Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   73 / 137
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Hát ez jó ! Egészen biztos volt egy ipari kém az erősítős találkozón .
(#) Abukodonozo válasza szamóca hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
"Pure Class A" Ez jól hangzik! :smoke:
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Milyen jól kitaláltad a HTA kapcsán a nyitott elrendezést, a látszó panelt, két oldalt burkolt trafóval.
(#) hugi00 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Azt latom hogy MT-200-as tokozasu tranyo, csak azt nem mi a tipusa.

Az enyemben A1216 - C2922 paros van. )
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Gyönyörű munka, gratula!
Most kellene neki egy szép doboz...
(#) szamóca válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Ezt mond a gyártó cégnek akik 15000€-ért adják.
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Hm... kissé tájékozatlan vagyok... azt hittem te csináltad.
Van ennek rajza? Copizhatnánk, még a negyedéért is megérné...
Hogy jön ki ebből 2 x 400 W A osztályban? Még a 2 x 100 is nehezen hihető, annyira kicsik a hűtőbordák. De hát, ők tudják... Ventillátort meg nem látok sehol.
(#) kisedison hozzászólása Szept 13, 2010 /
 
Hello

Az imént , hogy pontos legyek kb. 12:00 - kor nagyot szívtam az elektro boltban. A mellékelt kapcsihoz nem volt 2n3055-ös tranyó. Úgyhogy gondoltam akkor kérek helyette valami bd-t. Na itt jön gubanc most melyik a npn?, a bd249 vagy a 250. És én persze hogy bd250-est vettem amiről itthon kiderült hogy pnp. Úgyhogy a kérdésem az hogy ezt a rajzot át lehet úgy variálni hogy menjen velük? Minden megvan hozzá, és nincs pénzem most új alkatrészekre.

Segítsetek.

Üdv, kisedison

35WCLASSA.jpg
    
(#) szamóca válasza kisedison hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Én visszamennék még most a boltba, hogy kicseréltessem.
(#) kisedison válasza szamóca hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Kössz, csak a bolt az Kaposváron van én meg 7km-re lakom a várostól. És alkatrészt szerintem nem cserélnek.
(#) hapro válasza kisedison hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Simán vissza cserélik, és felülsz a biciklidre, és 20 perc alatt max ott vagy. Vagy gyalog mondjuk max 2 óra. Nekem ennyit megérne pláne akkor ha újat próbálok ki és nincs pénz másik alkatrészre.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kisedison hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Ha ráér estig, akor átrajzolom.
(#) kisedison válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Már nem kell. Kb. 3/4 - ed órája értem haza bringával. Szó nélkül kicserélték.

Ha már megcsináltad a rajzot akkor felteheted de ha még nem álltál neki akkor nem muszály.
(#) szamóca válasza kisedison hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Helyes! Ügyi vagy.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kisedison hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Azt azért tudod, hogy ez nem A osztályú? Bár be lehet arra állítani. Még nem tudtam nekiállni az átrajzolásnak, de jobb, hogy sikerült kicserélned a tranyókat.
(#) kisedison válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Akkor milyen osztályú? B?
(#) thedespot0 válasza kisedison hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Az egy AB-osztályu .
(#) (Felhasználó 46585) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
... kinai.
(#) varttina válasza kisedison hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Át lehet variálni. Minden egyes tranzisztort a saját komplementer párjával kell helyettesíteni, és természetesen fordított polaritást kell alkalmazni.
(#) bankimajki hozzászólása Szept 15, 2010 /
 
Alaposan átolvastam a Hapro által készített kis cikket a Hiraga Le Monstre nevezetű erősítőről. Lenne vele kapcsolatban pár kérdésem:
1. Mennyi a be ill. a kimeneti impedanciája?
2. Az egyik képen 1 heli trimmer van. A másikon 3. (A kapcsolásban 1 szerepel.) Melyiket ajánlatos megépíteni. Vagy esetleg egy heli csak párbaválogatott alkatrészeknél játszik?
3. A BC tranyóknak is kell hűtés, vagy csak a jobb együttfutás érdekében van a hűtőbordához nyomva a képen?
4. Mivel elég drágák a Hapro kolléga által használt MJL tranyók érdemes-e őket MJE2955T és MJE3055T nevezetű tranyókkal helyettesíteni? (Én adatlap alapján nem vettem észre olyan eltérést, ami itt problémát okozhat.)
5. A tápot kisebb pufferekkel (22000µF/csatorna) és esetleg 7812 +BD kiegészítéssel nem jobb lenne megépíteni?
(#) hapro válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 15, 2010 / 1
 
-Az impedanciákra nem tudok válaszolni, nem tudom mérni, és kiszámolni sem.
-Rakhatsz 1 heli trimmert de akkor párba válogatott alkatrészeket használj.
-pontosan az együttfutás érdekében vannak a bordán, ha nem lenne, akkor mászkálna el az áramfelvétel, és munkapont
- Gyakorlatilag betehetsz akármilyen PNP-NPN párost, így más hangot képezve az általam építettől... nem állítom, hogy ez így a legjobb. nekem ilyen van és kész. Ilyen tranyó volt itthon és ezt tettem bele.
-Tápon gondolkodtam én is, hogy LM338-337 párossal készítenék neki tápot, mert valahol láttam, hogy ilyennel építettek egy ugyanilyen végfokot, aztán kipróbáltam labortápról, semmi zúgás, búgás, majd csak graetz+puffer párosról, és arról sem volt semmi számottevő zúgás-búgás, így úgy döntöttem, hogy elhagyom a szerző ajánlatát (CRC), és azt felülbíráltam, egy sima graetz+puffer tápra. Bár az említett LM IC-k már megvannak hozzá, mégse készítettem belőlük tápot. Azt hogy jobb lenne-e azt nem tudom eldönteni, nekem sokkal szimpatikusabb ez az egyszerű megoldás mint ha IC-zgetnék még a tápban. Építsd meg és akkor meglátod, hogy jobb-e vagy sem. Eljössz és meghallgatod ezt így ahogy van, aztán meg a tieddel összehasonlítod.
Egy tapasztalatot azért leírnék róla:
megépítettem, és messze ez tűnik nekem itthon a legjobbnak mindegyik közül, viszont elvittem az AAÉT-re és ott két HTA mérte össze vele a tudását Moszkvai kolléga dobozain. Csúnyán lebőgött...értetlenül álltam a dolog előtt, és itthon is végeztünk "hallgatózást" pár napja, és messze- magasan ver minden végfokot a saját dobozaimon, kábelekkel stb...Ez egy furcsa tapasztalat, de így van, talán nem minden hangcucc a kedvence, vagy annyira jók voltak azok a HTA-k (amikből van nekem is pont ugyanolyan , de lehet, hogy nem is pont ugyanolyan), hogy nincs miről beszélni.
(#) kisedison hozzászólása Szept 15, 2010 /
 
MŰKÖDIK!!!

+-12V-ról tudtam eddig csak meghajtani, de így is nagyon jól szól, csak nem adja le a névleges teljesítményt.
Amúgy miért van az hogy szól hangszínszabályzón keresztül, és feltolom a mélyet akkor csak a + ágban lévő tranyó melegszik nagyon, a - ágban lévő pedig alig érezhetően. Miért van ez?

Üdv, kisedison
(#) Abukodonozo válasza kisedison hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Ügyes!
(#) nikolatesla válasza kisedison hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Hali!
Próbáld állítani az Ofxet-et
(#) szamóca válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 15, 2010 / 1
 
Talán offset-et babaarc.
(#) nikolatesla válasza szamóca hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Ja csak nem tudtam,hogy írják
(#) kisedison válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Az offset az az egyik BC547 - esnél lévő trimmer?
(#) Terenc hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Sziasztok! Mint sokan mások én is bizonytalan vagyok abban hogy melyik topikban érdemes írnom a problémámról. Az az úgynevezett "problémám" hogy kinéztem magamnak egy 5.1-es Magnat Supreme 100 hangfalszettet de nem tudom milyen erősítőt kell mellé venni ami a megfelelő teljesítményt tudja nyújtani a működtetéséhez. Az erősítők terén teljesen tanácstalan vagyok mert nemigazán volt még doglom velük. Ennek a hangfal szettnek 345 Watt-os teljesítménye van szóval gondolom valami ehhez hasonló erősítő kell vagy valami ilyesmi de épp ezért kérek tanácsot! Mellesleg a számítógéphez szeretném a hangcuccot! Remélem hogy egyáltalán megoldható ez. Perpillanat 65 ezer Ft-ért lehet beszerezni és nekem 80-85 ezer Ft-om lenne amit a hangfalra és az erősítőre rá tudnék szánni és ezt úgy gondolom hogy használtan szereznék be egy olyanfajta erősítőt amit ti tanácsolnátok! Remélem érthetően fogalmaztam.
(#) kadarist válasza Terenc hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Nem ez a topic az.
(#) Terenc válasza kadarist hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Hát ezzel nem sokat segítettél! Legalább azt mond meg hogy akkor melyikbe írjak!
Következő: »»   73 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem