Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   300 / 727
(#) leocska66 hozzászólása Aug 18, 2010 /
 
Kedves shalafi.66 kolléga,beszéltem veled a Videoton hangszoróim cseréjéről és te írtad ,hogy amiket én néztem az nem jó bele,(nem akarom megkritizálni a szaktudásod),de én még is megvettem a SAL SBX2030 akat, és átszámoltam a hangváltót és nagyon szép és öblös hangja van , nagyon buta felfogásod van ,hogy ami nem 30000FT os hangszoró az nem is jó.Hidd el azért mert ennek az a neve annak az a neve annyival nem jobb ,és ezt onnan tudom ,hogy rokonom cirka 30 éve hangmérnök.Ismétlem ezzel nem sértegetni akarlak.
Üdv
Tibi
(#) ptesza válasza leocska66 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Nem olyan off ,hogy szürkével kellene írni.

Az biztos ,hogy egy az egybe egy kész doboz hangszóróit nem lehet csak úgy kicserélni. Hogy hogyan szól azt meg nem tudod simán megállapítani hallásra. Meg kellene hallgatnod pár igazi jó hangdobozt igazi zenével ,és akkor tudnád mit kell kifülelni belőle.

Milyen módosítások történtek a váltón?Milyen doboz is volt ez egyátalán? Ha baffle step kompenzáció nem is ,de egy zobel biztosan volt benne amit bizony módosítani kell .
(#) shalafi.66 válasza leocska66 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Az SBX és a hasonló kínai hangszórók alkalmatlanok a régi Videoton helyettesítésére, sokkal érzéketlenebbek, középtartományban durva rezonanciákkal, rossz dinamikus viselkedéssel, a dobozhoz nem illeszkedő T-S paraméterekkel, a váltóhoz és a többi hangszóróhoz nem illeszkedő átvitellel-impedanciamenettel. Attól mert neked tetszik, még nem lesz jó.
Még egyszer elismétlem, nem az árral van a probléma, az SBX-től olcsóbban találsz jobb alternatívát, amit meg is adtam neked, legelső a régi hangszóró megjavítása az eredeti méretű membránszéllel, második pedig a régihez legközelebb álló ma gyártott hangszóró: HA20-484
A váltó "átszámolása" ebben az esetben nem működik, mérések, megfelelő felkészültség és több hónapos tervezés nélkül nem tudsz jó hangváltót méretezni egy háromutashoz.

A hangmérnökök pedig munkakörükből-végzettségükből adódóan nem értenek a hangsugárzó-váltótervezéshez, elektroakusztikához, ugyanis a tanulmányaik nem erre irányulnak. Én pedig sosem a nevek, hanem a hangszórók valós képességei alapján döntök.

Ui: A kollégát ne... nem vagyok hangmérnök.
(#) Litux válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Hello!
Azt szeretném megtudni hogyan tudok építeni egy egyszerű hangdoboz,amit rátudok kötni gépre vagy telefonra!
Aki tud segíteni és szána rám egy kis időt az irjon!
Elére is köszi!
(#) ptesza válasza Litux hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Mekkora a ráfordítható összeg?
(#) Litux válasza ptesza hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
K B 3-4 EZER fT,de csak kicsit akarok nem nagyot!
Nagyon köszi hogy válaszoltál!
(#) shalafi.66 válasza Litux hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Ezzel a szélessávúval megoldható a dolog, a két hangszóró kevesebb mint a tervezett keret fele, és egész elfogadható átvitelt mértek róla régebben.
(#) Litux válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Köszi!
Valami kapcsolási rajz féleséget tucc küldeni?Vagy hogy hogy kössem össze?
(#) thedespot0 válasza Litux hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Ettöl a logotech-töl hogyan lehet rendelni, mert irtam nekik emailt, de még nem kaptam választ sem...
(#) shalafi.66 válasza Litux hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Én dobozméretet tudok adni (ha lesz egy kis időm, számolok is), viszont kell majd elé valami kis erősítő is, na ahhoz kell a kapcsrajz. De az egy másik topik lesz.

A mailre jövőhéten megy a válasz, szabadságolások vannak.
(#) Litux válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
KÖszi!
Szombatól-szombating balatonnál vagyok,ugy hogy csak jövőhétvégén tudok felnézni,majd akkor köszi!
Csá!
(#) thedespot0 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Szia Shalafi, kaptam két hangszórót , TVN 150 , ehhez milyen dobozt ajánlanál ? Ha ismered ezt a hangszórót, elöre is köszi . üdv Krisztián
(#) shalafi.66 válasza thedespot0 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
ARN-150?
(#) thedespot0 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Igen arn 150 3/8 .
(#) abcdabcd válasza Terenc hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Vagy ne vegyél mélynyomót, hanem vegyél 2 régi pl videoton dobozt és esetleg akár egy videoton 6363 vagy hasonló erősítőt, az ad elég mélyet, pl a genius 5.1 hez viszonyítva, amiben pedig külön mélynyomó van... A kérdés az, hogy hallgatsz-e egyáltalán olyan hangforrást aminek 5.1 -es a kimenete, mert ha nem, akkor a mélynyomóra kevert hang csak virtuális hókuszpókuszon keresztül kerül oda, nem úgy lett eredetileg felvéve... Nekem itthon hasonló felállásom van, csak újabb hangfalakkal, de "csak" sztereo és tud "szólni" is ha akarom...
(#) shalafi.66 válasza thedespot0 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
8 litereket szoktak használni hozzá, 50Hz-es hangolással.
(#) nagy_david1 hozzászólása Aug 20, 2010 /
 
Üdv!
Na megérkezett a "kicsike" Ahoz képest, hogy elég sok mindent műanyagnak ítélek majdnem 7kg-ot nyom. Egyelőre csak egy 40W-os erősítővel próbáltam ki és doboz nélkül de gondolom nem kell mondani, hogy a kilengésen kívűl sokat nem észlelni. Na most jöhet a ládaterv. A dobozán található 3 gyári tervrajz, megosztom veletek.

P8210108.JPG
    
(#) szamóca válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
X2 ilyen.
(#) nagy_david1 válasza szamóca hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Hát ezt látván el tudom képzelni a "megrázó" élményt amiről beszéltél. Szép munka, remélem az enyém is valahogy így fog kinézni. Lehet az ember alaptermészetéből vonzódik jobban ahoz ami nagy de engem meggyőzött a méret és az élménybeszámoló.
(#) zitzaki válasza zitzaki hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Senkinek se ismerősek?
(#) szamóca válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
A grafikon.
(#) nagy_david1 válasza szamóca hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönök mindent. Akkor ugyan ez megy akkor is ha kialakítom a dobozban fából a reflexnyílást csak épp átszámolom az átmérőt téglalapra?
(#) szamóca válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
axbxc a téglatest térfogata, a hengeré r^2xpíxh. Szerinted?
(#) nagy_david1 válasza szamóca hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Köszi a térfogatos tippet :hide:
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Sajnos nem jó a számolgatás alapján bebetonozni a reflexcsövet, nyílást, mert nem számolható pontosan a végleges hangolási frekvencia, azt utólag méréssel kell beállítani, vagy a cső elhelyezkedéséből megsaccolni, h. mennyivel kell rövidebb (Vagy a visatonos program talán foglalkozik a cső elhelyezésével is. De megmérni egyszerűbb, biztosabb.).
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Csak a gond az, hogy nehéz 10 cm átmérővel 20-25-ös csövet kapni. Sokat kerestem és ahol volt iszonyat drágán.
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Lehet hosszabbítani szürke PVC-vel.
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
És vannak 10-es átmérőjű rövid PVC csövek vagy meg kell venni 2 méternyit? Az a baj még a 10-es átmérőjű rövid reflexcsövek is fél éve elfogytak szinte minden raktárról ahonnan szoktam rendelni.
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Hát nem tudom, talán volt már, hogy vettem kisebb darabot, de ezeknek az ára azért nem egy hatalmas összeg.
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Teljesen kizárod a fával való kialakítást? Sok helyen láttam így oldották meg. Ha a reflex nem szólna szépen ezzel a hangszóróval nehéz lesz foldoni egy kör alaku lyukat
Következő: »»   300 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem