Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Futófény
 
Témaindító: NBalage, idő: Szept 16, 2005
Lapozás: OK   12 / 25
(#) lsamuka hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Sziasztok!!

Olyan kérdésem lenne hogyan lehet olyan futófényt csinálni ami legalább 100 ledből áll??
(#) proli007 válasza lsamuka hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Hello!
Üdv a fórumon. A válasz egész egyszerű lenne, 100db Led-ből..
Érdekes, hogy a topikot megtaláltad, de nem olvastad? Mert az első oldalon erre a rajzra, egyből rátalálhattál volna. Vagy nem fejtetted ki egészen, mit is szeretnél.
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza lsamuka hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
A [716959]-es hozzászólásomat idézném:
Idézet:
„Szia! A CD4017-es adatlapjában van egy kapcsolási példa a számlálók sorosítására. De nagyon egyszerűen is meg lehet oldani 100 LED-ig. Egyszerűen mátrixba kell kötni a LED-eket. A kapcsolás jellegéből adódóan, az egyik IC kimeneteit invertálni kell. De ezt tranzisztorokkal könnyen meg lehet oldani. ( Amit amúgy is illene tenni az IC kimeneteire. ) 100 lépés fölött viszont csak a CD4017-es adatlapjában található kapcsolást vagy egymás után kötött léptető tárolót ( soros bemenetű, párhuzamos kimenetű, shift regisztert ) is alkalmazhatsz. ( Shift regiszterrel az az előny is meg van, hogy több egymástól "független" impulzus is haladhat egymás után.”
(#) cseffo hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Hello!
Azt szeretném meg tudni ,hogy ebben a kapcsolásban a kapcsoló sorrend irányát változtatja?
Egyáltalán ez az a kapcsolás e?
És még esetleg a 74132 es ict nem e lehetne 555 re cserélni?
Elöre is köszi!
(#) _JANI_ válasza cseffo hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia! AZ S1 - S2 nyomógombokkal a futófényt mintáját lehet "beprogramozni". A futás irányának megváltoztatásához ki kell még egészíteni a kapcsolást.
Ez egy kicsit trükkös futófény, mivel léptető tárolóval (shift regiszter-rel) oldja meg a léptetést és a futási minta tárolását.
Elméletileg nincs akadálya annak, hogy 555-ttel állítsd elő az órajelet.
(#) cseffo válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Akkor úgy teszem fel a kérdést hogy tudna valai olyan kapcsolási rajzot fel tenni amin 4 led "futna" egy irnyába és egy kapcsolo vagy "valami" segitségével viszafelé haladjon.
Elöre is köszi.
(#) proba válasza cseffo hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
(#) _JANI_ válasza cseffo hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
De megoldható félvezetővel is az irányváltás... (Bővebben: Link)
(#) cseffo válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Bocsi de ez a rajz nem sokat mondott el nekem .
Valami leirást vagy esteleg valami segtiséget tudnál hozzá füzni?
Pl.: hova kössem az 555 ös bemenetét vagy esetleg hogyan kössem be a ledeket.
Úgy szeretném megoldani, hogy kapcsolóval tudjam kiválaszatni hogy melyik irányba menJen.
(#) proba válasza cseffo hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Az 555 kimenetét (3) láb a 7495 8,9 lábára kötheted akkor a 74132 feleslegessé válik tranzisztorostul.Az 555-öt bekötését lásd a segédprogramok között.Sima egyszerű kapcsolóval a JANI által belinkelt kapcsolással lehet PA1..4 re a jelenlegi kimeneted PA5..8 ra a ledeket kösd.A kapcsoló pedig egy váltó kapcsoló legyen aminek a "közepét" a testre a két végét pedig az ic G jelű lábáira kötve. A lábakra ezen kívül az 5V felé egy egy 470 ohmos ellenállást illik kötni.
(#) cseffo válasza proba hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Kköszönöm szépen így már egész érthetö!
(#) proli007 válasza cseffo hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Hello!
Annyit még hozzá tennék, hogy ha csak egy bitet szeretnél jobbra-ballra futtatni, akkor a 7495 helyett jobban jársz egy CD4017-el, mert ott mindig csak egyik kimenet aktív. Ez a kapcsolás, arra készült, hogy különböző "álvéletlen" bitmintákat léptessen jobbra-ballra. (Természetesen a 4017 Q4 kimenetével töröni kell a számlálót.) A 4017 Q0..Q3 kimenetét kötheted a kapcsolóra, vagy a 244-re.
üdv! proli007
(#) cseffo válasza proli007 hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Értem!
De a 4017 nél csak ugy lehet megoldani nem hogy ki marad egy "ütem ha resetelem az ic t?
Vagy hogyan tudnám megoldani ezt?
Mert az lenne a fontos hogy a bizonyos irányba "folyamatosan" szünet nélkül menne a futás ha váltok uygan ugy csak ellenkezöleg.
(#) _JANI_ válasza cseffo hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
A 4017-nél nem fog ütem kimaradni amikor a Q4-hez ér a számláló, mert nagyon rövid idő alatt megtörténik a számláló alaphelyzetbe állítása, s így a Q3 után azonnal a Q0-ra vált a számláló kimenete.
(#) DannyL16 hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy 9ledes futófényt! Egy nyák fóliaoldali áramköri rajzot és egy alkatrészlistát kérnék szépen! 9voltról kéne üzemelni! Köszönöm Szépen!
ui: ajándék lenne a barátnőmnek... És csak most kezdtem el tanulni az elektronikát szakközépben ezért kéne áramköri rajz!
(#) mrobi válasza DannyL16 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Szia. Ha 1 irányba fut a led úgy jó? Mert ha gondolod megcsinálhatom neked.
(#) cseffo hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Hello!
Megépitettem ezt a kapcsolást de az a probléma hogy ha az eggyik G jelü van a földön akkro az irány meg van csak 3 led megy egymás után ha a másik G jelü akkor az irány változik de akkor az elöbi irány elsö ledje kimarad.
miért lehe ez?
(#) _JANI_ válasza cseffo hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Melyik áramkörhöz készítetted el?
(#) proba válasza cseffo hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Ha mindkét esetben fizikailag ugyan az a led rossz akkor a lehet a led rossz vagy a meghajtóig menő vezetéket kötötted el.Ha cserélődik akkor az eredeti futófényed rosz vagy a futófény-fordító közötti vezeték hibás.Esetleg a ledeket az eredeti kimenetre átkötve ez gyorsan eldönthető.
(#) cseffo válasza proba hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
555 és 4017 et épitettem meg. A futófény vezérlés müködik a 4017 esig szépen megy futnak a ledek. De a 74hc s kapcsolás nál ugy müködik hogy ha eggyik irány akkor 1 s led nem müködik ha másik irány akkor 4 es led nem müködik de menet irányt azt vált!
(#) proba válasza cseffo hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
A váltó meg a 4017 között elkötöttél valamit,vagy két forr szemed összeér valahol.Különös tekintettel a 74hs244 ic 2,8,11,17 lábaira (ha a rajz szerint kötötted a kimeneteket.)
(#) proli007 válasza cseffo hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Hello!
Akkor elég nyilvánvaló, hogy az 1-es led jele, nem érkezik meg, a 4017-től az LS244 bemenetére, vagy testzárlatos az LS244-nél ez a bemenet...
Mérd meg a 4017 kimeneténél, a villogó jelet, (az eredetileg 1-es Led-nél) mikor nincs rajta és amikor rajta van az LS244
üdv! proli007
(#) cseffo válasza proli007 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Köszi szépen a segitséget!
(#) H2opok hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Valaka épített már ilyet?
http://www.youtube.com/watch?v=oI08NinNi_c
(#) JOJO hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Uraim
van az urbánnk 4 bites futója ,nincs valakinek meg
(#) Moderátor hozzászólása JOJO hozzászólására (») Dec 3, 2010
 
Van a billentyűzetnek írásjel, meg nagybetű-váltó gombja. Neked nincsen meg?
(#) Mybuster hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy egyszerű 10 ledes futófényt Valami kapcs. rajz jó lenne ! Gondoltam már 4017 es +Ne555 iIC vel megoldani csak ellőször kapni szeretnék egy infót!
Köszönöm!!
(#) kaqkk válasza Mybuster hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Olvasd át a témát ! Az elején láttam 4017-555 áramkört
(#) Mybuster válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Köszi!
(#) getsol hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy vettem egy gyári(Omnitronic)hangvezérelt futófényt használtan,és nem működik a hangvezérlő része.Igazából a működését sem ismerem igazán,egy ismerősöm mondta hogy alapban sorban mennek a fények(4 db 220-as kimenet)a hangvezérlésnél pedig a zene ütemére lépteti ezeket.A futófény része szépen működik.De hiába kapcsolok be zenét,semmi nem változik.Ez a funkció vajon automatikus,mert az előlapon van két poti(sebesség,érzékenység),és ennyi.A hangvezérlés mikrofonnal működik.Ha valaki találkozott ilyennel,kérem segítsen!
Következő: »»   12 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem