Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   202 / 442
(#) niedziela válasza edison14 hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Neked most minden felület szerelt a panel felső részén van ahogy szeretnéd.
A furat szerelt alkatrészekhez át kell menned VIA-val
alulra, mert a program maga a PAD-t kétoldalasra tervezi mintha lyuk-galvánod lenne.
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
HA azt akarod, hogy az SMD a forrasztási oldalon legyen, akkor az SMD PAD színe legyen kék. Routolj le minden SMD-re nyomj egy tükrözést és routold vissza
(#) edison14 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
értem mire gondoltok de nekem nem erre van szükségem pl nézzétek meg a képet. Látható hogy a BOTTOM réteg van felül a TOP réteg pedig alul és a felületszerelt alkatrészek rendesen felülről vannak beültetve az SMD-k pedig alulról. De nekem ha kinyomtatom nem tükrözve akkor a PIC lábai lesznek fordítva ha pedig tükrözve nyomtatom akkor a kijelző lábai lesznek fordítva. Ezt szeretném kiküszöbölni.
(#) niedziela válasza edison14 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Pont azért van neked most fordítva mert összekeverted a rétegeket.

A kék színűnek kell pirosnak lenni mert az Kell TOP-nak
és ami most piros, az kell kéknek mert az lesz a Bottom.
(#) edison14 hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Én ezt mind értem de te még mindig nem értesz engem A rétegeket nem kevertem össze ennek így jónak kell lennie mivel én az SMD alkatrészeket alulra szeretném beültetni nem pedig felülre és ezzel a módszerrel a felületszerelt alkatrészek felül lesznek az SMD-k alul és nem kell össze vissza tükröznöm az alkatrészeket. A képeken attila86 panelmérője látható ami tökéletesen működik és meg is tudta csinálni ezzel a módszerrel. Sőt már én is csináltam ezzel a módszerrel 2 nyákot és azok is tökéletesen működnek de most hogy DIP tokos IC helyett SMD-t használok már nem akar jó lenni. Attila86-nak sikerült. Szerintem itt valahol ő is trükközött az IC-vel vagy a kijelzővel.
(#) niedziela válasza edison14 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Idézet:
„jónak kell lennie mivel én az SMD alkatrészeket alulra szeretném beültetni nem pedig felülre”


Ember de a felső rétegre rajzoltad őket nem az alsóra
(#) edison14 hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Nem értjük egymást. A felső rétegre rajzoltam őket de az egész nyákot meg akarom fordítani. Tehát a fordítás után az alsó részen lesznek az SMD-k és felsőn a felületszerelt alkatrészek. Elsőre nagyon furcsán hangzik de meg lehet csinálni csak most abba a gondba ütköztem hogy az PIC-nek nem lesz jó a beültetése. Nézd meg jól a képeket amiket feltettem és meg fogod érteni mit akarok.
(#) elektrocad válasza edison14 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Üdv edison14!

Ebben a hozzászólásodban: (#829145) edison14 ezt írtad:
Idézet:
„van egy nyák amit megterveztem és kétoldalasra szeretném elkészíteni. Ha jól tudom akkor az alsó réteg a nyákon a felső réteg lesz a felső réteg pedig az alsó hogy alul legyenek az smd alkatrészek felül pedig a felületszerelt alkatrészek.”


Nem jól tudod.

Alapból a tervezéskor a panelt az alkatrészek felőli oldaláról látod. A furatszerelt és a felületszerelt alkatrészek is a felső oldalon vannak. A furatszerelt álkatrészek kivezetései átmennek a panelen, ezért azok huzalozása és forrasztása az alsó rétegen történik a felületszerelt pedig marad a felső oldalon. Amennyiben mindkét fajta alkatrészt használsz, eleve kétrétegű lesz a paneled: a felületszerelt alkatrészek huzalozása a felső oldalon, a furatszerelteké pedig az alsó oldalon lesz. A normális tervezési szabályok szerint niedzela helyesen válaszolt neked.
Ha az eddig adott válaszok számodra nem kielégítőek, próbáld úgy elmagyarázni mit is akarsz, miért akarod másként forgatni az alkatrészeket, hogy azt más is megértse.
Még egy megjegyzés:
Ahogy a hozzászólásodból idéztem, kétoldalas panelt akarsz. Van egy sanda gyanúm, hogy egyoldalas huzalozással az alkatrészek mindkét oldalra való elhelyezését akarod.
Nos, egy NYÁK panel nem attól kétoldalas, mert az alkatrészeket mindkét oldalára helyezed el, hanem mert mindkét oldalán van huzalozás.
(#) elektrocad válasza edison14 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Idézet:
„Látható hogy a BOTTOM réteg van felül a TOP réteg pedig alul és a felületszerelt alkatrészek rendesen felülről vannak beültetve az SMD-k pedig alulról.”


A kettő ugyanaz. SMD (surface mounting device) = felületszerelt alkatrész.
Akkor most mi van felül, és mi van alul?
(#) elektrocad válasza edison14 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Ezt csak úgy tudod megoldani, ahogy (#829274) niedziela írta. A furatszerelt alkatrészeket tükrözd át az alsó rétegre, azok padjai úgyis minkét rétegen ott lesznek. De tükrözd, hogy meg is forduljanak!
(#) bubuc17 hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
heló
Nyáktervnél az alkatrészek lábainál miért vannak pici lyukak? miért nem sima teli karika?
Ezt hol tudom kikapcsolni vagy kijavítani? Mert így ha kicsit is túlmarom nehezen terül az ón az pici lyukak miatt...
Nem nyomtató hiba mert a vezetősávok tökéletesek.
(#) elektrocad válasza bubuc17 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Azokra a lyukakra gondolsz, amelyet ki kell fúrni, hogy az alkatrész lábát átvezethesd a panelen?

Nos, kikapcsolhatod:
egy megnyitott board párbeszédablakaban az Options - Set.. -Misc fülön a jobb alsó részen a "No drills" rádiógombot megjelölve.
(#) bubuc17 válasza elektrocad hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Nem arra gondolok. A furat lyuk körül a"forszem" pici apró lyukakkal van teli nyomtatás után.
(#) elektrocad válasza bubuc17 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Annak nem szabadna lennie. Rendben van a nyomtatód? Esetleg tudsz képet feltenni erről a jelenségről?

Esetleges tipp: Próbáld nagyobb felbontásra állítani a nyomtatót.
Ha PDF-be nyomtatsz, akkor is ott vannak a lyukak? Mert ha nem, akkor a nyomtatóval van galiba.
(#) niedziela válasza edison14 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Idézet:
„felületszerelt alkatrészek felül lesznek az SMD-k alul és nem kell össze vissza tükröznöm”


Ne vedd rossz néven de súlyos fogalmi zavarban szenvedsz.

A felület szerelt alkatrész SMD (Surface Mount Device)
ha alulra akarod tenni akkor a bottom (kék) rétegre kell tervezned. A "piros" réteg a panel felső fele ahonnan a kondenzátort, ellenállást(furatszerelt) alkatrészeket bedugod.

A (#829474) Hsz-ben belinkeled a rajzodat, és mellette két képet. a két kép nevét jól írod le, de mellette a rajzod fordítva van. ami pirosssal van annak kell kékkel lenni és fordítva.

Ettől függetlenül ha neked sikerül a mostani rajzot összeforgatnod szólj, hogy az elektronikai Nóbel díjat átadhassam
(#) bubuc17 válasza elektrocad hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Igazad van a nyomtató lesz a ludas..
Igaz oki b2200 lézerben legolcsóbbak között.. csodát nem várhatok tőle. De beállításoknál (fényerő,textúra stb..) beállítva dolgokat egész elfogadható most már.
köszönöm segítségedet.
(#) fantom45 hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Hali. Valaki tudna nekem ebből pdf formátumú rajzot csinálni? Nekem valamiért nem sikerül..

TDA2005.brd
    
(#) fantom45 hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Ezek lemaradtak.
(#) niedziela válasza fantom45 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Szia !
(#) Norberto válasza fantom45 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Telepítsd fel a Bullzip PDF Printer nevű programot, létrehoz egy virtuális nyomtatót, ami azután teljesen jól használható lesz bármilyen feladatra. Mintha csak egy valódi nyomtatóra dolgozna, csak épp egy PDF fájlba menti az adatot. :yes:
(#) fantom45 válasza Norberto hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Köszönöm a programot és a válaszokat is!
(#) comp1948 hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Nagyon új vagyok itt a fórumba, de miután sok hasznos felvetést és megoldást találtam, én is próbálkozom. Eagle-ben kezdek nyákot tervezni, és időnként hullik a hajam. Túlságosan megszoktam a régi dos-os tangót, de előbb készítek vele nyákot egyenlőre, mint az eagle-lel. Az egyik fórumos leírása alapján, már szépen tudok alkatrészt felvenni, de két komoly problémába ütközök.
1. Mindig csak lib-et tudok felvenni, egy adott lib-ben nem tudok új alkatrészt definiálni.
2. A felvitt alkatrészt nem tudom módosítani a már egyszer aktívált lib-en belül.
Már két napja túrázok rajta, de nem jött eddig össze. Ha valaki tudna egy érthető leírással segíteni, megköszönném.
(#) edison14 válasza elektrocad hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Én elég sok mindent nagyon rosszul értelmeztem
Értem hogy a kétoldalas nyák attól lesz kétoldalas hogy a mind a két oldalán van huzalozás. Csak annyival volt gondom hogy ugyebár az SMD alkatrészeket a panel alsó felére a furatszerelt alkatrészeket pl kijelző csatlakozók pedig a panel felső részére akartam rakni. Namost Attila86 tápjának képein látható az hogy az SMD alkatrészek a panel alsó felén a furatszerelt alkatrészek pedig a panel felső felén vannak. Ha a nyákot úgy csinálnám hogy a felületszerelt és furatszerelt alkatrészek is egy oldalon legyenek akkor a felső réteget kellene tükröznöm az alsót pedig nem. Most az én esetemben ez nem tudom hogyan van mivel nekem a nyák felső oldalán csak a furatszerelt alkatrészeknek kellene lenniük az alsó oldalán pedig a felületszereltek.
Valójában én tévedtem mert nem kétoldalas panelt szeretnék készíteni hanem egyoldalasat.

És még egyszer elnézést kérek mindenkitől a fogalmazási és egyéb hibáimból adódó félreértésekre. Remélem most érthetőbben írtam le de javítsatok ha nagy marhaságokat írok.

Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszait.
(#) toreki válasza edison14 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ha egyoldalas panelt szeretnél, akkor az smd alkatrészeket kell tükröznöd. Ekkor átkerülnek arra az oldalra, ahol a furatszerelt alkatrészek forrszemei vannak. Ha autoroutert haszánlsz, akkor a top rétegre N/A, a bottom-ra * beállítást kell választani.

(A furatszerelt alkatrészeket is tükrözheted, ekkor a huzalozás a felső oldalon lesz, de ez csak nézőpont kérdése. De ekkor az autorouterben a top a * a bottom a N/A.)
(#) edison14 válasza toreki hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Oksa több mint valószínű hogy ezt fogom csinálni. Nem tudom hogy Attila86 hogyan tudott ezzel eltrükközni de majd egyszer elkísérletezek vele.
Köszönöm a választ.
További szép napot.
(#) koczka hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Üdv.

Ilyen csatit melyik könyvtárban találni? esetleg tudja valaki az angol nevét?
(#) Hutty válasza koczka hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Csati neve FASTON.
con-faston a könyvtár.
(#) MolnarG válasza edison14 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Nem igazán értem a problémád... nem törvény szerű, hogy a furatszerelt alkatrészeknek a bottom az smd-nek meg a top oldalon kell lennie. Lehet bármelyik bármelyik oldalon.
(#) niedziela hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Idézet:
„nem törvény szerű, hogy a furatszerelt alkatrészeknek a bottom”


Ez igaz, mert a furat szerelt ha be is akarod forrasztani az a TOP oldalon van. Ha lehagysz valamit a kapcsolásból azt valóban később a BOTTOM oldalra forrasztja az ember
csak úgy lógósan.
Gyakorlatilag furatszerelt alkatrészt senki nem tesz bottom oldalra
(#) qvasz2 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Idézet:
„Gyakorlatilag furatszerelt alkatrészt senki nem tesz bottom oldalra”

Ezek szerint te még sosem építettél olyan panelt, amin kijelző van, és az ki van "lógatva" a dobozból. (pl: ICL7107-el panelmérő)
Következő: »»   202 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem