Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 97
(#) Isti hozzászólása Máj 2, 2007 /
 
Ja én is érdekelt vagyok a témában...

két kapcs tranyót találtam egy ATX-s tápban. Az egyik bipoláris, a másik fet. Melyik kapcsolást lenne érdemes megcsinálni velük? a Masterfoxx-ét vagy mondjuk a topic elején lévőt???

(#) MaSTeRFoXX válasza Isti hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
Amelyiket akarod, vagy jónak látod.... Meg attól függ hogy milyen trafód van....Meg ide a bipoláris tranyó jöhet most számításba
(#) MaSTeRFoXX válasza Ant hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
Esetleg próbálkozhatsz leydeni palack építésével, ami gyakorlatilag egy kondenzátor, lehet dunsztos üvegből meg alufóliával készíteni.....
Bővebben: Link
(#) MaSTeRFoXX válasza Ant hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
A sorkimenőből, magából a natúr tekercsből váltakozó feszültség jön ki. De ezek a tokozott műanyag sorvégtarfókba már benne van az egyenirányítás....
Ha símán a tekercsed van meg akkor ahhoz szerezned kell egy (inkább 40kV-ra több) egyenirányító szelénrudat pl TV-18S típusút

Kép: Hivatkozás
(#) Kartalljani hozzászólása Máj 3, 2007 /
 
Én sorkimenőhöz, sittes zsákból, meg alufóliábol építettem kondenzátorokat. simán kibirják a 25 kV-ot is.
(#) Kartalljani hozzászólása Máj 3, 2007 /
 
Egy sittes zsákból 22 nF-os kondit tudtam max. építeni. Mekkora kapacításra lenne szükséged?? Ha valami nagyra, és kicsi méretben, akkor tegyél dielektrikumnak agyagot, vágy báriumtitanátot. Az előbbinek 80-100, az utobbinak 1000 körül van a dielektromos állandója.
(#) huhuu válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Mi az a "sittes" zsák???
(#) Kartalljani válasza huhuu hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Amibe építkezáskor a törmeléket rakják. Általában fekete, és 0,26 mm a teljes vastagsága. (Tolómérővel mértem) A dielektromos állandója 2 körül van.
(#) Isti hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
Na megy (máj 03 éjjel begyúlt a sorkimenő )
Az oldal elején lévő kapcsival mewgy, PC-tápból való tranyóval...

Azt vettem észre, a szikraköz minél kisebb annál magasabb a hangja.
És le-le áll magától.
Ez azért van mert kiürülnek a kondijaim???(12 000uF) (csak 15VA-s 15~V-os tápról megy)
(#) krisztó81 hozzászólása Máj 5, 2007 /
 
sziasztok segitséget szeretnék kérni hogy kell a mikrohullám sütö trafokat összekötni hogy öszeadodjon a feszültség?remélem valaki tud segiteni elöre is köszi
(#) huhuu válasza krisztó81 hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
a mikrosütő trafók kimenetén több ezer volt van. Ne játsz vele!!!!!!!!!!!!
Valószínünek tartom, hogy ha ennyire jártas vagy a dologban, hogy az életeddel játszol ha bekapcsolod!!!!
(#) Kartalljani válasza krisztó81 hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Csáo. Én már kötöttem össze mikróhullámsütő trafókat. Úgy kösd, hogy az egyik trafó vasmagját, kösd össze a másik trafó szekunderének azzal a részével ami nincs a vasmagra kötve. ha többet akarsz egyszerre akkor ugyanígy kösd őket. Ha nem nyúlsz hozzá, nem halsz meg, én mondom
ha kettőt kacsolsz így sorosan, akkor kb 6 kV-ot kapsz.
De ha kettőnl többet akarsz egyszerre kötni, akkor ahhoz valami nagyobb áramokat kibíróautomata bizti kell. Én kettőt mikrótrafót kötöttem sorosan, és bedugtam. harmadszorra sikerült ugy bekapcsolni őket, hogy nem csapta le a biztit. Mikor bekapcsoltam, már lehetett hallani az ionszelet, sztem is veszélyes játék, dehát ez van. De viszont leterhelni a sorosan kötött szekundereket nem tudtam, mert azonnal "kioldott" a bizti. Sok sikert a kötögetéshez
(#) Kartalljani válasza Isti hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Hi. Nemtom meik kapcsolást építetted meg, van egypár az oldal elején. Én már építettem egypár sorkimenő hajtót, többek közt azt ami ebben a témában az első kapcsirajz ábrázol. Több mindenért is állhat le a meghajtó. pl.: Mert a tranyo melegedik, és változnak egyes paraméterei, ezért is leállhat az oszcillácio. Vagy mert az ellenállások melegednek és változik az ellenállásuk, hogyha nem birják ki azt a teljesítményt amit "ráküldesz", akkor még akár jelentősen is megváltozhat, ez is egy ok amiért leállhat. Nekem ezek voltak amiért leállt. Egyébként, a kondival, TUTI hogy nem lehet gond. ésha PC-táppal használod, akkor nemkell pufferkondi. A PC táp-ból eléggé regulált fesz jön ki. De ha valamit félreértettem akkor bocsi. Ha sima trafóval, meg egy Graetzel + egy pufferkondival használod, akkor us tuti, hogy nem a kondi a gond. Lehet azis, hogy azért áll le, mert a meghajtó nekap elég áramot. Merthát egy 15W-os sorkimenő meghajtó, az semmi :yes: Meik kapcsolást építetted meg???
(#) Isti válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
a legelsőt shematic 1 gif (bocs bénázok)
sima traf meg graetz meg puffer+ monitor sorvég+ általam tekercselt rá +-ban 8 menet, és a visszacsat 5
(#) Kartalljani válasza Isti hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Figy: Tegyél 270 Ohm-os ellenállást + egy 27Ohm-osat. A Primered legyen 5 menet, a visszacsat. 2 menet. Hidd le jobb lesz, és nemigen fog leállni. Tapasztalatbol mondom. De viszont ahogy én mértem, kell neki olyan 4 Amper 12 V-on!! Inkább PC-tápról üzemeltesd. jaés a 270 Ohm-os, hogy ne nagyon változzon az ellenállása a melegedéstől, ezért abbol 10W-ost tegyél :yes:

Sok Sikert
(#) Isti válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
ok kösz kiprószálom
(#) Isti hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
Nem tudtok valami jó szigetelőt kondinak 30kV-ra???
pl: írásvetítőfólia vagy valami...
(#) Kartalljani válasza Isti hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
De. Polietilén; Üveg; alkohol stb.. Sittes zsák asszem abbol van(Mármint PE-ből), 50 Ft darabja, és elég nagy. én abbol építettem kondit, ahogy már az előbb is említettem. Vagy agyagot, és báriumtitanátot is használhatsz dielektrikumként nagy dielektromos állnadója miatt. De nemtom egyiknek sem az átütési szilárdságát, az utóbbit + nemtom hogy szerzed be.
Egyébként nekem olyan 15-18 kV-ot birt ki, a 0,26 mm-es vastagságú PE dielektrikum. Az elég jól szigetel.

- Mekkora kapacítású kondenzátorra lenne szükséged?????

- És megy már a sorkimenő meghajtó ?????
(#) Isti válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
megy az már 2 napja, de a 270ohmmal is akadozott, most rájöttem ha 22kohmot kap a helyére nagyobb lesz a freki.

ÉS így nem nagyon áll le megfelelő szikraköz esetén.
csak 5mm-es szikrát vág ki max

1mm-es szikrával üzemel 30-50secig (csak a tranyó melegszik fel baromira...)

Kondi - kapacitás mindegy, de azért viszonylag nagy legyen. alufóliából akarok majd és vmi fóliából

sittes zsáknak mi a hivatalos neve?
(#) Isti válasza Isti hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
ami tetszik benne az az ionszél... eldobálja a papírdarabot. Ja és rezegnek a drótjai
(#) Kartalljani hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
Figyelj: Szerintem a szűretlen táp lehet a gond, akkor szokta ezt csináni. Vagy már PC tápról megy??? De ha van otthon akkor próbáld ki a 220 Ohm-osat is. 22 KOhm ot ne tegyél a helyére!!!!!! Ugy tuti hogy nem lesz jó a munkapont.!! :no: :no: Megha a drótjai rezegnek, akkor ott tuti hogy a szűretlen táp. legalábbis sztem. mert nálam azért volt.

Egyébként a sittes zsákot nemtom hogy hívják még, de ha bemész egy háztartási boltba, és mondod, hogy x darab sittes zsákot kérek, akkor azonnal tudni fogják hogy mi az
(#) krisztó81 válasza huhuu hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
köszi hogy agodsz vigyázok mar egy jó ideje kisérletezek nagyfeszel
(#) krisztó81 válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Helló köszi az infot Isten vagy akkor értem már egyszer sikerült csak nem tudta hogy igy kell.mindig tanulok valami ujat ez van de nem verte le a biztit egyszersem na mindegy köszönöm mégegyszer csaó
(#) Isti válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Nem hinném (bár most valamiért megmakacsolta magát)
elég neki 12 000 uF. lehet h rosszul írtam a drótjai körül a levegő rezeg és viszi a port stb-t el...

én pctápból kibányászott kapcsoló tranyót használok...
oda sztem nem kell munkapontbeállítás. Annak az ellenállásnak az a szerepe sztem, hogy a tranzisztort nyissa ki.
Kár h itt Tatán nincs egy ***** elektronikai bolt...

üdv Isti
(#) Isti válasza Isti hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
ja próbáltam 270-nel, 215-tel is... eddig még az először megépített működött a legjobban, csak 10 sec után leállt...
(#) ownn hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
Hi!

Azt szeretném kérdezni, hogy a tv sorkimenő trafóhoz használt vezérlő kapcsolás a 2N3055-ös tranyókkal használható-e mikrohullámú sütő trafójához? Bár nem hinném hogy kibírná-e az áramkör azt a teljesítményt...
(#) Isti válasza ownn hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
own:

A mikrosütő 230/3000 asszem, és az egy natúr trafó...

A sorkimenő pedig egy szikrainduktor.
A sorkimenőhöz én PC-tápból kibányászott
Fairchild c5027 r-t használok...

Kérdés :

A meszeszsák is sitteszsák, mert kértem egy jó vastag PE-zacskót és azt kaptam...mennyit bír ki?
(#) Kartalljani válasza krisztó81 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Nagyon szívesen :yes: És báremikor ha segítségre van szügséged, fordulj hozzám nyugodtan. Énis már rég kísérletezek nagyfesszel. Légy óvatos :yes:
(#) Kartalljani válasza Isti hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Figyelj: a Tranzisztor munkapontbeállítása pont arról szól, hogy kinyissük a tranzisztor BE diódáját! Azok az ellenállások BIZTOS hogy a munkapontot állítják be. Ha terveztél már volna erősítőt tranzisztorból, akkor tudnád. Minden tranzisztornak kell munkapontbeállítás ha azt szeretnéd hogy normálisan kis torzítással vigye át a jeleket, és a legnagyobb erősítést kihozd belőle, meg kivezérlelhetőség stb. miatt is szükség van a munkapontbeállításra. Ennélkül erősítő sincs! Az sozcillátor pedig amiatt álhat le, hogy nincs jól beállítva a tranyo erősítése, vagy a visszacsatoló áramkörrel lehet gond. De nem tudom, nekem ment 1 fél óráig is, simán, és nem állt le ez az áramkör. Én is csinátam egy ehhez hasonló meghajtót, BD243C-vel. Ott a 220 Ohm-os helyett 47 Ohm-os kell, és a 27-es helyett meg 10-es. Azt próbáld ki hátha menni fog. jaés a tekercseket, (visszacsat. ; primer) leg. olyan 0,5 mm-es tekercsből csináld. Egyébként hány Ampert tud leadni a PC tápod??
(#) Isti válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
csá jani!!!
most dolgozok a PC-tápon( szereztem 100FT-ért db-ját, csak a barbár(aki bontotta) egy az egybe levágt6a a kapcsolóját)
Igazad lehet, mert még nem építettem erősítőt...
De én más tranyót használok...
Az 12V-on 9,5-t bír(gondolom fel lehet stukkolni )
A másikra is az volt írva h 4A (azt én 12-14en üzemeltettem, nem órák hosszáig, de ment fél órát gond nélkül...)
Következő: »»   8 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem