Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   622 / 1682
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Nagyon szép lett, gratula! :kalap:
(#) gtk válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Szia ! Profi munka.
(#) Ballage válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Nagyon szép. Az alkatrészoldali telifólia mire van kötve? Földre?
(#) Attila86 válasza Ballage hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Persze, az AGND-re.
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Szia!


Gyönyörűen kivitelezett panel...
Bocsánat, hogy megint beleszólok... A digitális rész felett DGND, az analóg felett AGND teli fólia kellene. Csak egyetlen pontban összekötve. A 12 bites felbontásnál a kritikus nagyimpedanciás vezetékeket un. Guard technikával kell védeni a felületi áramoktól....
(#) Attila86 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Szia!

A műszer előző verziója (Bővebben: Link) is nagyon hasonló struktúra szerint lett huzalozva és az is tökéletesen működik. És örömmel jelentem, ez is. :yes: A nyáktervezésben hidd el, van tapasztalatom... Ennél sokkal-sokkal durvább áramköröknek is terveztem panelt, eddig működtek. Szóval csillagpontból, analóg és digitális tápvezetékekről, árnyékolásról, Kelvin-kivezetésről, nagy impedanciás vezetősávokról, "guard" technikáról, zajokról, SMPS-ről stb. az elmúlt pár évben már megtanultam a leckét. Nem kevés kínlódás árán.
(#) Abukodonozo válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Valahogy kész lett a "dobozolás" is. Már amennyire egy lakkozott kerítésdeszkadarab dobozolásnak számít... Mi tagadás elég ''látványerősítő'' lett. Sajnos néha csak nem akarnak egyenesek lenni azok a csavarok, de ezt majd idővel kiküszöböljük. Ezektől függetlenül teszi a dolgát ügyesen, másfél óra használat után a trafó langyos, a hűtőzászlók szinte hidegek. Egyetlen hibája, amire csak későn jöttem rá, hogy alacsony hangerőn szörnyen recseg a potméter... Talán egy kis kontaktspray majd segít rajta.

Na de beszéljenek a képek...

1.JPG

2.JPG
   
(#) zolika60 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Nem volt még egy kicsi abból a deszkából? Esetleg egy darab alumínium lemez a házkörül? Kezdő koromban minden elektronikát alulemez dobozokba pakoltam, mert könnyen megmunkálható és kis rutinnal elég esztétikus. De jó megoldás lehet egy műanyag doboz is. Persze ez is jó csak kicsit sérülékeny.
(#) Abukodonozo válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Szia!

Ez így valahogy egyszerűbbnek tűnt, a következőnek majd megpróbálok egy egész dobozt készíteni. Amúgy köszi!
(#) Ballage válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
És mit csinálsz akkor, ha egy olyan alkatrészlábat kell hozzáforrasztani, amit takar maga az alkatrész (pl. elkó)?
(#) Attila86 válasza Ballage hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Ki van itt találva minden...
Természetesen ott nem lesz kapcsolat a két oldal közt, ezt más helyen, más alkatrészek biztosítják, amik nem takarnak el semmit. Konkrétan alkatrészláb-darabokból vannak a VIA-k furatgalván híján. Ezt így szoktam készíteni: Bővebben: KÉP
Levágott alkatrészláb-darabokat dugok át a panel összes VIA-ján, aztán beforrasztom őket mindkét oldalról.
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkészült a pickit2+adapter!

SDC14265.jpg
    
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Wow! Szép munka!
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
5 éve készült! Mikrofon hangszínszabályzó 5 sávos, sztereó kimenet.

SDC14269.jpg
    
(#) vaszil29 hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Nekem is kész lett a CNC vezérlőm (4 AXis) opto
+ Driwer a mocikhoz.
Bocsi a videó minőségért, azt hidttem jobb lessz
(#) vaszil29 hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Nyák kép!
(#) interferi válasza vaszil29 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Jol néz ki, ha jol látom pic el van a motor meghajtás.
Én is készitettem egyett, a mechanika még készülöben.
(#) Baxi hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Hi, igaz még nincs kész az elektronika, de kész az első vasalásos panelem
Labortáp lesz belőle majd, azaz holnapi nap.

DSC_0228.JPG
    
(#) vikipapa válasza saraha hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Helló. Nagyon jól néz ki! Gondolom a hangminőség is jó Esetleg elkérhetném a kapcs.rajzát, vagy a nyáktervet? Ha jól tudom elég precíz nyák kell neki hogy ne gerjedjen. Előre is köszönöm
(#) vikipapa válasza vikipapa hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Bocsánat, későn vettem észre, hogy már leírtad a kapcs.rajz linkjét, de már nem tudtam szerkeszteni a hsz-t. De a nyákterv még mindig érdekelne ha lehetséges. Köszönöm
(#) nagy hoho válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Nagyon profi! Már megvettem 2db kék kijelzőt. Mikor lehet rendelni belőle?
(#) klemo86 válasza Baxi hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Elsőre (is) kitűnő Szerintem.
(#) Attila86 válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Teljesen elkészült a szoftvere, 1.10-es verziónál tart és ebben már nincs semmi bug, le is teszteltem minden funkcióját. Legfeljebb már csak annyit változtatok rajta hogy ne percenként mérje az offsetet hanem két percenként, de ez már nem nagy változtatás lesz.
Sőt, már a cikket is elkezdtem hozzá írni...

De sajnos még nem lehet belőle rendelni mert egy hibája még van (de nem szoftveres): Csak külső +-5V-os tápról hajlandó működni (akkor viszont egyszerűen gyönyörű!), ha AC tápfeszt kap akkor ugrál mert egy kis zaj lesz a pozitív tápon. Ennek okára még rá kell jönnöm és akkor teljesen végleges lesz.
(#) Abukodonozo válasza Baxi hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Szép lett, így tovább!
(#) Attila86 hozzászólása Aug 13, 2010 /
 
PIC-es panelmérő II. V1.10:
Bővebben: Youtube

A videó még nem végleges, mert pár funkciót még nem videóztam le, illetve a háttérzenét is szeretném majd lecserélni valami másra mert ez már kicsit unalmas. Ha van valakinek hasonló, végtelenségig ismétlődő aláfestő-zenéje, akkor szóljon!
(#) Pulyka hozzászólása Aug 13, 2010 /
 
Üdv.

Kész lettem a rég megálmodott fehérfényű, ledes, mocis világításommal
Egyébként érdekes,mert a ledes panelt le kell elötte venni,mert úgy nem lehetne elfordítani,és kivenni magát az a "T" alakzatú,ónnal összeforrasztott tákolmányt
...arra az esetre,ha izzót raknák be.
A panel 24 lednek biztosít helyet.
3 led van sorosan,és ilyen sorból 8 darabot kapcsoltam párhuzamosan,a sorok elejére pedig elötét ellenállást kapcsoltam.
Most még 18 darab led világít,mert 2 ellenállás hiányzik,abból is egy nem világít,de keresztül folyik rajta az áram.
Kicsit elnéztem,mert nem figyeltem,hogy a hideg fehér között van melegfehér led is(kínai cuccokból kivadászott ledek )

Lehet,ha rendőrök meglátnak vele(de amúgy jó kisfiú vagyok én),akkor szólnak érte,mert igencsak kékesnek néz ki a "tompított" fény.
UI:
Azt halottam,hogy a fehér ledeket 50mA-ekre tervezték.
Tényleg nem lessz semmi bajuk,ha olyan 25-30mA-el járatom őket?
(bár annyira nem féltem őket,majd veszek bele normális ledeket,nem bontottakat)
4 kép csatolva

Üdv.Tomi
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
és az utolsó

Kép 42:Tompított fény ; 43: "reflektor "
40: a beszerelt panel ; 39: Amire felvan fogatva a panel,végén egy eredeti izzó "fémtestje" ; 38: Ha agy benne van ez a "T" idom,akkor rá lehet ültetni a panel,és rácsavarni az anyákat.

Kép0043.jpg
    
(#) Doszpot válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Szia!
A látni és látszani elvből a látszani biztos teljesül, de látni is lehet vele? Nekem még biciklire sem felelt meg igazán a LED-ek, fénye. (nemhogy 40-50 körül közlekedjek vele)
A LED-eknek egyébként nem lesz bajuk, ha a szükségesnél kisebb árammal hajtod őket. (a fényerő kisebb lesz persze)
szerk. az országúti és tompított között a LED-ek száma tesz csak különbséget, vagy az állásuk is más? (arra figyelj, hogy ne vakítsanak semmiképp)
(#) Sallala válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Keress: loop, sound loop, flash background music stb. szavakra különböző variációkban! Fogsz találni ingyenes és fizetős loop-okat - így hívják a zenészek az ismételhető hangmintákat vagy zenei részleteket. A Flash kulcsszó meg azért kell bele, mert sok animációkészítő keres végtelenített háttérzenét a flashanimációs honlapja alá, így a zenéket mint flash-alkatrész gyűjtik ki bizonyos honlapok.
Az első kettő, amibe beleakadtam:
Bővebben: Link ingyenes
Bővebben: Link fizetős, de a lo-fi minták használhatók youtubera elmegy.
A fizetős oldalakon a lo-fi hangmintát el tudod csípni a DownloadHelper Firefox kiegészítővel egy kattintással. (Nem kereskedelmi célra használod fel, talán így nem nagy vétség felhasználni)
Végezetül a honlapomon is találsz egy-két végteleníthető zenét. (Klikk a felhasználónevemre!) De nem nagy számok. Ha mégis felhasználod, kérlek egy képkocka erejéig tedd a videóba, hogy music: Sallala
(#) Pulyka válasza Doszpot hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Még nem próbáltam ki sötétben,mert ma "dobtam" össze,de most is(pedig még nincs sötét) egész szépen lehet látni a fényét árnyékos helyen.
Csak azt nem tudom,hogy 30mA-t elviselnek-e ezek a fehér ledek.
Biztos fog látszódni a ledek "fénye",bár még nem mondok semmi biztosat,mert majd este megyek vele egy-két kört,de szerintem fognak azok látszódni.
Ha nem,akkor megint "építgettem" egy jót,és a panel jó lessz máshova,ahova nem jó izzó
Egyébként már most vakít
...és mégcsak 11 darab hidegfehér világít,meg ezek amugyis bontott ledek,ilyenből tervezek venni 30 darabot,és kicserélem
(6 tartaléknak)
Következő: »»   622 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem