Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   65 / 123
(#) Schnitt hozzászólása Szept 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Rászántam magam egy forrasztóállomás építésére, hogy leváltsam a 28020-as fahrenheit állomást, ami - bár tökéletesen működik - nem áll olyan jól kézre, nekem kicsit hosszú.
Utánaolvasgattam a témának, és a JLT-02 klón építése felé hajlok, mégpedig az Attila86 féle változatra.
El is kezdtem beszerezni hozzá az alkatrészeket, és felmerült bennem pár kérdés.
Ezt a pákát szerezném be: Bővebben: Link

Olvastam itt a fórumban, hogy a nyél színe és a RoHSc felirat megléte/meg nem léte különböző hőelemet/bekötést tartalmazhat.
Milyen módszerrel tudom csekkolni, hogy a linkelt páka melyik hőelemmel szerelt, illetve mindkét változathoz be lehet-e állítani a Forrasztóállomás II-t?

A másik kérdésem, hogy 150 wattos inverterről autóakkuról lehet használni, ha nem szinuszos az inverterből kijövő váltóáram? (olcsó hipermarketes inverter)

Előre is köszi
Sch
(#) (Felhasználó 5823) válasza misi93 hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szia! D2 kivesz mér, a Stab Ic Out lábán és a C1 kondin (Gnd-hez). Lehet, hogy túlléped a 7808 max feszültségét, ilyenkor lezár, vagy zárlat a D2 után ezért méred a 0,7V-ot!

Mérés, aztán mehetünk tovább!

Leiszt Jani
(#) (Felhasználó 5823) válasza Schnitt hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Üdv! Bármelyik pákához be lehet állítani, nekem Solomon SL-20-as van! És igen jót forrasztgattam vele a HE2010 találkozón! Én is az Attila86 féle forrasztóállomás II-t építettem meg. Csak beállítás kérdése! Pár kép A képeken látható a kék (valami) is!

Azt meg, hogy mit szól az optótriak az inverter által szolgáltatott áramhoz menet közben kiderül! Csak van annak is nullaátmenete!
(#) Schnitt válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Köszi a választ.
Ami még felmerült bennem, hogy ha nem hőelemes pákát dugok rá, és feltekerem maxra a hőfokot, akkor ugye folyamatosan áram alatt van a fűtőbetét?
Ez okozhat kárt a forrasztóállomás elektronikájában?

Azért kérdezem, mert van egy régi TCP-s Weller pákám néhány spéci heggyel (IC kiforrasztó, stb), és ha tennék rá 5 pólusú tuhel dugót, akkor használhatnám erről azt is. Vagy inkább csináljak egy direkt kimenetet a trafóról az előlapra, és tegyek be egy kapcsolót, amivel a szabályzó elektronikát ki lehet iktatni ilyen esetben?
(#) (Felhasználó 5823) válasza Schnitt hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Üdv!

Azt hiszem nem egészen érted! Amikor eléri a 450C-ot (kb 2perc) utána csak hőntartás van, az is nagyrészt impulzusokkal (nincs folyamatosan áram alatt, kivétel amikor forrasztassz mert ilyenkor nagy a hőelvétel), tehát egyáltalán nem hasonlit a kattogós Wellerre! TCP páka nem alkalmas az állomáshoz, probáld meg úgy értelmezni, ahogy én írtam! Minden hőelemes pákát rá lehet tenni, mivel tudod állitani az erősítést, és a minimum, maximum hőmérsékletet!

A TCP-nek maradjon a jó öreg 24V váltó!

Leiszt Jani
(#) Schnitt válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Ezt ertem, de nem akarok kulon dobozt+trafot es egyeb sallangokat egy ritkan hasznalt pakahoz.
Itt is megvan a trafo szekunderen a 24 V 2 A. Ha teszek az elolapra egy 3 polusu tuhel aljzatot is, hogy ne lehessen rossz helyre dugni, oda ki tudom vezetni a trafo 24 voltjat, a masik agra meg beteszek egy kapcsolot, hogy feleslegesen ne menjen a szabalyozo elektronika. Igy mar jo lehet, nem?
(#) szilva válasza Schnitt hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Azt hiszem, értem, mit szeretnél: a forrasztóállomás elektronikáját felhasználni a Weller TCP pákához úgy, hogy a Weller folyamatos tápfeszültséget kapjon.

Ezt úgy tudod megoldani, ha a Weller-re olyan csatlakozót teszel, amiben a hőelem helye rövidre van zárva. Ilyenkor az elektronika mindig kisebb hőmérsékletet érzékel, mint amit beállítasz (gyakorlatilag mindegy, hogy mit), folyamatosan a kimenetre fogja kapcsolni a fűtést. A páka meg majd maga intézi a hőmérsékletszabályozást a jól bevált módszerével (mágneskapcsoló a hegy mögött).
(#) Schnitt válasza szilva hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
igen, erre gondoltam, koszi! Bar jobban utanagondolva az elektronika kihagyasa a welleres agbol azert is jo, ha a forraszoallomast javitani kell, siman ki tudom szerelni a panelt, es a wellerrel megcsinalom.
(#) lajos1969 hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Még kezdetleges de már készülőben van a forr. állomás 1 doboza.
(#) Schnitt válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Tök jól néz ki, mivel forrasztod?
Ekkora felülethez brutál páka kell...

Én a Puskás HPT-50 pákatrafó dobozát és trafóját fogom felhasználni a forrasztóállomás II utánépítéshez.
Szerencsére elég hely van benne a 2 panelnak, ha kicsit változtatok a trafó helyén.
(#) misi93 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Heló! Hát én nem tettem bele azt a diódát mert szerintem (is) fölösleges.
a stab ic-t pedig rendeltem másikat majd pénteken megjön. És csak gyakorlaton tudom kipróbálnivv
Köszönöm!
(#) (Felhasználó 5823) válasza misi93 hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Szia! Én nem azt mondtam, hogy hagyd ki, hanem, hogy vedd ki ideiglenesen, és így mérj!

Aki egy ilyen egyszerű áramkört nem tud elsőre indítani, az ne foglaljon állást szakmai dolgokban! lásd" mert szerintem is felesleges" A 7808-at 7805+ 3V3 zener simán lehet helyettesíteni és lehet folytatni az élesztést, ez nem egy processzor, hogy várni kell az újra!
Szerintem azt a két ledes villogót nem kellett volna kihagyni!

Leiszt Jani
(#) misi93 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Heló! Először is megépítettem az 555 ic vel felépített astabil kapcsolást és elsőre működött, csináltam sok kis cuccot és mind működik ha nem elsőre akkor másodikra, még kezdő vagyok de nem torpanok meg egy nagyobb kapcsolástól sem. Ami a 7808 at illeti nincsen 3v3 zenerem és igenis elszeretnék egyszer helyezkedni egy elektrós cégnél :crazya:
(#) lajos1969 hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkészült a doboza a forr. állomásnak!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Még egy kép!

SDC14414.jpg
    
(#) imi84 válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia! Ez milyen anyagból van? Hol vetted (az anyagot)?
(#) lajos1969 válasza imi84 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Maga az egész doboz nyáklemezből készült.
Öntapadós tapéta no meg a jó régi alfaset.
(#) misi93 válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Grat nagyon durva lett!
(#) lajos1969 hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Még egy utolsó kép, addig míg Valaki meg nem kérdezi, hogy miért nincs teteje?

SDC14430.jpg
    
(#) every hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
szilva írtam neked privátban, talán nem kapod meg?
(#) every hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
szilva megint van kérdésem neked amit privátban küldtem. köszi!
(#) Ötvös Csöpi hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
vzoole írtam pü.-t, megkaptad?
(#) kipi0804 hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Megépítettem az Attila86 által tervezett forrasztóállomás II-t. Remekül működik, köszönet a kapcsolási rajzért. Egy kérdésem azért lenne, hogy mikor lekapcsol a fűtés nem zár le határozottan a triac,
a fűtést jelző led 1s-ig parázslik és lekapcsol. Remélem érthető voltam a válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.
(#) vzoole válasza Ötvös Csöpi hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
"Megépítettem az általad leírt forrasztóállomást, de csak folyamatosan fűt, és nem kapcsol ki a fűtés ledje nem alszik ki, a potméterek tekergetésére sem reagál, a hőelem a leírásod szerint van kötve (sárga gumis páka)
Segítségedet szeretném kérni a hibakeresésben, mit és hol mérjek. Találtam több kapcsolási rajzot is itt a HE-n, az alkatrészek pozíciószámának egyeztetéséül én ezt a rajzot használom:Bővebben: Link"


Meg kellene mérni a feszültséget menet közben a 10-es és 9-es lábon.
A 10. lábon a potméter csavargatásával változik a feszültség.
A 9. lábon, ahogy melegszik a hőelem, úgy nő a feszültség. (normál esetben)

Akkor fog kikapcsolni, ha 10-es láb feszültségét utóléri a 9-es láb feszültsége. Úgy néz ki ez nem történik meg.

Mérd meg és írd le az eredményeket.
(#) (Felhasználó 5823) válasza kipi0804 hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Üdv ez a normális! Ez nem kattogós Weller! Sőt ha megfigyeled a hőntartás is így működik! Ennek örülni kell, nem a hibát keresni!
(#) kipi0804 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Azért kérdeztem, mert az előzö állomásom (nem Weller) nem így működött és azt hittem, hogy valamit elszúrtam, de nem. Neked a választ, a tervezönek a tervet köszönöm.
(#) Schnitt hozzászólása Szept 29, 2010 /
 
Sziasztok! Elkeszultem forrasztoallomas 2 elektronikaval, es szeretnem kiprobalni, hogy mukodik-e a cucc.
A kijelzo vezerlo ic viszont meg nem jott meg. Ha jol sejtem, anelkul is mukodnie kell a futes vezerlesnek, es homeros multival be kell tudjam allitani a minimumot/maximumot, ugye?
A hoelem polaritasat a pakanal hogyan allapithatom meg ?
Koszi
Schnitt
(#) vicsys válasza Schnitt hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Bővebben: Link Aki keres az....
(#) Ötvös Csöpi válasza vzoole hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Egy rossz forrasztás volt a hiba, a 10-es lábon 1,5-2,7V-ig változik a feszültség a potméter állásától függően, a 9-es lábon növekszik a fesz, amikor utoléri lekapcsol. Miután ez a része megvolt, sajnos még mindíg fűtött (a 9-es lábon csak ballagott felfelé a fesz) egészen a páka vörösizzásáig. A triaknál kivettem a 390R-t és betettem a 330R helyére, utánna már jól működött, a trimmereket úgy állítottam, ahogy a cikkedben le van írva. Sajnos hőmérő szonda hiányában pontosan nem tudom megmérni a pákahegy hőmérsékletét, a hőelem fesz.változásából közelítő értéket, hogyan lehet kiszámolni?
(#) Schnitt válasza vicsys hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 

Köszi!
így is jó, de azért kíváncsi lettem volna, hogy mivel/hogyan tudom kimérni saját kezűleg, hátha találkozom még valaha hőelemmel
Következő: »»   65 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem