Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 8 méteres nullmodem kábel
 
Témaindító: Sly, idő: Okt 17, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Sly hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok.A következő a problémám:van egy műholdvevőm amin a upc-t nézem kártyamegosztással.A kulcsokat pc-n soros porton küldöm neki nullmodem kábelen keresztül.A gond az hogy most szükségem lenne egy kb 8 méteres kábelre mert ugy alakult hogy a pc és a beltéri ilyen messze került egymástol.Ha csak simán megtoldom a kábelt az ugy nemjo nem csinál semmit.Gondolom elveszik a jel azon a 8méteren.Esetleg van valami kapcsolás arra hogy hogy erősitsem fel a jelet hogy 8 méterre elérjen?Nembaj azsem ha 4-méternél kell beiktatnbi csak legyen rá megoldás.Ha valaki tud kérem segitsem.Előre is köszönöm!
Üdv:Sly
(#) Hp41C válasza Sly hozzászólására (») Okt 17, 2010 / 4
 
Szia!

Szerintem az RS232 szabványú kapcsolat elviseli a 8 m kábet. Használj alacsony kapacitású sodrott érpáras kábelt árnyékolással. Pl. Árnyékolt UTP kábelt. Az érpárak egyik (a fehér alapon csíkkal jelzett) ere mind a földpontra legyen kötve, a másikon (színeseken) menjen a vételi és az adási jelvezeték. Az árnyékolás is lengyen a földre kötve.
Wiki RS232... a Cable fejezet...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
A link jól... Wiki RS232
(#) abcdabcd válasza Sly hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Azt én is meg tudom erősíteni, hogy a soros port elvisel ilyen kábelhosszt, vagy legalábbis kéne neki, nekem annak idején amikor még ethernet nem volt annyira "divatban" vagy inkább elérhető áron, volt egy kb 25méteres soros kábelem, hogy lehessen 2 gépen játszani midenféle többgépes játékokat
(#) kadarist hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
A maximális távolság az alkalmazott adatátviteli sebességtől is függ. Gyors kapcsolatnál a 10 m is sok lehet. Ha biztosra akarunk menni, akkor érdem es egy RS422-es átalakítóval operálni. Egy ilyen dobozból kettő kell, egy a beltérinél, egy a PC-nél.
RS232/RS422 konverter.
Másik: Moxa
(#) lapose válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szia!

Azért túlzásba ne essünk!
Az általad javasolt mód tökéletes, de az 1200m-es maximális távolság kicsit ide sok.
Az RS232-nél a max. távolság 25m(ha jól tudom).
(#) lapose válasza lapose hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Rosszul tudtam..
(#) kadarist válasza lapose hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Ezt nem is csak a konkrét eset miatt írtam, hanem azért, mert van megoldás a soros portok hatótávolságának növelésére és zavarvédetté tételére egyszerű módszerekkel is, csak erről sokan nem tudnak.
(#) Hp41C válasza lapose hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Akkor CAT 5 UTP kábellel 8m max. 38400 baud -dal... Szerintem elég lesz...
(#) aticska válasza Sly hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia!

Kábel bekötése biztos jó?
Esetleg rx-tx láb (2-3) felcserélését az egyik oldalon kipróbálhatnád.
(#) Sly hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Akkor majd megpróbálom utp kábellal.Remélem akkor jólessz.Egyébként egy egyszerü tranzisztoros erősitővel nemlehetne felerősiteni a jelet?A beltéri felé a tx-et visszafelé pedig az rx-et?
(#) Hp41C válasza Sly hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia!

Lehet, sőt optikai leválasztás is megvalósítható...
Fordíts össze a TTL kivezetésinél két db MAX232, LIN232, ICL232 -t. Kell neki egy 5 V -os táp még. Használhatsz még 75150 és 75154 illesztő ic -ket, de nekik már hátom táp kell (-12V, +5V, +12V). Esetleg bontott PC kártyákról MC1488 - MC1489, vagy 75188 - 75189, stb.

Optikai leválasztáshoz gyors optocsatoló: 4N25...
(#) Sly válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Annyira nemakarom túlbonyolitani.....Akkor majd először megpróbálkozok az erősitővel és utána majd az ic-kel.Köszi minden segitséget.
(#) Hp41C válasza Sly hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia!

Legelőbb megérne egy próbát minden erősítés nélkül....
(#) HowlingWolf válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szvsz a #818751 konverterből nem kell kettő, mert PC oldalon indulhatsz UTP-vel, csak a beltéri előtt kell visszakonvertálni RS232-re. Máris jobb a leányzó fekvése
(#) kadarist válasza HowlingWolf hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia!
Ezt gondold át még egyszer. A PC-nél is soros portról indulunk, és a beltéri is soros portot (RS232) fogad. Tehát a hosszabbításhoz két doboz kell. Egy a PC-nél, ahol RS232-ből készítünk RS422-t, és a beltérinél is kell egy, ahol is az RS422-ből csinálunk RS232-t.
(#) ht1080z hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Nem kell semmiféle toldás-foldás, átalakítás, erre a célra lehet rakni nyugodtan 10-15 m-es kábelt ( nekem is volt valamikor 14 m-es 10x0.25 szalagkábelből )
Egyébként a linkelt táblázatok teljesen hülyeséget írnak .
Az említett megosztásnál is 115200 bps az adatátviteli sebesség.
Jellemzően Opticum és Orton típusokhoz használják ( esetleg a UPC saját készüléke még DSX6010 ) sokan az ilyen jellegű megoldást.
(#) Sly hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Sziasztok.Nem akartam uj témát nyitni ezért ide teszem fel a kérdésemet.(egyébként köszi a válaszokat a nullmodem kábelre.Vettem utp-t és és azzal tökéletesen megy a 10 méter is.)Na szóval a minap szert tettem egy optibox fta pvr ready-re és a com port-ja elszállt.A haveromé volt a gép és őis a nullmodem kábel hoszabbitásával próbálkozott de neki valahogy nemjött össze.Valami rövidzárlatot emlegetett hogy a nullmodem kábelnek az érpárjai összeértek és azóta nemmegy a com port.Itthon kipróbáltam és téjnleg semmi communikáció nincs.A software amivel töltöm fel a firmware-t a beltérire communication error-t ir ki.A soros port Rx Tx ága a mpeg dekóderböl jön.Van két smd npn-es tranzisztor az Rx-Tx-en azokat próbáltam kisebb nagyobb sikerrel cserélni de semmi változás.A kérdésem az lenne hogy esetleg a beltéri kártyaolvasó portján keresztül nemlehetne megoldani a kommunikációt?Az Rx és Tx vonalakat onnan nemlehetne lekötni?Vagy egyáltalán az a port milyen fajta kommunikációval kommunikál a kártyaolvasóval? Ha tudtok megoldást szivesen fogadom!Üdv
(#) verwolf9999 hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Schwaiger dsr 5002 nullmodem kábel rajzot valaki tudna valaki linkelni ? vagy leírást adni hozzá ?
(#) kadarist válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Szia!
Nullmodem bekötés: Bővebben: Link
Modemvezérlés bekötésével (bár beltérihez nem kell):Bővebben: Link
(#) verwolf9999 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Innen a legelső rajz jó a szoftverfrissítéshez vagy okosításhoz is ?
Már 1 éve itt parkol nálam és mondom kicsit eljátszogatok a szoftverével
(#) kadarist válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Igen, jó mindkettőhöz.
(#) verwolf9999 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Akkor már csak egy feltöltőprogram kéne . Tudna valki ajánlani ehez fórumot ami még aktív
(#) verwolf9999 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Esetleg ez a bekötés jó HUMAX IRCI 5400 Z-hez ? Mert nekem a humax uploader 1.5 az sw feltöltésnél nem akar csatlakozni a humaxhoz. Esetlegesen teljes bekötés kellhet ? A com 1 elméletiekben működik mert a girder-t használtam a pc távirányításhoz com-on. Vagy esetleg az a baj hogy a kábel földjét nem kötöttem be ?
(#) kadarist válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Biztos, hogy nem kell teljes bekötés, de arra ügyelni kell, hogy szoftveres vezérlésre legyen állítva a soros port a számítógépen.
(#) verwolf9999 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Sajna ezt nem értem . A bios-ban kell álítani valamit ?
(#) kadarist válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
A Windows eszközkezelőjében (beálllításokon belül) kell beállítani a megfelelő portsebességet és a vezérlés fajtáját. Milyen oprendszered van?
Beállítási kép
Bővebben: Link
(#) verwolf9999 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Windows xp professional Service pack 3
(#) kadarist válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Tehát az átvitelvezérlést "nincs"-re kell állítani és a portsebességet pedig a beltéri igényeinek megfelelő sebességre állítani. Vezérlőpult-->Eszközkezelő-->Portok.
(#) verwolf9999 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Így jó ?

com.JPG
    
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem