Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   9 / 308
(#) MaSTeRFoXX válasza ndavid87 hozzászólására (») Márc 1, 2007 /
 
Ez egy síma porszem a lencsén, vagy egy lebegő porszem... Én is szoktam néha ilyen "szellemgömböket" fényképezni
(#) ndavid87 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Márc 2, 2007 /
 
Akkor jó.

(#) Topi válasza ndavid87 hozzászólására (») Márc 2, 2007 /
 
Mikre nem képes egy élénk fantázia...
(#) raron válasza Topi hozzászólására (») Márc 2, 2007 /
 
Mindenre
Zsebszámitógép! Vezeténéküli! Sebességének csak a gondolat szab határt.
(#) mokus hozzászólása Márc 10, 2007 /
 
Mivel nem találtam topikot neki, és a műhelykez kapcsolódva lenne kérdésem...
Láttam ócskapiacon egy mini karos lemezollót, aminek kb 10-12 centis íves vágóéle van. Szerintetek ez megfelelő lehet nyák vágásra?

Max egy festés kell neki és kicserélni a csavarjait, amúgy rendben van, az ára az álapotát tükrözi 1500 Ft.
Szerintetek megvegyem? Megéri ez nekem?
Eddig drillbe fogható fűrészlappal vágtam nyákot, nem túl szépre sikeredett.
(#) McGyver válasza mokus hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
Szerintem megfelelő.
Vágás után én meg szoktam csiszolni a vágásfelületet egy praktikeres csiszolóblokkal.
Üdv: McG
(#) Müszi hozzászólása Márc 16, 2007 /
 
A mostani pakolás eredméyne
(#) csikosgabi hozzászólása Márc 29, 2007 1 /
 
Mi most nagy munkába kezdünk április közepe-vége fele.Építünk egy új műhelyt fűtéssel meg minden...
jaj de várom :yes:
(#) fureszk válasza csikosgabi hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
mi beraktuk a salgó polcokat, hétvégén csinálunk villanyt, berakunk kismegszakítókat stb... és szerzünk egy jó kis műhelyasztalt.
(#) csikosgabi hozzászólása Márc 31, 2007 /
 
nekem egy hatalmas íróasztal lessz a szerelőasztal

A lapja 7cm vastag és kb 5cm vastag lábai vannak úgyhogy akár ugrálhatok rajta...
(#) tbence3 hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
Sziasztok!
Nah eljött a pillanat amikor is letudtam fotózni a műhelyem. van egy kis kupi de hol nincs?!
(#) MaSTeRFoXX válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
De jó egyeseknek hogy van net a műhelyében
Nálam az a gond hogy a falba a csőbe nem tudom már behúzni a második UTP kábelt a 2 koax meg 1 telefonvezeték mellé Lehet hogy egyszer felfúrok a plafonba, és onnan viszem ki, Még így szerintem belefér a 100 méterbe
(#) Norberto válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Naháááát

Az első képen, mintha a plafonon lenne az a tekercsnyi kábel

Valóban a plafonon lóg mindenféle tartószerkezetek nélkül?
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Persze! hogyne Még father hozta a matávtól azokat a kébeleket. De jobban szeretem az utp-t
(#) tbence3 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Hát jah... Tesóm hozott vagy 25m cat6-os kábelt. De remélem husszútávon nem rágják meg az egerek mert akkor lesz nekik
Egyébként nem teljesen helyesen fogalmaztam meg, mert ez nem csak az én műhelyem hanem father is itt szokott dolgozgatni. A "levegőben csüngő" szekrény alsó 2 polca 100%-ban az enyém meg a piros akkus csavarhúzó
(#) very hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
hali!
hát igen.. végigolvasva a topic-ot és a képeket végig nézve.. .. sajnálattal vettem tudomásul.... még nagyon messze állok egy igazán jól felszerelt kis laborhoz....
van egy félig jó labortápom egy pillanatnyilag használhatatlan 30-éves oszciloszkópom..meg egy 1000Ft-os multiméterem! egy pillanat pákám.. meg egy 220-as igazi "nagy testvér". .amivel bontani szoktam a cuccokat....
a műhelyem végül is nem lenne rossz elég tágas meg minden faterral osztozunk rajta.. de hát... sajnos sztem beleteleik pár évbe még meg lesz legalább egy alapfelszereltség amivel én is elégedett vagyok.... talán majd akkor készítek pár képet! és feltöltöm..

(#) tbence3 válasza very hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Én 2006 feb-ban kezdtem el elektroval foglakozni. Ez idő alatt jutottam el eddig. Nyaranta dolgoztam, abból lett a forrasztóállomásom, is és sok más. szüleim kb 7-8e vel járultak ahoz ami ott van az asztalon. Büszke vok amit eddig elértem, nem panaszkodok. Eddig kb 30-40e-t költöttem mindnet a saját pénzemből vettem.
(#) elektro válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
hy
Hát igen ez a legjobb érzés hogy nem a szülők pumpolásábóllett a műhely. Ha van egy gazdag család akkor ott nem jelentenek gondot a nagyfrekis cuccok. HA minden műszer ott van a gyerek előtt akkor nem jelent gondot a hozzáértés. De ha pl mondjuk meg kell mérni 1000V és neki csak 50V műszere van soha nem fog rájönni hogy egykételleállás és meg tudja mérni. Szóval semmi leleményessége nem lesz. Nekem már 150-200e van a műhelybe iagz ez nem mind műszer hanem falfesték konektorok meg hasonlók. Jah és a szülöktől egy kis tápegységet kaptam.
(#) Peti_85 válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Ott pihen a távirányítós autó is!!!
(#) tbence3 válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
hát jah, de már csak pihen Az elektronikáját átraktam egy saját készítésű hajóba
(#) sirály12 hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
És az én műhelykém.
(#) Norberto válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Nem piskóta az a modellrepülő...szép darab :yes:
(#) tbence3 válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Jaja, jó kis repülő. Látom vanmit javítani rajta. Szeretem ezeket az RC-s cuccokat
(#) sirály12 hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
Hát igen, szegény igen ramaty állapotban került hozzám. Szerencsére a törzse még szinte sértetlen, amit a szárnyakról nem modhatok el, a motorja viszont jó. Már csak egy kis felújítás egy távirányító és repülhet a kicsike.

De előbb az autót akarom rendberakni. Ehhez csakegy szabályzót kell építnem.
(#) csikosgabi válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
tök jó!!!
neked is jlt-02-es forrasztódvan.:.
(#) maTaKee hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
na, rászánom magam én is végülis nem fogom látni a fejeteket a látvány után!
(#) tbence3 válasza csikosgabi hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Nagyon szeretem ezt a forrasztóállomást. Nagyon kafa. De láttam neten már hozzá vezérlőt.
(#) tbence3 válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Neh, jó ez. Sokan még ennek is örölne. Majd idővel biztos javalni, bűvülni fog. Ne add fel!!
(#) Ricsa válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Ugyanolyan a snivverünk (tapétavágó), meg a minidrill is ugyan olyan, ami nekem van
Egész jó! /sőt nagyon/
Ürölnék ha nekem is ennyi minden cuccom lehetne
(#) maTaKee válasza Ricsa hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
egy labortáp meg egy osszcilloszkóp jó lenne ha volna még és akkor már boldog lennék
Következő: »»   9 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem