Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   96 / 399
(#) Moszkvai hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Üdv!
Szerintetek a 2SC5198 tranyó használható a QUAD-405-be mint végtranyó? Nem vagyok 100%-ig biztos benne, inkább rákérdeznék a hozzáértőktől is.
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szerintem tökéletes ! De viszont nem vagyok hozzáértő .
(#) lapose válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szia!

Elég szűken, max. 8 ohm-ra.
(#) Moszkvai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Gerjedésre esetleg van valami megoldás? Ebből a típusból tudnák szerezni Toshiba gyártmányt, talán még nem hamisítják.
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Nem azt irta a Zoli hogy ha ezt teszed bele akkor az erősítőd gerjedni fog !
Ez egyáltalán nem igy van , ha meg gerjedne akkor arra is van megoldás , szerintem beleteheted nem lessz semmi gondod vele .
B-E 1 nanó a - felőli T-ra
(#) Moszkvai hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Van egy másik típus is ami még talán jobb mint a másik?
2 SC 5200 Teljesítményre mindenképp. És még olcsóbb is.
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
De miért nem TO3 -as tokozásút teszel bele ?
Én maradnék a jól bevált tranzisztoroknál
2N3442 ,BDY73,MJ15003
stb
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Legszívesebben azt tennék bele, de ezzel a tokozással egyszerűbb jelenleg. A panel kialakítása is olyan és a felfogatás is már megvan hozzá.
(#) lapose válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
A 2SC5200 ha jó gyártótól van, többet ér.
(#) zoly15 válasza lapose hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Szeretnék építeni egy sztereo quad 405-öt, már nagyon kíváncsi vagyok a hangjára De én "csak" 2X 50W-ot szeretnék maximum 4 Ohm on. Meddig kéne lemennem a tápfeszültséggel? Valamilyen alkatrészeket kell módosítanom? Ki milyen nyáktervvel építené meg a helyemben? Melyik kapcsolás alapján? 2N3055-ös tranzisztorok jók lennének a végtranzisztoroknak? 2X 50W-nak elég lenne 170W os trafó? Előre is köszönök mindent!
(#) elek tron válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
én a helyedben nem tenném. nem kell tulmisztifikálni a quadot. nem rosz de nem is jo. ez egy ezer sebböl vérzö kapcsolás. ezt 70-ben tervezték, amikor mi még az ad161-ad162 nél tartottunk. ez ha jol számolom 1,2,3, 40 évvel ezelött volt. ma már lehet olcson kapni irfp240-irfp9240 fetet amivel lényegesen jobb eredményt lehet elérni.
(#) kadarist válasza elek tron hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Írjál egy-két sebet. A Quad a mai napig tökéletesen megállja a helyét az erősítők között.
(#) CIROKL válasza elek tron hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Idézet:
„nem rosz de nem is jo. ez egy ezer sebböl vérzö kapcsolás.”

Jaj -jaj , mondanál ilyen sebeket ? Nem kéne leirni azért ilyen könnyen , ha neked személy szerint nem tetszik az más dolog de ne ird le !
Idézet:
irfp240-irfp9240 fetet amivel lényegesen jobb eredményt lehet elérni.

Ez meg más kérdés nem ide tartozik !
(#) water válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
A régi RT-s cikkekben megtalálod min kell változtatnod. Egyébként kb. 2x30V tápfesz kell, és az A osztályú fokozat munkaellenállásait kell 330-360 ohmra cserélni.
Ha csak zenét hallgatni kell a lakásba, spórolhatsz a trafóval, nyákkal és a végtranyóval is, akkor úgy sem kell 20-25W-nál több. Láttam, hallgattam egyszer egy ilyen verziót, a nyák elfért a tenyeremen és a hangja semmivel sem volt rosszabb mint az eredetinek.

Az ilyen "vérzős" kijelentéseknek pedig ne ülj fel. Ha itt valami vérzik az inkább az IRFP. Vannak kapcsolások amiket itt tucatszámra dícsérnek, építenek, némelyiknek még külön topikja is van. Ez meg egyszerűen csak szebben szól mint azok...
(#) zoly15 válasza elek tron hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Köszönöm! A FET-es végfokoknak a hangja valahogy más
(#) zoly15 válasza water hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Köszönöm! Nem is ültem volna fel ilyen kijelentésnek. Nem egy ismerősömnek működik a Quad 405. Csak még nekem nincs. Spórolni nem szeretnék rajta. Trafó az van, csak át kell tekerni. Az meg nem nagy kunszt Pontosan melyik RT-s cikkben van ez?
(#) water válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 29, 2010 1 /
 
A sok közül az egyik a 83/9.
Azt írtad kíváncsi vagy a hangjára. Utána meg azt hogy ismerőseidnek van. Miért nem hallgatod meg? Egyébként nem elég meghallgatni. Ha hoznak valami mást amiről azt állítják hogy az jobb, mindig össze kell őket hasonlítani! Ekkor fogsz mindig mellette dönteni
(#) zoly15 válasza water hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Köszönöm! Sajnos az nincs meg :no: Abból az évből csak az évkönyv van meg
(#) hapro válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Érdekes...nekem sem tetszett még egyetlen FET-es végfok hangja sem.
(#) zoly15 válasza hapro hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Lehet hogy mind a ketten "vájt fülűek vagyunk"
(#) water válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Keress rá a neten, szerintem megtalálod, de lehet hogy itt is meg van valahol.
Fetesben egyetlen hallgathatót találtam, az a VF2.
(#) zoly15 válasza water hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Köszönöm! Rákeresek. Én építettem anno VF3-at az volt az első komolyabb. Aztán az ST151 ami viszi számomra a pálmát. De ez nem ide való...
(#) water válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Végső megoldásként (ha nem találnád, de azért csak keresd) előkotrom. Hát (tudom háttal nem kezdünk mondatot) ha neked az ST vitte a pálmát, akkor eztán ez fogja.
(#) gkari válasza water hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
RT-k innen, RTÉK innen-ről letölthetők!
(#) zoly15 válasza gkari hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Nagy vagy! Köszönöm!
(#) water hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Ha már szóba került a mod. Végigolvastam a Ludwig-féle cikket (érdemes). Azt írja már az elején is hogy nem a tudományos megközelítés hanem a hobby vezérelte. A nagy javítási igyekezetben van amit el is toltak, nem akkora probléma de azért én szívesen olvasnám egy valóban hozzáértő véleményét is a két rajzról, pláne ha még mérésekkel is alá van támasztva. Ha jól emlékszem a hangjában való "nagy áttörést" az IC csere javára írja.
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
De még mennyire más! A QUAD-nak nagyon kellemes a hangja.
Ráadásul az IRFP.... egy "kapcsolófet" család, egyáltalán nem hangfrekvenciás célra vannak kitalálva. Persze létezik 2SK1058/2SJ162 FET páros, ami direkt audiocélra van kitalálva, de ezek aranyárban vannak, vagy még inkább attól is drágábbak.
Tulajdonképpen az a csoda, hogy Király/KD változatban a VF2 család, ezekkel az igénytelen filléres Fetekkel is nagyon jól tudnak szólni.

Azt javaslom, ne építs "korlátozott" QUAD-ot. Ha a trafót úgyis tekerni kell, akkor már csináld 2xAC38V-ra, amiből majd meglesz a szükséges +-50V-od. Aztán addig tekered a hengerőt, ameddig akarod, vagy amíg bírja a trafó. Ha meg már nem bírja, akkor odaadod őt az egyik csatornának, a másiknak meg csináltatsz egy másikat, és akkor már vígan lehet bömbölteni.
(#) cicoka hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Sziasztok. Van egy kis gondom, mégpedig az, hogy az erősítőben az egyik oldalban több a mély kevesebb a magas, és fordítva. Mi okozhatja ezt?
(#) zoly15 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia! Köszönöm a véleményedet a Quadról! De nem szeretnék "nagy" quadot építeni. Mert nincs elég "nagy" végtranzisztorom. 2N3055 lenne vele. Véleményed szerint érdemes evvel belekezdeni? Trafóm is "csak" 170W-os van
(#) soos csaba válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Hali, 50W-teljesítmény leadásához 4 ohmra a tápfeszültséged +- 30V kell hogy legyen, ennél a tápfeszültségnél igen kell változtatni egy pár alkatrészt. Ekkor az integrált áramkör +- ágában lévő ellenállást csökkenteni kell 1,8 kiloohmra, (R8,R7-R9,R10)--ről van szó. Aztán R25, R29-nek az új értéke 9,1kilóohm, tovább az R30-as és az R31-es új értéke 330ohm. És igen ennél a tápfeszültségnél már jól alkalmazható a jó öreg 2N3055-ös tranzisztor C-E közt 60V-ig bírja. A trafót azt keveslem egy kicsit, jobb volna ilyen teljesítmény le adásához egy 250W-os trafó amivel nyugodtan használhatod ha csak 2x50W-ot akarsz. Ja és a trafódnak 2x 23V-ot kell hogy le adjon váltóba, Gratz híd és a puffer kondik után lesz neked kb 2x 30V-od. A puffer kondiknak elég 2 darab 4700 mikrofarad 50V-ra, a Gratz híd pedig elég egy 20A/100V-ra.
Következő: »»   96 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem