Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 94
(#) zoly15 válasza skero hozzászólására (») Aug 8, 2010 / 1
 
Vagy a köpper szalag (fehér szövött anyag) vagy van az az átlátszó szigetelő. Ha láttál gyári toroid trafót akkor tudod melyik az.
(#) lapose válasza skero hozzászólására (») Aug 8, 2010 / 1
 
Szia!

Ha a primer tényleg 1mm vastag, és jól van megtekerve legalább 400-500VA-es a trafó.
Idézet:
„És mivel tudnám esztétikusan betekerni?”

Varnis szalaggal.
(#) erbe válasza skero hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
A méretei alapján 100, legfeljebb 150 VA teljesítményűre becsülném. Félek viszont attól, hogy a primer a megadott vastagságú huzalból nem 230 V-ra készült.
Meg kellene mérni az üresjárati áramát! Ha egyáltalán bírja az automata.
(#) lapose válasza erbe hozzászólására (») Aug 9, 2010 / 1
 
Szia!

Idézet:
„A méretei alapján 100, legfeljebb 150 VA teljesítményűre becsülném.”

Szerintem nagyon alábecsülöd..Bővebben: Link
(#) erbe válasza lapose hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Szerintem van kis különbség a ~13 cm meg a D = 152 mm átmérő között. A gyári kép szerinti tekercseléssel lehet, hogy csak 12 cm lenne a külső átmérője.
A kérdező még nem jelezte, mit művel a primer 230 V-on.
(#) skero válasza erbe hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Említettem ,hogy üzemeltettem 230 on. A szekunder -t is terheltem ,valamint így mértem be a 13,6 V váltót. Egy fém dobozban volt a diódáival együtt meg egy csomó kábel lógott össze vissza és még a trafóra is volt kívűről egy pár menet tekerve több helyen megcsapolva de azt le tekertem mert látszólag nem volt része a "fő" trafónak. A primer rész viszont 230 voltos hálózati csatlakozóhoz volt kötve csokival és a dobozon a kábelkivezetésnél szerepelt a 220V felirat. Lemértem 3,90 Kg. Nincs rajta 2 rétegnél több szigetelés.
(#) erbe válasza skero hozzászólására (») Aug 9, 2010 / 1
 
(#693696) skero
"Kb 20 -22 cm átmérőjű és kb 12cm magas."
Itt még egész más trafóról írtál. Ez ugyanaz lenne?
A 3,9 kg már valószínűsít 400-500 VA körüli teljesítményt.
(#) skero válasza erbe hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Hát akkor még rá volt tekerve a többi cucc is és nem mértem meg benne volt még a dobozában mindenféle lógó cuccal aztán nagy lelkesedésemben nagyobbnak láttam és tippeltem. Aztán ott kellett hagynom de a fórumra feltettem a kérdést a tippem alapján.
(#) zoly15 válasza skero hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Ha gyári cuccban volt, nem volt bekötve biztosíték a primer körbe? Az adhatna egy kis támpontot...
(#) skero válasza erbe hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Köszönöm a választ! Feltételezve ,hogy a trafó képes 400W-ot leadni és találok hozzá erősítő kapcsolást (5 darab 13,6 V-os kimeneti ága egymástól független ezt kimértem nincs menetzárlat a zománc jól elszigeteli az együtt feltekert szekunder tekercseket Így variálhatom némileg a feszültséget) 2 szer 100W -ot elvinne. Ha viszont 2 szer 200W -osat építenék nem teljes kivezérléssel még 2X 150W -ot kiszedhetnék ,érdemes ilyesmiben gondolkozni?
(#) skero válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Sajnos nem találtam és nem gyári szerintem. Amúgy is hiányos volt az egész mert a dobozolás teteje nem volt meg és kitört panelmaradványok meg csomó dzsuva volt benne. Amit vettünk házat annak a pincéjében volt hagyva így az eredetét és funkcióját homály fedi.
(#) potenciameter hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Sziasztok, szeretnék csinálni egy toroid trafot, két Quad 405-os panelt szeretnék hajtani róla. Olyan kell amirol 2x37V jön le, hogy egyenirányitás után 50Vlegyen. 400W-os ra lenne szükségem, vagy kicsit nagyobbra. Vasmagot tudok csináltatni a fateral, szoval csak a pontos méretek hiányoznak! Kérlek segitsetek!
(#) erbe válasza skero hozzászólására (») Aug 9, 2010 / 1
 
2*200 W-os erősítőt nyugodtan meg lehet építeni vele, hiszen ritkán fordul elő, hogy mindkét oldalt egyszerre maximális hangerőn hajtod szinuszos jellel tartósan.
Legfeljebb ha gerjed.
Rövid időre 15%-kal nyugodtan túlterhelhető, de csúcsban akár 2-szeres terhelést is elvisel.
(#) lapose válasza skero hozzászólására (») Aug 9, 2010 / 1
 
Idézet:
„(5 darab 13,6 V-os kimeneti ága egymástól független”


Ha 2*2db. tekercset sorba kötsz lesz két 27.2V-os szekundered, és egy 13.6V-os. Egyenirányítva kb. 2*36-38V. Ideális pl. TDA7294-hez, akár két hidalt végfokot is elbír a trafó.
(#) skero válasza lapose hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Nekem is ez járt a fejemben de így ,hogy írtad biztosabb vagyok. Ha meg mégsem elég neki a táp akkor marad a 2X 100W. Már meg is szereztem a beültetésit.
(#) lapose válasza skero hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Szívesen!
(#) electricnusi válasza potenciameter hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
"vasmagot tudok csináltatni a faterral..." EZZEL VIGYÁZZ!
Ha vasmagot tud a faterod csinálni, akkor minden mást is toroiddal kapcsolatban. A toroid magja, nem egy esztergált vasdarab, hanem irányított szemcseszerkezetű FeSi trafólemez felcsévélve!!
(#) potenciameter válasza electricnusi hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Nem kell annyira profi legyen, csak jöjjön le rolla a 2x37V, meg legyen legalább 400-500W-os, a tobbi nem nagyon érdekel. Szóval tudtok segiteni?
(#) electricnusi válasza potenciameter hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Bocs, de nem voltam elég konkrét: Esztergált maggal nem működik. se kicsit, se nagyon, se semennyire. Egész egyszerűen nem megy. Esztergált maggal legfeljebb indukciós vasolvasztót csinálhatsz, de trafót nem. Amennyiben pontos adatokat adsz talán tudok valami eladót ajánlani a polcomról.
(#) potenciameter válasza electricnusi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Nem akarok piszkálódni, de egy haverom is csinált esztergált vasmagbol, nem lett a leg profibb táp, de 2 éve tökéletesen működik.
(#) potenciameter válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Fogalmam sincs, hogy hogyan csinálta a srác, annyit tudok, hogy egy régi mosógép motorját szette szét és azt esztergálták, meg nemtudom hogy miket csináltak még vele, de az tény hogy 2 éve használja és működik!
(#) electricnusi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Nem vagyok motorszakértő, de ügyes esztergályosnak tartom azt aki egy motor állórész pakettet toroid maggá tud forgácsolni. Ha mégis érdekelne igazi mag, akkor találtam a polcon...
(#) electricnusi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Bocs! Persze, hogy nem neked kellett volna válaszolnom... El tudod képzelni ezt a motor állórész forgácsolásos eljárást? Nekem kicsit furcsa. Egyszer már olvastam, hogy valaki tömör vas magra csinált kézzel egy toroidot és kicsit csodálkozott a melegedésen
(#) erbe válasza electricnusi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Mert ugye az esztergályos azzal fogja kezdeni, hogy jól elhajtja az ...
Akármilyen jó késsel áll neki, pattog, törik, gyűrődnek, elfordulnak a lemezkék. A hornyok elfogytával még legalább 1 mm-t le kell szedni, hogy a szakadozások, gyűrődések eltűnjenek és akkor kap 1-2 cm oldalfalú lemezköteget 4-6-x cm magassággal. Nem a legjobb arány tekercseléshez.
De ezt is leginkább csak akkor, ha a lemezköteg a hátoldalon össze van jól fogatva hegesztéssel vagy pánttal.
(#) electricnusi válasza erbe hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Hát igen. Akadnak furcsa dolgok. Az idei berlini szakkiállításon nyomultak a huzalgyártók alu huzalokkal. Sok kínai gyártó már csak alu huzallal tekercseli a trafóit. Mondanom se kell sokkal sokkal olcsóbb, de ki tudja mi meddig tart.... Persze ez nem az amatőrök, hanem a profik játéka. Ezen a fórumon még nem olvastam olyan ajánlatot, hogy "aluminium huzalból tekerjetek! " Amúgy nagyon szép lakkozott csiriviri alu tekercshuzalokat lehetett látni.
(#) kiborg válasza electricnusi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Szia!
Egy röpke kérdés.
Pontosan hogy érted a képletet ?
Q=gyök(P x 0,6) vagy Q=gyök P x 0,6
Van egy külső átm =250mm, belső átm 120mm, magasság 70 mm vasmagom, toroid, tekercselt,lemezes.
Mekkora lehet a teljesítménye ?

Üdv Kiborg
(#) lapose válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Szia!

Pedig igazad van! Nekem ilyen magra készült a hegesztőm. Ügyes esztergályosbácsi szépen lecsípte a hornyokat róla.
(#) hugi00 válasza electricnusi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
En regota keresek aluminium formahuzalt.
- remelem ide is eler hamarosan.

Hangszorokhoz jobb mint a rez. - a sulya miat.
(#) electricnusi válasza kiborg hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Hát ez bivaly! ((250-120)/2)*70=45,5 cm2 olyan 3000 VA körüli trafó elkészítésére alkalmas.
(#) electricnusi válasza lapose hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Toroid magra épített hegesztő? Úgy tudtam, hogytoroidra nem is jó hegesztőt csinálni, mert nincs légrés és nem tudja elejteni a feszültséget...
Következő: »»   32 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem