Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1072 / 2208
(#) lpcollector válasza gkari hozzászólására (») Szept 22, 2010
Köszönöm, de a magyar nyelvű fellelhető irodalom java része megvan "eredeti", nyomtatott formájában, a többit pedig innen begyűjtöttem elektronikus formában...
(#) lac- válasza gkari hozzászólására (») Szept 22, 2010
Rendben köszi, lementettem. Szerintem is jó a kapcsolás... részben mert mindent közölnek rajta... sok hiányos kapcsolás van sajnos fönt a neten.
(#) 6C4C válasza sturbi hozzászólására (») Szept 22, 2010
Ha 3 foglalat van, akkor sajnos nem nyert az ötletem... Pedig nagyon egyszerű lenne a megoldás...
(#) joepapa válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Szept 23, 2010
Köszi, a szakirodalom is lejött.
Az 50 éves szénrétegek miért nem a legjobbak szerinted?
Nem bontottak, ezek kartonpapír tekercsekre voltak feltéve gyárból ki sem kerültek, illetve hozzám 10 éve, azóta rajtuk aludtam, és ez az első helyük.
A gólyafészek építésnem szép de minden keményen ott van, van ott alul 4 kis bak 1,5mm es merev réz test megy végig, egymást tartják a 6L6 ban.
Az el84 az még kísérleti, ott gagyi laza lógó csomópontok vannak, de az még lehet teljes gyalut kap.
Visszatérve a 6l6 os először mikor hozzámkerült valami márkás ellenállásokból volt, de rémes hangja volt, a szar tápelhelyezést sem én agyaltam ki.

Kivettem mindent a végén a kimenő rajt egy hangszóróval is volt brum a hálózatinak csak a primere volt bedugva, aztán ha már kint volt a kimenő mozogtam vele és még 10 cm ről is megszórta.
Aztán elővettem az el84 est benne a torroid egyencső kiszed, azaz megint csak a torroid ment, esetleg a fűtések, szóval terhelve kicsit, és rátettem a kimenőt, tényleg szór a torroid is, és nem egyformán ha körbe forgatom, azaz volt brumminimuma kört körbe forgatva, gondolom mégsem szimmetrikusak a tekercsei, de nem durva, nagyon kevés brummot produkált pedig vas a vason volt.
Aztán visszaraktam a helyére a 6l6 kis dobozba a kimenőt de gondoltam max serleg csere, de ha felállítva kevesebb...és sokkal kevesebb, majd lefektetve több , majd lefektetve de 90 fokkal elforgatva is kevés. joppsz, és igy be is met a serleg alá. összeraktam, ls sokat csökkent, most éjjel amikor a motebook ventillátor hatalmas robaj akkor is alig van brumm, de még van.
Sőt most már hallok másféle zajokat is mert a kis brumm alól kijön. Talán mégis van itt földurok...és most ha kiveszem az előfokcsövet eltűnik majdnem teljesen a brumm.

Nem kell hatalmas zajra gondolni, a weller kattogéás hatalmas robaj a mostani brummomhoz képest.
A wellert 10 m re másik helységből hallom, míg a hangfalhoz oda kell bújni. De hallok az egyik csatornán egy zajt...talán nagyon kis amplitúdós gerjedés néha, mintha a poti nem érintkezne rendesen, majd holnap csökkentek rácslevezetőket.
(#) sturbi válasza 6C4C hozzászólására (») Szept 23, 2010
Alighanam mégis megfogadom a tanácsodat, végülis ha lemondok a bemeneti SRPP használatáról, akkor elég a 3 foglalat is, a bemenetnél meg csinálhatnék anódellenállást a 6C7B drótlábú triódákból, azok már be vannak fúrva. A hegesztés miatt viszont valahogy mégiscsak stabilizálnom kellene a negatív tápoldalt.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Szept 23, 2010
Akkor még várunk a közös meghallgatással egy végleges formára? Jelentkezz ha tervezhetjük...
(#) heinrik endre válasza mokmen hozzászólására (») Szept 23, 2010
Gratulálok pecek a cucc
(#) (Felhasználó 1947) válasza joepapa hozzászólására (») Szept 23, 2010
Idézet:
„Köszi, a szakirodalom is lejött.”


Akkor tessék olvasgatni.
A Te problémádra is van benne megoldás, nézd át a vezetékezésről,és az egypont földelésről a leirásokat.

A régi ellenállásokkal az a gond, hogy a Te esetedben
egy kupacon vannak, és mivel ezek spirálköszörültek
elég nagy az induktivitásuk.A szénréteg ellenállások
nem túl ideálisak ide, de ez a legkevesebb gond.
(#) bakos13gab válasza joepapa hozzászólására (») Szept 23, 2010
Van itt valahol visszafelé egy link, ahol egy srác igen érdekesen taglalja a földelés kivitelezését. Megkeresem.

Itt van: Valve Wizard
(#) hgy válasza cruisher hozzászólására (») Szept 23, 2010
Bocs, valami összeakadt a rendszerben. Amúgy ma valami nem stimmel a hálózattal.
Közben rájöttem, hogy én hibáztam, idézettre akartam válaszolni. De amúgy ma TÉNYLEG valami nem stimmel a hálózattal.
(#) lpcollector hozzászólása Szept 23, 2010
Egy kis előzetes a Hi-Fi News novemberi számából:
845SE, 15W 2 millióért + az előerősítő...
(#) hgy válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 23, 2010
Hajtd meg a 845-öt, ha tudod (Trafó nélkül)
A 211 nem véletlenül van az Ongakuba
(#) klemo86 válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 24, 2010
Kicsit hülyén néz ki, de ha megdobnának vele, lehet, hogy nem hagynám ott… Napok kérdése, és be tudok számolni a második csövesemről, ami elkészült, és az első, ami kompletten össze van rakva, ahogy kell Várom már! Remélem Ti is
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 24, 2010
Holnapra (szombat) gondoltam (nem hinném, hogy mostanában végleges lesz), ha neked is megfelel. 10 körül érkeznék, öt erősítőt vinnék (PCL 85 se-t a TV kimenőkkel, ECL 86 se-t az 1,2 cm2 kimenőivel, 6P7C se-t, ECL 86 PP-t, meg a 6C33C se-t a mostani állapotában (nem számít, ha nem szól jobban, mint a tied, nem a versengés a cél, kiváncsi vagyok a véleményedre, meg a te erősítődre).
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Szept 24, 2010
Az időponttal kapcsolatban írtam magánban...
Idézet:
„nem számít, ha nem szól jobban, mint a tied”

Nincsenek ilyen illúzióim, én egy kicsit késöbb és jóval kevesebb tapasztalattal kezdtem bele a csövezésbe
A G807-re még Te beszéltél rá...
(#) lpcollector válasza hgy hozzászólására (») Szept 24, 2010
Idézet:
„Hajtd meg a 845-öt, ha tudod (Trafó nélkül)”

Nincsenak ilyen ambícióim, bár nagyon szép cső, és azért lehet hozzá találni olyan kapcsolást, amiben nem trafóval hajtják meg... (Tudom, papíron sok minden működik...)
(#) lpcollector válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 24, 2010
Én speciel EL/PL509-re várok.
Persze, hogy érdekel a Te erősítőd is
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Szept 24, 2010
DC csatolás miatt feltétlenül stabilabb táp kell a szokásosnál . Dobozod csak félvezetős stabilizátort enged , ezért FET használatát javasolnám , min. 30V feszültség többlet kell megfelelő stabilitáshoz és szűréshez .
Késleltetés negatív tápnál nem lehet , 6C33C nem szeretné , pozitív táp időzítése viszont előnyös lehetne .
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Szept 24, 2010
Nem tudom mit csináljak, nem akarok félvezetős stabilizátort a negatív ágba. Az áramgenerátort is ejtem mégis egyelőre, a 6N6P katódellenállással lesz. Így a 6C33C rácsa, ezen az ellenálláson keresztül, nagy negatív rácselőfeszről indul bekapcsoláskor, még akkor is, ha melegen kapcsolom be az erősítöt. Ezzel a megoldással a 6C33C "biztonságban" lesz. A nyugalmi áram is sokkal stabilabb lesz a táp oldali zavarok miatt, mert az SRPP közepe elég stabil egyenáramúlag, a 6C33C rácsa pedig a közös anódos fokozattal szintén sokkal stabilabb, mint a mostani kaszkóddal beállítva...meg kell építenem, hogy lássam rendesen, mi lesz, utána agyalok csak tovább (most is csak heggesztésnél van ez miatt a szokásosnál nagyobb gondom, ha nem közvetlenül a nagy erősítésű kaszkód fokozat állítaná be a nyugalmi áramot, már lehet hogy elfogadható is lenne).
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Szept 25, 2010
Igazad van , elsőre én is kipróbálnám az eredeti változatot , majd beállítás és próbák sora fogja eldönteni merre tovább .
(#) laci016 hozzászólása Szept 26, 2010
Tudom ,hogy nem ide tartozik,de nem tudja valaki,hogy a TU 436/ A-Q illesztőtrafó melyik BEAG hangszóróban volt?
Elég nagy illesztőtrafő szerintem 20-25 wattos lehet
(#) klemo86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 26, 2010
Szerintem ez egy jó kis kapcsolás… Sajnos még nem volt alkalmam letesztelni, de hálótrafó híján kész az egész (A meghajtó: 12Ж1Л). Egyébként ha 829B-re keresel, több kapcsolást találsz…
(#) Bassmester válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 26, 2010
Érdekes kapcsolás. A GI 30 anójai fölött miért vannak 470uH-s tekercsek? Ez nagyon behatárolhatja a magasátvitelt... vagy nem? Ha tényleg jó, akkor szívesen kipróbálnám én is, imádom a csöves füleseket... Kiváncsian várom a beszámolódat a tesztjéről, addig is jó munkát hozzá
(#) bakos13gab válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 26, 2010
Köszönöm, ha lesz hangulatom hozzá kipróbálom. Nincs hozzá meghajtó csövem egyelőre. Most kaptam 3 használt 6AS7G-t. Összerakom belőle az elektroncso.hu-n található fejhallgató erősítőt, bár olvastam már (talán Bassmestertől?), hogy nagyon színez.
(#) JZoli válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 26, 2010
Honnan vesztek hozzá ilyen "nagy"inpedanciás fejhallgatót? Sajnos az átlag, még megfizethető fejhallgatók ellenállása töredéke az itt jelzett impedanciának. Na meg az ember általában a meglévő fejhallgatójához épít erősítőt és nem az erősítőhöz veszi a fejhallgatót. Tudtok ilyen jellegű kapcsolást kisebb impedanciájú füleshez is?
(#) bakos13gab válasza JZoli hozzászólására (») Szept 26, 2010
Az én fülesem is kisimpedanciás (Sennheiser HD415), de a 6AS7-es kapcsolás elvileg képes meghajtani. A most linkelt kapcsolást csak nézegettem, de most látom, hogy 100 ohm. Ez egyelőre nálam nem játszik, marad a sima PP.
(#) klemo86 válasza JZoli hozzászólására (») Szept 26, 2010
Egy megoldás van, ami szerintem jó, egy illesztőtrafó… Valahogy nem mernék fülesre akasztani egy ilyen jószágot, leválasztva biztonságos lesz, és megfelelő impedanciás OTL-nek OTL lesz maga az erősítő, de valahogy mégsem… Egy kis toroidmagon el lehet intézni az egész illesztést…
(#) bakos13gab válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 26, 2010
Hát az már nekem is átfutott az agyamon, mi van ha a 150V fut át az agyamon...
(#) klemo86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 26, 2010
Akármilyen tök jó, valahogy nem merném… Viszont így nem is rondítok bele a kapcsolásba, és azért nyugodtabban tudnám használni…
(#) Bassmester válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 26, 2010
Építsd meg nyugodtan, nem színez (nem is én írtam)
Én 6N13SZ és 6N23P-EV csövekkel használom. Az eddigi legjobb hangú füleserősítőm. 30 Ohm feletti fülessel már nagyon jól szól.
Idézet:
„mi van ha a 150V fut át az agyamon...”
ez ugye vicc volt?
Következő: »»   1072 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem