Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális hangolású FM rádióvevő
Lapozás: OK   1 / 2
(#) creative hozzászólása Jan 11, 2006 /
 
Hello All!

Szeretnék csinálni magamnak egy fm tunert amit szeretnék nagyon profira építeni....

Itt kezdődnek a bajok...
Szeretném, hogy specifikus stereo ic fm vevő ic legyen az alapja és hogy digitális hangolása legyen nameg hogy egy szép grafikus kijelzőre kivarázsoljam az rds adatokat meg egyébb ilyen finomságok amik egy átlagos automagnóban bennevannak... szóval értitek.

Szeretném, hogy segítsetek elsősorban találni egy ilyen ic-t tudom, hogy létezik ilyen pl a TDA7000 de az sajna mono mint az egyfülü manó és neki manuális hangolása van...

jah és még egy kérdés az hogy egy egy rádióállomás memóban van az gondolom egy külön hangoló egységtől függ és az abban elhelyezett memo-tól ugye? vagy hogy is van ez?

Előre is köszönöm a válaszokat...
(#) keyhole válasza creative hozzászólására (») Jan 11, 2006 /
 
Valahol egyszer láttam egy kapcsolást, ahol varikappal lehetett TDA7000-et hangolni, azt meg már ugye könnyebb átalakítani D/A-val digitálisra. De persze ettől még nem lesz sztereó...
Semmi egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki.
(#) 021 válasza creative hozzászólására (») Jan 11, 2006 /
 
Kétféle módon tudsz digitális rádiót építeni: pll vagy egyenfeszültség hangolással. A hangolóegységet szerintem készen bontsd ki egy régi tunerből (pl videoton tuner, vagy ha jól emlékszem akkor a videoton autórádió fm része is feszültséggel hangolható volt). Semmi más dolgod nincs, minthogy egy d/a egységgel a vezérlő jeleit a tunerra vezetni. A vezérlőt megépítheted számlálóból és sztatikus memória ic-kkel vagy akár pic-cel is. A pll technikát nem javaslom neked, az nagy műszerezettséget igényel. Ez a feszültségvezérelt módszer elegendően pontos, főleg, ha hozzákapcsolsz egy automatikus frekvenciabeállító áramkört. Ne ijedj meg, egyáltalán nem bonyolult.
A vett frekvencia a tunerra adott feszültséggel arányos. Ahhoz hogy sztereó legyen célszerű különálló sztereó dekódert használni (pl. TA 7343 ap, ez elég egyszerű). Aztán még tehetsz rá jelerősségmérő műszert is.
(#) 021 válasza 021 hozzászólására (») Jan 11, 2006 /
 
De ha itt tartunk akkor építs ki egy színes tv vezérlő ic-jét, ez még távirányítós is. A skálát ugyanúgy feszültségméréssel lehetne megoldani, vagy leméred a helyi oszcillátor frekvenciáját +10.7 MHz.
(#) creative válasza 021 hozzászólására (») Jan 11, 2006 /
 
Hello!

Szánom bánom de nem igazán tudtam magam kifejezni az elöbb én egy fejleszthető kis rádió vevő ic-t keresnék ami elé be lehet pattintani egy RDC decodert lehet a állomást tárolni stereo digitális a hangolása amit mondjuk lehet egy rotation encoderrel is vezérelni és legyen rajta egy édes LCD ami ez mind ki van írva elhatároztam hogy csinálok egy HiFi-t külön külön minden részegységet egyessével és abba kellene hogy elég igényes és mutogathatóan szép legyen
(#) creative válasza creative hozzászólására (») Jan 11, 2006 /
 
izéke nem RDC hanem RDS sorry már nem látok...
(#) 021 válasza creative hozzászólására (») Jan 12, 2006 /
 
Hát nem lesz könnyű dolgod! Már csak a pic programmal sem, főleg ha ugyanarra a kijelzőre akarod kitenni az állomás nevét is. Szerintem keress rá a neten, ha nem találsz semmit, akkor részegységenként felépítjük a tunert, jó sok ideig fog tartani. De persze ha kitartó vagy!
(#) 021 válasza 021 hozzászólására (») Jan 12, 2006 /
 
Sikerült néhány ic adatlapot találnom. Én a tda 7088-al készíteném el a tunert, ez a legegyszerűbb. Ezt lehet feszültségvezérelt hangolásúra is állítani. Vannak itt i2c buszos ic-k is, ha tudsz pic-t programozni, akkor nem lesz nehéz összeépíteni a tunert.
(#) 021 válasza 021 hozzászólására (») Jan 12, 2006 /
 
Még egy. Sok sikert!

tda7512.pdf
    
(#) creative válasza 021 hozzászólására (») Jan 12, 2006 /
 
köciike nekiallok probalgatni
(#) creative válasza 021 hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
Hello

Tudnál segíteni?

Hogy lehet a 7088at fesz hangulásura állítani?

Mindegyik kapcsolás alatt ott van hogy manual tuning...

Akkor csak te tudsz egy kapcsolást hozzá?

Plz írj
(#) 021 válasza creative hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
A harmadik oldalon levő kapcsolást építed meg. Az ic 16-os lábát nem kötöd be, arra a vezetékre, ami menne az ic 16-os lábára, oda kell kötni a feszültséget. 0-3 voltig.
(#) creative válasza 021 hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
és nincs olyan ic amit lehetne 2nyomogombbal odavissza állítgatni?
(#) 021 válasza creative hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
Ehhez kell egy számláló ic meg egy d/a konverter, amit meg lehet valósítani ellenállásokból is.
(#) 021 válasza 021 hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
sőt, még a rotary decoder (jól írtam?) -t is lehet rákötni, így egy végtelenített gombbal lehet majd hangolni vagy memóriából.
(#) creative válasza 021 hozzászólására (») Jan 14, 2006 /
 
esetleg le tudnad rajzolni, hogy mire gondolsz? mert en ugy tudom hogy rotari encoderhez kell pic
(#) szabi83 válasza creative hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
az elektropontba van 499 ért digitális rádiós ébresztős óra... én egyet lehet, hogy szerzek még jól jöhet
szórólap itt
(#) Norberto válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
Hali! Nem tudom, hogy megéri-e...azt írja nagyon cselesen, hogy digitális...csak azt nem, hogy az óra/ébresztő része digitális-e vagy a rádiós része...mert ha az utóbbi, akkor engem is érdekelne 1 db
(#) szabi83 válasza Norberto hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
majd holnap megnézem, h mi is ez, persze ha lesz a boltba...
(#) Norberto válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
Kösz :wave:
(#) szabi83 válasza Norberto hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
csináltam 1-2 képet, szétkaptam ahogy kell

van benne 2 db ic:
sc1083 , de ez sztem tda1083 lesz smd tokba...
tda2822m

van egy digitális óra + alarm egyben
ehhez van 4 gomb

a rádió külön van, nem digitális..
ehhez van 1 ki -be kapcsolós egyben hangerő poti, + egy gomb ami keresi az adókat és 1 amivel reseteled

1 hátránya van és peddig az, h nem jegyzi meg az utcsó hallgatott adót, mer ha bekapcsolod akkor újra kell keresni az adót .
499 ft ot meg ért sztem

ennyi..
késsőbb lesz kép

üdv
(#) dilan válasza creative hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Szewa!

Egyszer régen építettem egy fm tunert. A következő alkatrészeket tartalmazta:
FM bement: LA1186 (sanyo)
FM KF: LA1260 (sanyo)
Szintézer: TSA5511 (philips) (ez igazából tévéhez van, de itt is műxik, ha megelégszel az 50khzes lépésközzel)
Sztereo dekóder: LA3370 (sanyo)
RDS dekóder: TDA7330B (philips)

ha manuális hangolásu a cucc (mint pl. a la1186 esetében), azt úgy tod elektronikussá tenni, hogy a fogókondi(k) helyére két db szembekapcsolt varikapot rax, a közepére meg ráküldöd a hangolófeszt. (pl. bb204b).
(#) Norberto válasza dilan hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Sziasztok!

Tudna nekem valaki mesélni az újabb technológiás autórádiókról? Hogyan oldják meg azt, hogy "nem sisteregnek" egyáltalán a csatornák? Mert rengeteg autónál találkoztam azzal, hogy hiába van bármekkora antenna feltéve, egyszerűen élvezhetetlen a vétel minősége, sokszor "kihagy" a vétel, és közben erős sistergés hallatszik...viszont hallgattam már pár olyan rádiót is, ahol valahogyan ezt megoldották...és egyszerűen tökéletes a vételi minőség...mi okozhatja a fenti problémát? Egy kis mértékű frekvencia-elmászás? Ha igen, hogyan küszöbölhető ki?
(#) MaSTeRFoXX válasza creative hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Ha még él az eredti ötlet, akkor ajánlom a TDA7021-et, és a tda7040-et, Ezzel a 2 IC vel sztereó rádiót lehet épiteni. A neten amúgy fenn van egy sztereó RDS-es digitális hangolású rádióról egy leírás. PIC-cel és Nokia3310-es kijelzővel
[link=http://www.techdesign.be/projects/021/021.htm]http://www.techdesign.be/projects/021/021.htm[/link]
(#) Norberto válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
Találkoztam az előbb a neten egy nagyon okos kis IC-vel. TEA5768 a típusa, és rengeteget tud. Lehet, hogy rendelek belőle egy db-ot majd és kísérletezgetek vele. Nagyon kíváncsi vagyok a minőségére!
(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
Szia!
Tetszik nekem is... Honnan/hogyan rendelsz belőle?
(#) Albundy hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
LINK

ez is egy lehetőség...
(#) bobba16 hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
sziasztok!
egy sztereó FM rádiót szeretnék építeni lehetőleg minél kissebet és egyszerübbet ezért én is valamilyen cél ic-t szeretnék használni, szóval ehhez keresek valamilyen magyarországon is beszerezhető ic-t, lehetőleg manuális hangolásút. vagy annak is örülnék ha valaki megmondaná hogy honnan lehet beszerezni a fentebb emlegetett tea5768-as ic-t. előre is köszi
(#) gydanee hozzászólása Szept 10, 2007 /
 
Sziasztok!
Szeretnék végre csinálni egy úgymobd sikeres kapcsolást ezért ugydöntöttem hogy egy Egyszerű FM Rádiót csinálok. Mivel elég kezdő vagyok a dologban:
ojan rádiót szeretnék készíteni mint gyári társai
vagyis lehetne frekvenciát váltani stb
És mivel kezdő is vagyok kérnék tőletek valami kapcsolást is.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) spkkill hozzászólása Szept 10, 2007 /
 
Fm vevő

Itt van.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem