Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 151
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
(#) Tomi20 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
én idáig olyan IC-vel nem találkoztam, amin nem az írás felé volt az 1-es láb... 90%, hogy biztos. (a tévedés lehetőségét fenntartom )
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
(#) sirály12 válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
A pötty a lényeg. Ahol a pötty van, az az első láb.
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
kine bökje a szemedet az adatlapban, hogy az egyes lábnál az ic "sarka" FERDE!!

mért alacsony az a kerítés??????
(#) ndavid87 hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Biztos, hogy az ic ferde oldalánál kezdődik az 1. láb!
(Ezzel az ic-vel csináltam én is kivezérlésjelzőt, az adatlapi
kapcsolás szerint. Remekül működik) (an6884)
(#) Müszi válasza ndavid87 hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
NDAVID87 ; SZABI83!!!

Köszönöm néktek

További szép napot
(#) Müszi hozzászólása Feb 26, 2007 /
 
A kivezérlésmérés melyik ledtől indul az adatlapban?
A D1-től?
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
d1 től.
(#) ndavid87 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
Nincs mit!
(#) Georgee válasza Müszi hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
Helló ami képet tettél fel az IC-ről az milyen??? Én BA6124el csináltam és eléggé jól küldi leszámítva azt h a forrasztásnál feltéptem a fóliát... (somogyis forasztó) Majd ha érdekel valakit töltök fel képeket...
(#) Georgee válasza Georgee hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
összekoccantam közben a feltöltött kapcsrajzal... az 1LED a ferde jelölés felől idnul ami nekem van IC azon egy félkör van a tetején onnan indul azaz 1led 1es láb4es led 4es láb viszont az 5ös led a 6os lábra megy az 5ös láb az test. Amugy nem akarok tapló lenni de amit feltöltöttem kapcsit sztem eccerűbb mint amit itt taliztam...===>http://www.rw6hrm.org/pics/vmeter.gif jah és 12voltról is elmegy... nem tom minek oda az a 7805, sztem felesleges... jah meg abban a kapcsiban az nem jön be h a poti helyett elenállás van sztem potival könnyebb jáccani az érzékenységgel
(#) Kallai Csaba hozzászólása Márc 10, 2007 /
 
Heló.Elöször is azért nyitottam ezt a topicot mert nem találtam eröl szolót (de ha mégis van akor bocs!!!!!!!!! ) Van nekem egy egalézerböl egy kijelzöm és azt syeretném rákötni a rádiomra csak nem tudom mien kindik kellenek ré és hogy hogy kösem öket.7sávra kéne:60Hz,150Hz,400Hz,1KHz,2.5KHz,6KHz,12KHz.Az egézst egy LC7560 as pic hajt Van képem is! Elöre is kösz.Jah és ha valamit nem jol irtam kérlek javiccsatok ki!!!!!!!!!
(#) lgyk válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
Egy ekvalizer-kijelző nem fog működni az ekvalizer nélkül. Így - csak a kijelzőt - nem fogod tudni felhasználni.

Ha jól értelmezem, akkor nincs meg a hangszínszabályozó, csak a kijelzője, ugye?
(#) Kallai Csaba hozzászólása Márc 10, 2007 /
 
hat meg van csak nem mukodik vagy arra gondolsz ami a hatan van (2es kep)?mert ha rakotom a radiot a bemeneteli szalakra akor mukodik csak oszevisza pislog(nem melyre,-kozepre...)
(#) Müszi válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 11, 2007 /
 
Én 9 V-os elemről élesztettem
(#) Ricsa hozzászólása Márc 11, 2007 /
 
Hello! Én szeretnék egy olyan kivezérlésmérőt építeni, ami minimum -40 dB-ig műkszik. Van egy rendezvény, amin fel szoktuk venni az egészet videókazettára + hang. Sajna csak a kamera hangja van. Volt egy kivmérőnk, de az csak -20dB-id mért. Már gondolkoztunk, hogy lecseréljük, de segített egy kicsit hogy elromlott. Szóval szeretnék egy -40 dB-től 10/20 dB-ig. Remélem a kérdés megvalósítható. Lehet analóg is, de a digitálisnak jobban örülnék. De mindenféleképpen LED-es legyen.
Köszönöm
(#) lgyk válasza pixels hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Erről eszembe jutott egy érdekes spektrumanalizátor-megvalósítás. A Propeller Clock-hoz hasonlóan lehetne meghajtani, de a LEDek nem egy karon, hanem egy hengerpaláston mozognának (persze mozoghatnak akár a karon is, csak az egy kicsit furcsán néz ki...). A szűrőkimenet kapcsolgatása és a megfelelően beállított fordulatszám elvileg "állóképet" szolgáltatna...
(#) Norberto válasza lgyk hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Ez valóban érdekes felvetés
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 16, 2007 /
 
sziasztok.nekem van egy működőképes 5ledes, tranzisztoros kivezérlésjelzőm.megépítettem, igaz nem elsőre de működik.tökéletesen.lehet hogy nem ez kell nektek,mert mikrofonos, de megold rengeteg problémát:olcsó, a mélyre is tökéletesen reagál, allítható az érzékenysége,egyszerű,és a legfontosabb, működik... és mivel ezen a fórumon rengeteg pró elektrós van, gondolom meg tudják csinálni hogy a kondenzátormikrofon helyére a line-out-ot lehessen kötni.Én megtettem ami tőlem telt, a többi már a pró-kra van bízva.sok sikert!
(#) panizzi hozzászólása Ápr 26, 2007 /
 
bal plusz jobb csatornát egy soron akarok kijelezni

ehhez értelemszrűen összegezni kell, de hogy oldjam meg a leválasztást, hogy ne okozzon áthallást ?

ps. Firefox alatt nem tudok hozzászólni hülyén kezeli a fórum ezt a popup ablakot
(#) pbalazs válasza panizzi hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
pl. mindegyik csatornára teszel egy-egy követő erősítőt és annak a kimeneteit összegzed egy harmadik műveleti erősítővel.

Idézet:
„Firefox alatt nem tudok hozzászólni hülyén kezeli a fórum ezt a popup ablakot”

Nálam megy Firefox alól.
(#) panizzi válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
a küldés gomb már nem fér ki az ablakra

IE alatt lecsökkentem a méretet így látszik
(#) d9thc hozzászólása Máj 3, 2007 /
 
Szevasztok. Lenne egy nagy kérdésem, mert már golyózik a szemem, végigolvastam ezt a topicot és vagy elkerültem a figyelmemet, vagy nem volt szó róla...
Szóval arra lennék kiváncsi, hogy ezek a kivezérlésjelzők mennyire csillapitják a jelet, nem kontárkodnak bele? No mert előerősítő elé szeretnék berakni egyet, egyből az érkező jelre párhuzamosan. Nagyon kiváncsi lennék erre, mondjatok erre valamit pls. Pl. ha egy ilyen lm3915-öst egy ne5532-es müveleti erősítővel összebarkácsolok, akkor gondolom az nagyon kicsi jelet is kimutat majd, de mennyire szed le a jelemből??? Illetve ha valaki fel tudná rakni a kapcsolást, hogy lehet összehozni a két IC-t, az nagy királyság lenne. Esetleg még azt, hogy lehet több lm3915-ös icvel több ledes kiv.jelzőt fabrikálni.

De a legfontosabb, hogy mennyire kontárkodik bele a jelembe, mert ha nagyon, akkor nem csinálok inkább. Sorry, nem vagyok még túl jártas elektroban, lehet, hogy irtam hülyeségeket, ha igen akkor segitsetek hogy mit :yes:
Elöre is köszi
(#) d9thc hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
Senki?
(#) Peti_85 válasza d9thc hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Éppen fordítva van sajnos!
Nem elég érzékeny az IC és a kis jelet alig mutatja ki, legalábbis azt vettem észre!
Szóval tegyél be elé is egy előfokot! vagy tranyót vagy valamit...
(#) d9thc hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
Hjaja, ezt értem, de ez igy mennyire vesz le a lejemből? Mármint az egész kivezérlésjelző???
(#) Peti_85 válasza d9thc hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Hát szerintem egyáltalán nem sokat!
Nem tudok mást mondani, illetve okosabbat, de pl én már gitárt is kötöttem rá és annak pedig nagyon pici a jele, de ugyanúgy szólt az erősítő is és működött kiv. jelző, persze természetesen a kiv. jelző előtt volt egy előerősítő fokozat.
(#) Skip hozzászólása Máj 12, 2007 /
 
Sziasztok... Végig olvastam az egész fórumot keresvén egy UAA-val készített kivjelzőt... az a helyzet, hogy LM 3915 el már építettem egyet(csak nem volt hozzá nyákom és csak dugdosós panelra) de nem voltam tőle annyira elragadtatva... drága és nagyon könnyen kipurcan... egy IC az építéskor elszállt. egy később aztán vettem mégegyet de azt meg inkább hagytam mondván nem akarom tönkre tenni...
szóval kipróbálnám a másikat hogy az hogy is működik!?
azután érdeklődnék hogy lehet-e többet (sorba vagynem tudomhogy) kötni hogy ne csak 12 led legyen hanem mondjuk 24. elképzelésem van hogy hogyan lehetne de magamnak se tudom elmondani nem hogy leírni...
szóval ha vkinek van vmi ötlete rá az ne tartsa magába mer ez most nagyon cseszegeti az oldalamat...
jah és a sima 12 ledes verzióhoz se tudom melyik kapcsolás a tuti ami hibátlanul működik...(talán a forum elején közre bocsájtott?! de arra meg azt írták hogy sok felesleges alkatrész van benne...) szóval még sok a homályos rész...
ha vki épített UAA180 al akkor osszon meg velem legyenszíves pár információt...
köszönöm szépen. Skip
(#) szabi83 válasza Skip hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
és mért nem jó a tranyós, diódás, ellenállásos??? IC nélküli???....:integet2::integet2::integet2:
Következő: »»   9 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem