Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Eagle 3D segítség, POV-Ray
Lapozás: OK   4 / 42
(#) Frankye válasza Szamy hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Ebben a topicban írtam rá választ!
(#) MPi-c válasza Szamy hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
A másik topic-ból Szamy:
Idézet:
„a pov libraryban lévő Png-ket melyik progi tudja kezelni”


Mit akarsz a png -kel csinálni, és itt pontosan melyik png fájl-ra gondolsz, az Eagle3D/povray könyvtárban lévőkre?
(#) MPi-c válasza Frankye hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Frankye! Nem felejtettem el, amit ígértem. A hétvégén megírom! Üdv
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 23, 2007 /
 
Előre is nagyon köszi!
(#) IMi hozzászólása Feb 24, 2007 /
 
Hello!
Kicsit keresgéltem a neten Egale3D ügyben, sok mindent nem találáltam, íme az eredmény:
http://perso.numericable.fr/pboucheny/eagle3d/librairie001.htm
http://www.typonrelais.com/visu3D.htm
http://www.i1epj.homelinux.net/eagle3d.html
Gondoltam megosztom veletek, a második linken van 1 kis segédprogi, lehet vele módosítgatni az userpack-ban is.
(#) Frankye válasza IMi hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
Váó! Köszönjük szépen! Asszem valamennyi 3D-ző ( ) nevében írhatom ezt!
(#) adam94 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
Sziasztok!!!
Honnan töltötted le a 3D alkatrészeket és a programot???
Előre is köszönöm!!!

Ádám :help:
(#) Last_Scout válasza adam94 hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
vess egy pillantást arra, hogy hova vezet a második hozzászólásban lévő link...
(#) Moderátor hozzászólása adam94 hozzászólására (») Feb 26, 2007
 
Olvasni, olvasni, olvasni!!!!!

De jó lenne, ha megtanulnátok, hogy ne tirpák módra "előbb szúrunk, aztán kérdezünk" módszerrel fórumozzatok!
Annyi de annyi infó le van írva, csak el kellene [b]olvasni!!!

(Bocsánat, akit esetleg sért a megjegyzésem! Akinek meg nem inge, az ne vegye gatyára!)
(#) Last_Scout válasza (») Feb 26, 2007 /
 
nos igen nem szerettem volna igy kifejezni magam, mert én lehet ki lettem volna fütyülve
(#) Frankye válasza Last_Scout hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
Azért van abban egy kevéske jó is, ha az ember moderátor...

De a lényeg, hogy akinek szól, értse a célzást!
(#) IMi hozzászólása Feb 27, 2007 /
 
Hello!
A napokban öszzefutottam azzal a problémával , hogy nincs megfelelő 3D-s kép. Gondoltam gyorsan összedobom. Na, ez nem úgy van ám! (legalább is nekem)
Valahogy, az hogy kézzel kell matekolni a povray-ban, az az ami nem nekem való. Nézegettem valami segítséget a modellezéshez, de valahogy egyik sem az igazi. Találtam is 1 egyszerűbbet (amit én is tudok kezelgetni), konkrétan a : AC3D-t (http://www.ac3d.org), ment .pov file-ba is . Csak az a baj egy egyszeű kockánal is jóval több sorból áll a .pov file, mint az a eagle3d-hez való .inc file-ban. Itt adtam fel (egyenlőre). Persze ha még meglenne a megfelelő .pov file még akkor is az eagle3d-nek ehető .inc file-t kell belőle csinálni, de gondolom az már nem olyan nehéz.

Mért nincs az eagle lib-hez olyan ULP ami megcsinálná a z .inc file-okat ???
(#) Gatery hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
Sziasztok!

Van egy igen fontos problémám. Nagyon megköszönöm ha valaki tud segíteni!

Eagle-ben terveztem egy panelt, két rétegű lett, szeretnék rá szita réteget ami a kapcsolást mutatja...
de az a baj, hogy rossz oldalra terveztem meg a tplace helyett a bplace-re. Nem tudja valaki hogy lehet átreakni??

tudom ha megtükrözöm akkor átfordítja de az nekem nem jó mert tükrözi...

Előre is nagyon köszönöm!
(#) Frankye válasza Gatery hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Kiválasztod a "Change" ikont (kis villáskulcs), majd a menüjében a "layout" almenüből választod a megfelelő réteget. Ezután rákattintasz a változtatandó rétegű elemre, és láss csodát: átrakta.
(#) Gatery válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Nagyon köszönöm!

Ezt én is próbáltam de groupra nem akarta megcsinálni de darabonként megy!! Köszönöm! Nagyon szépen!!!!

(#) Frankye válasza Gatery hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Igazán nincs mit!
(#) Gatery hozzászólása Ápr 25, 2007 /
 
Sziasztok! Még egy kérdésem lenne.

Csináltam egy nyáktervet de valami miatt behozott két végtelen távolságba lévő vonalat.


Aki már tapasztalt ilyet az szerintem érti.

Szokta még az csinálni hogy végtelen távolba tesz egy alkatrészt és nem elérhető..

Nem tudja valaki hogy hogyan lehet ezen javítani???

Előre is köszönöm!
(#) Frankye válasza Gatery hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
Lehet, hülyeséget gondolok, de nem lehet, hogy valamelyik allatrész a kereten (értsd: NYÁK körvonalán) kívül maradt?
(#) Gatery válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
csatolok képet

Biztos nincs a nyákon kívül ellenállás, szerintem az unrouted vonal az azért van mert két kábelt köt össze csak a kábel közepe kivülment a panelon...
(#) Frankye válasza Gatery hozzászólására (») Ápr 27, 2007 /
 
Igen, minden bizonnyal ematt van!
(#) Gatery válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 27, 2007 /
 
De vajon hogyan lehet megszüntetni...

Mert nem tudom kijelölni hogy unroutolja....mert out of range..
(#) Frankye válasza Gatery hozzászólására (») Ápr 27, 2007 /
 
Szerintem tedd fel a brd és sch fájlt, hogy lássuk, miről is van szó. Hátha attól okosabbak leszünk!
(#) Attila86 hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Kész nyáktervből az Eagle 3D ulp-vel csináltam POV-fáljt. Ezt megnyitom a POV-Ray-ben, rányomok a Run-ra de nem mutatja meg a panelt, csak kiír egy hosszű szöveget (mintha programnyelv lenne) és lejátszik egy hangot.
Mi lehet a baj?
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
A pov fájlod és a Eagle 3d ulp inc, ttf meg néhány png fájlai ugyanabban a könytárban vannak?
(#) Gatery válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Semmi..

Ami hosszú szöveg az maga a pov file.
A hang meg azt jelzi hogy kimentette a képet, azt hiszem az ulp\Eagle3D\povray könyvtárba teszi alapból a képet. Ő nem nyitja meg..csak ha kéred az optionsba...
(#) Attila86 válasza Gatery hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Ettől kezdtem jobban érezni magam, de sajnos nem találok se az "ulp\Eagle3D\povray" se más mappában kész képet. Se az Eagle 3D, sem pedig a POV-Ray mappái közt.
Az Eagle 3D által kreált POV-fájlok és néhány inc fálj egy mappában (Eagle3D\povray)vannak nekem.
(#) IMi válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Hello!
A feltelepített 3D ulp könyvtárban van 1 povray nevű mappa, ennek a tartalmát kell a povray include mappájába másolni. Persze jobb lett volna felrakonod 1 screenshot-ot a hibáról.

Jaj, most látom utaltál erre, bocs, akkor amit fentebb írtam!
(#) PCB válasza Frankye hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Szia !

Egy kérdés mert eddig nem foglalkoztam ezzel a programmal.

Az Eagle 3D ezek szerint nem egy külön program, hanem az Eagle 4.16 alapra épülő kiegészítők jelentik magát a 3D-t ?

Légyszi írd meg, hogy honnan mit kell letölteni, hogy egy hosszútávon működő programot tudjak kipróbálni.

Üdv!
(#) Last_Scout válasza PCB hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
A PCB ablak file manüjében a RUN-ra kattintva kiválsztod a 3d41.ulp-t, és azzal tudsz generálni egy fájlt, amiből egy pov-ray nevű tök ingyenes programmal tudsz képet csinálni....
(#) Attila86 válasza IMi hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Bemásoltam az összes fáljt, de ugyan az.
Következő: »»   4 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem