Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1058 / 2208
(#) nikolatesla válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 7, 2010
Ó köszi megint!
Majd ha lesz foglalatom ezt is meg építem.

UI.:
Most készül a GU50SE Varttina segítségével.
Majd ha kész lesz teszek fel pár képet.
(#) heinrik endre hozzászólása Szept 7, 2010
Sziasztok bár csak félig meddig tartozik ide de azért mekérdezném épitettem egy csőves erősitőt analóg kivezetés mérőt akartam de nem találtam szépet vagy ami igazán jó lett volna irdatlan áron volt persze kűlfőldőn .......de talán nem is ez a lényeg.Vettem helyette plazmacsőveket mekkora az űzemi hőérséklete .Még nem épitettem be, de a tartoját nem tudom miből készitsem Előre is kőszi
(#) heinrik endre válasza (») Szept 7, 2010
Még csak ott tartok hogy megvettem a csővet .
(#) heinrik endre válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 7, 2010
kőszi...........
(#) klemo86 válasza heinrik endre hozzászólására (») Szept 7, 2010
Egyébként nem meleg Ahogy a VFD-k és a glimmek sem (dekatronok, numitronok, nixik). Amúgy ha rákeresel, meglátod, hogy milyen kis műanyag fülekkel szokták rögzíteni
(#) djhans hozzászólása Szept 8, 2010
Gyerekek! Nagyon kihalt a fórum.
(#) CIROKL válasza djhans hozzászólására (») Szept 8, 2010
Janikám itt vagyunk csak csendben lesünk hátha előkerül majd egy - két szép csöves erősítő !
(#) laci016 hozzászólása Szept 8, 2010
üdv!

Az mitöl lehet hogy az ae785a erősítőnél az ECC83 as előerősítő első felénél lévő 1.2 kohm-os ellenállással párhuzamba kötöttem egy 47 mikrós hidegítőt és zúg a zene mellett elég hangosan???
(#) klemo86 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 8, 2010
Hamarosan elő fog!
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 8, 2010
Majd igyekszem ezen segíteni. Készen van a PL82 PP hálózati trafója. Először kipróbálom junoszty kimenőkkel. Elvileg 4K/8R illesztésre jó lesz. Kikisérletezem a meghatást, a táp részt. Ha minden ok. akkor jöhet a nyáktervezés.
(#) djhans válasza laci016 hozzászólására (») Szept 8, 2010
Ezáltal a fokozat erősítése megnőtt és az esetlegesen összeszedett zavart is jobban felerősíti
(#) gkari válasza laci016 hozzászólására (») Szept 8, 2010
Amennyiben az R25-el párhuzamosan(a 2.ECC első felének katódjához) kötötted, az oda nem kell!
(#) tube_dani hozzászólása Szept 8, 2010
Sziasztok!
Megépítettem és kipróbáltam ECL86 SE kapcsolásomat.
Első kipróbáláskor a cső felfűtése után ráadtam a tápfeszt, és erőteljesen zúgott a hangszóró. Egy kis szakadáskeresés után rájöttem, hogy a kimenőt nem kötöttem rá a testre. A hibát kijavítottam, majd újra kipróbáltam.
Ekkor meg sem mukkant. Mi lehet a baj?
(#) CIROKL válasza djhans hozzászólására (») Szept 8, 2010
Ja én is tervezem a csöves épitkezést már a kimenők kész is lesznek / fleta / jóvoltából , de még mi lessz azt nem tudni , most a kimenőhöz keresek majd megfelelő kapcsolást ezt jól megmondtam , ez érdekes
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 8, 2010
Milyen a kimenők illesztése?
(#) CIROKL válasza djhans hozzászólására (») Szept 8, 2010
Nem nagy egyik sem ezek csak úgy készültek mert majd lesz valami elven . a kettő kissebik az SM65 , 7K/8ohm a kettő nagyobbik meg SM85B , 8K/8ohm , ezekből az adatokból már látni is , sejteni is lehet a felhasználását , mire lehet majd !
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 8, 2010
P/ECL86 SE az egyik és P/ECL86 PP vagy EL84/6P14P PP a másik.
(#) hgy válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 8, 2010
Szerintem SE-nek sok a 7K. Mindkettő PP.
Érdekes lenne kipróbálni/összehasonlítani egyszer a 8K illesztéshez alkalmas kis csöveket azonos trafóval:
EL84/6P14 - EL90/6P1P - 6V6/6P6SZ - ECL vagy PCL 82/86. Véleményem szerint ez a teljesítmény alsó határa, a kimenő teljesítmény kb. azonos, a minőség fontosabb.
(#) joepapa hozzászólása Szept 9, 2010
CD játékosba szeretnék az utolsó opamp helyére csövet tenni.

Van 3db nuvisztorom 7586, nem olcsó játékok 15000Ft volt a 3 db. EMG1555 szkóp rajz elején van is hozzá primitív kapcsolás.

Építsek abból, és az elmenne kis feszről, ha jól emlékszem 91mA fűtéssel...vagy inkább tegyek bele ECC 83 at...abból van polcon. ? de akkor kell táp neki, bár az két szembefordított kis nyáktrafóval meg is lenne, ha 7V körüli akkor a közös pontjukról mehetne a fűtés...

Ötletek?
(#) hgy válasza joepapa hozzászólására (») Szept 9, 2010
E88CC
(#) varttina válasza joepapa hozzászólására (») Szept 9, 2010
CD lejátszóba inkább valamilyen ECC csövet tennék. A nuvisztorokat megtartanám valamilyen mobil alkalmazáshoz (zsebrádió szerűséghez). Ha jól tudom éppen arra lettek kitalálva.
A két szembefordított nyáktrafó jó ötletnek tűnik. Az első nem árt ha kicsit izmosabb, hiszen a fűtéshez is ő szolgáltatná az áramot.
(#) joepapa válasza varttina hozzászólására (») Szept 9, 2010
ECC 83 aim vannak itthon. Azokból célszerűen fiókszinten megoldható, táptrafót csakazért sem találok két egyformát.
Ha venni kell akkor meg már...
A nuvisztor viszont kis anódfeszről megy!
EMG 1555 kapcsirajzban van is hozzá bevált kapcsolási rajzom.
Ha egy 100MHz-e sszkóp elejébe jó volt, gondolom elmenne hangnak is.
Igaz szkópon az 5 százalék torzítást alig -vagy nem látni szemre.
És mintha nagynevű CD gyártók felsőkategóriás CD-inek végén is nuvisztorok csücsülnének.
Bár egy ECC83 látványosabb, főleg ha ablakot vágok a tetején és beüvegezem, hogy látszon a mod.
Nem akarom a fedlapból kilógatni, sérülékeny, és semmit nem lehet a cd re pakolni aztán
(#) varttina válasza joepapa hozzászólására (») Szept 9, 2010
Nem kell a két táptrafónak egyformának lennie. Az első trafó lehet pl. egy 230/15V-os 10VA-es, a második pedig egy 230/12V-os 6VA-es "fordítva" kötve. Ebben az esetben egy megfelelő méretű ellenállással korlátozhatnád a fűtőfeszültséget 12,6V-ra. (Ha jól számolok 15 ohm/1W)
Ha pedig ragaszkodsz az alacsony anódfeszültséghez, akkor Neked E88CC-re van szükséged.
(#) joepapa hozzászólása Szept 9, 2010
CD hangfokozat csövesítés fontos kérdés:

Csak az utolsó OPAM-ot helyettesítsem ki két triódával, vagy előtte azt a két LA3170 es IC- t is amit az előtte lévő multiplexer kapcsolgat ha jól sejtem meert egy PCM54HP DAC viszi a R L csatornát is.

Szóval az lenne a kemény ha a DAC után rögtön trióda rács jönne, és differenciál erősítő kapcsolásban vele egy másik trióda (ill az ECC 1/2 egyik másik triódája lenne egy-egy diff erősítő), és a másik ECC fél trióda rácsot a multiplexer kapcsolgatná, aztán jönne az erősítő fokozat.

Így a R2R szerű monolitikus 16 Bites után rögtön cső lenne hangfalig (végfok természetesen a már emlegetett 6L6 os om)
(#) mayky válasza joepapa hozzászólására (») Szept 9, 2010
Igazán kemény az lenne ha DAC kimenetén egy trafó lenne és utána jönne a cső

AN DAC KIT
(#) varttina válasza joepapa hozzászólására (») Szept 9, 2010
Erre csak annyit tudok mondani, meg kell hallgatni! Nem biztos, hogy egy kimenőfokozat csupán azért mert triódás, jobban is szól. Ha ilyen átalakításba fognék, meghagynám az eredeti kapcsolást, és a megfelelő helyekről kivezetném a jelet a csöves differenciál erősítő fokozatnak.
(#) joepapa válasza varttina hozzászólására (») Szept 9, 2010
Így akarom én is, hogy könnyen átkapcsolható legyen eredetibe.
De gondolkodom, hogyan oldhatták meg a cd-450 esben, mert nincs kapcsirajzom, hogy egy dac kimenetén rajt a R+L aztán kapuznak diff erősítőket, azazkapcsolgatják jobbra balra.

mayky: köszi, az ötletet de itt 1 szem dac viszi a jobb és bal csatornát, azaz egy sporolós megoldás.
Szerintem a multiplexert és az általa vezérelt LA3170 ek maradnak, csak a vonalmeghajtó OPAMP ok helyett teszek be egy ECC-t. Vagy elsőre simán kihagyom és RCA-ra kikötöm az eredti kimeneti opamp bemeneti jelét, azaz simán kihagyom.
Így nem lenne bent IC-s vonalerősítő hanem a végfokomban lévő első trióda rácsra kerülne a jel.
Nem tudom meg tudja-e hajtani, szintileg, és impedanciára is tekintettel, de ha halkabban is csak meg lehet hallgatni érdemes-e IC-t kihagyni.

Igen az lenne a tuti ha egy csatorna egy dac ic, és trafó a végén... szép álom.
(#) varttina válasza (») Szept 9, 2010
Lehet, hogy butaságot írok, de ha az első fokozatban trióda helyett pentódát használnál talán a G2 rácsra kötött jellel ki tudnád kapuzni.
(#) joepapa válasza varttina hozzászólására (») Szept 9, 2010
IGEN IGEN ha már elektroncső! Igazad van!
Az én gagyi tranyós látásmódom ki sem dob ilyen megoldást. Visszafog a tranyós múlt.
(#) joepapa válasza (») Szept 9, 2010
Van egy másik tervem is rendes műsorforrásra, a digitális műsoranyagaim lejátszására, a PC párh portra létraosztó és csak egy régi DOS os lejtszó és máris R2R multibites DAC om van. és rögtön a "DAC" után cső jön
De ez még offabb dolog itt mint a CD játszó lelkivilága, azaz nem borzolom a kedélyeket tovább.

Konkrétan csak bevált egyszerű ECC83 as kapcsolást keresek trafó nélkül a fentebb leirt célokhoz.

Szerintem csak simán egy trióda (fél ECC83 cső),rácslevezetőnek 470k-200k közt valami, katódba egy RC tag, ha jól sejtem így megemelem DC szinten a katódot és beáll a negatív rácselőfesz, megmérem mekkora...változtatok megmérem..., katodkondi 100mikro, aztán egy anódköri munkaellenállás Ra értékű és egy orosz olaj papir vagy fémezett papirral mehet a jel az RCA ra.
ECC83 datasheet searching....
Meg leszek evvel estére!
Következő: »»   1058 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem