Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   103 / 308
(#) patexati válasza Stewe hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
A gyáriban valószínűleg egy pici léptetőmotor található azzal minden megoldható ezért írtam a léptetőmotort. Az ilyen szinkron motor nem való ide hiszen nem tudod állítani az előtolás sebességét,áttételesen eltalálni macerás. Akkor inkább DC motor egy 555PWM azt kész. Előtolás hossz szabályzása csakis léptetőmotorral oldható meg stabilan egyszerűen
(#) zozz12 válasza patexati hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
És ez megoldható egyszerűen 1-2 poti és egy lábkapcsoló segítségével, lehetőleg uC nélkül? Mert ha igen, akkor tényleg ez a legjobb megoldás! De tudsz valami konkrét kapcsit?
(#) patexati válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Azon vagyok de fejezzük be mert sok az off Ha lesz eredmény értesítelek!
(#) Stewe válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
A sebesség áttéte kérdése, de a szabályozáshoz inverter kell.
(#) szilicium97 hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Sziasztok! Megvettem a Lidl-ben a nagyítót és nagyon jó! Elég stabil és jól is néz ki! A nagyítása még sok is, de legalább látok mindent! Nem bántam meg!
(#) patexati válasza szilicium97 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Szia! Mekkora az átmérője a lencsének? Egyszemes ,vagy lehet nézni rendesen két szemmel is?
(#) szilicium97 válasza patexati hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
asztali, tehát lehet nézni kéz szemmet, de azthiszem 134 mm átmérőjű.
(#) Frankye válasza szilicium97 hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Idézet:
„Velem is történ már ilyen...... Azóta van forrasztóállomásom...”

Azzal is meg lehet játszani...
(#) Frankye válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Idézet:
„Mik derülnek ki ezekről a vérprofi modikról... még néha azt se tudják melyik a páka eleje meg vége.”

Kösz...
(#) BarnaPili hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Ajánlom a figyelmetekbe az Okt 31-től induló LIDL akciókat,mr ami a barkácsosztályt illeti.Lesz sok minden,nagyító csipesszel pákatartóval....és egy panelfúrót is mutat a hírlevél.Vélemény erről a gépről?
Be akartam linkelni,de nem találom,de akinek jár a papírspam,az megnézi?
István
(#) Gafly válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Ha jól láttam akkor leginkább kézben fogható (gondolom azért is nevezik gravirozónak). Legalábbis nem nagyon láttam rajta állványhoz való rözitéshez gallért...
(#) szilicium97 válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
A panelfúró nekem is van, remekül működik! Oké, elismerem nem egy Dremel, de arra jó, hogy az ember furkáljon!
(#) zozz12 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Jaj Frankye, ugye nem vetted komolyan...én legalábbis viccnek szántam! De ha komolyan vetted, akkor bocsánat!
(#) szamóca válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Én a helyedben pakolnék, és költöznék.......
(#) zozz12 hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Na ebből húzza ki magát az ember...újabb tanulság, a modikkal sose lehet viccelni :hide:
(#) szamóca válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
A múltkor pl. Vic felfalt egy egész user-t!
(#) Frankye válasza szamóca hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Én meg a HE talin majdnem Vic-et, de aztán mégse...
Egyébként nem vagyok olyan, nem sértődtem meg. Ha megsértődtem volna, azt már tudnád... :hehe:
(#) BarnaPili hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Nos ,megvettem a Lidliben a visszább említett Parkside márkájú panelfúrót.Az első benyomások kedvezőek.Szépen forog,vannak hozzá mindenféle kiegészítők,és van hozzá patron a 3,2mm-s keményfém fúróhoz is.Ezen aggódtam, hogy legyen benne.A tokmány felől van egy műanyag ,ami lecsavarható,ide kell majd valahogy megoldani egy rögzítést,és kész is az állványos panelfúróm.Az állványt édesapámmal készítettük,felhasználva 2 Ford lengéscsillapító betétet,és egy VW hátsóajtó gázos kitámasztót.
Majd erről teszek föl képeket.
István
(#) patexati hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Sziasztok.Ma rendet raktam kicsit a műhelyben gondoltam lefényképezem
(#) zolika60 válasza patexati hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Gondolom, holnap már más képek készülnének.
(#) huba válasza patexati hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Csodás. Az oszcilloszkóp kicsit el van dugva, gondolom mikor mérsz azért feljebb veszed, vicces lehet az asztal alá hajolva az asztalon matatni.
(#) san398 válasza huba hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Ilyen az ha az ember rendet rak a műhelyben. Olyan helyre kerülnek dolgok ahol nem esik kézre.
(#) patexati válasza san398 hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Szia! Nekem kézre áll sőt jobb is mert ott sötétebb van és frankón látni a képernyőt nem kell erőltetni bent a csövet!Ülve csak odanézek és látom nem kell lehajolni..Elég magas asztal csak nem látni ja és a méréshez van egy kis asztal mit kihúzok a billentyűasztallal párhuzamosan
(#) szilicium97 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Szia! Én holnap akarom megvenni, remélem nem csalódok benne, és remélem kiszolgál egy ideig. Az a lecsavarható műanyag egy hollnadi, mellyel különböző tartozékot, például flexi hosszabítót lehet csatlakoztatni!

Üdv: Szilicium
(#) blackdog hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Ti használtok valamilyen programot az alkatrészeitek nyilvántartására?

Most már 100 nagyságrendű a készletem és nem árt tudni, hogy miből mi van itthon.
Jelenleg egy excel táblában vezetem őket. minden alkatrész doksiját hiperhivatkozással érem el. (persze, ha doksija)

Viszont egyre macerásabb kezelni az excel táblát. Kezelni a változásokat, keresni stb...

Nemsokára én is merek feltenni képeket a műhelysarkomról.
(#) szilicium97 válasza blackdog hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Őszintén szólva, nekem az egész műhelyben van vagy 1000 féle alkatrész a kondenzátortól a sarokvasig minden. Én nem szoktam írogatni, hanem fejbentatrom. Egyébként keress rá mondjuk úgy, hogy raktárnyilvántartás, vagy például Ubuntun van olyan, hogy egyszerűsített nyilvántartó! Amúgy az a legegyszerűbb, ha minden alkatrészcsoporthoz külön vezeted a listát! Remélem segítettem!
(#) blackdog válasza szilicium97 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Azért tartom nyilván őket mert már párszor előfordult, hogy valamit duplán rendeltem (236 db 500R trimmer, sose fogy el).
Ellenállásokat, olcsóbb kondikat, tranyókat, diódákat tizesével szoktam venni.
Szeretném tudni mi mennyibe került.

Kategorizálva tartom nyilván a dolgokat:
Pl: IC - (CMOS/TTL) - Típus - Megnevezés - ár - db - ...
Pl: Ellenállás - Huzal - 1% - 47 - k - 0,6W - ár - db-...

Szóval elég részletes. Nézek valami free készletkezelőt.
(#) szilicium97 válasza blackdog hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Értem! Na így mindjárt más a téma! Ha öszetett kezelőt akarsz, akkor kéne vonalkód, mert akkor ugyanott tartunk, mint az előbb, és ez meg már drága mulatság! (100000-től a csillagos ég) :eek2:
(#) blackdog válasza szilicium97 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Azért ennyire bonyolítani sem szeretném
Egyenlőre csiszolgatom az excel táblám, de minden jó ötletet szívesen fogadok.
(#) Krisz03 válasza blackdog hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
BSS-en van ilyen. Nem használtam, így nem tudom, hogy mit tud. Bal oldalon találod a menüben (egyebek résznél az oldal közepén).
Következő: »»   103 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem