Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APX 100
Lapozás: OK   7 / 43
(#) 18david18 hozzászólása Szept 22, 2010 /
 
Tudna nekem segíten valaki ebben a problémában? Megodást jelent-e, ha úgy állítom be, hogy az egyik csőre több nyugalmi áramot állítok (amelyik kevésbé mutat kivezérlést) mondjuk 2mA-el, és így a végkitérésen már elég kevés külömbség látható?
(#) Gubán_Gábor válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 22, 2010 / 1
 
Az APX ben lévő gyári szimmetrizáló potirendszert felejtsd el, annyira szar spórolós megoldás volt, hogy esélytelen volt vele rendesen beállítani a nyugalmi áramot.
Vedd ki mind 2 potit, és tegyél a helyükre 1-1 db 100kA-potit és mindkettőre kösd rá a -54V ot a bal oldali kivezetésre, és a jobb oldaliakra a mínusz táp + oldalát, ami ugye a közös GND re csatlakozik. azért a felülnézetből baloldali kivezetésre kösd a legnegatívabb oldalt, hogyha a poti teljesen le van csavarva, hasonlóan a hangerőhöz, akkor legyen a végcsövek rácsain a legnegatívabb fesz, és ahogy elkezded felcsavarni a potikat, úgy csökkenjen a negatív feszültség--->tartson egyre inkább a 0V felé és egyre jobban nyíljanak a csövek. Mindkettő poti középső kivezetésére 1-1 200k ohmos ellenálláson keresztül a vezérlőrácsokat. és így a két potival egymástól teljesen függetlenül beállíthatod a kb. 20-30mA (csövektől függő) nyugalmi áramot. 20mA körül B-osztályú működést kapsz, 30-35mA (ennél feljebb nem érdemes menni úgysem fog jobban szólni) AB osztályú működést kapsz. 35mA felett már A osztályban jár. Ja és mégegy dolog: a végcsövek katódkörében lévő ellenállásokat cseréld ki 1-1 1%-ra összeválogatott 1Ohm 2W-os ellenállásra. Beállításnál ha tudsz szerezz egy szkópot és 1000Hz-es jelet figyeld vele, és csak addig nyisd a csöveket, amikor már 100W kimenőteljesítményen is (8 Ohmos műterhelésen 28,28V kimenőfeszültség) tökéletes szinusz jelet kapsz, tovább felesleges nyitni a csöveket. Röviden ennyi, ha kérdésed van írj.

Ha egyik cső nem nyit rendesen, vezérlés ütemében, még akkor se, ha beállítottad rajta a megfelelő nyugalmi áramot, akkor az lehet a cső nem megfelelő emissziós képessége is, "új" csöveknél is előfordul.

Még nem párbaválogatott csöveknél is közel azonos negatív előfeszültségen kell, hogy azonos áramok follyanak, ha pl egyik csövön -35V nál áll be a 25-30mA, és a másiknál csak -16V on, akkor ki kell cserélni a gyengébb csövet, amin csak -16-on áll be a kívánt áram.
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Szept 22, 2010 / 1
 
Maximum 5% eltérés engedhető meg a szimmetriában, ahhoz, hogy a csövek ne szenvedjenek károsodást, mert ugye az eredeti előfesz beállító rendszernél, ha elállítódik a szimmetria, akkor az egyik csövön nő az áram, a másikon csökken. és ha az általam javasolt beállítási módszerre átépíted, akkor még ha el is állítódik az áram az egyik csövön, akkor a másik csőre ez nem lesz hatással.

3 APX-em van, mind 3 felújítva teljesen. új tápegységgel, pufferkondikkal, amiket szintén erősen ajánlott kicserélni.

mind 3 erősítő tudja a 115W-ot 100Hz-en és 102W-ot 30 Hz-en.
(#) bakos13gab válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Ez nagyon hasznos leírás volt! Én is köszönöm.
(#) 18david18 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm szépen a kimerítő választ! Ha mondjuk párba válogatott csövekre cserélném ezt a módosítást elkerülhetném?
(#) Nagy Tamás válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szia! APX-ben Gabi az isten. (tőlem is vett egyet)
Az általa leírt módosítást biztos megcsinálnám a helyedben ,mert semmi garancia nincs arra hogy a párba válogatott csövek egyszerre is öregszenek.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Szept 22, 2010 /
 
És százszor egyszerűbb beállítani! (én is szívtam a gyári potikkal)
(#) 18david18 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Átalakítottam egy rajzot. Jól értelmeztem? A 2db potméter 1-1 68k ellenálláson csatlakozzon a 0V-hoz, vagy az nem kell oda, és 'direktbe' kössem?

APX100.jpg
    
(#) Gubán_Gábor válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Nagyjából helyes, de így R19, R20, R40, R41-re nincs szükség, és R19, R20 helyére kell tenni a 2 db 200k-s potit, az előfesz tápon a 100k és a 68k közös pontjára kell tenni a 2 vezetéket, ami az új R19, R20 (200k) ellenálláshoz megy. A 100k poti középső kivezetését szintén a szélső lábával kell összekötni, ahol a 68k-ra van kötve. ŰRemélem érthető volt nagyjából. erre a megoldásra azért van szükség, hogy a csövet véletlen se tudd maximálisan nyitni, rácsáramos tartományba vezérelni, tehát egy minimális negatív előfesz, ennél a beállításnál kb -22V nál magasabb előfesz nem lesz a csövön, tehát kb -60 és -22V között lehet beállítani a negatív előfesz, és így minden munkapontot ki lehet próbálni, de ide legcélszerűbb az AB osztály. Szerdán felteszem a rajzot, ha esetleg nem lenne érthető a leírásom. mert addig nem leszek otthon. ott az én általam végzett összes módosítás látható, amik tökéletesen sikerültek. Sok sikert addig is.
(#) 18david18 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Szia! Köszi szépen. Természetesen érthető. Amint lessz időm azonnal nekilátok! Mégegyszer köszi!
(#) moltam hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Helosztok.
Beüzemeltem az av760/c típusú EAG erősítőmet. Sajnos valami baja van. Bekapcsolás után búgás hallatszott utána kivágta a szekunderköri és primerköri biztosítót. Mi lehet a baj?
(#) cruisher válasza moltam hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Felizzott valamelyik 807 anodja?
(#) moltam válasza cruisher hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Sajnos nem néztem. Holnap rakok bele új biztiket és kipróbálom újra.
(#) cruisher válasza moltam hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Igy első tippre akkor az előfesz tápegységed vizsgáld meg. Lehet kh-s a poti benne, vagy a dióda szállt el. Rajzod van?
(#) moltam válasza cruisher hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Van.rajz
(#) 18david18 válasza moltam hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Password???

Ha nem lenne meg véletelnül én csatoltam.

Mivel hibás volt a rajz, kivettem..köb..
(#) Imi65 válasza 18david18 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Nem jó a rajz! A 807-esek rácskörében található tekercs a két 22k-s ellenállás közös pontjával is össze van kötve! Ez fontos momentum, mert nem mindegy, hogy az ECC katódárama min folyik keresztül. Ez a jó rajz!

AV 760C.gif
    
(#) 18david18 válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Köszönöm a hasznos infót. Nem tudtam, hogy hibás a rajz, nem is figyeltem annyira. Mindenesetre töröltem a rossz kapcsolást, és elmentettem a jót.
(#) 18david18 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Javítottam a rajzon. Egy fokkal jobbnak találom, mert ezen az alkatrészek értéke is rajta van. Ezért is lenne jó megmenteni
(#) moltam válasza 18david18 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Helo.
A jelszó elektroncso.hu
(#) 18david18 válasza moltam hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Ezek szerint az is hibás. Ott sincs a 807-esek rácskörében található tekercs a két 22k-s ellenállás közös pontjával összekötve.
(#) moltam válasza cruisher hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Helo.
Kivágott fél amperes biztosítóval is kivágta az egyik primerkörit. Ellenőrzöm az előfeszültség tápot.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Tévedtem. Az 500mA es ép. Csak akkor nemtudom minek a kék villanását láttam a dobozban, mivel az ő foglalatának nincs meg a kupakja, ezért egy nyákba építhető foglalatba raktam a készülék belsejében. A foglalaton átlátszik a biztosító kiégésekor keletkező fény?
(#) moltam válasza cruisher hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
P2 kontaktos. Ez okozná a biztik sorozatos kiolvasztását?
(#) cruisher válasza moltam hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Lehetséges! Cseréld ki, aztán mikor bekapcsolod figyeld az anódokat felizzanak-e. Ha izzik akkor gyors lekapcs.
(#) Imi65 válasza cruisher hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Miért kéne kínozni a végcsöveket? AZ4-ek kivesz, végcsövek kivesz, és azt mér, amit csak akar, akármeddig........
(#) moltam válasza cruisher hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Sajnos nincs 500 ohm os huzal potencióméterem. Meg lehet azt oldani, hogy egy 200 ohm ost be lehessen építeni?
(#) cruisher válasza moltam hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Azis jólesz kipróbálni.
(#) moltam válasza cruisher hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Na csak találtam 500 ohm ost. Cseréltem. Egyen és végcső nélkül megyen. Izzanak a csövek világít a kis izzó az előlapon. Hogyan tovább? Mérjem meg az előfeszt?
(#) cruisher válasza moltam hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Igen, és állítsd a lehető "legnegatívabbra". Olyan -40V körül lehet a 760 nál. Ha ez megvan akkor csövek vissza és próba! Ha továbbra is izzik akkor meg kell nézni az ecc82 kicsatolókondijait!
Következő: »»   7 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem