Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   620 / 1682
(#) Pulyka válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Idézet:
„A fékezést még egyenlőre nem tudja,bár őszintén szólva nem is értem ez a modelleknél,hogy hogyan van megoldva.
Valaki leírhatná,aki tudja.”


(Nem bírtam megállni,hogy ne javítsam ki a részeltet )
Ellenáramú,és mechanikus fékezés.
Leginkább az ellenáramú a használatos.
(de pl az én autókámon nincs is fék )
(#) zenetom válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Gratula!
Az autóról is kérhetnénk képeket? Az elektronika-mechanika megoldásról. :yes:
(#) borvendeg válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Hello!
Kösz a javítást. Én fogalmaztam pontatlanul. Ellenáramú fékezés volt eredetileg. De ezt nem tudom hogyan kell működtetni, mnert akkor kéne egy plusz gomb nem???

Zenetom: A mechaniukáról teszek majd fel képet este de ahhoz semmi közöm az teljesen gyári. Neten van ról asok kép. HBX Bronzer. Összkerékhajtás, olajos lengéscsillapítók meg egy két finomság.
(#) Laciveszp válasza Mzolee hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Köszi. A tárolóból, mikor én mentem ez volt az utolsó elötti, elöttem egy ürge kettőt vett, mondjuk a másik fajtából, de tényleg gyorsan elkapkodták. És amúgy egész jó kis tároló. Sok minden belefér, a hírdetés képén nem tűnik ekkorának. Szerintem
(#) Pulyka válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
"kéne egy plusz gomb nem???"

Ha alapból van a gépen előre,és hátramenet,akkor nem.
Amikor előre irányítod az autót,és a motor már nem forog,csak a lendület hajtja,akkor hirtelen hátrafelé mozgatod a "karokat ",és a motor a másik irányba való forgással lefékezi az előre felé irányuló lendületet.
Ez a legegyszerűbb fékezési lehetőség
(#) brato hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
ÜdV!

Elkészült egy vizszivattyúhoz a szintszabályzó elektronika. A lelke egy PIC 12C509.
(#) zoknee hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Már egy ideje nem tettem fel semmit, sajna vége az egyetemi éveknek, és eljött a munka ideje...
Szóval 1 éve terveztem megcsinálni az IN-13 csöves VU metert, és miután Vicsys felrakta a módosított kapcsolást a csövekhez, megjött az erőm is hozzá
A nyákot átterveztem, főleg smd alkatrészekre, hogy kisebb legyen, meg majd beleférjen akár egy adott fémdobozkába is.
Az erősítőbe még nincs beépítve, még kicsit csiszolni kell a beállításán, és akkor videot is teszek fel róla. De addig is pár kép:
(#) zoz11 válasza Laciveszp hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Alakulgat Csak az SMD LED a tüskék között
Amúgy profi lett, csak így tovább!
Üdv: Főnök
(#) Laciveszp hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Kösz Főnök. Igyekszik az ember. Most jelenleg két másik-ugyanezen IC-kel működő- kapcsoláshoz készítek nyákterveket, pontosabban azok már készen vannak, már csak le kéne őket gyártani. Csak hát az éjszakai műszak.
Majd közlöm a képeket, remélhetőleg azok is elsőre működnek majd.
Amúgy az összes elektronika majd terepasztalra megy. A villogó egy rendőrautóba lesz.
(#) borvendeg válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Bocs az offért DE ezt így te sem gondolhattad komolyan...Ha mész előre full gázon(kb40-50km/h) és hirtelen hátramenetet kapcsolsz akkor az egy akkora pofon mind a motornak mint az elektronikának hogy az már nekem okoz fizikai fájdalmat. Szóval én azza a fékezésre gondolok amikor csak a motor kapcsait zárpom rövidre és úg fékez vagy ilyen modelleknél nincs?

Zenetom: Az ígért képek csatolva
(#) zenetom válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Köszi, nagyon jól néz ki. :yes:
(#) _ampervadasz_ válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Szia. Nem akarok bele vau vau, de szerintem a rövid zárás nem egészséges a motornak, szerintem egy villamos ellenállás féken gondolkozz el inkább, ami nem áll másból mint egy nagyteljesítmányű ellenállás. Aztán már bizonyos sebesség tartomány alatt, meg már lehetne biztonságosan alkalmazni a rövid zárást is.

Szép napot.
(#) bence192 hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Elékszült a kapcsolások között megtalálható labortápom.
Én terveztem a nyákot és készítettem el vasalássa és poziciórajzal.
Egy 2 csatornás V/A mérővel elátott komplex kapcsolható soros/párhuzamos/független funkcióval elátott komplex tápegységet szeretnék építeni belőle.
Most tervezem a panelmérőket icl7107-essel smd verzió, de erről majd később.

És képek:
2 részben előre is bocsánat érte!
(#) bence192 hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
folytatás.....
(#) zolika60 válasza bence192 hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Jó lett gratulálok. Most már csak egy szép doboz kell hozzá. Használd sokáig.
(#) borvendeg válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Köszi ez is egy út csak viszonylag bonyolult a megvalósítás . Gondolkodtam PWM elvű fékezésen is de nem tudom mi hordozza egy modellautóban a rádiós adatátvitelnél azt az infót, hogy fékezni kell.
(#) SzervízMacska válasza bence192 hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Tetszetős áramkör, csak felesleges ilyen nagy méretben felrakni a képeket, főleg gyenge minőségben.
(#) klemo86 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Főleg ennyit
(#) Mayan hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
A legújabb: unitra merkury végfoka, (2db stk077), szép hangja van, erőteljes, mégis finom, nem darabos.
(#) kocsgab002 válasza Mayan hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
A kivitelezés ötletes, csak figyelj az érintésvédelemre. Lehet le kellene burkolni a trafót valahogy dizájnosan. Egyébként szép munka.
(#) Abukodonozo válasza Mayan hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Szeretem ezeket a látványerősítőidet, Mayan! Ez is ötletes, gratulálok!
(#) Abukodonozo hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Én is megint készítettem valamit...

Az itt bemutatott tápegységemehez, elkészült a kis A osztályú fejhallgató erősítő is. Egy régi Tesla, oldalanként 75 ohmos fejhallgatót hajtok vele. Mivel ez a megszokottnál nagyobb impedanciás, a tranzisztort környező ellenállásokat úgy próbáltam méretezni (áramok, feszültségek, nyugalmi áram beállítása), hogy a fejhallgatót munkaellenállásként használva, szép hangú műszert kapjak. Mivel a konstrukció és a tervezés sem tökéletes a hangja meglehetősen száraz, kevés méllyel, de mivel eddig ilyesmit nem csináltam, így elfogadható. Még csak egy annyi, hogy az erősítő mono, egy BD 237-es dolgozik benne, a 2. képen látható jumperrel (sztereó műsorforrás esetén) a jobb vagy a bal csatornát tudom kiválsztani. A nyák kézzel, filccel készült, akár csak a tápé.

Köszönet a kedves fórumtagoknak, akik az erősítős topikokban segítettek, és persze - a képek.
(#) zolika60 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Csak így tovább. Nem egyszerűbb lenne a bal és jobb csatornát közösíteni?
(#) Abukodonozo válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Erre nem is gondoltam, de jó ötlet.
(#) Laciveszp hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Elkészült a két legújabb kapcsolásom. A nyáktervek saját tervek, és ezek is elsőre indultak, kapcsirajz alapján terveztem őket
De beszéljenek a képek, illetve a videók. A futófénynél nem ez a végleges kimenet, majd smd ledekkel lesz megcsinálva. Ezek is

terepasztalra mennek.

Üdv: Laciveszp
(#) Attila86 hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
PIC-es panelmérő II.:
Bővebben: Youtube
Itt már tettem fel róla képeket:
Bővebben: Hozzászólás

Az elődjéhez képest (Bővebben: Link) ebben már nincsenek offset-állító trimmerek, mert a PIC időnként rövidre zárja a saját mérőbemeneteit és megméri a mérőkörök offsethibáját, majd ezt utána mindig kikompenzálja.

Pár bug még van benne, de a lényeg látszik amit a videón próbálok bemutatni, a pontossága.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Szép munka, hajrá!
(#) Istuuu hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Sziasztok! Délután unaloműzés képpen összedobtam egy dc motor modelt . Szerintem ennél egyszerűbben már nem is lehetne.
(#) kisedison hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Hello

Elkészül a legújabb hangfalam. Bass-reflex, 60/100W, 8Ohm, 2db M.N.C. NOIR II - es hangszóróval.
(#) Pulyka válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Az én kis kínai csodámnál működik
Egyébként tényleg nem egy egészséges módszer...
DE lehetséges.
Én én sem teljesen benyomva a hátramenet gombot gondoltam,csak egy tizedmásodpercig...
Következő: »»   620 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem