Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   630 / 2501
(#) Doncso válasza Frenki007 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Bármilyen OPA (Műveleti erősíítő) jó oda, akár TL062, 072, de még Ne5532-is .
(#) elektrorudi válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Hát, ha még nincs összerakva, akkor minek csinálod meg kétszer, amikor már most tudod, hogy hogyan kell megcsinálni elsőre ???
Jól értem, hogy egy magában álló hangszórót akarsz ráakasztani, doboz nélkül ??? Vagy én értem félre az egész projektet?
(#) levaitamas hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy Pioneer SA420-as erősítőhöz szeretnék tanácsot kérni. Ha félig tekerem fel a hangerőt (Ube=1V) a mély hangoknál betorzít, illetve az indikátor lámpái elhalványulnak a zene ütemére. Elképzelhető, hogy a puffer kondikat ki kellene már cserélnem és a probléma is megszűnne?
(#) Mayan válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Nyilván nem árt ha kicseréled a puffereket, de ez egy 21W/8ohm-ra képes erősítő, ne várj tőle túl brutális teljesítményt. Lehet hogy az már a max. azért torzít be.
Itt a manuálja: Bővebben: Link
(#) Dániel X hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
HY!

Hogyan kell bekötni a 3.5 mm kapcsolós jack nyákba való csatlakozót?
Hangszóró elé szeretném!
(#) szamóca válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Ne feledjük azt sem, hogy a régebbi Hi-fi cuccok alacsonyabb bemeneti feszültségről adták le a max. teljesítményüket. Ma már nem 200mV-750mV-os deck-ek a források, hanem 2V-os CDjátszók.
Esetedben ez pont a fele a kivezérelhetőségnek.:yes:
(#) Doncso hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Urak, egy tapasztalatot szeretnék megosztani veletek. Kezem közé került egy Fisher CA869-es Studio standard tipusú erősítő. Bővebben: Link
Első körbe az adatlapot tanulmányoztam, 2*100w 8ohmon, 20-20kHz-ig +-1dB linearitás, nagyjából 500w-os max áramfelvétel, bitang végtranyók, sőt hi-fi audió tranyók, következő lépés, na mondom, megmérem, szépen loudness kikapcs, EQ középre, szóval semmi kiemelés, vágás, majd generátor és szkópos átvitel vizsgálat. Megállapítottam, hogy valóban teljesen lineáris az átvitele, na ezt örömmel szignóztam, majd következett a meghallgatás. Hát őszintén szólva majdnem elhánytam magam, na jó azért azt nem, mert hatalmasat szól, de ennyi, semmi közvetlenség, semmi melegség, semmi amit szerethetnék a hangjába, ahogy fogytak a kedvenc számaim úgy vesztettem el a reményt amit belepumpáltam, hogy "na ez gyári végfok, tuti nagyon komoly lesz a hangja, hát nem. az ötödik szám után kinyomtam a viharba, aztán visszakötöttem a jó kis hibridemet, na megváltás volt, egyszerűen nem bírtam tovább hallgatni, bántotta a fülemet, még próbáltam használni az equlizert, majd a loudnesst, de szörnyűbb lett csak, hagytam is a fenébe, de felteszem a kérdést, mi ez? Ilyen hogy van? sokkal többet vártam tőle, a mérések alapján ideális, erősítő, de a hallgatható kategóriába sem sorolom, nem vagyok elfogult az épített cuccok terén, de ez borzalom, bár sokan azt mondják, hogy ez milyen jó, hát nem tudom, csak nekem nem tetszik? Régebben furcsán néztem Imire, mikor mondta, hogy elajándékozta az Onkyo csúcs erősítőjét, és csövest hallgat, na most meg tudom érteni.
Apropó, eladó.
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Jó reklámot csináltál neki.
Az hogy valaminek lineáris a frekiátviteli karakterisztikája, még nem jelenti hogy jól is szól.
Ez az, amit a technokrata szemléletű szakguruk nem hajlandóak elismerni. Szerintük a méréseket kihallod a végső, szuperprecizre beállított audióproduktumból. A többi csak szubjektív jobbnak hallásnak minősül szerintük. És ha kissé alapból loudos a hangzás, mert van akinek ez jön be, akkor az cseréljen üllőt kalapácsot dobhártyát a füleiben.
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Na jó jó, ez oké, de ami most nekem szöget ütött az, hogy például a hibridet, ugyanigy bemértem, színre szagra ugyanez volt a mérés, lináris mind a kettő gyönyörűen, mondjuk a négyszöge a hibridnek négyszög, ennek kissé görbül az eleje, de nem csúnya, nincs túllövés, mégis a hibridet öröm hallgatni, természetes hangja van, ja és a mélyek a szőnyeg alól jönnek, nem fejmagasságból, ezt nehéz hallgatni, lehet hogy itt van elásva a blöki? A négyszögben?
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Szia!
Melyik hibridet építetted meg?
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
CHZ Zoli félét, nem reklámozni akarom, de mega, nincs előtte semmi, se hangszín, se semmi, egy jelforrás, az erősítő és a hangsugárzók, és bőven elég. A webalbumomba találsz képeket, igaz még szögelem, van is mit rajta, de elektronikailag készen van. A kapcsi rajzot pedig közzétette a "hibrid erősítő" topicban.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Köszönöm! Utána nézek.
(#) saraha hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Sziasztok.
A hozzáértőktől kérdezném,hogy ebben a kapcsolásban miként dolgozna 2sc5200/2sa1943 páros?
(#) Doncso válasza saraha hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Hát, ha én annak számítok, szerintem jól teljesítene, tekintve, hogy hi-fi audió tranzisztorok. Bár ma éppen hi-fi tranzisztoros erősítőtől kaptam egy olyat, ha picit visszaolvasol láthatod. Bár szerintem az egy egyedi eset.
(#) saraha válasza Doncso hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Igen szerintem annak számítasz.Olvastam a h.sz-ed nem vagy egyedül én is találkoztam már ezzel a dologgal...
Nem teljesen egyformák a tranyók paraméterei csak azért kérdeztem de akkor a próba az menni fog és majd dönt a jó öreg fül,hogy MJ vagy SC/SA.
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Hűtés szempontjából jobb a "kalapos" TO-3-as tok.
(#) saraha válasza szamóca hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Igen köszönöm tisztában vagyok vele csak a Toshiba tranyók állítólag "high fidelity audio" eszközök ezért gondoltam kipróbálom őket ha már vannak itthon...és nem mellesleg roppant szimpatikus a PA 300 komplett kapcsolási rajza...de ha jól emlékszem hapro fórumtársnak volt az audiofil találkán egy kiállított darabja csak sajnos nem tudtam meghallgatni.De majd kikérdezem a véleményét róla.
U.i: ja meg is találtam a picasa-jában
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Nekem is megvan a kasznin (és az építési kedven) kívül minden ehhez a szimpatikus kapcsoláshoz. :yes:
Csak akkora doboz kellene neki, hogy phúú..
Csak a kondik, (6*22 000µF csavaros ROE) meg az 1,5kW-os toroid trafó elfoglal egy komplett erősítődobozt, nem beszélve a bazi nagy panelekről, bordákról.
(#) kokmate hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Üdv!
Meg tudnátok nekem saccolni hogy kb. mennyit erősít ez az előerősítő?
(#) Imi65 válasza kokmate hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
0,95x
(#) kokmate válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Köszi
És hogy lehetne ezen emelni egy kicsit?
(#) Imi65 válasza kokmate hozzászólására (») Okt 29, 2010 / 1
 
Sehogy, ez a működéséből kifolyólag mindenképpen 1-nél kevesebbet erősít.
(#) gery1212 hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Sziasztok
Kaptam ma kettö pár TIP125,Tip120-ast.
Nem tudna valaki valamilyen egyszerü kapcsolást hozzájuk adni?(van még meghajtonak BD139-seim is)
Szimpla 40 voltra kellene egy erösítőbe aminek elszált a végfoka.
Elöre is köszönöm
(#) semetka hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Van egy hifim amin nincs subnak külön kimenet de valahol olvastam már hogy hangszórókimenetből lehet csinálni. Ebben kellene segítség hogy hogy kell?
(#) Dániel X válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Egyenlőre doboz nélküli hangszóró megy majd rá aztán majd dobozolok!
(#) Dániel X hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Hali!

Segítség kéne! Megépítettem az alábbi kapcsolást. 8 Ohmos 0.25 w hangszóró van rákötve 9 vról menne de nem szól. Kivetem a potméter összeérintettem a két vezetéket éppen hallhatólag szólt Visszaraktam a potit és hol szól hol meg nem de halkabb mint a suttogás. A nyákon elvileg minden a helyén van. Az lehet abaj hogy 0.5 mikró farados kondi helyett 0.470farados van benne?
A segítséget előre is köszönöm!

lm386
(#) Dániel X válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Hát ahogy néztem ott van rendesen minden a helyén! Forrasztások rendben tehát nem tudom mi lehet a baj?
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Csinálj képet az áramkörödről. Hátha felismerhető a problémát okozó rész.
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Lehet hülyeség de ha polaritást cserélek a hangszórónál? Mondjuk ma már nem mert lassan elalszok!
(#) hapro válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Melyik IC-t használtad?
Nézd a képet, és hasonlítsd össze az általad beépítettel.
Következő: »»   630 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem