Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   85 / 211
(#) potyo válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Nyugodtan írd meg úgy, ahogy te gondolod, aztán majd moderátorok ránéznek és elmondják, hogy mit kellene javítani, ha valamivel probléma van.
(#) Frankye válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Néhány alapelv:
- A szövegformázások csak különösen indokolt esetben preferáltak.
- A nagy méretű képeket kicsinyíteni "illik", és a kisebbet a cikkbe téve, azzal linkelni a nagyobbat.
- Külső hivatkozásokat - lehetőleg - kerüljük.
- Felhasznált irodalmat - ha van - illendő megemlíteni.
- Általánosságban kerülendő a cirkalmasság és a helyesírásra "illik" figyelni.
Röviden ennyi.
(#) Hp41C válasza potyo hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Szia!

Ha úgy gondolom, hogy elkészült, csak "Lezár" -om...
(#) Hp41C válasza Frankye hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Vellem egy mély lélegzetet, feltöltöttem a cikket. Remélem jó lesz.
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Csodálkoznék, ha nem...
(#) Frankye válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
OK, megnézzük, és ha minden rendben, engedélyezzük.
(#) watt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
PK2-be? A gyári firmware-hez csak a 20-as jó. Át lehetne konfigolni(legalább is most úgy rémlik, hogy igen, de nem néztem utána pontosan), de akkor minden frissítéssel meg kéne tedd ezt. Egyszerűbb venni egy 20-ast.
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Szerintem inkább maradj a 20MHz-nél, így is elég hibaforrás, hogy a FET-ek randomba megadják magukat beszerelésnél
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Errefelé elég érzékeny jószágok ezek a FET-ek...
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Hova kellene eljuttatni? SMD vagy furatszerelt kellene?
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Érdemes a kvarcot SMD-ben megvenni abból könnyen lesz furatszerelt ha kiegyenesítjük a lábakat és levesszük a műanyagot róla! És ez igaz visszafelé is néha jól jön ha nincs kéznél SMD az adott frekiben egy pillanat alatt elkészül ha van alátét hozzá..
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Van mind a kétféle.
(#) Blade666 hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Sziasztok! Megépítettem a saját pickit2-es klónom, VPP-nek 11,6V-ot, VDD 4,5V-ra beállítva 4,41V-ot mértem, ezek így rendben vannak? (Hp41C klónját építettem meg)
(#) watt válasza Blade666 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Egy kalibrációt el kéne végezzél rajta. A hogyanokat a cikkben találod itt és az oldalamon.
(#) Blade666 hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
VDD kalibrációt utólag megcsináltam köszi, IC Progot lehet használni Pickit2-höz?
(#) watt válasza Blade666 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Nem... De miért is kéne azt a vacak programot használni?
(#) Blade666 válasza watt hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Azért, mert propeller clock felprogramozásánál a reklámszöveget ott be lehetett írni, itt meg nem tudom hogy kell
(#) watt válasza Blade666 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Hová írtad a szöveget? Lehet, sőt biztos, hogy itt is meg lehet oldani. Sőt az is lehet, hogy inkább az MPLAB-ban kéne bevinni a szöveget. Kényelmesebb és meg is marad, bár ez lehet hogy nem fontos.
(#) Blade666 hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
A képen ,ahova kell írni a szöveget oda lehetne a reklámszöveget írni. Megoldottam
(#) Blade666 hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Vagyis mégse oldottam meg, pickit2 programban meg lehet jeleníteni Word ASCII-be a programot és ott van a szöveg csak ott nem lehet szerkeszteni...
(#) watt válasza Blade666 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Ha megszoktad ezt a módot, akkor írd be a szöveget, majd mentsd el a módosított tartalmat és ezt töltsd bele a PICKit2 programjába. Ha jól mentetted el, meg kell jelenjen az eeprom tartalom a szöveggel. Ha akarod, külön lehet az eeprom tartalmat égetni, nem kell a Flasht terhelni. Ehhez csak ki kell venni a pipát a Program Memory alatti Enabled boxból.
(#) Blade666 válasza watt hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Ez a legjobb és legegyszerűbb megoldás Köszi a segítséget
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Szia!

Nem érné meg a mellékletben levő? A 2.5 .. 5.0V között állítható Vdd sokkal több kontroller programozását teszi lehetővé pl. 16LF18xx, 16FL19xx, 24Fxx, 32Fxx, stb. Egy kicsivel több alkatrész szügséges ugyan, de nem kell majd egy újabbat csinálni, amikor ezek kerülnek sorra - lényegesen többet tudnak a régebbi 16F szériánál, és olcsóbbak. Az EEPromokat elsőre nem kell feltétlenül beültetni - a panelen elfért ez is. A felépítésről, bemérésről írt cikk "várakozik" ...

pickit2.lay
    
(#) Rocsli hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Sziasztok.

Tudok valahonnan a klónhoz való pic-et felprogramozva vásárolni?
(#) Hp41C válasza Rocsli hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Szia!

Tudni kellene, melyik változatot építed. A dip tokos kotrollert könnyű felprogramozni előre, de az smd tokoshoz vagy speciális foglalat kell, vagy meg kell építeni az áramkört előre és be is kell mérni, amit lehet...
(#) Rocsli válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Szerintem maradok a dip tokos verziónál
(#) Blade666 hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Ha nincs PGD magas feszültségem, a pickit2-n, akkor hol kellene vizsgálódni?
(#) watt válasza Blade666 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Az elég gáz, mert a PIC közvetlenül vezérli. Lehet, hogy a PIC megnyúvadt. Volt esemény, ami magyarázná?
Ha az én verziómat építetted meg, akkor esetleg még a Q6 lehet zárlatos, vagy a soros ellenállások közül az egyik szakadt, bár...
(#) Hp41C válasza Blade666 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Szia!

D1, R17, R19, R20, R36, Q5, U1 4. lába. Az U1 4. lábán a Tools / Troubleshoot menüben kapcsolgatva 5V-os jelnek kell lennie. Q5 korlátozza le a Vdd_TGT - 0,6 V -ra. Mérd meg a Vdd_TGT -t is.
(#) Blade666 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Köszi a segítséget, a 4. lábnál vmi forrasztási hiba volt, ami nem is látszott, de folytonosság jelző nem jelzett, egy kis melegítés és jó lett
Következő: »»   85 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem