Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   615 / 2499
(#) szamóca válasza lapose hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Nem tudom, de olyan teljesítményű erősítőknél mint ezek a 400W-osak, már illene azért valamilyen védelmet tervezni bele.
(#) lapose válasza szamóca hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Hát igen. Már én is többször hiányoltan a védelmeket ezekről az erősítőkről. Anthony Holton erősítőinél még megértem, hogy nincs bennük belső rövidzár védelem, mert ő inkább a minőségi zenehallgatásra tervezte az erősítőit, de legalább egy hangszóróvédő kell rá. Ilyen teljesítményű táp már komoly pusztítást tud véghez vinni. Szerintem ilyenkor külső védelmet érdemes építeni hozzá. Vagy UPC1237-el, vagy egy hasonlót építeni, mint a magyar Orion nagytorony erősítőjében volt. Mind a kettő tudja a kimeneti egyenfeszültség védelmet, és a zárlatvédelmet is. Az UPC-hez Alkotó rakott fel ide egy komplett megoldást.
(#) fleta válasza lapose hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Köszi az infót. Mindenesetre a panelt megterveztem, ki is mararattam, de a tranyókat illetően elakadtam. Próbálom helyettesíteni pl a 2sa970-et és a 2sc3298-at.
Még annyit kérdeznék hogy a BD681 tranzisztor ugye a hűtőbordán van a végfetek között,?
A végfeteknek tettem teljesítmény ellenállást .
(#) Davidd hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
Koszi skero de az en nyakomon sajnos nem hidalva van hanem 4X11 Watt... koszi azer..
(#) asda10 hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
Sziasztok!
A 811452 számú hozzászólásomban senki nem tud segíteni?
(#) Tomi20 válasza asda10 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Szia

Én például azért nem válaszoltam, mert fogalmam sincs, mivel tudnám megnyitni a fájlt. Nyisd meg a programmal, és csinálj egy print screen-t róla, és tedd fel, így többen tudnak válaszolni.
(#) vikipapa válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Helló. Eagle. Csatoltam

kép.jpg
    
(#) asda10 hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
Oké bocsi .Amúgy Eagle-val tudod megnyitni.Vikipapa köszi, hogy felraktad.
(#) Tomi20 válasza vikipapa hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Akkor konkrétan mit is szeretnél? Hány csatorna kellene? Ezen mit értesz, hogy a bemenetet is sorba kötöd?
(#) vikipapa válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Helló. Nem az enyém a terv, én csak feltöltöttem a képet. Asda10-et kérdezd ez ügyben.
(#) Tomi20 válasza vikipapa hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Bocs, elnéztem.
(#) lapose válasza fleta hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Idézet:
„Még annyit kérdeznék hogy a BD681 tranzisztor ugye a hűtőbordán van a végfetek között,?”

Igen.
Tranzisztor ügyben a HQ-ban érdemes szétnézni, kaphatóak is, meg van helyettesítőjük is.
(#) fleta válasza lapose hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Igen találtam beszerzési forrást több helyen is, de most nem érné meg rendelnem 1-2 db tranzisztort. Ha jó lesz a kapcsolás, biztosan rendelek majd bele. Sajnos ahol én lakom csak a posta jöhet szóba.
Már majdnem kész van a kapcsolás, ha beindul és érdekel valamit elmondom a tapasztalataimat róla.
(#) 1269 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Szia! 3 napig az erősítővel kinlódtam, azért nem jelentkeztem.
Kiderült a brumm oka: sajna a lehető legdrágább alkatrész a toroid trafó.
Van itthaon egy pár db nyák trafóm az előerősítőt egy kis, 11V, 0,8 VA-ről járatom, így legalább az nem brummos.
Próbáltam a toroid szekunderét áttekerni, de semmi változás (1 napom ment el vele).
A végfok sem hozta azt amit elvártam tőle nagyon kicsi a 2x19 vagy 4x7 W-os
Volna egy pár kérdésem is:
-a toroid vasmagjáról van egy kivezetés azt hova kössem?
-így lett két dióda hidam a puffer után össze kell kötni a negatív kivezetéseket (én összekötöttem és innen megy a fém vázra)
Teszek fel képeket nemsokára a kész műről, hátha látsz rajta hibákat.
Üdv:
Ottó
(#) Bassmester válasza 1269 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Hali!

Szerintem nem a toroid trafód a ludas, hanem sokkal valószínűbb, hogy a tápegység volt rosszul kialakítva. Ott valami nem oké. Ha a vasról kijön egy vezeték, azt kösd a csillagpontba, illetve a védőnullára.
Milyen volt a toroid tekercselése, hogy nekiálltál áttekerni? És mit változtattál rajta? Megmérted a trafód üresjárati áram felvételét? Nem zúg amikor bekapcsolod? Ha túl van gerjesztve, attól is lehet brummos.
(#) 1269 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Szia!
A toroid szekundere gyárilag 2x33 v -os volt.
Én már letekertem beleőle kb. 4-5 éve, hogy 2x12-v legyen.
A szekunder egymásra volt tekerve gyárilag, most egyszerre tekertem a 2 szálat, csapolásokat tettem bele 9, 12, 17 voltra. Bekapcsoláskor van egy kis hangja, egy halk brrr, de ez azzonnal megszűnik, teljes kussban van a toroid. (új korában is megvolt a bekapcsoláskori Brrr)
Honnan tudom, hogy túl van gerjesztve?
Pár kép az erősítőről:
(#) 1269 válasza 1269 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Nem kinevetni! Ez az első erősítőm!

6.jpg
    
(#) ABU válasza 1269 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Jó ez, ahhoz képest, hogy első, talán még a vezetékezésen lehetne finomítani

Na az én problémám viszont, hogy javítok egy Behringer EP2500-at, egy két apróságon kívül még a műveleti erősítő is halott benne, ami V4580M. HQ videonál nem találtam, mit ajánlotok helyette?
(#) skero válasza ABU hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Talán ezt.Bővebben: Link Esetleg ezt.Bővebben: Link
(#) bankimajki válasza 1269 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Nekem nagyon tetszik, bár én a kezelőszerveket átfesteném feketére vagy ezüstre. De így is jó. (Főleg első erősítőnek.)
(#) bankimajki hozzászólása Okt 9, 2010 /
 
Na végre nekem is össze van rakva az Onkyo A35-ös erősítőm. Bár még a külsejét javítani kell. Meg a belsejét is, de most ideiglenesen jó így. Íme pár a szerkezetről, ill. a kolis hangtechnikáról. (A tranyófelfogatás még nem az igazi, a kép óta már javítottam rajta. "2db 5 forintossal." Persze ez még javítva lesz, ha kap eredeti végfokot.
(#) Alkotó válasza ABU hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
OPA2134. Ez egy ritka nagyon jó műveleti erősítő (ez a tipus éppen duál, mint a tiéd is), és még megfizethető.
(#) bankimajki válasza bankimajki hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
És ez még csak az első hónap termése.
(#) 1269 válasza bankimajki hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Persze a festés még hátravan, nincs a képeken a birítás attól hanyat esnétek!
Fos zöld az Oroszok mindig is adtak a külsőségekre.
A kábelezés azért olyan amilyen, mert 10x szedtem szét legalább és már nem volt kedvem megcsinálni megint....
Talán majd a jövő héten. Első a család!
(#) dannu hozzászólása Okt 9, 2010 /
 
Halli van egy autós erősítőm és egy 12 v adapterem ha rá kötöm működni fog vagy pc táp egységel probálkozzak?
(#) dannu hozzászólása Okt 9, 2010 /
 
Nem tudtam az előző hozzá szolásomat szerkeszteni . Ismét keresek erősítőt szolnok közelébe kellene 2.1 erősítő EZeket dugnám rá :
1 db mély 100w 4 ohm
1 db magas 100W 4 ohm
1 db magas 100w 4 ohm
(#) asda10 válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Hello. Sztereó erősítőt szeretnék építeni belőle.
(#) pinyó39 válasza fleta hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Nekem úgy rémlik, hogy a "Holtongyerek" már megpiszkálta azt a régebbi kapcsolást amit feltettél.
(#) dannu hozzászólása Okt 10, 2010 /
 
Lenne egy kérdésem pl van egy erősítőm ami 10 w tud leadni és egy transzformátort a hang kivezetéshez oda kötnék ami 10 w ból csinál 40 úgy jó lesz e ?
(#) dannu hozzászólása Okt 10, 2010 /
 
Akkor mi kellene hozzá ?
Következő: »»   615 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem