Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1093 / 2208
(#) EcoPityu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2010
Tudok én! Már volt is annó egy hsz-em ott!
(#) EcoPityu válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 18, 2010
Linkelni nincs mit, mert saját fejlesztés, és még le sincs rajzolva a kapcs rajz, mert folyamatosan változott, mire trafónélküliből metamorfolálódott trafóssá!
Előbb lerajzolom, majd felrakom fényképek kíséretében...
Mint OTL találsz róla néhány képet itt előrébb!
Külsőleg nem változott, mert a trafók is belül vannak!
(#) EcoPityu válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 18, 2010
Idézet:
„van egy halom ilyen csövem.”

Nekem meg kéne még! Úgyhogy haverok vagyunk mától!
(#) MaTe193 hozzászólása Okt 18, 2010
Üdvözletem!
Van egy csúnyácska csövem.A kérdés az lenne,hogy ettől még működőképes-e.
Köszönettel:Máté.Bővebben: Link
(#) MaTe193 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2010
Üdv!
Köszönöm,sajnálattal hallom Azért majd megpróbálom,hátha fűt.
Máté.
U.I.:Van viszont PL36-os csövem.Ezt szeretném ebbe a kapcsolásba rakni.Lehetséges?Ha igen,akkor melyik láb hova kell?
U.I.2:Honnan lehet tudni,hogy levegős?Úgy néz ki,mint az enyém?
Máté.
(#) hgy válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 18, 2010
Nem biztos hogy levegős, csak strapált, a getter a tetején még fényes.
(#) lac- válasza sturbi hozzászólására (») Okt 18, 2010
Hali, okés köszi a segítséget ( a tápot azért tekertem le, mert izzott az anód, mostmár nem, viszont nem is szól... ez ilyen hirtelen felindulás volt...). Figyelj szerintem újra kezdem az egészet... a hálótrafót visszatekerem úgy, hogy több feszültségmegcsapolást is csinálok rajta, így nem kell majd tekergetni állandóan (ha nem lenne jó a gyári fesz). Azért nem próbáltam egyszerre mind a két oldalt, mert nem volt csak 1 foglalatom... ez is lehet a gond, hogy kicsi volt az áram és nem esett akkora fesz amekkora kellett volna. Tehát megcsinálom a hálótrafót, és a másik kimenőt, be üzemelem a két oldalt egyszerre a gyári fesszel, és majd akkor szólok, hogy mi lett... Lehet, csak túl lelkes voltam és az egész el lett hamarkodva... A kondit azért megnézem. Még egyszer köszi mindent szerintem a héten megcsinálom még, majd ha gond van akkor kérek még segítséget , ha nincs akkor azért azt is megírom. Köszi.
(#) sturbi válasza lac- hozzászólására (») Okt 18, 2010
Amúgy mekkora az a kimenő hogy csak 1114 menet kell primernek 5 Kohm illesztésre ?
(#) sturbi válasza sturbi hozzászólására (») Okt 18, 2010
Nem tudom mire válaszoltam tegnap, meg mernék rá esküdni, hogy azt is olvastam, hogy az egyik anód megint felizzik, azért forszíroztam a csatolót. késő volt már. Nem is sztereo az erősítő, te nem írhattad.
(#) MaTe193 válasza hgy hozzászólására (») Okt 18, 2010
Köszönöm!
Közben próbálgattam kicsit,adatlapot nézegettem és erre jutottam: (adatlap beli adatok)PL504:g1=1,2 láb;g2=6,7 láb;k,g3=8 láb;f:5,4 láb. PL36 esetén: g1=5láb;g2=4láb;k,g3=8;f=2,7láb.Mármost,elég ha lábkiosztásnak helyesen belerakom a kapcsolásba és 25V-ra veszem a feszültséget?
Köszönettel:Máté.Bővebben: Link
(#) joco63 hozzászólása Okt 18, 2010
Sziasztok! A G807-es doboza elkészült. A trafó kapott egy burkolatot, amely át tud szellőzni, mivel a hálózati trafót takarja. 5mm es rétegelt lemezből csináltam elég munkaigényes feladat volt de szerintem megérte. Most már van potméter gomb is szintén saját készítés. Még talpak lesznek rajta valószínűleg 3 db keményfából esztergálva, de arról már nem teszek fel képeket. üdv mindenkinek.
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Okt 18, 2010
Méregettem a hidalt SRPP triódás végfokot .
Jelalakok szépek , átvitel jó , sajnos a teljesítménye vártnál is kisebb , 8W amit minőségben tud .
Nagyon érzékeny a csövek válogatására , csak egyforma triódákkal az igazi , aszimmetria lényeges teljesítmény csökkenést is okoz .
Így meg sem hallgattam , hangja feltételezhetően nem lenne rossz , de ez kevés a befektetett energiához képest . Most ezt a PP elrendezést fogom méregetni , erre alakítottam át .
(#) heinrik endre válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2010
Nem igazán vagyok oda fűles erősitőért de ez ott van
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Okt 18, 2010
A vp1, vp2 és a vp3, vp4 gondolom össze lesznek vonva, vagy ezek is külön lesznek hajtva (pl. dupla anódos csővel). ? Azért ha már megcsináltad meghallgathattad volna a hidalt SRPP-t is, én nem bírtam volna meghallgatás nélkül szétszedni.
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Okt 18, 2010
Igen a vp1, vp2 össze van kötve , csatolásban a végleges meghajtása . Azért nem hallgattam meg , mert csak egyik oldal végfokát csináltam meg mérések miatt . Nagyon zavart az is , hogy nagy szimmetriát igényelt és ha sikerült is összeválogatni a csöveket , meddig maradna úgy , hosszabb használatot követően .
(#) joepapa válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 18, 2010
300/8 ohm...hm. nekem a két régen emlegetett 100V os illesztőtrafóm 2x400 Ohm 8Ohm ot tud...érdemes lenne PPP ben 6SZ19P vel csatornánként 4-4db al meghajtani?
(#) lac- válasza sturbi hozzászólására (») Okt 18, 2010
A kimenő az: 5cm2 es, az elektroncső.hu-s számolás szerint 10W ra kell kb ekkora kimenő, és fa=160Hz nem 20Hz... Beszéltem a elektroncső.hu-s fazonnal és ő mondta, hogy nem érdemes 100Hz alá menni, mert ott már nagyon jól átviszi a brummot...(gondolom a 15cm2 es vasaknál ez nemigaz, csak pár watton) és mondta, hogy rendezzem át a trafó méretezős képletet, hogy mekkora fa-t lehet kihozni a trafóból, és azzal számoljak, az 160Hz. Próbáltam, 20 Hz-re 3000 fölött jön ki.
(#) bakos13gab válasza lac- hozzászólására (») Okt 18, 2010
Nem akarok kontárkodni, de 5cm2 nem kevés 10W-hoz?
(#) joepapa válasza joco63 hozzászólására (») Okt 18, 2010
simson s51b kinézete lett de nekem nagyon tetszik a külcsín. ötletes a fából kreált mégis jól szellőző takaró.
(#) CHZ válasza lac- hozzászólására (») Okt 18, 2010
Idézet:
„Beszéltem a elektroncső.hu-s fazonnal és ő mondta, hogy nem érdemes 100Hz alá menni, mert ott már nagyon jól átviszi a brummot...”

Hú ez nagyon durva . Ezt lehetne tovább gondolni és megállapítani , hogy 5KHz fölé sem érdemes méretezni , mert akkor nagyon jól átviszi az esetleges zajokat is .
(#) joepapa hozzászólása Okt 18, 2010
6N9S SRPP meghajtó fokozatot ha 330nagyanódra 100k Ohmal táplálok és 2k2 2k2 a két ellenállás 0,6mA folyik, -1,4 V rácselőfeszek mellett az jó? Vagy növeljem 3k3 ra akkor kevesebb áram nagyobb Ug-k alakulnak ki az a jobb?
a 100k táp soros R en 60V esik a 0,6mA miatt azaz 270V ja van. 141V on csatol ki a csatolókondi.
(#) lac- válasza bakos13gab hozzászólására (») Okt 18, 2010
Hát 160 Hz re nem.... ha sok mélyet akarsz akkor természetesen az... de amint írtam, nekem azt mondták, hogy nem jó 100Hz alá menni... és ha kiszámolod, hogy mennyit tud a trafó 10 watton akkor az 160 Hz..., mivel az én erősítőm, 5 W körüli értelem szerűen 5 W on tud 80Hz et brumm nélkül átvinni, ha kiszámolom, 20Hz re az optimális trafó 10cm2-es lenne. Megelégszem a 80Hz es alsóhatárfrekvenciával. A képlet egyébként:
q=20*gyök P/fa ezt lehet rendezgetni... ( ez együtemű erősítőkhöz való képlet)
(#) bakos13gab válasza lac- hozzászólására (») Okt 18, 2010
Értem. Én egyszer ez alapján számoltam: Bővebben: Link. A képlet ugyanaz.

Ja, én sok mélyet akarok...
(#) nikolatesla hozzászólása Okt 18, 2010
Jó estét!
Ma elkezdtem meg csinálni a 6H5C-s erősítőmet is a kapcsolást Varttina tervezte meg amit itt találtok.
Egy kérdésem lenne csupán! Az az egy 100µF-os kondi milyen feszültségű legyen?

Képek:
Amit a képen láttok csövek fogik alkatelemek mind újak tehát ne írja senki sem,hogy honnan bontottam
Kimenőnek 2db 1600W-os(SG165) hiperszil lesz.
(#) lac- válasza bakos13gab hozzászólására (») Okt 18, 2010
Értem, gyors kiszámoltam egy két dolgot, ezekkel a képletekkel, olyan mintha egy alacsonyabb alsóhatárt adnál meg, nem 20Hz et annál kicsit többet. Mindkettő jó szerintem. Persze meg aki sok mélyet akar Nekem majd a következőbe, ha egyszer ez kész lesz
(#) EcoPityu válasza joepapa hozzászólására (») Okt 18, 2010
Szia!
Ha hasonlóságnak a 100mA-t, és a 11W-os anód disszipációt nézzük, és a 300ohm-os katódellenállást, akkor még lehet is értelme a 4-4 db/ oldalnak PP-ben, de az a 110V-os max anódfesz igencsak korlátozna!
Jó ha 30W-ot elérnél vele...
(#) joepapa válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 18, 2010
Nekem nem kell 7W sem 5W elég, sőt az 1,6W os el84 triódás kötésű SE-m is elég, bár az már korlátos...

inkább a minőség a kérdés a trafó vasméret ugyis 30W hoz is kevés.
(#) sturbi válasza lac- hozzászólására (») Okt 18, 2010
A brummot át is kell vinni a trafónak, ott még javában zene van (vagy milyen céllal készül az erősítő). 5 cm2 es vason PP-ben (légrés nélkül) lehet 10 W-ot csinálni kompromisszumokkal (persze 170 Hz-re nem érdemes méretezni kimenőt). SE-nél 5 K Ra-hoz 50 Hz-re méretezve is kell 2400-3000 menet 5 cm2-en 3-4 W-hoz (a kívánatos 15-16 Hy primer induktivitás (üresen) még így sincs meg, de 10 Hy-n talán túl lesz, az már elég). 1140 menet kevés lesz 5 cm2-re. Az erősítődet majd 40-50 mA-el tudod üzemeltetni, kb EL84-es SE kimenő kell és a teljesítmény is hasonló lesz.
(#) djhans hozzászólása Okt 18, 2010
Folyatattam a kisérletezést PL82 PP ügyben. Kidobtam PY82 csöveket és két BY133 diódát tettem a helyükre. Így már 250V-ra nőtt a tápfeszem. Elhagytam a soros fűtést és labortápról megfűtöttem a csöveket 16,5V-al. a PCF80 fűtőszálával sorba kellett kötnöm 22 Ohm-ot. A kimeneti teljesítményem 5W lett. Lehet hogy csak erre képes a junoszty trafó? 1Khz-en azért többet át kéne vinnie. Papírforma szerint PL82 PP-ben tud 12W-ot 5% torzítással 200 anódfesz mellett.
(#) sturbi válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 18, 2010
A 110 Vmax anódfeszt mire érted ? A 6C19P-nek mehet 350 V is. Egy 6N13C általában helyettesíthető két 6S19P-vel.
Következő: »»   1093 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem