Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   631 / 2501
(#) Dániel X válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Akkor az is jól van! n-1 es icét használtam!
(#) drhati hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Sziasztok!
Megépítettem egy fejhallgató erősítőt, ami az alábbi oldalon található: Bővebben: Link
Ugyanazt a nyákot készítettem el, ami ott is meg van adva, ugyanazokkal az alkatrészekkel, csőnek ECC82 típusút használtam, az oldalon is ezt írják helyettesítőnek, és megnéztem az adatlapját is, ugyanaz a lábkiosztás.
Először cső nélkül indítottam be. Már ekkor 1A körüli áramot vett fel. Aztán beleraktam csövet. Ugyanúgy 1A körüli áramot vesz fel. Ha nincs csatlakoztatva a bemenet, akkor iszonyatosan búg, ha csatlakoztatom, akkor csillapodik a búgás, viszont ezen kívül nem hallani semmit a kimeneten. Egyszóval nem működik. Próbáltam különböző fejhallgatókkal, próbáltam tekergetni a trimereket is. Annyit sikerült elérni, hogy teljesen elhalkuljon a trimer tekergetésével, de ugyanúgy nem működik, illetve nem csökken semmit az áramfelvétele, a 317-esek meg fűtenek mint a barom.
Végigmértem az összes alkatrészt, egyik sem szakadt, egyik sincs rövid zárba, minden oké elvileg. Mi lehet a baj?
(#) hangszoros válasza drhati hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Probáljd hidegiteni (100nanot az in/outra) probáraaz LM IC-ét. lehet hogy gerjed.
A 10ohmos ellenálását is kicsinylem
(#) drhati hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Próbáltam hidegíteni az LM icke, semmi hatása. Próbáltam kicserélni a 10 ohmos ellenállást nagyobbra (hirtelen 100ohm akadt a kezembe, bele is pakoltam), de semmi változás. Lehet érdemes lenne oszcilloszkóppal végignézni, csak nincs oszcilloszkópom.
(#) lapose válasza drhati hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Szia! Ha cső nélkül indítod, és jól építetted meg a kapcsolást, csak a 317 felé folyhat áram. A 10 ohmos ellenállással az áramgenerátor árama 125mA. Ha ez nem stimmel akkor valahol itt van a gond, addig nem is érdemes mással próbálkozni, amíg be nem állítod ezt az áramértéket. Nézd meg, a 317 lábkiosztását, hátha elrontottad, vagy fordítva raktad a panelba.
(#) geryk3 hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Helló
Megépítettem életem első erősítőjét.a HEstore-bol rendeltem Kitben volt. Első bekapcsolásután tökéletesen szólt asztán 30-40 percel későb már anyira recseget hogy a szöveg alig halható. azt szeretném megtudni hogy ez javítható vagy ijen marad?
Itt a kit
a választ előre is köszi
(#) kadarist válasza geryk3 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Szia!
Hűtőbordát raktál a tranzisztorokra?
(#) CIROKL válasza geryk3 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Természetesen javitható de tudni kellene hogyan és miképpen használtad ? Az alkalmazott tápról mondhatnál valamit és egyáltalán az egészről egy képet tegyél föl abból talán többet lehetne mondani a tönkre menetelt illetően .
Erre azért lenne szükség hogy ha megjavítod akkor megint ne járj így .
(#) elektrorudi válasza geryk3 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Mekkora hűtőbordát tettél rá?
(#) geryk3 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
A tápot egy régi cann scaneröl szereztem (DC10V; 500mA)
A hűtőborda 1 régi CPU hűtőbarda darabokra vágva (a pénztárca nagy úr).a bemenetre egy 3.5ös jack dugót raktam az output pedig 2 db 50w-os videoton hangfal.
nagyábol ennyi
(#) geryk3 válasza geryk3 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
canon scanner*
(#) CIROKL válasza geryk3 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Aj aj hát ez gond , ennek az erősítő panelnek +-30Volt kéne és legalább 4A , a DC 10 volt-tal és az 500mA -al nem nagy esélye van az éltre .
Nagy valószínűséggel a tápod ment el a másvilágra , mértél már valamit .
A hűtő borda mennyiség az meg sajnos ide nagyon kevés , javaslom néz utána a dolgoknak mert ez így csak fölösleges pénz kidobás .
(#) geryk3 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
oké köszi
(#) kadarist válasza geryk3 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Ezeknek a tranzisztoroknak egyszerre kellene melegedniük. Legalább is az azonos oldalhoz tartozóknak mindenképpen. Aranyszabály, hogy a végtranzisztorokat közös hűtőbordára kell szerelni a nyugalmi áramot beállító tranzisztorral együtt! Ezt is vedd figyelembe.
(#) CIROKL válasza kadarist hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Ne vezzesük félre a kollégát , itt ebben nincs nyugalmi áram beállító tranzisztor .
(#) hangszoros válasza geryk3 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Kadarist helyes kérdése melé: kapcs rajzot adtak hozzá ?
(#) CIROKL válasza hangszoros hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Urak :
Bővebben: Link A srác belinkelte az adott kapcsolást .
(#) kadarist válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
A aranyszabály miatt írtam a munkapont-beállító tranzisztort. Ha van, akkor azt is a közös hűtésre kell szerelni. Ha nincs, akkor nem kell, de geryk3 fórumtárs biztosan rákérdezett volna.
(#) hangszoros válasza saraha hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
A gond, hogy nagyon hamisitják a kapós tranyókat.
Vettem 10 db valamilyen Sanken meghajtót. 1 db volt ( Ócska, kicsi hfe, alacsony letörési feszültség ) egézséges Szentségeltem,aztán észrevettem hogy a tok nem igazán egyforma. Kicsi öntési különbséget fel lehetett fedezni. Az egy jó volt eredeti
A kereskedő rendes volt, mert visszavette, mivel volt szakmai hitelem Nála
Ettől függetlenül, már régóta csak azt hisszem amit megmérek
Van egy zacskó BD 245-ösöm 600V letöréssel, ócska hfe-vel. 2X40W-os fénycsövet már vagy 25 éve hajt 230-ról.
Olyan TO 3 is van/volt egy rakatt, ami szuprgyors kapcsoló, de lassú minta tetű. Visszont nagyon combos nagy áramon, és még jól is szól. Nem pusztulos fajta
(#) Krisztian1031 hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Üdv minden erősítős gurunak!
Kérlek segítsetek, ötletekkel!
Van egy 5x65 w-os (FET-es) házimozi erősítőm. Az vele a gondom, hogy nagyobb hangerőnél (a max teljesítmény 2/3-a körül) az alapzaj megnő, olyan, mintha, kiiktatnánk a tápban az elkók egy részét. Ha kikapcsoljuk a készüléket, majd újra be, a probléma megszűnik... Mi lehet a gond? Az erősítőnek hagyományos tápja van, nem kapcsolóüzemű....
(#) szamóca válasza Krisztian1031 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
100Hz-es brumi nő meg, vagy az alapzaj? Mert nem mindegy ám.
(#) Krisztian1031 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
a 100 Hz....
Olyan, mintha kiiktatnánk a tápból az kondik egy részét
(#) szamóca válasza Krisztian1031 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Milyen régi a cucc?
(#) Krisztian1031 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
8 éves
(#) Krisztian1031 válasza Krisztian1031 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
kiszáradtak volna az elkók???
(#) drhati válasza lapose hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Hali!
Legközelebb már csak pénteken tudok foglalkozni vele. Az igaz, hogy az LM317 adatlapját nem néztem meg, csak azzal vetettem össze ami az Eagle nyáktervezőben van, de az alapján stimmelt. Lehet hogy ez könnyelműség volt a részemről. Sőt ha jobban belegondolok, akkor ami a weblapon van, az egy amerikai építésű, ami egyáltalán nem biztos hogy megegyezik az európai dolgokkal.
Ha legközelebb lesz rá alkalmam akkor mindenképp megnézem hogy pontosan milyen 317-es van benne, és megnézem az adatlapot.
Remélem ez lesz a baj! Köszönöm!
(#) dollerakos hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Üdvözlet! Valakinek van tapasztalata a Leach Amp-ről? Íme 2 link: http://users.ece.gatech.edu/mleach/lowtim/ és http://www.pavouk.org/hw/leachamp/en_index.html#schematics - ahogy olvasgatom a leírásokat, a nagy erénye ennek a kapcsolásnak, hogy a nehezen mérhető, mumus TIM-et nagyon jól kézben tartja, egészen minimális. Lehet, hogy hülye a kérdés, de nem ez a létező legjobb félvezetős erősítő-kapcsolás?? A teljesítménye 200 W 4 ohmon. Ismeritek? Mik a tapasztalatok?? Érdeklődve várom...
(#) szamóca válasza Krisztian1031 hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Nagyon gagyi elkó az ami ennyi idő alatt kiszárad, de sose lehet tudni. Ha meleg a környezete, és gyenge a szigetelése, kis áramterhelhetősége van, akkor elképzelhető. Levált forrasztás nincs? Próbálj rá egy kondipakkot és kiderül.
(#) saraha hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Üdv.
Meg tudná valaki mondani,hogy ebben a kapcsolásban amikor aktív a hővédelem tehát világít a D14-es LED(ez kb:70°C)akkor el kell engednie a relének vagy nem?
Vagy az csupán csak egy figyelő rész és nem kapcsol semmit?
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Elenged a relé.
Én is most gyantáztam le a panelját.

PA.JPG
    
Következő: »»   631 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem