmény ként. Egyik egy 12" a másik egy 15"-os hangszóró. Sajnos anyagilag az LW-ből 15"-ra nem futja. Szerinted melyik átfogólag tekintve a nyerőbb választás? Paramétereit végigfutva nagyjából ugyan azok. Mennyit számít egy képen ránézve pl a membrán vastagsága illetve a mágnes súlya és átmérője? Köszönöm.
EW
LW
(#) zitzaki hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Ezekéről a ládákról tud nekem valaki valamit mondani? Pl.: Milyen gyártmány
(Ugy kaptam őket nem tudok róluk semmit)
(#) Action2K válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Jó kis vegyesfelvágott. Még házi építésűnek is mondható némelyik.
(#) klemo86 válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Nem gyenge, egy pár erősen átalakított Videotont látok
(#) zitzaki hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Jah bocsika az alsó ládákról akartam valamit megtudni mert azok az ismeretlenek a többi tényleg vegyes felvágott van ott videoton vermona monacor monarch stb... az alsó tölcséreseket viszont nemtudom milyenek
(#) Gery hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem is lenne pár kérdésem bár az kicsit konkrétabb lesz mint az előző .
Szóval. Van egy pár hangszóróm. A képeken látható(bocs a rossz minőségért). Kb én is ennyit tudok róla amit ti láttok. 30W@8ohm és 13cm átmérőjű.
Én egy olyan 30-35literes dobozra és pl erre a magassugárzóra hozzá. Szerintetek ez elég/jó lesz?

Üdv.:Gergő
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Ennyi adat sajnos keves ahhoz, hogy megfelelo hangsugarzot lehessen tervezni. Ertem ezalatt a megfelelo doboz meretezeset, a megfelelo magassugarzo kivalasztasat es a megfelelo hangvalto megtervezeset/kivitelezeset. Meresek nelkul mindez lehetetlen. Ilyen esetben en ket lehetoseget latok:

1. Felkeszul az ember elmeletben es gyakorlatban is hangsugarzo tervezesre/meresre/epitesre. Mindez idot, penzt es tanulast feltetelez, sok problakozassal, kiserletezessel, meresekkel stb.

2. Hasrautesszeruen keszitunk egy dobozt, beteszunk egy tetszoleges, olcso magassugarzot a mely-kozep hsz. melle + egy gyari 2utas hangvaltoval kiegeszitjuk az egeszet. Szolni fog, a hangszorok (ha a hangvaltot megfeleloen kotottuk be) feltehetoen nem fognak tonkremenni, persze diszkozni nem erdemes vele...

En azt javaslom minden lelkes hangsugarzo epitonek, hogy ha csak nehany adat ismert egy hangszororol (pl. teljesitmeny/nevleges impedancia) akkor ne kerjenek hozza dobozmeretet, mert ennyi adatbol NEM LEHET megfelelo hangsugarzot tervezni!
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Szia!
Hát igazából pénz híján sajnos nincs lehetőségem új hangszórót venni, tudom akkor bele se fogjak stb, de ez van. Nem is akarok én csoda hangminőséget, az erősítő is IC-s lesz szóval attól se várok csodát. Esetleg a későbiekben majd építek olyat amelynek tudom az adatait. Most csak annyira voltam kíváncsi, hogy meg kérdezem az itt lévő tapasztalt embereket, hogy úgy mégis közel járhatok-e az igazsághoz, mert az nyílvánvaló hogy ez a hangszóró nem kell mondjuk egy 100literes ládába, de ezt egy teljesen tapasztalatlan nem tudhatja. Nekem van egy nagyon-nagyon pici tapasztalatom, szóval ennyire nem vagyok eltájolva, de ti talán ennél is pontosabbat tudtok mondani.
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
A videotont én is felismerem!
(#) zoly15 válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Honnan kaptad ezeket? Nekem az elnne az első dolgom ha ilyet kapnák hogy viszonoznám a szomszédoknak a "tüzet" a múltkor ők zenebonáztak, akkor most én Igaz ők 2 kis hangfallal...
(#) shalafi.66 válasza Gery hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Ha gépközelben leszek végre, akkor majd ránézek, van azért olyan eset, amikor képről is egészen jól lehet dobozt méretezni.
(#) HANGG válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Jó a szál is csak a minősége nem mindegy
(#) HANGG válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Nekem ezek vannak SPA 4050 400-as castonal hajtom őket és megvagyok vele elégedve

DSC00363.JPG
    
(#) zitzaki válasza HANGG hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Akkor lehet veszek bele én 4050et azok nem is drágák
(#) zitzaki válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Neten keresgéltem 4000 ft volt darabja mondom annyit megér szerintem vettem kettőt
(#) vikipapa hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Sajnos kimondottan zöldfülű vagyok hangdoboz építésében. Szeretnék csinálni egy stereo erősítőhöz kétutas hangdobozokat. Az erősítő 90W/oldal, 4Ohm-on.(Erről volna szó.) Szobai zenehallgatásra kellene. Szoba mérete: 4m×4m×2,7m. Magas-sugárzónak ezt néztem ki, és ez mellé kellene egy 4Ohm-os, mély-közép sugárzó. Zárt dobozt szeretnék. Ha hülyeségeket írtam akkor elnézést kérek. Előre is köszönöm.
(#) ptesza válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Szia.

A 2 utas hangdoboz az ok. A zárt doboz azon múlik , hogy a választott hangszóró milyent kíván. Ezt a T/S paraméterek alapján lehet eldönteni. A piezo-t gyorsan felejtsed el ,meg azt a gyártót is . Neked a kétúthoz 15-20 cm közötti mélyközép sugárzó kell, és egy jobb selyem dóm magas sugárzó.

Az erősítődet nem ismerem , de annyi biztos nagyon nehéz lesz megépítened. Ha tényleg zöldfülü vagy akkor inkább építs elsőre TDA7294 alapú erősítőt. Itt is van topik , és több lehetséges variáció. Inkább 8 ohm-ban gondolkodj. Az épített erősítő nem lesz olcsóbb mint egy vaterán vásárolt hi-fi erősítő!
(#) vikipapa válasza ptesza hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Helló. Dobozépítésben értettem a zöldfülűséget. Erősítőt meg egyebeket már építettem, avval nem lesz gond. Azt is tudtam hogy a hangszóró-függő dolog hogy zárt-e vagy reflex a doboz. Majd körbenézek a bolt oldalán és megpróbálok összehozni valamilyen értelmesebb párosítást, és Köszönöm a linket!
(#) shalafi.66 válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Az még rosszabb döntés, mint a SAL PA sorozat.
Következő: »»   292 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem