Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   173 / 489
(#) Hp41C válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Szia!

Küldtél neki TRotation parancsot ?

Idézet a keys628.asm -ből
  1. ENTER   EQU     0x57
  2. ;...
  3. ;Toggle rotation speed display
  4. TRotation       EQU ENTER

Idézet a prop_new_628_23.asm -ből
  1. case    TRotation               ;
  2.                   goto  ToggleRot               ; Rotation data
  3. ;...
  4. ToggleRot
  5.                 movlw   1 << bShowRot   ; Toggle bit in flags
  6.                 goto    XorToFlags              ;
(#) patexati hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
Sziasztok! Elindult a 12F683 bázis első rúgásra! Köszönet Hp41C társunknak a program kifejlesztéséért!
(#) lajos1969 válasza patexati hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Szia!
Lenne egy kérésem ha lehet fel tudál tenni egy olyan prop hex fájlt ami méri a fordulatot és a másodpercet csíkkal is kijelzi.
Sima alap propellerem van nem rtc-s.
Ami most van az is tudja elvileg csak valamit átkell írni az asm-ben de én ahhoz nem értek.
(#) patexati válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Szia! Ezt a külsőköröst használtam egy darabig.. Fordulatot nem mér ez sem.Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Szia!

Valamit félre értettél....
Csak egy infra parancsra vár, a parancs kódja 0x57.

Ha ez nem felel meg, kellő gonddal - ne legyen két egyező kódú parancs - a parancskódok átírhatók a Keys628.asm -ben, hogy az összes parancs kódja kiadható legyen. Újrafordítás és beprogramozás után a rotor az új kódokra fog reagálni.

Többek között ezért nem tudok általánosan használható hex-et feltölteni - a hex konkrét parancskódokból származó adatokat tartalmaz, de mindenkinek más távirányítója van...
(#) lajos1969 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
És véletlenül nincs olyan hexed ami URC22B-s távirányítóhoz való?
Mert ilyen távim van.
Most saját távirányítóval megy(16f628)
(#) Hp41C válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Szia!

Ott van benne az általad feltöltött Prop_new_628_23.zip -ben. Nevezd át a Keys628.asm -et valami más névre, a keysURC22B.asm -et Keys628.asm -re. Fordítás, programozás, próba...
(#) slogan hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
Na.....

Biztosan segítettetek volna ,ha valakinek van ilyen motor a közelében ,de megoldódott "hálisten"

A következő - lámának tűnő - kérdésem (csak nyugodt idegzetűeknek).....

Lapozgatom a topicot már egy ideje ,de nem jövök rá ,hogy több féle megoldásról ,vagy egynek a fejlesztéséről van szó ?

Ha már lemaradtam a "jókról" ,szeretném az uccsó variációt megépíteni ,amivel oly sokat bajlódtatok....

Lenne valaki oly rendes ,hogy felteszi valamilyen formában a "végleges" verzió minden darabját ?

Sokaknak jól jöhet még és engem is kisegítene most !

Köszönet Nektek !

Üdv : István
(#) lajos1969 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Végül is egy keretes ventitől nem rossz eredmény!
Már csak távirányítási problémák vannak vele, hol működik hol nem, hol mér hol nem, demó módból nem tudom kikapcsolni csak ha áramtalanítom.
Majd janocsi Mestert zaklatom tovább egy kicsit.

SDC14493.jpg
    
(#) Hp41C válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Szia!

Kilépés demo módból - jó sokáig eltartott, amíg rájöttünk a problémára. A Demo módban, a szöveg végén a flags regiszter bDemo bitjét teszteli ez a verzió. A probléma akkor van, ha a mozgó szöveg alatt kapja az óra a ToggleDemo parancsot. Ekkor az említett bitet törli a parancs hatására - ettől az üzemmód az állandó mozgó szövegre vált. Ha az ehhez tartozó parancsot küldöd, kilép a normális kijelzésre. A hiba javítva a 2.27 verzióban (09/09/2009).

Fordulatszám mérés: A rotor indulása után a kijelzés le van tiltva. A mérés az óra szerinti percváltáskor fejeződik be. Mivel nem tudni mikor indult el/ pörgött fel a rotor, a hihető mérés csak a második perváltás utáni mérés...
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Összeraktam az SMD f886-os propellert, (mostanában alig volt időm foglalkozni ezzel), de még vannak gondok vele. A távirányítóra hatástalan (mindkét félére, RC5x, URC22B!), keresnem kell az okát. Alapban már működik, csak semmilyen funkció sem állítható. Nem könnyű SMD alkatrészeket tökéletesen beforrasztani a panelbe, elég sokáig tartott a beültetés/ellenőrzés. Néhány felvétel az f886 propellerről.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia! Milyen a dióda mit beletettél az ICSP csati és az ir szenzor közé? Ez kényes pont ezért kérdezem. Zárd rövidre a diódát. Esetleg a nyákot nem mostad le akkor lehet,hogy a ráégett flux maradványok vagy le vagy felhúzzák a bemenetet! Az a 96 Celsius nem sok egy kicsit vagy ilyen jó a fűtés nálad
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!

Úgy érzem, hogy az a DebugI2C szimbólum definiálva maradt....
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!
A dióda az "előírt" van beforrasztva. A távi a magas szintet, (4.74V), szépen kapcsolgatja, lemérve ott nem találtam hibát. Az ICSP csatin mérve is rendben van a szint az f886 1. lábán. Annak ellenére sem megy, hogy kivettem a cím figyelését. (Ezekkel az újabb távirányítós SMD propellerekkel nincs szerencsém, már az f690-től kezdve gondjaim vannak, miért ne lenne ezzel is így.) A nagy "meleg" mérése is problémás, lehet hogy nem jó címre van állítva a digitális hőmérő(?), azt később átnézem a prgramban is, mi lehet a gond.
A " ;#define DebugI2C" a fordítás előtt leellenőrizve, az is rendben volt. (SMD f886/v4.45)
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
A hőmérő MCP9800A3T, azaz a címe 3, ami a programban a 0x96 -nak felel meg.
A távirányítónál az alacsony szintet is mérd meg.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!
Rendbe raktam mindent, a digitális hőmérőt is. Most működik normálisan a propeller. Néhány felvétel róla.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia! Örülök,hogy működik! Mi volt a gond a távirányításnál? Remélem tetszik
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!
Este már alig láttam, így jobb is. hogy nem gyötörtem tovább a propellert. (Mivel nincs már 100w-os izzóm, most kényszerítve vagyok két 60W-osat alkalmazni, azzal világítok majd, így már jobban tudok este is dolgozni! Ha azt is betiltják, valószínű, hogy négy darab 40W-osat fogok bekötni. / Mi az, hogy takarékossági okokból, az hol van ilyenkor?)
A fő gond, az "alkoholos" lemosás után szűnt meg, -javaslatodra, (flux eltávolítása), de egy kicsit sajnáltam, mert azt is nehezen tudok már venni. Inkább majd denaturált szeszt veszek ilyen célokra. A digit hőmérő címét át kellett írni 0x96-ra, és tökéletesen megy azóta, ahogyan Hp41C jelezte is.
Az óra nagyon tetszik, pláne mostmár, hogy rendbejött minden gondja-baja. (Apropó, az a file, amit bővítésként készítettél, és be lehet tölteni, hogyan írható be a programban?)

SMDf886_0.jpg
    
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!

Ha minden jól csináltam, akkor ebben a verzióban már benne van, a képek megjelenítését kellene elővarázsolni. A 0. kép az állatövi kör, a 1. a "Propeller clock" szöveg, a 2. -on és a többin vannak a számlapok - ha jól emlékszem...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm, ezt fogom végig elemezni ezután.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia! Bent vannak ahogy Hp41C is írja..Én is drenatulált szeszt használok lemosni van tiszta alkoholom is de azt finom tisztításokra használom.. Én mindent lemosok mostanában még mit javítok azt is így sokszor nem is látni ha valamit cserélek
(#) lajos1969 válasza patexati hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!
Lenne egy kérésem ha lehet.
Ezzel a távival, hogy tudom aktiválni a fordulatszámmérést? V2.23-as verzió minden működik már mért fordulatot is de nem tudom, hogy hogyan csináltam. A többi funkció megy rendesen és irányítható.
Köszi!
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!
A V.23 verzió (RTC nélkül), ha jól működik az URC22B táviddal, akkor a kontraszt "-" gombjával aktiválod, vagy ismét kikapcsolhatod ugyanazzal a gombbal. A digitális mód legyen bekapcsolva, egyszer megnyomva a jelzett gomb, és kb. 2-3 perc után ki kell írnia a fordulatszámot a nap sorszáma után. Ha ez így működne, akkor elküldöm a keys.asm programot is hozzá, amelyből kiderülhet, melyik gomb milyen funkciót eredményez az URC22B-vel.
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!
Köszi a válaszodat.
Most szuperál rendesen már minden funkciót kisilabizáltam, mégegyszer köszi.
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!
Na, ez aztán pörög rendesen. Szerintem elég 1500-1800 F/min fordulattal is üzemelni, így bizpnyára nagy a szélzaj, motorzaj is hangosabb lehet. Szabályozd le kb. ilyen értéktartományhoz a fordulatot, talán akkor is tökéletes lesz a kijelzéshez.
(#) patexati válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia! Örülök,hogy megy! Ilyen távim nincs de janocsi kielemezte a parancskiosztását.. Én most a Lidl-es verziót írom meg úgy,hogy a TV részét nem használom és a többi Philips kódos (DVD,AUX,stb) lehet majd használni kikapcsolt címfigyeléssel és az idő és egyéb beállításokat külön funkcióra rakom így a kezelőlapon nem lehet véletlen elállítani a dolgokat csak még ki kell találnom milyen kiosztás lesz a leg praktikusabb és természetesen még le kell vennem a kódokat róla..
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Úgy látom, hogy Te nagy mágusa vagy ennek az órának!
Nem tudom, hogy megkérhetnélek-e arra, hogy ehhez a távirányitóhoz lehetne-e alkotni egy hex fájlt amivel működtethető?(az üres helyen lenne a fordulatmérés)
Mert én ebben még nem vagyok elég jártas.
De ez a távirányító nekem szimpatikusabb lenne.(16f628-ra)
(#) Panhard válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Én 300-as fordulattal hajtom, egyáltalán nem zavaró, nincs semmi hangja, és még így is jól le lehet olvasni.
(#) patexati válasza Panhard hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
300?? Nem 1300?? Én azon hajtom és alig van hangja..Esetleg a fordulatmérőd csal mert van olyan verzió miben nem jó..
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!
Próbáld ki ezt a hex állományt RC5 távira átírtam.
Következő: »»   173 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem