Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 64
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Ha lehet, akkor természetesen az offszet-tükröt használd. A fejtartónál van a fókuszpont, tehát semmiféle számítást nem kell végezned ebben az esetben. Az offszet-tükröt ne próbáld átalakítani prímfókuszossá, nem fog menni. Az offszet azért offszet, mert a tányér nem pontosan parabola-alakú, hanem el van torzítva azért, hogy a fejtartó ne takarjon ki a jelforrás jeléből.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
(#) laacika hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Köszi kadarist.Megfogadom a tanácsod.Tehát a gyári felytartónál van a fókusz középpont.Ide csak berakom a usb-s wifit vagy majd ha kész lessz Biquad antennát és kész.
Igyvan?
Nagyonszépen köszönöm a sok segitséget.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Így van!
(#) cua válasza laacika hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
megkaptál minden választ kadarist-tól, még annyit fűznék hozzá, hogy az eszközöd befogatása attól is függ hol és milyen antenna van a dobozban (milyen szögben) illetve meg kell majd keresned a pontos fókuszt, az sima jelerősségre mehet. az offset-es antenna kicsit hülyén fog állni ('hasraesős' lesz) azt is kalkuláld bele, amikor keresed a jelmaximumot.
(#) laacika hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Üdvözlet.
Na tegnap feltettem a parabola tányért a tetöre.
Hát mit mondjak nem igazán lett vele jobb.
Cua útólsó üzenetében azt irta hogy hasraesös lessz a tányér poziciója.
Hát nekem nem az,beforditottam a tányért (offset) arra a szögre ahonnan a két nyitott hálózat a legjobb,majd fixáltam,ezután a fejtartóba csúsztattam az usb-s wifit oda ahol a legjobb majd ezt is fikszáltam.
Ezután mondom megnézem a tányér le-fel dölés szögét,lefele bólintottam és rosszabb lett.
Nemtudom helyileg hogy honnan kapom a jelet, tehát igy azt se hogy van-e rálátásom.
Netezni el lehet vele,de én jobbat akarok.
Letöltési sebességem,1180 és 1450kbps között mozog a GTS-Datanet szerint,és mindezt 25%-os jeleröség mellett.
Szerintem mejd a Biquad antennától várjak többet,és ne egy 2200ft os usb wifitöl.


Nagyonszépen megköszönöm a válaszaitokat és a segitségeteket.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Ha vízszintes irányból jön a jel, akkor mindenképpen előre kell dönteni a tükröt. Próbálj még állítani.
(#) cua válasza laacika hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
ilyen gyorsan azért ne add fel a hasraesést komolyan mondtam, nagyon előre kell döntened a tükröt, ne felejtsd el, hogy ezeket műholdas vételre gyártják (eredetileg). wifi eszközöknél nem véletlen a primfókuszos tányérok alkalmazása.

Ezen az oldalon nézd meg a képeket, támpontot adhat.

ha usb eszközt használsz nézd meg a belsejében hogyan helyezkedik el az antenna, lehet, hogy 180 (vagy 90) fokban elforgatva kell befogatnod.

ha biquad-ot csinálsz, azt is rárakhatod a tányérra, mi ezerszám csináltuk, igaz prímfókuszos tányérral.
(#) laacika hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Nagyonszépen köszönöm cua.
Holnap megpróbálok rajta állitani.Ha másnem megforditom a tányért 180-al hogy elöre "hasraesösre"tudjam állitani.
Azt nem gondoltam volna hogy az usb-s wifit sem mindegy hogy,hogy rekom be,de majd akkor ezt is kipróbálom.
Köszi mégegyszer.
(#) laacika hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Szia cua.
Még egy kérdéssel megtámadnálak ha lehet.
Egy ilyen router megfelelne-e nekem Biquad antennához.

Válaszodat elöre is megköszönöm.
(#) laacika hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Sziasztok.
Egy kis segitséget kérnék töletek.
Én ezeket A Routereket néztem,ezek jó árban mozognak.
Nem tudom ezek közül melyik lenne a nyerö nekem Biquad antennához.Én azt se látom melyiken van csatlakozó a koax kábel számára.


Nagyonszépen köszönöm a segitséget,és ha valakinek van tapasztalata vagy tanácsa hogy melyiket vegyem meg azt elöre is megköszönöm.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ha a saját antennáját kitekered a csatlakozójából, akkor tudsz rákötni külső antennát.
(#) laacika hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
(#) Gafly válasza laacika hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Annó én az AM-mikróhoz úgy csináltam "hasraesős" felfogatást, hogy egyszerűen "V" alakban befűrészeltem az árbócot és kb. 30 fokban megtörtem, majd igy ferdén összehegesztettem. Valami hasonló van cua linkjén is az egyik képen.
(#) cua válasza laacika hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
gyakorlatilag bármelyik wireless router alkalmas, aminek az antennája lecsatolható.
Itt láthatsz párat. az engenius (volt senao) eszközök közül régebben közel ezret használtunk fel, antennába építve.

ajánlom figyelmedbe ezt a terméket. profi, direkt kültéri felhasználásra, bármilyen tányérba szerelheted, nem kell barkácsolni, ráadásul nincs antenna vezeték (nincs veszteség, nincs zavar, zaj)
itt (is) kapható, felülről a második.
(#) laacika hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm.Egyenlöre maradok a routeres biquad -os rendszernél.A kérdésem az lenne hogy a belinkelt Samsung router megfelelö lenne-e a biquad antennához??
A másik pedig hogy melyik az a vezeték tipus ami még megfelel ehhez a rencerhez és olcsó is.(9méter)

Köszönöm a válaszokat.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
A 9 métert felejtsd el. A routert közvetlenül az antenna mellé telepítsd. Max. 2-3 méter kábelt használj. Szaküzletben kapsz kis csillapítású 50 ohm-os kábelt.
(#) laacika hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
(#) laacika hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Köszönöm kadarist.
Na tehét 2méternél nem fogok több vezetéket használni.
A router-töl meg a gépig utp kábel kell,ami lehet 9méter.Igaz?
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Az UTP 100 méter is lehet.
(#) laacika hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Gondolom ez a veszteség méterenként: 0,48dB/m (2,4GHz-en) nem sok.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Majd megtapasztalod a gyakorlatban... Minden tized decibell számít!
(#) laacika hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Ja és gondolom utp kábelt lehet kapni különbözö hosszúságban szerelve.
Vagy nekem kell csinálnom?
(#) laacika hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Jó jó elhiszem hogy minden tized decibell számit,mert ugye sok kicsi sokra megy,de akkor mutass drágább jobb minöségü koax kábelt.

Köszi elöre is.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Csak azt akartam érzékeltetni, hogy minden centméter számít egy ilyen nagy frekvencián. A legjobb koaxkábelnek is viszonylag nagy már itt a csillapítása. LAN- kábelt pedig készen is kapsz.
(#) hege88 hozzászólása Szept 1, 2010 /
 
Sziasztok!

WLanos routert kéne vennem. Milyet ajánlotok?
Én itt-ott olvastam, és az Asus WL-500g-s modelt képzeltem el.
(#) laacika hozzászólása Szept 3, 2010 /
 
Üdvözletem mindenkinek.
Lenne egy kérdésem felétek.
Hány fokba állitsak be egy offset 90es parabola tányért,amit usb-s wifivel használok?
Ma fölmentem a tetöre és egy jó méterrel feljebb raktam a tányért és megdöntöttem elöre.
Eddig nem elöre hanem fölfelé nézett,de nem igazán lett jobb,hogy megdöltöttem elöre.
Nagyon jó lenne ha valaki mondana egy elöre dölés fokot.
Vagy esetleg az a helyzet, hogy ettöl ne várjak többet majd esetleg a biquad antennával.

Válaszokat elöre is nagyonszépen köszönöm.

Laci.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Döntsél még azon a tükrön. Ez még nem elég.
(#) cua válasza laacika hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
nem tudom merre van az adó, de minimum 30 fok vagy inkább több. mint mondtam 'hashraesős' lesz a tányér.
képzeld el a normál helyzetét, ami majdnem függőleges, nos ilyenkor a célpont (műhold) az égen van, jelen esetben pedig (gondolom) közel vízszintesen...
(#) laacika hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Nagyonszépen köszönöm mindketötöknek a választ.
Holnap,az az ma megyek is és állitok rajta.

Laci.
Következő: »»   8 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem