Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   61 / 582
(#) zoz11 válasza attrax hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Hello
Logikus, ha nem nyomja rendesen ki a vizet akkor nem fog centrizni.
Üdv!
(#) attrax válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Hát ezaz de nekem úgy tűnik elég intenzíven nyomja a vizet tehát nem gondolnék dugulásra de mittudomén.
Lehet,hogy kellene neki egy komplett tisztítás? CSövek+ szivattyú?
(#) zoz11 válasza attrax hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Először is a légcsapdát nézd meg, ne kérdezd, hogy hol van, olvass vissza párat és ott le lesz írva.
A panelt csak akkor kell vizsgálgatni ha már minden más ki van szűrve, motor, szintszab stb…
(#) attrax válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Még annyit hogy a szivattyúzási ciklus után a programkapcsoló szinte átugrik a stop állásba ,nem várakozik és a szivattyúzó fázis közben nyitható az ajtó(???!)
(#) zoz11 válasza attrax hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Elvileg addig el se indulhat míg az ajtó nincs zárva.
Ajtózárat is érdemes meglesni akkor, meg a motort is, mert az is tud ilyet csinálni, főleg hogy át is lépi a programot.
Üdv!
(#) sferi77 hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok!
whirlpool awo/d 41125 típusú mosógép a következő hibát produkálja: centrifugálásnál felpörög a motor a ledek pislognak a fordulat visszaesik a centrifugálást újrakezdi, ez addig megy amíg ki nem kapcsolom a gépet.
A programkapcsoló mehetett tönkre?
(#) zoz11 válasza sferi77 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hello
Ezekkel a vezérlő panelokkal szerelt gépeknek ez típus hibájuk.
Ha szerencséd van akkor esetleg motor menet zárlat, és egy motor csere megoldja.
A másik lehetőség pedig a panelon lévő táp elfáradása, ez van többször. Ilyenkor cserélni kell az elkokat benne, de érdemes legalább 2x3x nagyobb kapacitású kondit betenni, igaz így a műanyag burkolatot is faragni kell. Nagyrészüknél ez segíteni szokott, ha nem akkor sajnos panel csere.
Tegnap vittek el tőlem egy ugyan ilyen gépet, ezzel a hibával küzdött, szerencséjük volt mert a táp kínlódott.
Üdv: Zoltán
(#) attrax válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hello .Sikerült megoldanom a problémát.Miután nem vagyok Mgépszerelő azt se tudom mi az de megcsináltam.
Van egy kerek izé a kezelőpult alatt.Na abba megy vagy 6 vezeték+ egy gumicső(Talán vízszint érzékelő?)
Szétszedtem.Van benne 2db relé amit a gumicsőbe jutó(levegő?)mozgat egy membrán segítségével.Na ezek a relék nem annyira adtak át.Kontaktspray,csiszolóvászon) és az egyik akkor sem kapcsolt de a lemezeit addig hajlítgattam amíg az egyik erősebb a másik gyengébb nyomásra is átbillent.Víz ráköt bekapcsol és voilá centriz.Program végigmegy.
Gondolom nem kapcsolt és az elektronika beintett,hogy ürítsd le a vizet ember.
Közben azért kipucoltam a szivattyúházat/csöveket kompresszorral.
Sokat segítene ha megírná valaki jól csináltam-e. És zoz11 köszi a segítséget!
(#) zoz11 válasza attrax hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hello
Ez a kerek ízé a szintérzékelő, vagy szintszabályzó.
Ahogy írtuk annak a környékén keresendő a gond, és te meg is találtad, és szerencséd volt hogy megtudtad javítani.
Esetleg még annyit nézzél meg hogy elég vizet enged e be a gépbe, vagy esetleg nem tölt túl, szétszedése után előfordul hogy utána kell állítani.
Üdv: Zoltán
(#) attrax válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Igen erre én is gondoltam,hogy most sok/kevés lesz a víz.A mgépet elvitte a kuncsaft majd rákérdezek később mi a helyzet.Köszi!
(#) stadlergab hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne: Fagor FE-2010 a gép típusa ami itthon teljesít szolgálatot. Tavaly cseréltem dob keresztet, csapágyat és szimeringet, úgyhogy még nem szeretném kidobni a kicsikét, de problémába ütköztem. Asszonypajtás szólt, nem akar menni a gép. Ránéztem, akadozva és a szénkeféknél szikrázva ment a motor, mondom semmi gond, szénkefe csere. Gyorsban megoldottam, kommutátort is kifújattam, ámde azóta nem centrizik. Természetesen túl vagyok a légcsapda és csövecske, szivattyú ellenőrzésén, tiszta. Centrire rakom elkezd szivattyúzni, majd 2x kb 2 mp-re elindítja a motort. Aztán tovább semmi, szivattyúzna az idők végezetéig, ha le nem állna hibával. A gépben nincs víz, szintkapcsolót is ellenőriztem kontaktra és befújásra is, okés.
Egy gyanúm van, a motor mintha nem "egyenletesen" hanem akadozva menne, de amúgy forog, ezt fülre mondom nem szemre. Elképzelhető, hogy emiatt nem pörgeti fel a centrizéshez a motort, és nem pedig a vizet érzékeli még mindig a gépben? Előre is köszönöm a választ!
(#) zoz11 válasza stadlergab hozzászólására (») Nov 7, 2010 / 6
 
Hello
Ez lehet hogy motoros gond lesz, egy kollektor felszabályozást megérdemelne, meg a motor körül minden vezetéket átnézni főleg a fordszám. jeladótól.
Utána ha minden okés, akkor már csak az elektronika marad.
Üdv: Zoltán
(#) stadlergab válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Köszönöm. Motor kivesz, elviszem felszabályoztatni. Persze alaposan átnéz, mindenképp referálok mi történt. Egyébként a fordulatszám jeladója pontosan micsoda? 100 ohm-ot mérek rajta.
(#) stadlergab válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Úgy néz ki, megoldva. Köszönöm a segítséget, motort kiszerelve alaposan ki lehetett pucolni. Kommutátort ott a helyén szabályoztam fel, nem szedtem szét a motort. Egy fúrógépes meghajtásból és egy sík lemezre fogatott csiszolópapírból állt, először durva majd finom megoldásban. Amit még csináltam: Az új szénkefék szöge nem olyan fokban volt letörve mint az eredeti, ezt egy köszörűn hozzáigazítottam. Tökéletes lett, megy szépen a motor és most már centriz is akár ezres fordulaton.
(#) zoz11 válasza stadlergab hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Hello
Akkor ez volt a gond. Örülök neki hogy sikerrel jártál.
Üdv: Zoltán
(#) imikee10 válasza stadlergab hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Én habkővel szoktam feljavítani
(#) zoz11 válasza imikee10 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Én inkább szétszedem a motort, és eszterga padon, még ha szegecselt motor akkor is
(#) zoz11 válasza imikee10 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Végül is a végeredmény a lényeg
(#) attrax hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Hello ismét.Sajnos a
FAGOR 1FET-116 nem működik jól.Eleinte minden jónak tűnt.Beengedte a vizet félig töltve ruhával és a végén gyönyörűen kicentriz.A teljes programot nem vártam meg.Ámde a mosási ciklust teljes lefutása után nem centrifugáz.Kipucoltam ismét az üst és a sziontkapcsoló közötti részt és a szintkapcsolót ellenőriztem levegőbefúvással és jónak itéltem.Mi a nyavajáért nem fut végig a program és a centrifugázás miért nem mehet?Fennmarad valahol víz? De hol.pls help!
(#) attrax válasza attrax hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Sajnos nem a vízszint szabályozó rossz.Hiába cseréltem ki...
(#) zoz11 válasza attrax hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Hello
Ez valószinüleg elektronika hiba lesz akkor, egy képet tehetnél fel róla!
Üdv: Zoltán
(#) attrax válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Már a MGépszerelőnél van.Ha van eredmény irok.
(#) maria1982 hozzászólása Nov 11, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy Siemens Siwamat IQ716 gépem. Nagyon prima gép volt. 1550-es centrifuga a benne. F05-ös hibát írt ki, melyre rájöttem, hogy a szénkefét ki kell cserélni. Ezt megcsináltam, el is indul megy a program, majd kiírja az F07-es hibát. Ha valaki tudja mit jelent az segítsen.
(#) attrax válasza attrax hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
A fűtőbetét volt rossz.Megdöbbentett,hogy a fűtőszál testzárlatos volt mégsem verte le a Fi relét pedig az jó.Az elektronikának azonban jelzett azért nem Centrifugázott!!!
Valahogy keresztül megy a fűtőbetét áramköre a vízszintkapcsolón.Őrület!
(#) maria1982 válasza maria1982 hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Lehet hogy nálam is a fűtéssel lesz a gond. Be engedi a vizet ,szelep lezár, motor indul, fűtés nincs. a fűtés reléje nem kapcsol... Egy ideig mos majd F07 és szivattyúz Holnap megnézem mi kapcsolná a relét!
(#) birtalan hozzászólása Nov 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy elektra bregenz WAF 2200 mosogép mejnek a 1.40 ora hejet 3-4 orát mos az öszes program nagyon sokáig mos a melegitö jo a vizet felmelegiti
mi lehet a baja nem tudnátok segiteni
elöre is köszönöm
(#) zoz11 válasza attrax hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Hello
A szintszabályzón a gépek nagy részénél át megy a fűtő egyik vezetéke. Ez azért van hogy addig véletlenül se tudjon fűteni míg nincs bent elég víz. Az elektronikának elég 1-2mA szivárgó áram is, és egyből bekerül, és annyira még a Fi relé se érzékeny.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza maria1982 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Hello
A relét a proci egyik kimenete vezérli.
Lehet hogy nálad is fűtős gond lesz.
Üdv!
(#) zoz11 válasza birtalan hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Hello
Én a motor körül keresném először a hibát, de ez panel táp hiba is lehet.
Üdv: Zoltán
(#) attrax válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Hát igen időközben megtudtam én is de a program végigment csak a centri nem ment érted? Ezt nem vágom...
Következő: »»   61 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem