Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1096 / 2208
(#) heinrik endre hozzászólása Okt 20, 2010
Lassan fél éve elkészűltem a csőves erősitőmmel .....de nem vagyok elégedett az erősitő teljesitményével.Most kb 15-w de látttam más kimenővel tudna kb 30 -at { telto a gyátó }szerintetek valos lenne az a harminc ,nem várok el tőle nagyon nagy teljesitményt csak kb plussz 10 wattal tőbbet Előre is köszönöm
(#) MaTe193 hozzászólása Okt 20, 2010
Üdvözletem!
(Már megint itt vagyok )
Összeraktam az erősítőt PL500-al,működik is szépen.Mármost,megpróbáltam PL36-tal is,de nem nagyon akaródzik működni.
Mi lehet a probléma?Az ellenállás 15K-ra lett cserélve.Lábak:
PL500:1,2- PL36:5
8- 8
5- 2
4- 7
6,7- 4
A fűtés 25V,oda tápláltam,ahol a kapcsolási rajzon van.
Remélem tudtok segíteni!Bővebben: Link
Köszönettel:Máté
U.I.:A PL500 csak strapált,de működik!
(#) bakos13gab válasza heinrik endre hozzászólására (») Okt 20, 2010
Milyen hangfalakon hallgatod? Nem mindegy az érzékenység. 15W azért nem rossz, bár nem bont falat.
(#) djhans hozzászólása Okt 20, 2010
Senki se véleményezte a kapcsolásomat? A következő lépés a kimenők elkészítése lesz. Azokkal már jobban lehet tesztelni. Elégedett lennék ha az adatlapon feltüntetett 12W-ból 8 kijönne belőle.
(#) joepapa hozzászólása Okt 20, 2010
Na idáig szedtem ki as gólyafészket, lassan épülni is fog talán.
(#) mark.budai válasza djhans hozzászólására (») Okt 20, 2010
Én véleményem szerint korrekt kapcsolás, bár én PP-ben inkább fix előfeszt részesíteném előnyben, de így is jó. Kimenők milyen vasra készülnek?
(#) djhans válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 20, 2010
EI vasra 11-12cm2-esre. Még lehet fix előfeszes is mert a 16,5V-os fűtőfeszt bármikor egyenirányíhatom.
(#) mark.budai válasza djhans hozzászólására (») Okt 20, 2010
Mégsem sorba kötöd a fűtéseket?
Én a PCL82PP-mnek M74-eseket vettem, holnap rászerelem a másodikat is a sasszira, bekötöm, és ha minden igaz, ki is lehet próbálni. Kíváncsi leszek a frekvenciaátvitelére, és a teljesítményre.
(#) joepapa hozzászólása Okt 21, 2010
6N9S fűtés - katód max fesz ? Katalógus adat 100V max.
SRPP ben az egyik katód 140V al feljebb van, de a föld katód majd katódkövető esetén is a két katód közt ekkora fesz van sacc... Ezt ki kellene küszöbölni, esetleg a katódkövető, vagy SRPP nél a felső triódák legyenek egy búrában (egy búrában jobb+bal csatorna) és külön fűtéstekercs kell a felsőknek, pontosabban annak az egy db 6N9S nek ami a katódkövetőket, ill az aktív munkaellenállást tartalmazza...
Szóbval kellene egy külön trafó 7V 0,5A terhelhetőséggel, egy törött dugasztáptrafó elég lenne, de még egy szórási lehetőség, még egy brumminimumra állítási pont...

Esetleg a földelt katódú fesz erősítő és a katódkövető közé kell a csatolókondi és akkor mindkét trióda katód lent van, ráadásul a tetrodát (vagy más meghajtandó csövet) DC csatoltban tudja vinni.

Felskiccelem...de lehet nem jó megoldás...ötletek?
(#) cruisher válasza joepapa hozzászólására (») Okt 21, 2010
Miért nem emeled fel mind2 trióda fűtését mondjuk 70V ra?
(#) heinrik endre válasza bakos13gab hozzászólására (») Okt 21, 2010
Videoton 2016 c 30/45 45-20000Hz
(#) joepapa válasza cruisher hozzászólására (») Okt 21, 2010
És a tetródákét is? azaz simán egybe fűtés és nem a földre van kötve a fűtésközepelésnek a két db 100Ohm ,hanem egy fesz osztóra a nagyanódtápról 330V 70V ra...hm...
(#) MaTe193 hozzászólása Okt 21, 2010
Üdvözletem!
Bár nem kaptam választ,sikerült összeraknom legelső erősítőmet PL36-tal.Elkezdtem gondolkodni és eszembe jutott egy kis kapcsolást.Ezt magam rajzoltam,úgyhogy szinte biztos hogy rossz .Ebben az ügyben kérnék segítséget! Mindenképp a minimál koncepcióra hajtok,ezért gondolkodom két csőben.Legyetek oly szívesek és nézzétek át a rajzot,ahol hibádzik valami,áruljátok el mi az.
Köszönettel:Máté.
[OFF]U.I.:Legyetek elnézőek,első tervem,bár lehet nem a legjobb ötlet végpentódát használni előerősítőnek...

S6304602.JPG
    
(#) cruisher válasza joepapa hozzászólására (») Okt 21, 2010
Ha összvissz 1db 6,3 as tekercsed van akkor kénytelen leszel a tetródákat is felemelni ezáltal.
(#) Ricsi89 válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 21, 2010
Erre csak annyit mondok, hogy inkább dobd ki azt a papírt, amire rajzoltad.
Ez így teljesen működésképtelen.
(#) MaTe193 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 21, 2010
Köszönöm!
Legalább nem töröm a fejem rajta.Milyen cső lenne ideális előerősítőnek?
Máté.
(#) cruisher válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 21, 2010
Ha a minimumra törekszel és sztereót építesz, jobban járnál egy kettőstriodával.
(#) MaTe193 válasza cruisher hozzászólására (») Okt 21, 2010
Egy PCC88-as erősítőben is gondolkodom.Azért szeretném ezzel a csővel,mivel ebből van itthon!
Máté.
(#) varttina válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 21, 2010
Szia!
Pár hiba amit így kapásból észrevettem:
1., A meghajtócső 0V-os anódfeszültséget kap. Bár elvileg a rácsokon átjutó elektronok egy része így is az anódba ütközne, kicsi lenne az erősítése, és erősen torzítana.
2., Mind a meghajtó, mind a végcsövek G1 rácsfeszültségét negatív értékre szokták beállítani. Ezt elérheted egy jól méretezett katódellenállással, vagy egy külön tápleágatzással.
3., Nem egetverő hiba, de meghajtónak kisebb teljesítményű cső is elég mint végfoknak.

Vannak akik azt vallják, minél egyszerűbb egy kapcsolás, annál jobb. Arra viszont nem árt ügyelni, hogy a leegyszerűsített áramkör is működőképes legyen.
(#) djhans válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 21, 2010
Az jó lesz előfoknak. A sztereó SE-hez kell 1db PCC88 és 2db PL36.
(#) MaTe193 válasza varttina hozzászólására (») Okt 21, 2010
Köszönöm! Ezért kértem segítséget,mert csak saját kútfőmből alkottam a kapcsolást.
djhans:Köszönöm! Esetleg egy rajzot tudnál adni?Majd talán kerítek valahonnan egy PCC88-at.Jelenleg van itthon egy ECL86-om is.
Máté.
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Okt 21, 2010
Elképzelhető , hogy nem gerjed , de a DC csatolás miatt érzékeny a hálózat feszültségére .
Városon belül is 15V eltérést mértem , itthon 225V , munkahelyemen 240V , ez okozhat hangzásbeli különbséget . Nálad azért lehet jó hangja , mert munkapontok az otthoni feszkóhoz lötted be .
Ez mind csak találgatás , de biztos vagyok benne , hogy hamarosan kideríted .
(#) CHZ válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 21, 2010
Jól értem , Te csövenként állítottál 30mA áramot ?
Méréseim szerint triódánként min. 30mA ami szükséges 250V táp mellett , ezzel a beállítással lesz szimmetrikus vágás , szép jelalak . Kisebb árammal sokkal rosszabb és aszimmetrikusan vág . Így 2db. csővel 20W 1KHz szinusszal mérve .
(#) moltam válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 21, 2010
Helo.
Miért nem csinálsz ECL86 tal erősítőt? Nagyon egyszerű és egy csőből kijön, mivel a burában benne van az előerősítő trióda.
(#) MaTe193 válasza moltam hozzászólására (») Okt 21, 2010
Üdv!
Megmondom őszintén,még kezdő vagyok csöves téren,ergó még nem tekercseltem trafót,tehát kissé bajban vagyok.Azért építettem meg ezt,mivel ehhez nem kellett kimenő(fülhallgatóhoz) és a feszültségek sem olyan nagyok.
Máté.
(#) moltam válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 21, 2010
Hát nekem is első és egyetlen erősítőm a PCL86 os. Én egy hálózatit tettem bele. Annyi a baj hogy légréses trafó kellene bele, de szól ezzel is.
(#) cruisher válasza moltam hozzászólására (») Okt 21, 2010
Mi újság 760/C téren?
(#) heinrik endre hozzászólása Okt 21, 2010
Sziasztok tudtok a 3c24 csőről valami véleményt mondani Ha valaki véletlenűl épitett belőle erősitőt,milyen lehet a hangja

3C24.TUBE.JPG
    
(#) MaTe193 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2010
Üdv!
Köszönöm! Kimenőnek milyen trafó lenne jó?
Máté.
(#) MaTe193 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2010
Remek! Van is itthon egy kis 230/7,5V-os trafó.Triódát meg majd próba erejéig kölcsönzök a suliból! Még egyszer köszönöm!
Máté.
Következő: »»   1096 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem