Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 10, 2005
Témakörök:
Nemrég elhangzott már ez a kérdés?
Az FS Audio nem az a kategória mint a 18 sound. Egyébként kapható az APT-150 csak biztosan rossz helyen nézted. Bővebben: Link
Persze hogy kapható, csak jópár hetet kellene várni rá. De ha esetleg tudod, hogy hol tudnék venni készletről, akkor a kérdésem többi része már felejtőssé is vált és köszönöm a segítséget!
Tudom hogy külön kategória, de akkor is tanácstalan vagyok. Tudod, az örök ellentét. Túl sok pénzt nem akarok elkölteni ilyesmire, de nem szeretnék úgy járni, hogy veszek valamit és az meg csak pénzkidobás.
Nem érdemes ennyire ragaszkodni az APT-hez, 4-5k alatt nem használható jól, szóval a 15"-os mély mellett két útban nem kifejezetten esélyes. Ráadásul be-be csúszik a központosítási hiba náluk is.
Szerk, ahogy közben nézem, a Visaton is kapásból kiesik ugyanilyen okok miatt. Másodikszerk. A 18-as ha igaz, amit írnak róla, egy-két fokkal esélyesebb. Az FS-ről meg semmi használható infót nem látni, az árából meg semmi értelmeset nem lehet leszűrni, így akár lehet jobb-rosszabb-ugyanolyan is.
Shalafi, akkor mit javasolnál? Mert a deltapro már megvan, helyette nem tudok és nem is szeretnék mást venni.
Meg kéne mérni az FS-eket, hátha szerencsés vagy, vagy 1k körüli rezonanciával bíró tölcsért tenni mellé. Ide még a HT 101 is határeset, és legalább kettő kellene belőle. De azért megoldható lenne vele.
Hat teljesen elkenődtem, de köszönöm a felvilágosítást. Megint eljutottam oda, hogy kár volt megvennem ezt a hangszórót, elment tőle a kedvem, mert ezek szerint normális ládát nem lehet belőle csinálni.
Miből jutottál erre a következtetésre? Ilyet nem hiszem, h. írtam volna. Az gondolom természetes, hogy egy 15"-os mélyhangszóróhoz elég alacsony váltási freki tartozik optimális esetben, ehhez viszont jó magashsz kell.
PA alkalmazásban az olcsóbb termékeknél általában azt a megoldást választják, hogy magsabbra teszik a × frekvenciát, így vagy beszűkül középtartományban az iránykarakter (ami élő hangosításnál akár még pozitív is lehet gerjedés szempontjából), és/vagy lesz némi lyuk az átvitelben középtájon szemből mérve is.
Találtam egy jó oldalt kedvcsinálónak építőknek: http://www3.ocn.ne.jp/~hanbei/eng-angular.html
Üdv mindenkinek! A mühelyemben régóta félre van rakva egy kissé megviselt de mégis jól működő hangszóró.Kidobni sajnálom. Építeni szeretnék vele egy combót de nem ismerem a hangszórót. Az egyen ellenálása 11,5 Ohm 5,3 cm a pólusmag átmérő és 0,265 mm -es zománchuzalból tekercselték a lengőcsévét. 38 cm átmérőjű. Valakinek ismereős ez a tipus? Milyen ládába való lehet?
Üdv!
Ti melyik hangszórót választanátok? Utána néztem és mind a 3 nagyon dícsért típus a világ minden táján. Hozzáértőknek gondolom egyértelmű a választás. Kenwood Magnat Jbl. Ennek a Qts és egyéb paramétereit a support fül PDF-jeiben találjátok. Cél inkább az erőteljes mély tartomány, "dübörgő" zenéhez. Mindhárom jól kell teljesítsen mivel nagyon kelendőek. Az adatok is szerintem nem hazudhatnak sokat, mivel elég nagy márkákról van szó. Kerestem teszteket, pár videot de a probléma főleg az, hogy mindenki más erősítővel próbálta és ezekről információ sincs. Ezért várom szakértő véleményetek. Egyelőre szobába kéne, később lehet átkerülne autóba, ha kell új dobozzal. Előre is köszönöm.
A Kenwood-tól sokan nincsenek elájulva, de akik nem hallottak még nagy rendszert, azoknak tökéletes a gyári helyett… A Magnatnak vannak/voltak jó húzásai, de ha ezt a hármat hoztad fel, én gondolkodás nélkül a JBL-re szavaznék Nem csak elvből, hanem mert hangra is olyanok… Hallottam már többféle alkalmazásban (autóhifi, stúdió, hangosítás), nekem tetszenek A konkrét hangszórókról meg tapasztaltabbak szóljanak, a paraméterek hasraütés-szerű megadása miatt inkább a márkában kellene a bizalmat keresni… (Ezt jól megaszondtam.)
Nem baj, pont így értem. Kenwood-ról én se sokat hallottam, a paraméterei ha hasracsapottak is de kisebbek mint a másik kettőjé. A magnat csinál szép dolgokat, és azok a paraméterek se hangzanak rosszul (már ha igaz). A JBL nekem is a nyerőbb, igaz árba is több. Az tünt fel a JBL-nél, hogy az oldalán van 2 adatlap is a hangszóróról. Egyiken 91dB másikon 93dB szerepel Amúgy mennyit számít a hangszóró mélysége? Köszönöm.
Kisebb helyen elfér?
Akkor ez is csak annyira üzleti fogás mint a tömeg és mágnes méret. Amúgy ez, hogy lehet, hogy a gyártó oldalán is két gyári adatlapon más érték szerepel érzékenységnél? Bővebben: Link. Itt meg az utolsó oldal
Szerintem az elsőnek több valóságtartalma van. Meg aztán vannak hozzá kész doboztervek is , amiket ezekből az adatokból számítottak.
Köszönöm. Akkor ahogy látom te se tiltakozol a 3 márka közül a JBL ellen. Még azon is gondolkozok milyen ládát készítenék neki (típus). A gyári band-pass-os. Én vagy szimpla reflex vagy zártban gondolkozok.
A bandpassosnak is van egyfajta hangzása, van aki szereti van aki utálja, de nagy előnye az , hogy nem kell subfiltert építeni elé. Szerintem a kenwood nem kifejezetten hangszórógyár hanem valahonnét rendelt hangszórókat feliratoz .Többnyire érzéketlenek 80-86 dB körül. A magnatról nem tudok sokat . De az biztos ,hogy a JBL nem egy kategória az említett márkákkal.
Belekezdenék egy bandpass dobozba ha az enyém lenne.
Köszönöm mindkettőtöknek az egyértelmü és kielégítő véleményt. Akkor JBL van tervben és majd ha meglesz akkor ládával kapcsolatban még írok.
Megint üdv!
Még valamiben kikérném tapasztalt véleményetek. Ha már a JBL-et megszavaztátok egyértelműen akkor 3 típus merült fel az említett mellett. GTO1202 CS1204 GT5-12 Ha már pénzt adok érte, szeretnék jól dönteni és nem kinézetet megfizetni ha a régebbi típus is képes rá. Szerintem ez a 3 csak évjárat és széria különbség. A CS széria a legrégebbi, azután jött a GT és a GTO. A különbség viszont az, hogy a CS az 14e Ft a GT az 18e Ft míg a GTO 21e Ft. Melyiknek látjátok értelmét bandpass dobozhoz, ha már rábeszéltetek :yes: ? Nagy különbség van ezek között, vagy szinte semmi és akár a CS-t is megvehetem? Qts paraméterei a CS-nek kisebbek, más szinte minden ugyan az mindhárom hangszórónál. De ezért írtam ide, mert ti láttok a kulisszák mögé Hangsúlyozom, hogy csak tényleng igazi különbségekért szeretek többet fizetni, holmi pici szépítésekért, javításokért nem. Mégegyszer köszönöm.
Nekem a jó öreg CS1204 szimpatikusabb… Azért figyeled, mindenhol ugyanannyi az Fs meg az érzékenység, hogy ne az alapján dönts Amúgy a JBL alacsonyabb kategóriában sem termel szemetet…
Akkor nem éri meg szinte 2szer annyit kiadni egy "újabb és semmi több" széria után. Amúgy a CS1204 Fs és Qts paraméterei kisebbek mint a másik kettőé, de azok már tényleng ugyan azok. Épp ezért is kérdeztem meg tőletek, hogy ne kinézetre fizessek, de ugyanakkor ti a felépítését látva is sokat leszűrtök. Remélem még kapok mert kifutó széria. Az az igazság nem is akarok nagyon belemélyülni a hangszórók világába, erősítőket inkább tanúlmányozom. Ezért is lenne szükségem egy megbízható, terhelhető ládára. Egyelőre közép-éles tartomány kimarad. Mondjuk vannak itthon alsó kategóriások arra a célra is de épp azért emleltem most kicsit legalább mélynél a mércét. Köszönöm.
Szia!
Bocsánat, de én csak megemlítettem, hogy miért lenne szükségem hangládára. Szerintem sokkal inkább hangszórókról írtunk és bandpass ládákról, de ha tévednék akkor elnézésedet kérem.
Hát ebben igazad van. Írtam is, hogy majd ládát is meg kell vitatni, de el kellene előbb döntenem mire építek ládát . Szerintem hangszóró választása szubládához inkább ide illik mint erősítőkhöz, de nem akarom úgy tünjön vitatkozni akarok mert mély tiszteletem előtted És nem akarok egy újabb "hangszóró választás szubládához" témát nyitani Bocsánat a mostani neked írott OFF-ért, nyugodtan kitörölheted.
Nem azt mondom, hogy nem újabb a gyártástechnológiája, stbstb, de nekem a régi is tökéletesen megfelelne És akkor itt tényleg fejezzük is ezt be…
Rendben és köszönöm. Ha kapok akkor azt választom. Okoskodni nem akarok, inkább elhiszem amit mondotok mert van egy olyan érzésem jobban járok Amúgy a CS1204 eltünt a gyártó oldaláról is és egy cégnél kaptam ennyi adatot, de akkor nem tudom mennyire megbízhatóak:
Frequency Response: 23Hz – 450Hz Peak Power: 1000W RMS Power: 250W Sensitivity: 93dB Impedance: 4 Ohms Voice-Coil Diameter: 50mm Cutout Diameter: 283mm Mounting Depth: 159mm Overall Diameter: 311mm Vas: 100.45 Liters Qts: 0.43 Fs: 24.75Hz Qes: 0.46 Qms: 6.46 Sealed Enclosure (vol): 28L Vented Enclosure (vol): 64l Mégegyszer köszönöm és elnézést, majd akkor jelentkezek ha megvan a hangszóró és jöhet az ajánlott bandpass tervezése.
Idézet: „Szerintem hangszóró választása szubládához inkább ide illik mint erősítőkhöz” Ezt láttad már? Mélyládába való hangszóró |
Bejelentkezés
Hirdetés |