Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   132 / 375
(#) zoly15 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Hopsz, jól benéztem Tehát a feszültség esés "vezérli". Köszönöm!
(#) Nagy Tamás válasza (») Aug 20, 2010 /
 
Szia! Hangosan köszöntem! A készülék neve meg úgy van leírva! ( Én legalább köszöntem.)
(#) Moderátor hozzászólása Nagy Tamás hozzászólására (») Aug 20, 2010
 
Légy szíves, vegyél vissza a stílusodból!
Ajánlom elolvasásra a Fórum Szabályzatot.
(#) Doncso hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Sziasztok, EMG 1560-as vagy másnéven tr-4663-as szkóp doksiját, service manualját , vagy bármi mást keresnék hozzá, ami csak akad jól jönne.
Üdvözlet.
(#) csuszo_zalan hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Sziasztok! Tudna valaki ajánlani egy kapcsolást, amellyel egy 100W-os izzót fokozatosan ki tudok kapcsoltatni? Az lenne a lényeg, hogy folyamatosan,elhalványodva aludjon ki.Böngésztem, de nem találtam sehol
(#) csuszo_zalan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Ha jól értem, akkor ez egy potméterrel szabályozza a fényerőt.(?)
Ha igen, akkor nem jó, mert nekem olyan kellene, hogy bekapcsolom az izzót,majd az automatikusan, x idő alatt kikapcsol.Mondjuk relével vagy valahogy megoldható?
(#) kadarist válasza csuszo_zalan hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Ezzel a kapcsolással fokozatos fényerőváltozást tudsz megvalósítani a ki és a bekapcsoláskor is. Egy másik megoldás: automatic light dimmer. Fényellenállást (LDR)itt kapsz.
(#) csuszo_zalan válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Kösz, ez jónak tűnik.Lenne pár kérdésem.(ha szabad )
A P1 potin lehet állítani a ki/be kapcsolási időt?
Mikor a led felgyullad, akkor a fényellenállás azt érzékeli, és annak függvényében erősödik/gyengül az izzó fénye is?
Ja, meg a D5 dióda, a Tri1 triak és a Di1 diak milyen típusúak legyenek?
(#) kadarist válasza csuszo_zalan hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
A második link helyére ezt gondoltam. Zener-diódának ez a típus jó lesz. Triak:BT137-600. Diak:DB3. A Zener katódja a D2-D3 felé néz. Az S1-el kapcsolod ki és be a lámpát, a potival a fényváltozás sebességét állítod. Az LDR ne kapjon környezeti fényt, csak a LED-et lássa.
Vigyázz, mert a készülék hálózati feszültséggel működik, ami életveszélyes!
(#) csuszo_zalan válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Az első kapcsolásodnál a diaknak elég a 25-36 V? Mert a linkelt triak 600V-ig bírja.A diaknak nem kellene több?
Meg egy ultraláma kérdés: az ellenállások meg a poti hétköznapiak? Bírják azok a 230V-ot? Meg a graetz milyen legyen, ha nem 4xdiódából akarom megcsinálni, hanem graetzből ?
(#) kadarist válasza csuszo_zalan hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
A diak akkora feszültségen (30V körül)billen (válik vezetővé). Olvass utána a működési elvének. A graetz-et csináld meg egyedi diódákból, úgy egyszerűbb. A potin nem lesz nagyfeszültség, nem kritikus a típusa. Az ellenállások legyenek fél Wattosak, kivéve az R1, amely 1W-os.
(#) csuszo_zalan válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Köszönöm, minden világos!
(#) kadarist válasza csuszo_zalan hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Jó építkezést!
(#) zoly15 hozzászólása Aug 22, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Keresnék egy olyan nagy feszültségű táp kapcsolást, ami tud olyan 100V tól 300V-ig feszültséget szabályozni maximum 200mA-es terheléssel. Az nem baj ha a 100V az kevesebb. A 300V a lényeg. De lehet még 330V-is. Lehetőleg áteresztő tranzisztoros érdekelne. Előre is köszönöm!
(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Szia!
Itt: találsz ilyen kapcsolást. Ez a kapcsolás 0-330V/100mA terhelésre készült, de módosítható 200mA-es terhelésre is, ha a FET-et nagyobb teljesítményűre cseréled.
(#) zoly15 válasza janocsi hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Szia! Köszönöm! Ezt láttam én is De az árama miatt "hanyagoltam". Ez egyébként mennyire üzembiztos? Előre is köszönöm! Az R2-n nem kel változtatni? Most nézem, hogy számomra értelmetlen a 3E3 jelölés.. Milyen érték lehet az?
(#) levi102 hozzászólása Aug 22, 2010 /
 
Üdv TDA2005-ös kapcsolási rajzot keresek,ha van valakinek magyar az is jó!Kösz
(#) kadarist válasza levi102 hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Az mi az, hogy magyar nyelvű kapcsolási rajz?
(#) titi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Szerintem Videoton, vagy Orion alkatrészek vannak benne.
(#) Sebi válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
3,3 ohm
(#) Sebi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Még be sem kell ütni, mert aláhúzva szaggatottal jelent meg a hsz-ben... katt rá, HE-store bejön és ott a pdf, benne a rajzokkal.
(#) zoly15 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Köszönöm! Én is erre gondoltam, de nem akartam hülyeséget írni. Azért nem írtam be mert ekkora feszhez "ekkora kicsi ellenállás" Ha nekem 200mA ra kellene a táp, akkor a 3,3 Ohm -t kell változtatni?
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Hello!
Az áramkorlát értékét, a tranzisztor bázis-emitter nyitófeszültsége, és a bázisellenállás értéke határozza meg. Ha az áram értéke akkorára nő, hogy azon eső feszültség kinyitja a tranzisztor bázis-emitter diódáját, akkor a tranzisztor kollektora söntöli Fet nyitófeszültségét. Így az áram nem nőhet tovább..
Imax=Ube/Rbe Ahol az Ube közelítőleg 600..650mV értékű.
Tekintve, hogy a bázis-emitter dióda nyitófeszültség könyöke nem egy meghatározott pontos érték, és hőfokfüggő is, általában a korlátozást a kissé a maximális terhelőáram fölé méretezik..
üdv! proli007
(#) proli007 válasza csuszo_zalan hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Hello!
Alapvetően bármely híd-egyenirányítót használhatod, mert azon megjelenő zárófeszültség nagysága a beépített zéner miatt, nem lehet több mint a 15V zéner feszültsége..
üdv! proli007
(#) andras1 hozzászólása Aug 23, 2010 /
 
Terheléses elemteszter rajz kellene 1,5 ceruza és 9V alkáli elemhez. Lehetőleg LED-es kijelzésű, mondjuk olyan mint a mellékelt képen.

Köszönettel

batt_test.jpg
    
(#) Sendi hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek.
Kapcsolási rajzát keresném a Galaxy 80 tip. CB előerősítőnek, vagy legalább a benne lévő tranzisztorok típusát, mert le van csiszolva. Köszönettel.
(#) szamóca hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Elektrotanyás kollégák segítségét kérném.
sony cdp-x303ES, illetve 779ES rajzára lenne szükségem.
(#) kadarist válasza szamóca hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Szia!
Letölthető: Get Manual. Vagy magánban? Bővebben: Link
(#) szamóca válasza kadarist hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Köszi! A 779 lejött, de a 303 az nem.
(#) kadarist válasza szamóca hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Naponta 2-t enged letölteni reg. nélkül.
Következő: »»   132 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem