Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   60 / 151
(#) Nagymoli válasza punkyur hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Talán valami boltot lenne célszerű megnézni. Google: adapter, és már ott is a megoldás. 3000Ft alatt találsz használhatót. prak...ker, t...sco, S...L, esetleg http://www.hestore.hu/kat_261.html?parV[]=12
(#) Nagymoli válasza punkyur hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Uhh, ez így éjszakás műszak után ütős. Azt hiszem, jól fogok aludni.
(#) bgsf válasza punkyur hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
A többi kábel nem kell.
(#) punkyur válasza bgsf hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
No még egy kérdés: Ha pc tápról adnék neki 12 voltot? Az úgy nem jó? Vagy túl sok Ampert kapna?
Én úgy gondoltam,hogy a hdd tápcsati sárga-fekete kábele lenne a plusz-minusz. Na most egy ATX-es tápról van szó,ami 250W-os. Ez van ráírva: "+12V -> 13A"
Na most ez az adat összesített vajon,vagy egyenkénti szálon +12V-ra vonatkozik?
(#) Stewe válasza punkyur hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
12V a feszültsége, 13A a terhelhetősége. Ha a tápfeszültség jó, nem lesz gond, de egy kivezérlésmérőhöz azért túlzásnak tartom. Elektronikai hulladékként néhol lehet kapni régi trafós 12V-os telefon töltőadaptereket, de az utángyártott olcsóbb darabokat meg leget szerezni olcsón is. (1500-3000)ft.
(#) zolika60 válasza punkyur hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
12V az 12V csak a készülék belsőellenállása határozza meg az áramfelvételt.
(#) punkyur válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Nekem abból a 13 Amperből kb 300- max 500mA kellene.. akkor ráköthetem a vu-meter-re? Nem fog kisülni semmi??
(#) kadarist válasza punkyur hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Rákötheted nyugodtan, semmi gond nem lesz.
(#) Stewe válasza punkyur hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
zolika60 is leírta: Az áram a feszültségtől, és a fogyasztó ellenállásától függ. Az a 13 amper egy határ, aminél jobban nem szabad terhelni a tápot.
(#) punkyur válasza kadarist hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Köszönöm szépen a választ Neked is,illetve Mindenkinek.
(#) punkyur hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Help pliz.. A vu-méternek a bal oldala világít folyamatosan,8-ból 6 led,a jobb oldala meg sem villan.. mi lehet a probléma?
(#) punkyur hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Már nem kell válasz Kisült az IC. Úgyh majd másikkal próbálkozom. Ha lesz.
(#) Moderátor hozzászólása punkyur hozzászólására (») Okt 31, 2010
 
Egyszer már szóvá tettük: Ez itt NEM MSN!
Légy szíves, olvasd el még egyszer, mert úgy tűnik, néhány részén "átsiklottál": Fórumszabályzat.
(Hogy világos legyen, mire gondolok:
Idézet:
Help pliz..

Idézet:
„folyamatosan,_8-ból 6 led,_a jobb”

Idézet:
„semmi??

Idézet:
„Úgyhogy
(#) punkyur válasza (») Okt 31, 2010 /
 
Értettem, bocsánat, elolvastam, kitöltöttem.
(#) Dayday hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
(#) G-man hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Üdvözletem mindenkinek!

Van otthon egy magnóm, természetesen erősítő is van benne. Na most, a komolyabb erősítőknél láttam egy olyan technikai elemet,hogy 2 sor LED visszajelzi a zene intenzitását. Remélem érthető voltam, ha mégsem, mellékelek egy képet. A kérdés így szól: Hogyan tudnék én magam egy ugyanilyen LED-es visszajelzőt építeni a magnómhoz? Ha már volt ilyen téma, akkor elnézést kérdek, de én nem találkoztam ilyesmivel.



Előre is köszönöm a válaszokat!

SNC00194.jpg
    
(#) Petjaa válasza G-man hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Helló!
Szerintem ez kell neked! Bővebben: Link
Üdv Petjaa
(#) denon888 válasza G-man hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Ez kivezérlés jelző akar lenni? A képen nem igazán látszik. Ha arra gondolsz-A ledsor a zene ütemére mozog-akkor már van ilyen téma. Ha nem és én értettem félre akkor elnézést kérek.
(#) kadarist válasza G-man hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Szia!
A megfelelő topik: LED-es kivezérlésjelzők
(#) G-man válasza denon888 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Igen, azt hiszem kivezérlésjelző akart lenni, csak nem tudtam a szakkifejezés nevét,csak körülírtam hogy mire gondolok. Petjaa-nak köszönöm szépen a segítséget,Kadarist-től pedig elnézést kérek hogy rossz helyre írtam a kérdésem!
(#) G-man válasza Petjaa hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy az általad megadott linknél a kapcsrajzon hova kell bekötni a sztereo audió kábelt? Mert feltételezem hogy az onann érkező jel alapján villantja fel a LED-eket. Lehet,hogy kezdő kérdés, de jobban szeretek előbb kérdezni, mint elrontani valamit.
(#) mrobi válasza G-man hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
A J2 jelű csatlakozóhoz kell bekötni. Amelyikre a 4,7µF-os kondik vannak oda megy a jel. A másik pedig a test.
(#) Alkotó hozzászólása Nov 5, 2010 /
 
Szükségem lenne a HEStoreban kapható, csatornánként 1-1 LM3915-ös IC-vel felépülő kivezérlésjelző kapcsolási rajzára (mindegy, hogy az 1 vagy 2 soros, mert a rajz azonos).
Aki már vásárolt ilyet, azt kérem küldje el nekem emailben.
(#) mrobi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Az ic adatlapján is megtalálható a kapcsolási rajza.
(#) Alkotó válasza mrobi hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Megnéztem, de nincs ott. Pontosabban maga az IC bekötése ott van, csak nekem ettől több kell, ugyanis ebben a kapcsolásban van egy logaritmizáló rész, ami nagyon jól működik (láttam).
A probléma közben megoldódott.
(#) bancsi15 hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Elkészült az a TDA2030A-s kapcsolás, amihez ez a kivezérlésjelző van kapcsolva a mellékelt közösítéssel.
Korábbi próbáknál jelentkezett az a gond, hogy kivezérlésjelzővel kicsit, mintha "recsegett" volna a TDA. Erre javasolták, hogy tegyek a két 10Kohm-os ellenállással sorosan egy-egy 220nF-os kondit. Kipróbáltam és a "recsegés" megszűnt, szép a hang is, csak a kivezérlésjelzőn(6 Led-esre csináltam) már nemhogy a korábbi 3 led működik/még nem cseréltem ki a két javasolt ellenállást, hogy nagyobb legyen az erősítése a kapcsolásnak/, hanem már csak egy és ha halkabb a zene az is csak hunyorog.
Most mi lehet a baj?

közös.gif
    
(#) Directors hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Megépítettem ezt a kivezérlésjelzőt Bővebben: Link már régebben működött is.Most nem használtam vagy 2-3 hétig mert egy másik erősítőbe rakom bele.Most egyenlőre nincs rákötve semmire csak tápot adtam neki de az összes LED világít.
Mi baja lehet ?
Illetve úgy is néztem,hogy egy walkamant kötöttem a kijelző bemenetére de semmi nem történt.
Meghalt az IC?
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Sajna ugyan úgy világítanak.
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Szerintem is.Találtam egy orosz kivezérlésjelzőt csak az a baj,hogy nem tudom melyik a bemeneti kábele sajna.
Így aztán szerintem az IC-t fogom kiszedni és csinálok neki egy új nyákot.
(#) Directors hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Megépítem azt a kapcsolást ami au UAA180-as adatlapjában van.Az nem baj ha én csak 5 ledet rakok bele?
Illetve gondolom a P2-es potival a bemeneti érzékenységet lehet állítani de a P1-es potival mit lehet?
Következő: »»   60 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem