Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   502 / 1386
(#) bbalazs_ válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Amikor kesz a maratas, akkor szepen finom csiszolopapirral vegigmesz rajta. Aztan lefujod szintelen Akrilan lakkal vagy lekened poritott es alkoholban feloldott fenyogyantaval. Hagyod megszaradni. Utana furod es/vagy forrasztod.
(#) Dániel X válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Egyszerűbb megoldás nincs? Értem itt háztartásban megtalálható könnyen beszerezhető olcsó dolgokra.
(#) Pali79 válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Kapható kémiai ónozó kb 1000 Ft/liter csak bele kell mártani és "cines" lesz az egész.
Egyébként a lakkal lefújással nem tudom mi bajod van. Minden festékboltba kapsz szintelen lakkot, lefújod és kész.
(#) Dániel X válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Nem az elektronikai boltokban kapható speckó cuccra gondoltál?
(#) Pali79 válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Most jó lenne tudni mit kérdezel
Az ónozót vagy a lakkot?
A lakk az sima, mezei, szintelen spray.
Bővebben: Link
(#) Dániel X válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
A lakkra gondoltam
(#) edison14 válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
A lakknak NEM JÓ holmi színtelen mezei lakk amivel például lefújjuk a frissen festett kocsit esetleg fadarabot!
Én ajánlom esetleg azt hogy forrasztógyantát oldj fel denszeszben és kend rá a nyákra. Ugyan azt éred el vele mint egy lakkal csak ez elősegíti a forrasztást is és védi a rezet az oxidációtól. Én ugyan ezt használom csak lakk formátumban. Én EZT választanám.
(#) Dániel X válasza edison14 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Értem válaszod köszönöm
(#) lidi hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
Hi !

Meguntam, hogy a sima gumikesztyűk nem bírják az erős savazást, lúgozást, vettem egy iparit
(#) Pali79 válasza edison14 hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Hát akkor megsúgom neked, hogy az általam linkelt lakkot használom, több éve. Maratás után egyből lefújom és tökéletes bevonatot képez és gyönyörűen szalad rajta a cin.
Biztos az általad linkelt termék is jó, viszont nem kapod meg minden boltban és kb kétszer annyiba kerül mint amit én használok és szvsz semmivel sem jobb.
(#) westhorses hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
Helló mindenki! Egyik haverom mondott egy olyat hogy a sima nyákot befújom fényérzékeny lakkal, és egy sima papírra nyomtatatom a kapcsolást és a kapcsolást is befújom vele amelyik felén van a tinta és ráfordítom a nyákra. Föléje teszek egy nagy munka lámpát az én esetembe 500W-os és úgy hagyom majd leáztatom vizel a papírt és mehet is a marás.....??? Ez működhet??
(#) Zoli_bácsi válasza westhorses hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Helló.

Na akkor előbb fogalmazd meg érthetően a mondatot, aztán mehet a nyák-fotózás... Kevered a két eljárást. Az egyik a fotokémiai, a másik pedig a vasalásos technika. Itt az oldalon sok jó leírást, sőt videót is találsz, hogy hogyan kell fotokémiai, vagy vasalásos eljárással nyákot készíteni. Én is és a kedves fórumtársak nagyon szívesen segítenek, ha elakadsz.

Üdv!
(#) atiotezer hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
Ha valaki még akar venni Tescos- laminátor, a Székesfehérvári nagy Tescoban még hegyekben áll 1640Ft. 1 év garanciával.
(#) gulasoft válasza westhorses hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Hihetetlen jót mulattam. Ennyi zöldséget összehordani.
(#) vicsys válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Miért? Az volt a kérdés: Ez működhet?
A válaszom igen, bár nem lesz használható nyák belőle. Viszont működik!
(#) westhorses hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
A zöldségeket nem én mondtam hanem egyik ismerősöm szóval ja. Én is furán néztem rá mert túl egyszerűnek gondoltam.
(#) tomsimatyi hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
Hello
Eddig csak filccel csináltam nyákot,és most szeretném kipróbálni a lézernyomtatós változatot.Az a kérdésem hogy szerintetek milyen nyomtató kellene vennem??Nem szeretnék drága cuccot venni,mert ezt csak hobbi szinten űzöm,igazából még csak ismerkedem az elektronikával.
Erről mi a véleményetek?
(#) Pali79 válasza tomsimatyi hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Sz****tem jó lesz. Bár én nem néztem utána, de arra mindenképp figyelj, hogy mennyit tud nyomtatni egy tonerrel és, hogy mennyibe kerül az új toner
(#) tomsimatyi válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
utángyártott toner 6-7ezer,ahhoz 3000 oldalt írnak
a gyári toner 23ezer.A gép alapból olyan 1000 lapot tud.
Szerintem nekem ez jó lesz,kicsi olcsó

Szerk:mégsem ez lessz
erről
vélemény??
Azt megtudjátok mondani hogy hány grammos lapra kell nyomtatni?Mert ez 60-163g-t tud
(#) Pali79 válasza tomsimatyi hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
A normál fénymásoló lap 80g-os. A HEStore-be kapható műnyomóról nincs infó az oldalon ha jól emlékszem. Ha van nyomdába ismeretséged akkor mindenféle fajtát tudnak adni. Én próbáltam már vékonyat is és vastagat is. Általában a nyomtatón be lehet állítani, hogy milyen vastag a papír és ez lényeges is, mert ha vastag a papír és nincs hozzáállítva a nyomtató akkor nem melegítí meg a papírt eléggé és nem marad rajta a papíron a nyomat.
(#) tomsimatyi válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Akkor a szavaidból kivéve ez jó lesz nekem.
A lényeg pedig hogy jól legyen beállítva a nyomtatón a papírvastagság.
Köszi a választ
(#) gulasoft válasza tomsimatyi hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
23.000 forint nekem sok lenne ismerkedni.
(#) tomsimatyi válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Milyen 23ezer??A gép "csak" 15ezer,a gyári tonner hozzá a 23.De amugy nem a samsung lessz,hanem egy konica 15300-ért,alapból kb3000 lapot bír,és a tonner majd később 7000ft lesz.
De ha meg veszem akkor már használhatom másra is majd nem csak nyák készítésre...
(#) peti16biro válasza mate_x hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Heló!
Megcsináltam a nyákot,és jó lett,csak van olyan része ahol a réz kicsit vékony(félek hogy majd felszakad) és valahogy meg kéne erősíteni.Próbálkoztam vele de csak egy kis ón bogyó sikerült.Nem tudsz valamit amitől az ón végig befutja rezet?Valami jó megoldást.Amúgy jó a filces teknika is csak jó vastagon kell vele rajzolni.
Üdv.: Peti
(#) vicsys válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Forrassz rá egy szál rézdrótot.
(#) Pali79 válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Csupán ennek az oldalnak az elejéig kéne visszaolvasni és megtalálnád a választ :yes:
(#) mate_x válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Helló!

Hogyha jól csináltad, akkor a vékony szálaknak is jól oda kellene tapadniuk a hordozó lemezre. Egyébként vegyél forrasztógyantát, abba bele nyomod a páka hegyét és máris simán tudsz forrasztani a nyákra(másik megoldás hogy feloldod denszeszben a gyantát, bekened vele a nyákot, kész).
Ha neked jó a filces megoldás, akkor használd azt, de azzal nem lehet vékony vezető sávokat egymás mellé rajzolni, smd alkatrészek helyét megrajzolni stb, és szerintem sprint layoutban gyorsan végig rajzolni a nyákot egyszerűbb, mint filccel vacakolni a nyákon(de egyszerű nyákokhoz kiváló megoldás a filces is).

Üdv.:
mate_x
(#) peti16biro válasza mate_x hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Amihez most csináltam a nyákot az egy villogó volt, ahoz tökéletesen megfelel a filces módszer.A következő amit megcsinálok az egy ledes kivezérlésjelző lesz amit már nyomtatni és vasalni akarok.Ezt a kapcsolást megpróbálom megtervezni a progival,amit linkeltél.Ha ajd kérdésem van akkor azonnal írok vele kapcsolatban.
Üdv.: Peti
(#) Dániel X válasza edison14 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
A forrasztógyanta és a denszesz arány mennyi legyen?
(#) maestro válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Hello!

És azt nem tudod (vagy valaki más), hogy mi a különbség az akril és az akrilán lakk között? Valamelyik esetleg jobb? Ha igen, akkor miben?
Következő: »»   502 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem