Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   17 / 138
(#) laci016 hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Üdv!

Tudna nekem valaki küldeni bekötési rajzot CK25 és 2X63(Tungsram) csőhöz?Elvileg ezek egyenirányítók.

előre is köszönöm!
(#) ferike123 hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Sziasztok!Én kaptam a minap egy nagyon jó ismerősömtől egy el34-es csövet és azon gondolkodom hogy belehet-e rakni az ecl86 helyére(Videoton r 4901-es rádió)mert érdekel hogy mit tud! A fűtése mindkettőnek ugyanott van.Legalábis úgy tudom! Ebben szerettem volna kérni a segítségeteket.Köszönöm szépen!
(#) kadarist válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Nem lehet helyettesíteni az EL34-el, mert az ECL86-ban van egy trióda is a végerősítő-pentóda mellett.
(#) pucuka válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Már hogy lehetne. Az EL34 egy végerősítő pentóda (kapjál a szomszédtól mégegyet, építhetsz egy jó végfokot belőle) az ECL 86 meg egy kettős cső, trióda végerősítő prntóda. A fűtés kivezetésen, éa feszültségen kívül semmi sem egyezik, sem a foglalat, sem a többi elektróda kivezetése sem.
(#) ferike123 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Köszönöm szépen mindkettőtöknek akkor elkérem még a többi ötöt is tőlle mert ő ilyen híradástechnikai valami és nagyon ért az erősítőkhöz meg a rádiókhoz igazi gyülítő vannak nagy kuriózumai kb 20 éve foglalkozik vele.És szerintetek lehet belőlle jó erősítőt készíteni?
(#) mark.budai válasza pucuka hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Most nem kötekedni akarok, de az EL34-ECL86 már a foglalatnál megbukott. Ugyanis a PCL86 9 lábú novál cső, az EL34 meg 8 lábú oktál cső. Az EL84-gyel megegyezik az ECL86 fűtő feszültségei, és a lábai, de az megint más.
Ferike, ha tudsz, tényleg szerezz ebből még, mert jó kis cső...
(#) klemo86 válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Azon kívül nem is nagyon férne (Figyelőn be volt állítva ez a téma, és nem jelzett… Hihetetlen! Ja, hogy nem EZ a téma volt, hanem a másik két ugyanilyen című…)
(#) ferike123 válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Persze értem és köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmem csak tudjátok én elég fiatal vagyok ésnem értek olyan nagyon-e fajta végfokokhoz de plyan érdekes a hangjuk!Úgy öszességében az a baj hogy nincs tapasztalatom!
(#) klemo86 válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Amúgy szinte bármilyen végcsőből jó erősítő építhető
(#) Bassmester válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Ajajjj... ha ezt megkérdezted volna a giga szaki, nagyon jó ismerősödtől, akkor szerintem nem adott volna neked semilyen csövet
Egyébként a PDF-jét le lehet tölteni az összes létező csőnek.
Ez idáig milyen kapcsolásokat építettél?
(#) klemo86 válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Nembaj, ha megcsinálod az elsőt, az majd elindítja a lavinát Nem korfüggő a dolog, én se vagyok öreg, rég nem volt a közelemben sem csöves gép kiskoromban se… Viszont amire még javallott adni, az a látvány! Ahogy az Off-ban nemrég leírtam egy féloldalas hozzászólásomban…
(#) ferike123 válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia!Én ezt most lehet hogy félre értem de egykis lenézést érzek! Ha igen előrre is bocs de amúgy is 80 km-er van köztem és az ismerősöm közt most nem azért írtam hogytud hogy hencegjek hanem azért mert nagyon tisztelem és elég sokat tanított már nekem !De köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást!
(#) klemo86 válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Nem lenézés, de ha valamihez nem értesz, és ilyet kérsz, azt tartsd titokban, így mentesülsz a kétségei felől Majd itt a fórumon kitanítanak a nagyok Meg előtte pár alap dolgot át kéne nézni könyvekből, úgy már sokkal egyszerűbb lesz, és nagyon bele fogsz szeretni a dologba :yes:
(#) ferike123 válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Köszönöm a biztatást! Szerintem én vagyok ezen az oldalon a legfiatalabb nem szégyellem bevallani 17 éves vagyok. Sok ic-serősítőt építetem csak így próbából meg sok elektronikai dolgot láttam de ez az elektroncsöves dolog megfogott így látvány szinten nekem a csövek fűtése elég nagy szépség! Igazából én biztosan nem tudnék építeni egyet sem(Kezdeve a dobzól a végfokig).Ehez gyüjtök a tapasztaltabbaktó energiát :yes:
(#) pucuka válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Ne is kötekedj, hanem olvasd el amit írtam.
(#) Bassmester válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Dehogy nézlek le, bocs a poénkodásért.
Az EL34, az egy jó kis cső. Főleg PP, kapcsolásokban és leginkább hangszer erősítőkben elterjedt. Ugy saccra 8-10 ezer Ft-ért tudnál csináltatni hozzá kimenőtrafót. Én a Fleta mesterrel szoktam tekertetni.
(#) ferike123 válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Van az "Öregnek" Sok rádióteknikás ujsága e-bookban szerinted megérné azokat elolvasnom?Biztos jó!Csak menyit tanulhatok azokból?
(#) kadarist válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Van itt 14 év alatti fórumozó is.
(#) Ricsi89 válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Én azért megsúgom neked, hogy vannak itt fiatalabbak is.
(#) ferike123 válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Bocs bocs nemgondoltam én úgy csak ez az ember akitől kptam a csövet tényleg nagyon sokmindent tanított és mutatott egy valamilyen ismerős nem muatna meg ilyesmiket mint ő.De mégeyszer elnézést hogy nemértettem a poént!
(#) ferike123 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
uhhhhh...Akkor megnyugodtam nem kell tartanom hogy kapok egy nagy off-ot hogy "Menj má te kis sz....os hogy mersz ilyenekel foglalkozni!"
(#) Bassmester válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Van ilyen... A csövet egyenlőre tedd félre és javaslom, hogy először elméletben tanuld meg a működését. A RT évkönyvek és egyéb folyóiratokból is lehet sokat tanulni de vannak letölthetö E-könyvek, amikből az alapokat megtanulhatod. Na és persze itt a fórum, amihez tudnod kell, hogy csak jó kérdésre lehet jó választ adni
(#) ferike123 válasza ferike123 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Nagyon nagy respect mindenkinek !
(#) bakos13gab hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a GU-29 és a GI-30 mennyire azonos csövek? Látszatra az anódlemez színét kivéve teljesen egyformák (az egyik 72-es, a másik 83-as gyártmány).
(#) klemo86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Szerintem 95%-ban igen, legalábbis egymás helyére berakva őket semmi különbség…
(#) bakos13gab válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Rendben, akkor nem csinálok belőle problémát. A börzén vettem őket és eszembe se jutott megnézni, azonos csöveket veszek-e.
(#) klemo86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Nézz rá az adatlapokra, ott is szinte egy fénymásolatot látsz… Jó kis füleserősítőt lehet belőle építeni
(#) bakos13gab hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Szakiknak újabb kérdés. Ezúttal a 6e5P csőről.
Ennek három féle változatát találtam:
6e5P
6e5P-I (fordított N)
6e5P-E

Ezek közül az első, utótag nélkülim van. Ez mit jelent. Gondolom az E a hosszított élettartam, de mi az I?
Olyat találtam, hogy a sima az valami improved reliabilty, ezek szerint ez a közepesen jó?
(#) kisedison hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
Hello

Tegnap szereztem 4db 6JU6 tipusú csövet. Soha nem voltak használva és MADE IN CANADA (szerencsére nem kínai). A kérdés hogy lehet ezekből építeni erősítőt?
(#) Gafly válasza kisedison hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Hogyne lehetne, erősitőt mindenből lehet csinálni
Ez egy TV sorvégcső, hasonló mint a nálunk elterjedt PL500 vagy PL504. Nagyon sok kapcsolás van a neten ha rákeresel (mondjuk épités előtt érdemes atgondolni a különbségeket (például fűtés)).
Következő: »»   17 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem