Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   46 / 254
(#) sooty válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Az alaplap 600x92 mm!
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Na, én meg egy akkora lakást szeretnék amiben pont olyan mértékletesen nagynak néz ki ez a CD47 izé mint a mostanimban az IN-18
(#) p_istvan válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Szervusz!
Nagyon szép dolgokat készítesz, meg a hirdetésed is láttam hogy keresel nagyobb méretű NIXIE-t, ezért gondoltam felajánlok egy Z568M-et, de közben eltűnt a hirdetésed... Lehet, hogy akkor már nincs is szükséged rá?!
(#) sooty válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Én is szép dolgokat készítek ám! Bővebben: Link
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Az első képen azok Z566M-ek vagy a nagytesó 568-asok?
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Z566M sajna még nem is láttam élőben 568-ast :no:
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Nekem most készül a vicsys féle 4 digites dcf-es óra Z566M-ekkel és egyáltalán nem sajnálom magam, pláne hogy 500ft/darab áron vettem őket
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Én egy ilyet szereztem a személyes kapcsolataimat kihasználva...ingyen. Én sem sajnálom magamat, bár előtte vettem piaci áron is egy garnitúrát.

DSC01518.JPG
    
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Mindenért megfizetünk egyszer! de tudod mikor először bekapcsoltam az IN-18-as órám én sem arra gondoltam, hogy úristen csövek:36,000-, KIT:11.000-, trafó:2,000-, sőt emlékszel CIROKL ez volt az első munkád felém akkor még a dobozért is fizettem pénzt
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Atya ég, mi jöhet még...? Mondd, hogy egy rettenetesen csinos csajszit elsőre befűztél és az első éjszaka után reggel kávéval és ezekkel a csövekkel kínált az édesapja
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Nem akartam rálicitálni a dologra Nekem a nixie a mániám mint simpi-nek a villanykörték. :yes: ezért örülök minden egyes darabnak
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Hát pedig sikerült
Egy olyan szimbólum csövem nekem is van (Z567M) ingyen személyesen Bozó Balázstól (elektroncso.hu).
Ha kell a tied ugyanannyiért mint én kaptam!
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Dedikált? Akkor sokat ér ! Szívesen elfogadom. Valami szépet kellene építeni szimbólumcsövekből. Láttam belőle egyszer bináris órát, nem volt igazán meggyőző.
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Tudod mit, ha küldesz priviben egy postacímet most akciósan még az is ingyen van
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Az előbb valaki érdeklődött, hogy a vicsys órájába lehet-e Z560m-et tenni, a Z566m-hez áttervezted, vagy kimadzagoltad? (fizikailag ugyan az a foglalat, de 180 fokot fordul)
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Van klassz sasszira szerelhető foglalatom, amúgy is szeretem a szép csavarok látványát!
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Egy Z571M szimbol csövem nekem is van , ez órához nem jó. Ezért én is felajánlom gyüjteménybe
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Nagy mérete ellenére pont ezért nem ajánlgattam neked a Z567M-et :yes:
(#) sooty válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
És mi lesz a Z568M-mel, megöl az ideg ? :eeknoes:
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Hogy-hogy mi? Laci szépen épít belőle egy giant single digit Numerical Indicator eXperimental clock-ot.
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Idézet:
„addig ugy sem leszek nyugottan még nem lessz nekem is 1 olyan szép nagy brutál csövem legalább egy darab”
Akkor mostmár nyugodtan lesz... Használja egészséggel !
(#) CIROKL válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Ebből is látni hogy nem vagyok telhetetlen , megelégszem csupán egy csővel!
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Mutatós lesz az egy csöveként is nagyon! Nekem meg legalább a távtartó kész van a csövekhez már. Ha csigatempóban is, de végre elindult az építgetés. Meg az elválasztó glimmek is megvannak, a nagyobb fajtákból.
(#) CIROKL válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Már én munkába állítottam volna azokat a szép csöveket!
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Szépek, mivel hajtod majd? Ehhez már kéne valami szuper okos progi...
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Remélehetőleg hamarosan megvan a munkába állítás is
AVR-es meghajtása lesz, valamint DCF77. És csövenként kap egy 74141-et. Szóval nem multiplexált lesz, semmi villogása nem lesz. Sajna programozni még nem tudok, úgyhogy elérhető kapcsolásokból dolgozok. Igazából semmi extra funkció nem kell nekem bele, csak tudjon dátumot, meg pontos időt. Persze automatikus fényerő csökkentés, vagy csőlekapcsolás meg lesz oldva, de ez mind külső alkatrészekkel.
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Már én is rendelkezem egy ilyen szerkezettel.

SDC14294.jpg
    
(#) CIROKL válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
A többi részéről is mondhatnál, mutathatnál valamit ? de egy DCF -es órát vélek felfedezni.
(#) lajos1969 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Nem dcf-es csak egy szimpla nixie csöves óra.

SDC14304.jpg
    
(#) hapro hozzászólása Aug 23, 2010 /
 
Épp után építem Vicsys féle overkill nixie csöves órát, és van a kapcsolásban 4db 15K 2W ellenállás, ezt helyettesíthetem 22K-val? Csak ilyen van itthon 2W-osban.
Ezek az MPSA92-ről mennek a csőre.
Vagy oda kell egyáltalán 2W?Bővebben: Link
Következő: »»   46 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem