Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   637 / 1682
(#) klemo86 válasza PH-User hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Nincs ezzel semmi gond, csak alámart… A TN sorozatú lakkfilccel rajzolok még most is, SMD-s nyákokat is Az alá tuti nem mar! Legalábbis megfelelő koncentrátumú marató anyaggal…
(#) PH-User válasza zenetom hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Igen, csak nem mertem vastagabb vonalakat és forrasztási pontokat, mert féltem, hogy összeérnek.

Köszi a tanácsokat!

klemo86 - Alá bizony, elég rendesen. Beletettem a panelt a szerbe, egyből elkezdte marni, kb. 1 percbe telt lemarni a NYÁK-ot. Gondolom erős volt a szer... Kb. fél deci 20%-os sósavba tettem egy kupak 30%-os peroxidot.
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Kék kijelző?? Nem kispályás! Örülök, hogy működik, gratula! :kalap:
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Nélküled nem sikerült volna
(#) Frankye válasza PH-User hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Neked is csak azt mondhatom: A lakkfilc ezerszer jobb, mint az alkoholos. Nem mondom, hogy alkoholossal nem lehet szép NYÁK-ot készíteni (ld.: Zenetom NYÁK-jai), de a lakkfilchez képest kínszenvedés. A maratót pedig hígítani kell, ha ennyire alámart, ahogy Zenetom is mondta. Vagy jöhet a vasklorid.
(#) Pulyka válasza Frankye hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Idézet:
„Nem mondom, hogy alkoholossal nem lehet szép NYÁK-ot készíteni (ld.: Zenetom NYÁK-jai), de a lakkfilchez képest kínszenvedés.”


Eggyet kell értenem Veled
...báár én is alkoholos filcet használok nagy részek takarásához,(pl amikor direkt nagyobb a nyák,hogy legyen hely a rögzítésnek is)hogy szép legyen, és amugy is még a nagy részek marásával végezne a vas klorid,addig a nem kívánt részek alá is alámarhat.

Kép csatolva,hogy miről beszélek.
A vezetősávok eagle-val vannak tervezve,és mikor végeztem az előhívással(levilágításos módszer), akkor a rézfelületet össze kenem az alk. filccel(képen a nagy részekre értem)
Szig. szalag meg nem jó számomra,mert a sarkoknál alámarhat a lötyi,meg amugyis ha bepsiszkolódik sokadik ilyenfajta használat után,akkor lehet kidobni.
(és tele leszek szigetelő szalag cafat darabkákkal )
OFF ,nem OFF, de vége

Üdv. Tomi
(#) klemo86 válasza Frankye hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
A vaskloridot is szét lehet hekkelni, én egyszer egy iszonyú töménységűt csináltam, és elég hamar telítődött…
(#) PH-User válasza Frankye hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Elhiszem, hogy jobb, nincs most hirtelen 2 ezer forintom két filcre, ezek a marató szerek és a NYÁK is benne voltak 3 ezer forintomba.

Tomi te pedig már biztos gyakorlott vagy benne.
Nekem az a legnagyobb bajom, hogy semmilyen kapcsolástervező programot nem tudok használni, egyszerűen zavar, hogy nem valóságos méretben szerkesztek vagy csak én vagyok bamba, hogy nem tudom beállítani, de nem tudom őket használni.
Hozzájön ehhez az is, hogy kicsit nehezen látom át a dolgokat, de szeretnék fejlődni...
(#) Frillsp hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Üdv!
A tegnap megmutatott hangdobozról tudok 1 videót is mutatni, akit érdekel az nézze meg!
Video
(#) yello válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Hali!
Tetszenek a ládáid, bár nem az én ízvilágom ez a stílus, de akkor ez már valami gratula hozzá!
Esetleg elárulod hogy mivel hajtod őket??
Üdv Gábor!
(#) PH-User válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Szuperek lettek!
Biztos sok pénz és munka van bennük.
(#) BarnaPili válasza PH-User hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Szerintem mindenképp próbáld meg a Sprint Layout 5.0-t.Az szinte olyan ,mintha kézzel rajzolnád a MYÁK tervet.Én nagyon szeretem,és könnyű megtanulni.Az oldalon van neki külön témája,és jó leírások is keringenek róla.
István
(#) mat. válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Én jó pár évvel ezelőttig mielőtt áttértem volna a fotózásra ilyen filcet használtam,nekem ez akkor nagyon bevált.
Üdv
(#) Frankye válasza PH-User hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Persze, megértelek, hogy drága a lakkfilc. Sajnos, ez a hobbi nem az olcsóságáról híres...
A tervező programok közül én is a Sprint Layout-ot ajánlom elsőnek, bár én Eagle-t használok. A SL-ban valóban olyan, mintha kézzel rajzolnál, az Eagle ettől azért komolyabb. Rengeteget tud, de sok múlik azon, hogy a használója be tudja-e állítgatni a megfelelő funkciókat helyesen.
Mindenesetre, ha maradsz a kézzel rajzolásnál, akkor azt tanácsolom, hogy előbb-utóbb csak szerezz be lakkfilcet, bár az alkoholos filccel is lehet szépeket alkotni. Vagy próbáld ki a SL-ot. Egyszerű, de nagyszerű progi.
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Vagy kobaltkék tus és csőtoll. Évtizedekig elég csak ne felejtsd el a csőtollat kimosni használat után...
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Persze, vagy ha nem akarsz beruházni csőtollra, akkor az injekciós fecskendő+tű (leköszörült heggyel) ugyan erre a célra tökéletes. (A fecskendő felső végére kell néhány apró furat, hogy a festékanyag ki tudjon folyni.) Festékanyagnak pedig a körömlakk - kissé hígítva - tökéletes.
(#) PH-User hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, igazán rendesek vagytok!

Válogatni fogok az ajánlott eszközök közül, de ha lesz egy kis pénzem, mindenképp veszek lakkfilcet.

Elkezdtem beépítgetni az alkatrészeket a panelbe, több-kevesebb sikerrel.
Most már csak a végfok IC-t kell megkeresnem.

DSC00467.JPG
    
(#) Frankye válasza PH-User hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Ha szép, egyenletes - és sorban, egymás mellett álló - furaokat szeretnél, akkor egy apró trükk:
Az elekronikai boltokban kapható előre lyuggatott, raszteres NYÁK lemez. Ezt sablonként használva a furatok pontosan a kívánt helyeken lesznek.
(#) zsoltee0001 válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
:eek2: profi
(#) Frillsp válasza yello hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
köszi
harmak/kardon hk750el mennek
(#) zenetom válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Van (bármiféle) nyomtatód?
(#) 18david18 hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Ma elkészült a második APX100-as erősítőm felújítása. Elég különös módon került hozzám. Át volt alakítva 6p3s-re, a VR150 stabilizátor cső helyén egy Z-dióda volt, egy ormótlan hűtőbordán. A hálózati trafó szigetelése meg volt bontva, és a 2db 6p3s fűtése ami összesen 2A igényel, a szerencsétlen 6,3V-os ágára volt kötve. Ez mind az előző tulajdonos 'kókány' munkája volt. Első feladatom az erősítő áramkörének helyreállítása volt. Kapott két új magnovál foglalatot és két új PL509-es csövet. Természetesen ezt is újból be kellett kötni. A Z-diódát kivettem, és kapott egy VR150 stab. csövet. A puffer kondenzátort is kicseréltem benne. Új kimenőt nem tekertettem hozzá, mivel nagyon olcsón tudtam szerezni egy APT100 kimenőtrafót. Ezt egy kis szerelvényen az erősítőbe szereltem. Az APX 100V-os kimenetét az APT 100V-os szekunderére kötöttem, így a primerre 4-8Ohm-os hangfal köthető. Az erősítő bekapcsolás visszajelző lámpáját LED-esre váltottam. Illetve az előlapon egy nyomógombot helyeztem el, ami bekapcsolja az anód feszültséget. Az erősítőn belül van egy relé öntartó kapcsolással. Ha a nyomógombot megnyomjuk a relé behúz, és egyúttal bekapcsolja az anód feszültséget is. Az erősítő kikapcsolásával a relé elenged.
Ezek után kapott 3 réteg matt fekete festéket. Így sikerült
Készítettem néhány képet az átalakításról:
Bővebben: Link
Plusz még egy videó:
Bővebben: Link
(#) newman92 hozzászólása Szept 29, 2010 /
 
Üdv! ma szinte teljesen elkészült a nagyfeszgenerátorom elektronikája. Jó súlyos gép csak ez a panel másfél kiló.
Néhány kép.
(#) bankimajki válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Nekem nagyon tetszik az erősítőd mostani állapota. Ügyes vagy.
(#) storm válasza newman92 hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Holkell megfogni?Am jólett grat
(#) newman92 válasza storm hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
még bárhol!
(#) 18david18 válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Köszönöm! Bár volt vele munka rendesen Az előlapját szerettem volna meghagyni de az már olyan rossz, kopott állapotban volt, hogy inkább azt is lefújtam feketére.
(#) klemo86 válasza newman92 hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Ezért kár volt ekkora nyákot elpacsálni, én is nyákosra csináltam a csöveseim eddig, de csak az utóbbit érte meg… Egyébként jó cucc (Majd ha beüt a szegénység, megtanulunk spórolni )
(#) newman92 válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Köszi a dícséretet. Egyébként azért így van építve mert könnyebben szerelhető. Minden egy helyen, esetleges javításnál nem kell sok dolgot kikötögetni meg kiszerelni.
(#) PH-User válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Szuper lett, nekem nagyon tetszik, minőségi munka!
Következő: »»   637 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem