Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 575
(#) Edith hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Szép napot mindenkinek!
Feltöltöttem tegnap este a tágulási tartályt 1,5-re. Nem engedte el a levegőt!
Most rátöltöttem a vizet, 1,5 -re azt is.
Kérdésem: meg kell-e most változni a tágulási tartályban a levegő nyomásának?
Otto54! Nem láttad a képen a rendszer leeresztését. Sajnos, én sem tudom, hol van. A házat vettük,már így volt minden.
Van egy gyanúm. A képen látható radiátor úgy van felszerelve, hogy a jobb oldali felső részére egy menetes végű szelep van betéve. Nem ez lehet a leeresztő?

Tehát most így,vízzel-levegővel feltöltve, mennyinek kell lennie a tágulási tartályban a levegő nyomásának?

Előre is köszi!

Edith
(#) rrobert72 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Neked volt igazad, a hőcserélőt ki kellett cserélni.
Ez abból látszott, hogy nagyon gyorsan melegedett a víz, ha csap volt megnyitva és lassa ha a fűtés igényelte a meleg vizet.
(#) feco50 válasza Edith hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Szia Edith.
Bocsi hogy bele szólok de úgy látom hogy a guruk közül senki nincs,és nagyon sajnállak a problémád miatt. Előre
jelzem hogy nem vagyok fűtés szerelő, de most nemrégen én is hasonló problémával szenvedtem. Na mármost, a radiátoron látott csavar NEM a víz le eresztésre szolgál hanem feltöltéskor légtelenítésre.
Szerintem ha felpumpáltad a tágulási tartályt majd vízzel
is feltöltötted ne foglalkozz tovább a levegő nyomás mennyiséggel. Valami nekem nem kerek,egyik hozzászólásodban írtad hogy 1,5 nél csöpögött a túl nyomás szelep. Ez megszűnt Vagy még mindig csöpög
mert ennek csak Kb.3 atm nél szabadna "megszólalni.
Tehát szerintem nyugodtan próbáld meg beindítani a fűtést. Üdv Fecó. De ha további kérdésed van katt a nick nevemre és vegyél fel MSN re Vagy Skip-re megpróbálok élőben segíteni.
(#) Sweik válasza Sweik hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Sziasztok,
Renova Star 24F ügyben úgy tűnik megoldódott a probléma, leírom hátha másnak is jó lesz:
- 2 szerelő és -15e után szétszedtem magam, rendesen kivízkőoldóztam a hőcserélőt, jött belőle cucc, de nem több, mint ami 4 év után normális
- újra összeraktam, nem melegedett a fűtővíz.
- megmértem a fogyasztást, a gépkönyv szerinti minimumon volt.....
- feltekertem a beszabályzó potmétert a panel belsejében, a láng "megerősödött" és máris van frankó előremenő hőmérséklet
- a használati melegvíznél teljes csapnyitásnál sajnos nem az igazi forróvíz jön, de sokan mondják, hogy az átfolyós kazán nem is tudja a "téli hideg vezetékes vizet" fullos tömegárammal átforrósítani, zárni kell a bemenő oldalon.

Szóval a 2 szerelő után a 60ezres hőcserélő csere helyett sikerült megoldani, csak gondolkozni kellet....vigyázzatok az okos "szerelőkkel"!

Üdv,
Zoli
(#) authorvision hozzászólása Okt 27, 2010 /
 
Sziasztok,

Egy 6 éves Vaillant VUW 240 típusú kombi gázkészülékem van, ami az utóbbi néhány hónapban a következő hibát produkálja: amikor a használati melegvizet kellene készíteni, a készülék érzékeli a melegvíz rendszerben az áramlást, bekapcsol, fűt, de melegvíz nem készül (vagy csak langyos) és csak reset után (néha kétszeri reset) hajlandó termelni a melegvizet (talán valami váltószelep probléma, vízkő, szennyeződés). A fűtés rendben működik.

A kérdésem az lenne, hogy a leírt hibajelenség alapján tudtok-e következtetni valamire, és ha igen, akkor az milyen beavatkozást igényel (műszakilag és anyagilag)?
(#) ptesza válasza authorvision hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Próbáljad ki ,azt , hogy a fűtést lekapcsolod mint nyáron. És úgy termeltess meleg vizet. Ilyenkor melegszik a radiátor?
(#) mugab válasza authorvision hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Váltószelep gyanús, főleg ha még nem volt cserélve benne... (kb.18 ezer )
(#) ptesza válasza mugab hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Nem biztos ,hogy cserélni kell ,csak egy szétszerelés után lehet látni a hibát. A legtöbb váltószelepet 2 felé lehet venni , mechanikus , és elektromos részre . Mindkettőt javítottam már meg .Tudomásom szerint külön is lehet venni.
(#) authorvision válasza ptesza hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Igen, elindul a fűtés ágban a melegvíz, ez lett nekem is gyanús. Még semmit nem cseréltünk benne, csak takarítani szoktam évente 2x. Nyáron boldogan tanulmányoznám a váltószelep működését, de így télen nem szívesen babrálnám...

Köszönöm a hozzászólásokat.
a.
(#) pözsó hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Volt egy problémám Junkers kombi kazánnal, most ilyen néven fut: - http://viz-gaz-futes-shop.hu/spd/7713231542/BOSCH_Gaz_3000_W_OW_231_AE_kombi_kazan_turbos_f.
A frisslevegő és a kimenő füstgáz csöve 90°-ban eltérnek. Utcáról szív, oldalra megy ki. Hibajelenség: erőssebb szélben a lángot menetközben lekapcsolta és a hibajelző gomb megnyomásával indult el újra.
Kérdeztem szerelőket mi a gondja? Válasz: - jelentsem be majd kijönnek. ( Szerintem ő sem tudta, remélte a diszpécser mást küld ki.)
Elolvastam a leírását és arra jöttem rá, hogy a füstcsőnél a fojtógyűrű nem megfelelő méretű. Előkerestem a dobozát, benne volt a többi és a legnagyobbat raktam bele, természetesen a legkisebb fojtásút rakták bele a szakik. Eltelt 1 év és tökéletesen működik.
Pali
(#) Allejandro78 hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Ariston tx 23 kazánunk van.
A hiba a következő: Miután a termosztátot feltekerem a kazán elindul egy darabig megy(de nem mindig), amíg el nem ér egy bizonyos hőfokot, aztán utána el kezd ki-be kapcsolgatni és ezt csinálja a végtelenségig. Meleg víz is csak szakaszosan van.
Hibajelzést nem ad. A korábbiakban említett kondit már kicseréltük, de nem segített.
Esetleg ha valakinek lenne más ötlete gyorsba, azért nagyon hálás lennék.
Előre is köszi.
(#) mugab válasza Allejandro78 hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Én elsőre arra gondolok, hogy vagy le van tekerve a kazánhőfok, vagy a szivattyú nem szállít valamiért.
(Esetleg levegős a rendszer?)
Aztán a következő fokozat hogy vissza tud e szabályozni a lángból, mert az is lehet hogy a láng szabályozás nem megy.
Nagyjából ezek a gondolataim így hirtelen...
(#) ptesza válasza Allejandro78 hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szerintem , nincs meg a megfelelő áramlás a hőcserélőben , és emiatt túlmelegszik . A hővédelem ki be kapcsolgat. Vízkőre szavaznék. Ki kell savaztatni.
(#) authorvision hozzászólása Nov 9, 2010 /
 
Sziasztok,

Tudna valaki tippet adni hogy Vaillant VUW 240 típusú kombi gázkészülékhez hol lehet (Budapesten-Dorog-Esztergom környékén) beszerezni/rendelni motoros váltószelepet?

köszönöm,
a.
(#) mugab válasza authorvision hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Tudtommal nem árulnak, de a vaillant honlapján választhatsz magadnak közeli/szimpatikus szerelőt.
(#) authorvision válasza mugab hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Igen, én is azt tapasztaltam hogy nem forgalmaznak, hanem szakszervíz beszereléséhez kötik a dolgot. A honlapjukon a budapesti márkaszervízt dobta fel, ahol tájékoztatott a hölgy hogy 50-60000 HUF a csere (30-40e a váltószelep, a többi a rezsi). Ezt elég soknak tartom...
(#) mugab válasza authorvision hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Hm két éve nekem 18-ért cseréltek...
Biztos javíthatatlan?
(#) authorvision válasza mugab hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Körbekérdeztem néhány szervízpartnert, ők már pontosabb árat mondtak, egységesen bruttó 28500 forintot a motoros szelepre (a kiszállás és a rezsi óradíj változó, +/- 1000Ft).
Levettem a motort róla (már resetre sem csinált HMV-t). A motor tengelyének vége, ami a szelep végébe kapaszkodik, az picit nyitott volt már, és érdekes módon ki volt tekeredve a motorból. A szelepet óvatosan tudtam mozgatni, de hogy ennek mennyire kell könnyen mozogni, azt nem tudom. Lehet hogy letapadt, és amiatt nem tudja mozgatni a motor, vagy talán haza is vágta a motort. Lehet hogy mechanikusan és elektromosan sem tökéletes. Összeraktam, egy napig se örültünk, most megint bizonytalan.
Mi szabályozhatja a motort? Programozott ki/be végállása lehet, vagy terhelésre áll meg?
(#) otto54 válasza authorvision hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Hello!

Ezt motor típust nem ismerem,de jó néhány szelepmozgatót már javítottam.
Több megoldást is alkalmaznak.
Példaként néhány:
- egyszerű végállás kapcsolóval
- nyomaték kapcsolóval
- elektronikával
- méretezett motor (ha lefogod,akkor sem ég le)
Amennyiben teszel képeket fel,akkor talán többen is tudnak ötletekkel szolgálni.
Üdv.
Ottó
(#) mugab válasza authorvision hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Szedd szét úgy hogy a golyót ki tudd venni. Ha a golyón nem látszik nagy átalakulás akkor az jó. Meg kell tisztítani a golyót és a hüvelyét is, könnyen kell hogy csússzon. (szilikonzsír jót tesz)

A motor tengelyének a végén a kialakítás azért van úgy, hogy bele lehessen akasztani a golyó tengelyét.
Ha a motor a tengelyt kifelé hajtja akkor jó.

Összeszereléskor a tengelyt tekerd bele a motorba úgy hogy még be tudd akasztani a golyó tengelybe és óvatosan húzd meg a motor szorítóanyáját és miközben váltasz fűtés és melegvíz között (vagy ki-be kapcsolod a kazánt) fokozatosan szorítsd rá.
Lehet hogy csak valami darabka van a fűtőkör vízben azért nem tud váltani.

Halál az összes leszedős gázosra :gun:
(#) authorvision válasza mugab hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
A motor az mozgatja a tengelyt ki/be, rendben lévőnek tűnt (amikor azt írtam h ki volt tekeredve, úgy értettem hogy majdnem kiesett a motorból - ez normális?). Viszont a golyó nem csúszik könnyen, talán ott lesz a hiba, ahogy írtad.
Hozzá kell tennem hogy volt szervíz amelyik csak karbantartást ajánlott, hátha csak letapadt a szelep.
Köszönöm,
a.
(#) authorvision válasza otto54 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia Ottó,

A képfeltöltés sajna nem megy, mert otthon nem tartok internetet, a munkahelyi internet pedig nem enged upload :o( ...de köszönöm a válaszodat
(#) suvika hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
Sziasztok !
Van egy Mikromatt ionizácios kombi kazánom ami időszakonként letilt .Már minden ki van benne cserélve tulképp ujj a készülék .Amikor letilt az égőfejet szétszedjük és a ionizácios lángőrt megtisztítjuk , akkor megint dolgozik egy két napig rendesen,utána ismétlődik a hiba.Kérdésem az lenne hogy a gáz égéskor keletkezhet valami szennyeződés ami lerakodhat erre a lángőrre és ettől úgy érzékeli ,hogy nincs láng az égőtérben ? Kicsit már dühítő hogy kétnaponta tisztítani kell ,sztem ez nem tesz jót a kazánnak .Van valakinek ötlete mi okozhatja ezt a hibát ?
(#) otto54 válasza suvika hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Hello!

Próbáld ki a következőt:
Amikor az ionizációs lángőr koszolódása miatt letilt,akkor ne tisztítsd ki.hanem kb. annyi időre kapcsolt ki a kazánt,mint amikor szétszeditek és tisztítjátok.
Amennyiben ekkor gond nélkül indul,akkor az elektronikában van a hiba.

Üdv. Ottó
(#) Trafógyáros válasza otto54 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Üdv!
Sok ionizációs lángőrrel felszerelt készülék érzékeny a fázis és a nulla vezető helyes bekötésére! Ellenőrizd a védőföldelés meglétét,folytonosságát is!
Laci :yes:
(#) Krisz1980 hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy Sanier Duval Renova Star C24 E kombi cirkóm,5 éves.A melegvíz része működik,fűtéssel van gond:én meglátásom szerint hőcserélő átszakadt,ugyanis ahogy a fütést bekapcsolom,a hőcserélő el kezd recsegni ropogni,és felforr benne a víz,és pár perc alatt gőz formájában vissza nyomja a hidegvíz betápon a gőzt a hidegviz gerincbe vissza,de van amikor a melegvíz kimenet is felmelegedett,arra is ment gőz.Ezt onnan tudom,hogy a hidegvíz betáp bekötésnél használt 5 v. 7 rétegű műanyag cső kilyukadt és gőzzel elárasztotta a fürdőt.A fűtési rendszerbe a nyomást nem vettem észre,hogy változna.Azt hittem,hogy a fűtési rendszert nem keringeti eléggé a szivattyú,és bypasson cirkulál a készülékben,ezért betekertem a bypass szelepet teljesen,de így se javult a helyzet.Annyit tudtam csinálni,hogy a szabályzó elektronikán a fűtési teljesítményt/lángot leszabályoztam minimálisra.Így nem forr fel a víz de nagyon lassan fűt a rendszer fel és nem eléggé meleg vízzel,szóval ha kicsit hidegebb lesz állandóan fog menni.Ez csak ideiglenes megoldás,kérem ha valaki tud írjon,hogy mit lehetne csinálni.
(#) mugab válasza Krisz1980 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szerintem a rendszered van eldugulva. Ha szerencséd van akkor még át lehet öblíteni. Mindegyik radiátort és a csöveket is át kellene mosni minimum hálózati víznyomással, és persze lehet a hőcserélő is eldugulva (az mondjuk vízkővel)
(#) Walron hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
Üdv!

Egy RenovaStar E/F 24 es kombó kazánom van és az volt a baj hoyg mindig csöpögött, nem volt nyomás stb. utántöltéssel megoldható volt (utána olvastam vmi baj van a tágulási tartállyal), nah ma viszont nem lehetett után tölteni, kinyitom a szelepet de semmi, nem folyik rajta víz. Nyomás kb 0án és nem megy bele víz. Pont amikor jön a hideg se meleg víz se fűtés. Vkinek 5lete? Előre is köszönet!
(#) ptesza válasza Walron hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Ha visszaesik a nyomás nullára ,akkor ott valahol lyukas a rendszered. Hívj egy szerelőt.
(#) otto54 válasza Walron hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Hello!

Ha nem tudsz a rendszerbe vizet tölteni,akkor az elzáró szerelvény (szelep,golyós csap stb) a rossz,illetve romlott el. Tegyél fel képet a feltöltő részről,akkor annak esetleges hibáiról konkrétabban lehet írni.

A kazán feltöltő csapját vagy a fűtési rendszerbe szerelt feltöltő szerelvényét használod?

Üdv. Ottó
Következő: »»   13 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem