Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   194 / 442
(#) elektrocad válasza Norberto hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Nekem kicsit más a batch fájl:

SET LANG=en_GB
C:\Program files\eagle-5.10.0\bin\
start eagle.exe

De erre módosítva is működik:

SET LANG=en_GB
cd C:\Program files\eagle-5.10.0
start bin\eagle.exe

Tehát lényegtelen, hogy a bin mappa a cd sorban vagy a start parancs után van-e, mindkét esetben elindul.
Mindkét batch fájlt bemásoltam néhány, még a rendszer valamelyik mappájába is, rákattintva elindult a program.

A képet jobban megnézve látom a hibádat. Az útvonalban nálad cd C:\Program files\eagle-5.x.x van, amelyik mappa természetesen nem létezik. Írd be a saját verziód száma szerinti mappát. Pl. a legutolsó kiadáshoz ezt: cd C:\Program files\eagle-5.10.0
Az x-ek helyett mindig az aktuális verziószámot kell beírni.
A gyártó a leírásban x-ekkel jelölte, hogy minden kiadásnál ne kelljen átírni.
Remélem így működni fog.
(#) Norberto válasza elektrocad hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Valóban. Kiszúrta a szememet pedig, tényleg az útvonal volt a hibás. Köszi.
(#) elektrocad válasza Norberto hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Örülök, hogy segítettem. Még azt is kipróbálhatnád, hogy a batch fájloddal azt bárhova áthelyezve nálad indítja-e a programot. Már csak niedziela megnyugtatásáért is. Ha van erről tapasztalatod, megoszthatnád, köszi.
(#) Norberto válasza elektrocad hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
eagle_bat_01.jpg esetén a bat fájl tartalma a következő volt:

SET LANG=en_GB
D:\Program files\eagle-5.10.0\bin\
start eagle.exe

Bárhova pakoltam a rendszerben, bármelyik meghajtóra, mindig nyöszörgött a 2., fájlbeli parancsnál, de az EAGLE mindig elindult mégis.

eagle_bat_02.jpg esetén a bat fájl tartalma a következő volt:

SET LANG=en_GB
cd D:\Program files\eagle-5.10.0
start bin\eagle.exe

Itt csak a telepített EAGLE-vel megegyező meghajtóról indult teljesen hibamentesen, míg másik meghajtóra átrakva a fájlt, a képben foglalt hibaüzenet jelent meg.
(#) elektrocad válasza Norberto hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Köszönöm a tapasztalatot.
Ahogy látom a partícióval néha gond van, de ez orvosolható.
Én is kipróbáltam egy másik partícióról való indítást - az Eagle a C: meghajtón van, onnan gond nélkül indul. Amennyiben az E: meghajtóról indítanám batch fájllal, nem mindegy hogy írjuk meg a batch fájlt.

Ezzel indul másik meghajtóról is:

SET LANG=en_GB
cd C:\Program files\eagle-5.10.0\bin\
start eagle.exe

Sőt ezzel is (a cd parancs nélkül):

SET LANG=en_GB
C:\Program files\eagle-5.10.0\bin\
start eagle.exe

Ezzel viszont egy másik meghajtóról már nem indult el:

SET LANG=en_GB
cd C:\Program files\eagle-5.10.0
start bin\eagle.exe

Tehát úgy tűnik, ahhoz, hogy bárhonnan indítható legyen, lényeges hogy a bin mappát még az útvonal beállításba írjuk be, ne a start parancsba.
Általában egy partíción dolgozom, eszembe nem jutott egy másik partícióról való indítást letesztelni, de lám úgy is működik.
(#) niedziela válasza elektrocad hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Idézet:
„Az előző hozzászólásomban megadott bat fájl tartalommal az bárhol elhelyezhető. Ezen kár vitatkozni.”


Idézet:
„nem mindegy hogy írjuk meg a batch fájlt.”


Idézet:
„Már csak niedziela megnyugtatásáért is.”


Én eddig is nyugodt voltam

Idézet:
„Nincs előre definiált helyes tartalom.
Csak ez SET LANG=en_GB

többi azon múlik hol helyezed el a *.bat fájlt
Ha a bin könyvtárban akkor ennyi

SET LANG=en_GB
eagle.exe

Ha máshol akkor az elérési utat helyesen kell megadni.”
(#) elektrocad válasza niedziela hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Igen, egy hibát követtem el, a (#764258) hsz-ban az "előző" szó helyett a "(#764011)" kellett volna írnom. Arra gondoltam, csak közben már egyet írtam, ez megtévesztő lehetett.
Abban jól van, az elhelyezhető bárhol, s ez a lényeg.
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Nagy fába vágtam a fejszémet. 40db SMD LED-et kellene elhelyeznem egy 10cmx19cm-es nyákon, úgy, hogy 10 vízszintes sorban tagolódjanak el (2xRGB + 2 fehér LED soronként).
Kivezérlésjelző lesz, LM3915-tel. Eddig próbálkoztam, és szinte úgy jött ki, hogy soronként kellene vagy 4-6 átkötés . Ki kellene találnom egy olyan megoldást, ahol minimális átkötést kellene csak létesítenem. Van valakinek ötlete? Felraktam a kapcsolási rajzot képként, és EAGLE formátumban is. Köszönöm!
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Biztos van valami gondolatod az elrendezésről is.
brd fájlt is jó lett volna feltenni.
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Eddig jutottam... Alul 4cm hosszú lesz egy vízszintes sor, legfelül pedig 10cm (a sorok 1.6cm vastagok, és a sorok között 0.6cm hely van, ezért vannak a LED-ek cikk-cakk-ban elhelyezve), a közte lévők pedig arányosan elosztva. Tehát mint egy trapéz, olyan lesz a LED-ek által elfoglalt hely. Hely van bőven. Az első és a legfelső sorokban beraktam a LED-eket, hogy kb. milyen pozícióban lesznek.

LED_panel.brd
    
(#) tomboly hozzászólása Aug 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Segitseget szeretnek kerni ! Nincs meg itt valakinek a DC21MMX.lbr fajl,vagy DC21MM. Sehol nem tudtam letolteni.Ha valakinek megvan s elkuldene,azt nagyon megkoszonnem.
Elore is koszonom.
(#) banti22 hozzászólása Aug 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Olyan NYÁK-ot készítek, hogy az alkatrészek a bottom rétegen vannak elhelyezve, valamint a TOP réteget használnám föld rétegként. Szeretnék VIA-kkal a BOTTOM-ról a TOP-ra jutni. Ezt hogyan lehet megtenni? Mivel, ha simán elindulok a BOTTOM oldali pad-től ami a földre menne és réteget váltok akkor a TOP oldalon kellene folytatni és ott is bekötési pontot találni.

Segítséget előre is köszönöm.

Üdv, Anti.
(#) niedziela válasza banti22 hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Alkatrész lábon is át tudsz jutni a másik oldalra.
Húzod a sávot egyik alkatrésztől a másikig, a láb bekötése után réteget váltasz és folytatod a sávot a másik oldalon.

VIA: húzod a vezetősávot, és mielött a lábra kötnél réteget váltasz. (sávot ne enged el úgy válts réteget) Ilyenkor automatikusan letesz egy VIA pontot.
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Kitaláltam. Oszlop szerint lesznek összekötve a LED-ek, nem pedig a sorok szerint. A végén pedig lesz néhány átkötés, de az kell is.
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Mégsem találtam ki Akinek van kedve szörnyülködni, az nyissa meg nyugodtam a tervet. Még csak gumivezetékek vannak, de így is csúnya, ezért kikapcsoltam az unrouted és a kék réteget. Csak lassan kapcsoljátok vissza!

LED_panel.brd
    
(#) kormoran hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Üdv!
Azt hogyan lehet kikapcsolni, hogy a nyákrajzon ne mutassa az alkatrészeket és a nevüket? Az Attribute gombbal próbálkoztam, de nem sikerült.
(#) edison14 válasza kormoran hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Hali.

A Change - Layer vagy a bal oldali eszköztárban a Display gombbal.
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Ez az elrendezésed már jó.
Kicsit kézzel még igazgatsz a sávokon, és bekötöd manuálisan az elmaradt vezetőket akkor jó lesz.

LED_panel.brd
    
(#) elektromania92 hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Jó estét kívánok.

Mivel mostanság belefogtam több projektbe, így közeli kapcsolatba kerültem az Eagle-vel, mégpedig az 5.16-os verzióval.

1. Megoldható a az alkatrész forrszemek átmérőinek módosítása, anélkül, hogy belenyúlnák az eredeti könyvtár fajlokba?

2. Beültetési rajzoknál, nyomtatásnál megoldható az, hogy a vezetősávok halványabbak legyenek?Ha FF-ben nyomtatom, akkor nagyon átláthatatlan, és bizony törekszek a kis méretekre.

Köszönöm a választ.
(#) niedziela válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
1, DRC panel - restring PAD beállítások
2, A vezetősávokat kapcsold ki, csak az alkatrészek
pozícióját és rajzjelét nyomtasd
(#) elektromania92 válasza niedziela hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Hello.
Én is úgy oldottam meg végül is, ahogy te írtad a 2. kérdésre a választ. Az 1. viszont, nem tudom... Lehet, hogy én fogalmaztam meg rosszul. Mindegy, mert inkább csinálok saját alkatrészeket, vagy gyüjtögetek.
Ellenállás trimmerekhez keresek lbr-t.A gyáriak közt van dögivel, de a legtöbb smd.
(#) edison14 válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Nem kell külön könyvtárat keresned trimmerekre! Az összeset megtalálod a pot.lbr/TRIMM-EU nevezetű könyvtárban. ha kezdő vagy javaslom hogy nézd át először az összes alkatrészkönyvtárt és jegyezd meg hogy mi hol van hogy a későbbiek során gyorsabban menjen a keresés.
(#) Deta hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Valakinek meg van-e a ds1307.lbr? A segitséget előre is köszönöm.
(#) elektromania92 válasza Deta hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Tessék. Remélem segítettem.
(#) Deta válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Köszönöm a választ, estére ki is próbálom!
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Köszönöm, hogy ránéztél! Próbálkozok folyamatosan, hátha sikerül valami jó egy oldalas tervet kieszelnem.
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Ezzel az elrendezéssel felejtős az egy oldal.
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Egyébként a nyáktervezés már készen van, lett rajta jópár átkötés, az elrendezésnek maradnia kellett. Viszont közbejött egy másik probléma is az RGB LED-ekkel, azt a LED-es kivezérlésjelző témában kifejtettem.
Üdv!
(#) Attila86 hozzászólása Aug 15, 2010 /
 
Eagle-ből generálok gerber fájlokat. De a CAM/File/Open/ Job.../gerb274x.cam-ot ha elindítom, csak ezeket tudom generálni:
*.cmp ->alkatrészoldal
*.sol -> forrasztási oldal
*.plc -> alkatrészoldali pozíció szita
*.stc -> alkatrészoldal forrasztásgátló maszkja
*.sts -> forrasztási oldal forrasztásgátló maszkja
*.gpi -> információs fájl

De nekem a forrasztási oldalra is kellene (sőt, leginkább oda kellene) pozíciószita! Lehet valahogyan azt is generálni?
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Add gomb.
Következő: »»   194 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem