Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APX 100
Lapozás: OK   6 / 43
(#) bakos13gab válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Persze, 8 ohm-ra biztosan, de mivel lehet, hogy mélynyomót fog hajtani, így a a 4 ohm is releváns lehet. 100W-ot szerintem soha nem veszek ki belőle, nincs is rá szükségem.
(#) 18david18 hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Ma már írtam ide, de ezt úgy gondoltam külön gépelem. Lehetséges, hogy tudok szerezni egy apx-et csövek nélkül. Gondoltam leírom az elképzeléseimet Nektek, mivel kiváncsi vagyok a véleményetekre. Mivel a védelem nem kell így a 2db ECC808 csövek helyett kapna 2db ECC83-at. Pont van is ithol annyi. Persze megfelelő átkötéssel mivel nem eggyezik a lábkiosztás. Ez OK. A VR150 stab. cső helyett 6db 24V-os Z-dióda lenne. Na most jön a 'java'. PL509-es csövem nincs, egyenlőre nem is akarok rá költeni. De viszont van egy rakás PL504-em. No az lenne a kérdésem, hogy ha nem is véglegesen, de ideiglenesen lehetne-e PL504-el használni? Természetesen tudom, hogy a PL504 kb. fele olyan teljesítményű mint a PL509. A lábkiosztása sem egyforma, de ez könnyedén korrigálható. A fűtést úgy oldanám meg, hogy az eredeti 40V-os fűtőfeszt egyenirányítanám, így kapnék kb. 55-56V-ot. A 2db PL504 27V-os fűtőkörét sorosan összekötném, ami összesen 54V-ot igényel, és azt az előbb említett 55-56V-ra kötném. Ha minden működne, gondolom olyan 40-50W-ot tudna az erősítő. Mégegyszer kihangsúlyoznám, hogy ez csak egy elgondolás.
(#) rockersrac válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Csak kérdezem, hogy miért akarod a VR150-et zener diódákkal helyettesíteni?!
(#) 18david18 válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Elvileg lehet 6db 24V-os Z-diódával helyetesíteni. Vagy akár pótolható is lehetne akár. Most csak írtam egy megoldást, a lényeg a végcsöveken van. Lehet-e helyetesíteni PL509-et PL504-el?
(#) bakos13gab hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Nos, valószínűleg találtam 6P45SZ forrást. Mennyit érdemes egy ilyen csőért adni? Az eladó 1500Ft/db áron mérné. Én ezt soknak érzem, de lehet, hogy tévedek. Azt nem tudom egyelőre, hogy új csövek-e.
(#) cruisher válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Ha újak akkor az nagyon jó ár érte!
(#) Ricsi89 válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Én 3 ezerért vettem két alig használtat és csak ezt a két csövet találtam, sehol semmi más. Ha új akkor simán megéri, de ha kicsit használt akkor is. Robosztusabb, és szerintem többet is bír ez a cső.
(#) bakos13gab válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Értem. Nekem soknak tűnt a PL509-es 1000Ft-os árához képest. Na jó, akkor ha visszaír az illető és újak, akkor egyezkedem és megveszem valószínűleg. a mostani börzét azért megvárom.
(#) moltam hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Hellosztok.
Az EAG av760/c erősítő kimenetét át lehet váltani kisimperdanciásra? A kimenőtrafón 8 szekunderkivezetés van, és négy nincs bekötve. A másik kettő sorba van kötve és erre megy a hangszóró. Ennek ellenállása 5 ohm. A bekötetlen kettőnek együtt ha jól emlékszem 160 ohm. Lehetséges, hogy rá lehet kötni 4 ohm os hangszórót?
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Pár kép az erősítőmről. Az előlapot majd valami sablon segítségével jó lenne újrafesteni. Bővebben: Link
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia!

Nem. 100V-os kimenete van. Át kell tekerni, vagy szerezni kell egy APT100 illesztőtrafót.
(#) bakos13gab hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
Holnap ugrom el a lomexbe. A SIEK diódákat érdemes kicserélni? Ha igen, akkor milyen tipusra? Megcsinálom az anódfesz késleltetőt is (Plachtovics), de a rend kedvéért kap egy külön kis trafót.
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Terveztem egy pici tápegységet a Plachtovics cikk alapján. Ezen nincs rajta a relé, de a lomexben most kapható pic, 3 wattos, 2*24V-os trafó látja el táppal. Remélem jól sikerült, azért nézzétek meg.
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Nos, működni működik, de azért van még mit szépíteni rajta. Arra gondoltam, áttervezem iolyanr, hogy az egyenirányító helyére (azt beleintegrálva) berakható legyen, de most Gubán Gábor elvileg átküldi a táptervét. Ha az beválik, akkor még nem tudom ezzel mi legyen.
(#) bakos13gab válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Szia!

Ma voltam a börzén és beszélgettem néhány emberrel. Ami infót kinyertem, hogy PL504-el is megy az erősítő, nyilván kisebb a kivehető teljesítmény. Arra, hogy az illesztés mennyire jó ennek a csőnek nem tudtak válaszolni.
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Vettem új, de jelöletlen PL509-eket, egyelőre megteszik. A szines tv-kben használt 6P45SZ-ekről rövid úton lebeszéltek, azt mondták, hogy nagyon gyorsan bekrepáltak és ne nagyon számítsak 40-50%-nál többre élettartamban, akármit is mond az eladó. Szóval egyelőre ez van. Szereztem VR150-es csövet is.
(#) Imi65 válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Sajnos nem ennyire egyszerű. Más a bekötése, más impedanciára illeszt, más a fűtőfeszültsége. A többi stimmel......
(#) bakos13gab válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Akkor még jó, hogy nem engedtem magam rábeszélni és a drágább PL509 mellett döntöttem. ezeke szerint totál alkalmatlan.
(#) Imi65 válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Az 504-es kb fele "tudománnyal" bír az 509-eshez képest.
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Még egy érdekesség. Összemértem a ma vett csöveket az erősítőben eredetileg lévőkkel. Azonos a típus, de a ma vett kisebb! Remélem ez normális (máshogy néz ki az anódlemez is, az erősítőben lévő szélén vannak bevágások, a vásárolt viszont teljesen sima).
(#) gkari válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Mit jelent az, hogy jelöletlen? Amennyiben a fűtés (4-5 lábak között) tényleg 40V/300mA, akkor ez az, vagy PL519, de akkor még jobb. Az anódlemez gyártótól függően nem pontosan azonos.
(#) cruisher válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Ezek a jelöletlen 509 esek keskenyebbek. Az üveg is vékonyabb.
ps: Mindent ne higgy el amit mondanak (6p45sz)
(#) bakos13gab válasza cruisher hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Ezt megfontolom, de egyelőre úgy vagyok vele, hogy 2000 Ft-ot megértek. Az üveg tényleg vékonyabb, de szemrevételezve ugyanaz a belső (az anódlemez széle mondjuk elég eltérő), én se értem teljesen. Az eladó azzal szédített, hogy ez egy utolsó szériás tungsram készlet. Ha nem jön be, akkor tanulópénz volt, jobbat nem tudok egyelőre. Csak nem hordoz kamu csöveket már ilyen régóta (vagy lehet hogy pont ezért vannak még nála???).
Még nem tudom kipróbálni sem (mármint a hangra gondolok), mert nincs még kész a kimenő, anélkül meg úgysem tudom rendesen felmérni a helyzetet. Holnap megnézem a fűtését azért.
(#) hgy válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Ha már a 2N3055-t is hamisítják, akkor mit vársz??
(#) bakos13gab válasza hgy hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Igazad lehet, de eszembe nem jutna, hogy egy ilyen csövet hamisítanak. Mivel kisebb a cső az eredetieknél, feltételezhető, hogy talán rosszabb is. Én itthon bemérni nem tudom, marad a próba. Fűtése alapján jó.
(#) Gubán_Gábor válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Hello

Csütörtökön átküldöm a tervet, eddigi időhiány nem engedte.
a keskenyebb pl509-esekkel megy nekem is az erősítő és hangosítani járok vele, ahol mindig max teljesítmény közelében mozog, és eddig tökéletesen bírják, de a nyugalmi áramot nem szabad 25mA nél feljebb vinni , mert ennek a vékonyabb csőnek kicsit kisebb az anóddisszipációja.

490V tápfeszről járnak az enyémek, és 120 W tiszta szinusz kijön mind3-ból A puffer elkók 470µF osak sörba kötve.
eredőben 235µF . a kicsatoló kondikat is érdemes jó minőségűre cserélni a jobb basszusok miatt
és, hogy az alacsony frekis fázistolás minél alacsonyabb értéken legyen.

Mostani csöves erősítőparkom: 3 db APX100, 2 db AV760/C, 1 db Rável VR 102, 1 db GU50 SE, amik most készülnek: GU81M PP, OS125/2000 PP, és 6P45SZ PP
(#) 18david18 hozzászólása Szept 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Az APX100-omba kicseréltem a PL509-es csöveket. Két új csőre. A P4 potmétert lecsavartam (-54V-ra), a P3 középre állítottam bekapcsolás előtt. Majd amikor bekapcsoltam az erősítőt szimetrizáltam és így csövenként 30 mA a nyugalmi áram. A bemenetre kötöttem egy 1kHz-es szinuszjelet, majd amikor csavartam a hangerőt az egyik csőnek az árama kb 10 mA-el nagyobb volt. Egszóval nem egyforma. Természetesen amikor levettem a hangerőt megmaradt a szimetria. Próbáltam úgy is, hogy az 1 kHz-es jel erősítése közben állítottam egyenlőre, de akkor a nyugalmi áram borult fel. A kérdésem az lenne, hogy gondot jelent-e ha a hangerő növekedésével felborul a szimetria? Mert gondolom ez esetben a kimeneten nem szép a szinuszjel. Vagy van erre megoldás?
(#) Ricsi89 válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Milyen hangerőnél jött elő ez? Nagy hangerőnél nem biztos, hogy nagy gond, ott ennyi eltérés nem biztos, hogy sok. Viszont ha kis hangerőnél is előjött, akkor ez lehet a nem párban lévő végcsövek szórásából is, mivel ugyanakkora rácsfeszültségre más az erősítése, nagyobb áram megy keresztül rajta. Szkóppal kellene ránézni ilyenkor a kimenetre, hogy torzul-e, vagy nem.
(#) 18david18 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Nem nagy hangerőnél jött ez elő. Nagy hangerőnél majdnem 20mA volt az eltérés. A rági csöveknél is észrevettem ezt, mivel a kapcsoló kapcsolgatásával az egyik csőnél a műszer jobban kilengett mint a másiknál. Ezért is terveztem a csőcserét mert azt hittem, hogy kezd öregedni valamelyik. A kimenőtrafót tekertettem 8ohm-ra, lehetséges, hogy nem teljesen szimetrikus a primer? Mert elvileg amiatt is felborulhat a szimetria.
Sajnos nincs szkópom, hogy rátudjak nézni.
(#) bakos13gab válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Nagyon köszönöm! Időhiánnyal kűzdök én is. Szóval akkor megy így is, csak alacsony nyugalmi kell neki. Már mindent beszereztem szinte a felújításhoz. Jelenleg a kimenőkre várok, illetve egy olyan napra, amikor nyugodtan szét tudom bontani őket.
Következő: »»   6 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem