Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1018 / 3965
(#) Abukodonozo válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Idézet:
„Nem arra gondolok hogy ellenállat és elem közötti különbség hanem ellenállás és és ellenállás között pl szénréteg huzalos stb...”


A wikipédiából puskázva:

"* két raszteres fémréteg ellenállás: 0,4 W (raszter: 2,54 mm, azaz 1/10" hosszúság)
* három raszteres fémréteg ellenállás: 0,6 W
* fémoxid ellenállásként 1 vagy 2 wattos terhelhetőséggel kaphatóak
* huzalellenállások tipikusan 5 W-tól kaphatóak"


Innen észreveheted, hogy a különböző összeállításoknak főleg a teljesítménye mérvadó!
(#) nikolatesla hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Hali!
A BC548-as milyen más tranyóval lehet helyettesíteni? Olyan kellene amit hűtő bordára tudok felfogatni.
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Miért akarod ezt a kicsi tranzisztort hűteni? De ha mindenképpen kell, akkor ragaszd fel arccal a bordára, és már meg is oldottad a hűtést.
(#) nikolatesla válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Mert ez állítja a nyugalmi áramot. (lásd a kapcsolások közt "80W-os HF erősítő)
Én nekem el olvadt a fele ezért kéne helyette valami
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Igen, ezt jó termikus kontaktusba kell hozni a bordával, de semmiképpen sem szabadna elolvadnia még hűtetlen állapotban sem. Valamit elkötöttél.
(#) nikolatesla válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Az meg lehet de mivel is helyettesítsem mert most indulok a boltba venni cuccot.
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
BC182-vel helyettesítheted. Ilyen biztosan van otthon. Vagy más hasonló paraméterű kis tranzisztor is jó oda
(#) Dániel X válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Köszönöm. Ez a kapcsolás életszerű? működik ha összerakom? Wu meter
(#) sromi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Értem, és köszi. Ha a boltos néni nem ért hozzá, akkor melyik fajtát kérjem a konverter, illetve a stabilizátor IC-k közül?
(#) Doncso válasza sromi hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Azért ez nem olyan egyszerű, a DC-DC konverter nem csak egy IC ből áll, át kell alakítani a 12v-ot váltakozó feszültséggé, majd ezt lehet transzformálni, ezek után vissza , ezt egyenirányítással lehet elérni, majd szűrni kell pufferkondikkal, és stabilizálni a stab IC-vel. Mondjuk ez így elég komplikált, egyszerűbb lenne ha leírnád konkrétan miről van szó, hátha találunk egyszerűbb megoldást rá.
(#) MaTe193 válasza sromi hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
De például itt egy másik lehetőség:Bővebben: Link
Máté.
(#) nikolatesla válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ez megint nem jó sajnos.
Olyan kellene amit lehet rögzíteni a hűtő felületre.
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ragaszd oda a BC-t pillanatragaszóval vagy kétkomponensessel. Csinálhatsz hozzá egy kis szorítópántot is. Nem véletlenül adták meg ezt a típust abba a pozícióba.
(#) nikolatesla válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
A pillanat ragasztó nem jó mert nem fogta oda.
A szorító pánt lesz jó akkor.
(#) MaTe193 hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Üdvözletem!
Van nekem egy kijelzőm,ezt szeretném működésre bírni,csak nem tudom hogyan.Bővebben: LinkHova kellene és kb. mekkora feszültséget kapcsolnom?
Köszönettel:Máté.
(#) nikolatesla válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ez egy VFD(vákuum fluoreszcens valami)
A két szélsőre tegyél 3v-ot nem tudom pont mennyi a fűtés de próbáld annyival.
A többi meg az anód és katód.
(#) MaTe193 válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Köszönöm!
A fűtés össze is jött,izzik szépen.Viszont a többivel nem tudom mit kezdjek...
(#) Doncso válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Nem nagyon kellene izzania. Keress rá a guglival a VFD kijelzők működésére, van amelyik kiván akár 30v-ot is, meg nem ártana kideríteni a lábkiosztását sem .
(#) Doncso válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Egy ilyesfajta megoldás nekem is megfordult a fejembe, de amig nem tudjuk, hogy mihez kell, talán nem ajánlanám. Izzóhoz mondjuk jó lehet, vagy fűtőbetéthez.
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Egy 30V-os feszültségforrásról világításra lehet bírni.
Érdekesség:
VFD kijelző fejhallgató erősítőnek kötve
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ez azért nem semmi.
(#) nikolatesla válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
3V-nál nem kéne neki világítani.
Ezek elvileg 6,3v-os fűtésűek.
Egy sorkimenővel is működésre lehet hívni fűtés nélkül
(#) sromi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ja, én már leírtam, de ahogy láttam nem adtak rá választ. Arra gyanakodtam, hogy már volt ilyen kérdés, de erről már előtte próbáltam meggyőződni...

Egyébként amit meg kellene oldanom, az az, hogy akkumulátorról működtetni egy 4.1es hangrendszert. Mivel ez egy 33 éves Zsiguli és nincs benne hangszóró, de szeretnék bele, ezért egy "egyedire" gondoltam. Szétszedtem, megnéztem a rendszer táplálását. A feszültség értékeket a mellékelt képen tüntettem fel. A 2 pozitív táp között 8,62 V feszt mértem. Igazából a kérdőjeles rész érdekelne, tehát oda milyen kapcsolást lehetne tenni.

Köszi az előző válaszokat. Egyébként a DC 12 V DC 16 Konvertert megtaláltam, de az még nem stabil, vagy igen?

névtelen.JPG
    
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ez 2,5V-os fűtésű. És persze működés közben világítanak az anódok.
(#) MaTe193 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Köszönöm!
Nem is nagyon izzott,inkább csak derengett.Szóval majd holnap le lesz tesztelve 2,5;6,3;25;30V-os fesz-re is.!
Máté.
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
A fűtésre nehogy 30V-ot köss, mert azonnal vége lesz a csövednek. A 30V az anódfeszültség, ahogy a linkelt kapcsolás rajzán is látod.
(#) MaTe193 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Köszönöm a választ! Eszméletlen ez az erősítő...
Máté.
(#) alcapone3 hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Pár kezdő kérdés felmerült bennem. Remélem tudok segíteni!

ebay ről szeretnék rendelni mini kamerát.

Az egyik érzékenysége 0.01lux : http://cgi.ebay.com/540TVL-Mini-Hidden-Camera-Security-0-01Lux-Sony...fa8a89

A másik érzékenysége: 0.005lux: http://cgi.ebay.com/Mini-CCD-Camera-MIC-Low-Illumination-0-005Lux-4...204d67

Melyik érzékenyebb? Árban nem sok a külömbség.

A másik kérdésem. dealextreme ről rendeltem be egy 3w os infra ledet: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14061

Elvileg 1A rel is meghajtható. Hol tudnék beszerezni ehhez való áramgenerátort? 1.5v-1.7v DC 1000mA? 3-4.5 V ról hajtanám. Természetesen megfelelő hűtéssel.

Ezen kívül hogy tudnám megoldalni a meghajtását?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) akyy87 hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Villanyt szerelek a garázsban és szerettem volna bőviteni 2 izzóval a hálózatot, úgy, hogy rákötöm az eddigiekre pluszban, vezetékelést megoldva.

Levettem a régi E27-es foglalatokat és mondom elővigyázatosságból belemérek a foglalatba (nulla- fázis közt) mi a helyzet LEKAPCSOLT kapcsolóval.
44 Volt...


Belemértem itthon több izzóba is:
lekapcsolva:

asztali lámpa: 22 V
fürdö fali foglalat: 22 V
szobavillany: 0 V
másik állólámpa 0 V

A 44V-ot lehet kézzel szerelni vagy inkánbb ne?

Ezek normális értékek vagy foglalkozni kell vele?

Fogyasztást produkálhat ez a jelenség?

köszönöm!!
(#) moltam válasza akyy87 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ha leterheled akkor is kiírja a multi a 44V ot? Az én multim is 15V ot ír, ha bedugom az egyik mérőzsinórt a fázisba, ha megfogom a másik szigetelését akkor pedig 25V ot.
Következő: »»   1018 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem